18msačnej neviem zraziť teplotu

helena1994
21. aug 2018

Malá (18 mes) sa mi dnes zobudila poobede a akosi bola teplá.. O 17 tej som uz snou utekala na pohotovosť lebo mala horucku a ani po nurofene ani po okupani sa jej neznizila teplota... V poriadku vraj ma zapalene hrdielko dali nam ant ale ta horucka jej vôbec neklesá má 38,4 a nie a nie ist nizsie davam jej obklady a nurofen s panadolom na striedačku a ajtak nic... Kedy mam navštíviť zas lekára? Poraďte ako jej tu horucku troska znížiť :(

ada309
22. aug 2018

@lubik87 prepáč ,ale ty asi nemáš deti však?!
mne moja v 16mes mala tak isto takto horúčky,ktoré už išli na 40' .. tri dni som zrazala a nič( tiez som dala na múdre rady lekárov,že ak ani po troch dňoch neklesá,treba ísť na pohotovosť). .potom som šla už a dostala antibiotiká - mala angínu + afty, plakala chudá od bolesti a teraz si vyčítam,že som ja nešla na tú pohotovosť hneď ,takto som ju zbytočne 3 dní trápila v bolestiach!!!

macik34
22. aug 2018

@nata18 mas nemam vestecku gulu... no za hodinu moze na nu aj lietadlo padnut...😁😁😁

kianka5
22. aug 2018

@annamari4 moja malá tak minulý rok v lete zvracala celú noc a ráno už nemala silu ani sedieť...samozrejme že je telíčko vyčerpané....no a druhá vec je ako to vidí vystresovaná matka. Mna len mrzí keď sa kvoli takýmto stresom zaťažujú malé deti atb...viem zo skúseností v rodinu aký zlý dopad to môže mať na imunitu dieťaťa....veď aká bakteriálna viróza sa ukáže po pár hodinách teploty....??? A bohužiaľ je veľmi veľa lekárov čo predpíšu atb aj keď ich nie je treba...fakt zlá skúsenosť v rodine. V dvoch rokoch nebude vedieť bojovať imunitný systém ani s prechladnutím....a tom to všetko je....

kianka5
22. aug 2018

@ada309 tak pri angíne to nieje len o teplote....dieťa ťažko prehĺta a odmieta aj piť. Vtedy pekne vidno problém v hrdielku a hneď sa robia stery...ak lekár nepozrie do hrdla pri návšteve...treba pouvažovať nad zmenou...a je rozdiel 40 teploty a teplota 38,4.

lubik87
22. aug 2018

@ada309 predstav si mám dve 😝 a nerozumiem ohľadom čoho mi takto rozrušená píšeš ???..veď som jej len napísala že sa zráža teplota nad 38.5 a keď bude nad 39 nech dá diazepam ...

helena1994
autor
22. aug 2018

Mam veľké stastie že som nepockala do rána! Každý pozna vlastne dieťa a vie co ma v dannej situácii robiť... Verte mi ze by som zbytočne lekatom čas nebrala ked by mala len teplotu a bola by ok... Viac sa k tomu vyjadrovať ani nechcem... Ne ze by sme pomohli jedba druhej robime tu výčitky svedomia jedna druhej no pekne... Dakujem pekne tým ktorý mi pomohli a ukludnili pomohlo mi to posielam vam velke objatie 🙂

kianka5
22. aug 2018

@helena1994 aká je vlastne diagnóza...aké atb jej predpísali...ak smiem vedieť...

helena1994
autor
22. aug 2018

@kianka5 má vlastne zapálené hrdlo tam sa jej zbierajú hlieny od čoho velmi tazko prehltne hocičo.. Odmieta piť, jest horko tazko jej davam so striekačky.. Ant ma Amoksiklav a davam jej nurofen a paralen na striedačku...

lubik87
22. aug 2018

@helena1994 super tak už vieš že.mas dobrý inštinkt 🙂 želám skoré uzdravenie🙂

janhe
22. aug 2018

Baby a ako napriklad znizujete teploty ked ma doeta studene koncatiny? Moja ma vecne pri horuckach studene koncatiny.

mechurik
22. aug 2018

Nema crp vysoke?
Moja mala 82 crp zapalene hrdlo tyzden nevedeli co jej je a nakoniec povedali ze hnisavy zapal obliciek.tiez nam neklesali teploty.
Pomohla az tyzdnova infuzia s antbiotikami do zily

helena1994
autor
22. aug 2018

Keď by som na nej videla ze je aspon troska ok tak v poho zostanem doma na riti... Ale ona mi z nicoho nič zavrela oči a darmo som jej rozpravala nič... Co ona vôbec nezvykne. A druha vec je ze ked by jej to neslo vyssie a vyssie neriesim nič..

ada309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada309
22. aug 2018

@lubik87 prepáč,chcela so reagovať na @macik34 (ona by vraj také mamičky ,čo hneď bežia na pohotovosť nakopala)

mechurik
22. aug 2018

@helena1994 ja by som sla na pohotovost.

helena1994
autor
22. aug 2018

Asi by v tejto situácii kazda mamina utekala na pohotovosť... Možno by som aj za debilinu išla lebo dieťa je prvoradé ved niekedy stačí sekunda a mozme ľutovať že sme nešli...

lubik87
22. aug 2018

@janhe keď sú studené treba zahriať lebo vtedy horúčka stúpa..obklady len keď sú teplé ruky a nohy ..vygoogli si máš presne popis ako a kedy čím zrážať

lubik87
22. aug 2018

@ada309 hej veď som si myslela že si sa sekla 🙂

kianka5
22. aug 2018

@helena1994 keď nepije a neje je to o niečom inom aj keď by sa nič nestalo aj keby pije fakt málo do zajtra kým by ste šli k vlastnej doktorke...predsa len tá pozná svojich pacientov najlepšie...teraz to fakt neber ako kritiku ani nič v zlom...len niekedy netreba stresovať...uvidíš nabudúce to budeš brať viac v pohode...jesť nemusí pár dní...hlavne nech pije...ono atb zaberú pri malých deťoch aj ich majú prvý krát fakt skoro...ak jej na pohotovosti nerobili stery...čo asi nie...zajtra by som určite zašla k svojej doktorke....nech jej ich urobí a aby ju sledovala ako sa vyvíja stav choroby...ale to ti asi povedali na pohotovosti...a hlavne pod 38,5 jej teplotu nezbíjaj...radšej meraj častejšie a keď pôjde nad daj jej sirup...inak je to viac na škodu...detský organizmus zvládne teploty okolo 39 až 39,5 oveľa lepšie ako dospelý....toho sa báť nemusíš. Ešte rada ak máte prvý krát penicilín sleduj či sa malá nevyhádže na brušku...treba potom zájsť k lekárke.

rebekav
22. aug 2018

Sleduj svoje dieta ako reaguje na teplotove stavy. Este sa ti to viackrat zide pri horucke. Ja vzdy, ked to prepukne, si musim opakovat "hlavne klud a rozvaznost". Moja mala virozu pred mesiacom, pre mna je to vzdy trosku stres, ved ako pre kazdu mamu. 2 dni teplota nad 38,5 a moje dieta plne pri sile, usmiata. Ale bala som sa nechat to vyskocit vyssie, tak som udrziavala liekmi cipkami a zabalmi. Lenze 2 dni po sebe davat kazde 3-4hodiny nurofen a paralen mi zacalo vadit. Jedno poludnie som to nejak neustriehla, mala lietala po byte, usmiata a bum 39,7. Ja som to nechala tak. Neradim ti to, sama by si citila ci si mozes dovolit nechat taku horucku bez liekov. Ale ja som nedala tabletky. Dala som ju do zabalov. Tie treba tiez nastudovat. Nam sa osvedcili tie na hrudniku. Teplota klesla na 38 cosi. Cez noc ju zlialo asi 2x, a rano bola fit. Tie zabaly na hrudnik ja pouzivam takto: vyzleciem, dole sucha plienka, na nu vlazna, na to dam lahnut dieta, obtocim kolo hrudnicka (nie brusko), prikryjem plachtou, ruky nohy vonku , pustim masu😂 necham max do 10 minut, a vymenim. Opakujem 4-5x max. Bude ti plakat, ale len v momente ochladenia, potom sa upokoji a po 3tom zabale mozno pochopi, ze je to pre jej dobro.

macik34
22. aug 2018

@ada309 citaj! Nakopala by som presne mamicky, ktorych deti maju zvysenu teplotu a ziadne priznaky!!!!

macik34
22. aug 2018

@helena1994 to su bezne lieky, ktore sa davaju malym striekackou😁

kasokri
23. aug 2018

@macik34 vies, na pohotovosti nie su preto,aby si tam isla, ked umieras,ale ked si vsituacii, kedy si nevies dat rady. Lekar je lekar!!!!!!!

dadulkaf
24. aug 2018

@macik34 vysoká teplota je zradná. A u malých detí zvlášť. Radšej ísť 100 zbytočne ako riskovať, že dieťa má meningitidu. Už som to zažila a viem, čo je bezradnosť a pocit, keď nevieš rýchlo, čo robiť. Vysoká teplota je dôsledkom rôznych diagnóz, menej závažných a aj život ohrozujúcich. Ty si lekár alebo jasnovidec, že vieš akú má dieťa diagnózu? Mi nehovor, že keď si mala prvé dieťa, že si bola vo všetkom majsterka sveta a všetko hneď vedela. Zvlášť pri prvom dieťati sa mamičky učia čo a ako.

macik34
24. aug 2018

@dadulkaf ano, plne s Tebou suhlasim... stat sa moze hocico pri problemoch a vysokych teplotach. Jej dietatko malo cca 2 hodiny 38,4. ....

bebetka113
25. aug 2018

Píšem trošku neskôr, ale aj tak som sa rozhodla, že sa vyjadrím. Treba veľmi veľa piť, čajík, vodu, ovocné šťavy, čokoľvek, hlavne nech toho vypije veľa. Do ručičky treba malej dať držať mokrú vreckovku. Stále Nurofen a Panadol na striedačku a aj ant. ktoré predpísali na pohotovosti. Ak má zapálené hrdielko, tak čajík s medíkom a nejaký sirup na zapálené hrdlo. Ak by stúpla teplota, treba okúpať vo vlažnej vode, rozhodne NIE v studenej. Každý večer dať čisté pyžamko. Jesť určite nenútiť, ak nemá chuť do jedla, ale ak bude chcieť, tak diétne jedlá. Nechať ju ležať, pozerať rozprávočky, kresliť, hlavne nech leží. Ak by po domácej liečbe nenastalo zlepšenie, treba zájsť za pediatrom. Toto všetko už asi poznáte, ale chcela som len napísať, ako by som to riešila ja. Moja dcérka je tiež práve chorá. Prajem skoré uzdravenie.