19 mesačná dcéra nechce spať

hruska91
21. jan 2021

Ahoj mam dcerku ktora z ničoho nic odmieta poobede spat. Uspavam ju aj 4x a nic z toho. Vystraja skace po posteli, zlieza dole vravi ze nechce slat skace kope nohami hraje sa...poznate to? Myslite ze uz nepotrrbuje spat? Ma 19mesiacov....v noci si cca 10hodin.

elizabet173
21. jan 2021

@hruska91 ved nemusi spat, staci ked si oddychne, prezerajte spolu knizky, citaj jej riekanky, ukazuj obrazky. Ak je aktivna do vecera, mozno uz spat nepotrebuje. Alebo potom viac unavit doobeda, aspon hodinu vonku, ale nie v kociku, po svojich, alebo odrazadlo

lenka_cervienka
21. jan 2021

@hruska91 kedy vám ráno vstáva? Také malé dieťa by malo ešte spinkať (vezmite si, že detičky v škôlke spinkaju). Môj malý mal taký mini štrajk približne vo veku vašej dcérky, teraz má 2,5r. a spí aj tri hodiny poobede (v noci aj 11h.potiahne). Možno by som jej spánok posunula, podľa toho, kedy vstáva (mne sa osvedčilo tak 4 max.5hod.bdenie medzi ranným zobudením a obednym spánkom aby nebola preunavena). Ale určite by som spánok na obed ponúkala. Možno či nemáte príliš svetla v izbe a tým nevie zaspinkat...ale už ako chcete vy 🙂

hruska91
autor
21. jan 2021

Chodime von skoro vzdy aby sa unavila...vstava okolo 8, spat chodí o 9...mozno je to nejaky druh štrajku.. narodila sa nam druha dcerka ma 1mesiac...

elizabet173
21. jan 2021

@hruska91 aha, to si nespomenula, moze to byt sestrickou. Snazi sa na seba upozornovat.

emilka_1
22. jan 2021

Myslím, že taká malá ešte spánok potrebuje. Aj nám pribudlo bábo, ale to sa musí prispôsobiť režimu staršieho (2r.) Tiež mal rôzne obdobia, ale zatvoríme sa do izby, ja si lahnem vedla neho a on pomaly zaspinka. Proste musí spať 😀
Keď sa jaší, ja iba ležím a tvárim sa, že spím. Jeho to prestane baviť a pridá sa ku mne. Neboj, nájdete si systém.

basska_b
22. jan 2021

@hruska91 Toto robila moja v rovnakom veku, teda, trosku neskor... mala dva aj cosi a narodila sa jej sestricka. Spievala, skakala, sprostosti robila... ja som sa snazila to tak nejako spravit, aby novorodenec mi spal, co sa nie vzdy darilo - tak uz mi tak tiekli nervy, ze som zrusila denny spanok a bolo.