2,5 mesačná dcéra nechce spávať

angie_l
27. apr 2018

Ženy ja už chodím jak mumia ta moja dcéra vôbec nechce spať :má 2,5m napríklad dnes je cely deň hore skúšam ju všelijak uspavat po polhodine uspávania až hodine zaspí a do 10minutach je hore včera v noci to iste spala tak tvrdo akurát 3 hodiny včera cez deň tiež nenaspala veľa ja fakt už neviem o tom že nespím skoro vôbec ani nehovorím to aj vaše deti sú tAke ? Ešte nehovorím že je stále podráždená nič sa jej nepáči

peppita
27. apr 2018

2 mesacna mi robila to iste, spala potom iba v nosici, tak vydrzala hodiny

tenerifka
27. apr 2018

Ja som prave kvoli tomuto prestala kojt, proste po kojeni to boli kratke mikrospanky a cely deñ na rukach.....a pritom nebola hladna, priberala 1kg za mesiac, ale asi jej rychlo vytravilo,ked prvykrat stiahla UM z flase, po odgrgnuti odkvacla na 3 hodiny, som nechapala

angie_l
autor
27. apr 2018

@tenerifka ja som tiež rozmýšľala že aspoň na noc UM len ona to tak hlce z fľašky že mám strach jej dávať hocičo z fľašky veľakrát jej zabehlo

angelyana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
27. apr 2018

@angelyana
@angie_l
u nas to bolo kojenim, odkedy bola na flasi, tak spavala normalne cez deñ a v noci celu noc.....ale u niekoho moze byt pricina inde

angelyana
27. apr 2018

@tenerifka moja zje vsetko, co nezje ju, mlieko uz ma fakt ako taky doplnok a dezert, takze hladna nie je, ma vzdy plne brucho, ked ide spat a aj tak sa zobudi skoro. V noci ale spava dobre a to ju pred spanim len kojim (zobudi sa 2-3x, co je lahoda)

kasokri
27. apr 2018

@angie_l tiez som to tak mala. Musís vydrzat. A este kojíš? Možno mas malo mlieka, dieta je nespokojné.

beky1813
27. apr 2018

Aj ja to mam doma a zhorsuje sa to. Nic sa s nou neda, nikam ist nemozem, dnes som ju uz nechala revat v izbe, co som uz psychicky nevladala

angie_l
autor
27. apr 2018

@kasokri mlieko mám veľmi veľa áno kojím skôr mám naopak problém že mám až moc Veľký prietok mlieka a párkrát jej zabehlo

angie_l
autor
27. apr 2018

@beky1813 to iste mám aj zo začiatku som aspoň snou niekam chodila teraz len sedíme doma alebo sme na záhrade nech na vzduchu ani na prechádzky nemôžem chodiť keď Mi začne revat v kočíku vždy som musela utekať domov,ja ju ani vyrevat nemôžem nechať pretože tak reve že sa mi až dusi

angelyana
27. apr 2018

@angie_l bude lepsie, ked zacne vnimat svet a ked uz bude v sportaku, neboj. Ja tiez niekedy cakam navstevu zo socialky, nejaky sused ju skor ci neskor zavola, lebo moja tak reve, ako keby som ju tyrala. Je hlucna a nespavec, pekelna kombinacia!

skumavka
27. apr 2018

@angie_l skúšala si pokocikovat v autosedačke nakliknutej na konštrukciu kočíka? Či by sa tak s ňou skôr nedalo ísť von.

monica222
27. apr 2018

@angie_l ahojky toto sme mali pres e aj my doma mala spinkavala iba zabalena v perinke a na rukach som ju nosila dve tri hodiny dooveda po byte a ako nahle som ju polozila zobudila sa niekedy nespala vobec je to velmi narocne psychicky...:(ale jedine co na nu zaveralo bolo voze ie v kociari kazdy den 4-5 hodin ci prsalo ci snezilo ci boli minusy kazdy den vonku ...mala je od mesiaca a pol na umelom...nema ti kdo pomoct ??manina troska ze by si si odychla?nasa ma teraz cez pol roka a zase pisti v kociari tak ze sa my dusi...ludia sa na mna divaju jak na najhorsiu mamu na svete ze co s nou hadam robim ked tak reve :(ale co ma clovek sediet len doma ?a tvoja malinka nechce byt vobec v kociari?v autosedacke si neskusala uspat ...na nasu to nezaberalo :(ale niektore deti to miluju

lubi40
27. apr 2018

@angie_l aj ja mam podobne stareho spavca-nespavca. Sice dobre spi v noci, ale cez den moc nie. U nas zabera iba to, ze musi zaspat sam- myslim tym, ze ho nemozem uhojdat, unosit a pod. Proste ho polozim do postielky, max drzim za rucicku a po nejakom tom placi zaspi a spi dobre. Ak by som ho nosila, v momente ked by som ho polozila, bol by zase hore... Cez den, ked je najhorsie, tak ho dam do satky, ale to musim byt na nohach a chodit, nesmiem si sadnut, lebo je v momente hore. Takze to robim fakt ked potrebujem daco vybavit, alebo je fakt zle a uz si neviem rady.
Inak este mi napadlo, nema reflux? Vtedy velmi deticky nechcu spinkavat.

lucia245
27. apr 2018

niektore deti jednoducho nespia vela. moja rada - nepozastavuj sa nad tym, nezameriavaj sa na to, co pisu v knihach a neporovnavaj s ostatnymi... zbytocne ta to bude zlostit. prijmi to tak, ako to je. mne pochopit toto trvalo fakt dlho, ale inak sa to neda. moje dieta prve styri mesiace spalo denne iba 3x po 20 min, stale chcel byt na rukach (satka pomohla) a kazdy vecer uspavanie do jedenastej. v noci 5-6x hore. od stvrteho mesiaca v noci hore 8-10-krat, ale cez den dva spanky po hodine a pol, cize zlepsenie🙂 od 10 mesiacov som mu zaviedla iba jeden spanok po hodine a pol, lebo ak spal viac, byval hore do polnoci. v noci stale budenie 5-6-krat. od roka sa budi cca uz iba 3 razy. od 15 mesiacov niekedy cez den nespi vobec. a to je to aktivne dieta co len tak neobsedi... jednoducho niektore deti nespavaju. a s kojenim to fakt nesuvisi. takze pevne nervy, mozno sa to zmeni uz coskor a mozno to potrva dlhsie. vecne to trvat nebude🙂

dzukeles
28. apr 2018

A skusala si satku? U nas velmi pomohla. Spaval mi v nej do cca 4mes. (Cez den). Mohla som ist na prechadzku, doma porobit, na kavicku... drobec v satke drichmal. Potom postupne sa dal vyklopit na postel, od pol roka zacal zaspavat v kociku, iba som ho pohojdala na balkone a spal. A teraz zaspi do 5min na prse a nosic vyuzivame uz ako prakticku pomocku (vencenie psa, rychlo z auta vybehnut nieco vybavit a pod) ma 10mes. Hlavne s tym nebojuj a neopustaj sa. Prijmi to, nalad sa na potreby baba a budes sa mat dobre aj s malo spankom ;) a koj! Je to prakticke, nemusis tahat flasky a hluposti 😁

srnka79
3. máj 2018

aj ja som mala takeho. vraj velmi unavene deticky su este hyperaktivnejsie - to je taka aktivita z unavy. najlepsie sa pokusit nabehnut na nejaky pravidelny rezim (vstavanie, zaspavanie zhruba v rovnakom case)... aj moj nespal a mrncal, a ja ze nie je unaveny a bolo to naopak, bol prenaveny, ale nevedel zaspat sam, vyzadoval vyslovene klud, tmu a aby som sla s nim a nebola nervozna. to mi doslo az neskoro, preto bolo prveho pol roka peklo, za 24 hodin mi spal dokopy 6 hodin, bola som ako zombie... teraz chodime spavat naobed 1x denne (nespava 2x) a musim pri nom byt, kym zaspi... spi 1 - 2,5 hodky. predtym to bola katastrofa, ale naucili sme sa. snazit sa a vydrzat, spi s nim, ak sa ti da. mne sa nedalo, mala som robotu, alebo mi potom bolo zle, ale parkrat som odpadla od unavy a spala s nim. moja chyba, mala som sa vyprdnut na vsetko ostatne a sustredit nanho a na mna. kazde dietatko je ine, niektore spi 2x denne, ine zas nie, nikdy to nebude top, ked mas nespavca, ako ja, on je zvedavy, potrebuje asi nieco, mozno zabalit, pritulit, mozno praveze naopak - nejaky opakovany kludny zvuk, musis poskusat a prist na to, co ma rad. ja som prisla na to, ze matkou sa nenarodis, musis sa nou naucit byt, to si treba uvedomit, ze skusenostami sa clovek uci a nie vsetci maju to stastie, ze maju "dokonale" tabulkove deticky, co funguju podla rozvrhu. My mame nepredvidatelne deticky, co vystrajaju viac a prekvapuju a rozosmievaju nas kazdy den. Zvladnes to, ako ja, hoci som predtym zaspavala pri kocikovani, teraz je to super, aj ked stale nespime ako sesternicin 2x denne po 3-4 hodiny😀