2,5 mesačná dcérka cez deň nechce spať

sisushka_7
21. máj 2013

ahojte baby.... posledne dni mame velky problem spat cez den... nasa mala ma sotva 2,5 mesiaca a cez den mi horko tazko prespi dokopy 1 mozno 1,5 hodiny aj to tak po 10-20 minut... zda s mi to byt na jej vek privelmi malo a je koli tomu aj mrzuta nechce ani papat len horko tazko aj to s krikom, chvilu sa potom hra pozera sa a potom zase krik a znovu je nekludna....nevie zaspat ani na rukach ani v kociku a dokonca uz ani v aute... uz neviem co mam vymysliet tak az by ste niektora vedela poradit bola by som rada....dakujem

sandra86
21. máj 2013

nas maly od 2r nespi cez den. ked som isla s nim, tak sa tam len hodinu mrvil a nic z toho. tak som sa rozhodla ze ho nebudem nutit ked nechce. tiez ma 2,5 r teraz a cez den spi mozno 5x do mesiaca. tym padom spi vecer uz o 19.00

kattrin5
21. máj 2013

Ono sa tobupravi neboj. Moja mala takto spavala az do 5 meaiacov..skus satku alebo nosic to bolo jedine co u nas zaberalo. Od 5 mesiacov spava v postielke a pekne spinkava..treba len trpezlivost

cerez
21. máj 2013

Syn mi tak spával. 3x po 30 minút. Až okolo 11 mesiaca sa mu to začalo upravovať a dnes spí 1,5 - 2 hoďky. Niekedy aj cez 2 hodiny.

sisushka_7
autor
21. máj 2013

@sandra86 mi mame len 2,5 mesiaca 🙂

sandra86
21. máj 2013

@sisushka_7 ahaaa, prepac, nejak som si to zle precitala. kamoska ma s malou tiez podobne problemy, ono sa to upravi

sisushka_7
autor
21. máj 2013

@kattrin5 mame nosic ale vnom nevydrzi vobec 🙂 predtym spavala pekne ale teraz v poslednej dobre nie a nie spat :( a normalne by mi to nevadilo lebo v noci pohoda iba raz je hore ale potom uz je cez den taka znicena ze nam jej je luto ale nech skusame hocico nedokaze spat...

sisushka_7
autor
21. máj 2013

@sandra86 v pohode 🙂 no budem dufat ze to bude ok este som pocula ze by to mohla mat aj z rastoveho spurtu mozno nam rychlo rastie tak uvidime pri dalsom merani u lekara....

kattrin5
21. máj 2013

@sisushka_7 presne ako by si o mojej pisala...neboj to prejde treba vydrzat...

cawes
21. máj 2013

@sisushka_7 moj maly bol taky isty.zistili sme ze mal koliky zacali sme mu davat espumisan a do tyzdna bol pokoj. Navyse som si k nemu vzdy lahla reso.zobrala som si ho do pistele cez den ku sebe,aby sa naucil spavat. Po par dnoch to boli tak ze ked sme sli spolu do spalne a lahli si za par minzt spinkal tak som ho zacala prenasat do jeho postielky a izby. Od 7.mesiaca je to tak ze ked vidim ze he unaveny tak ho zoberiem dam do postieljy pohladkam zatvorim dvere a maly spi.

uchom
21. máj 2013

ahoj...aj ja som mala druhe dieta dievcatko presne take iste...starsi syn spal nonstop....a ona nie....bola som s toho hotova ako je mozne ze take male dieta moze byt tak dlho hore bez spania...od porodnice spala za cely den 30 min. vkuse.....inac len take mikrospanky 3-5 min......vzdala som to vecne uspavanie po 3 tyzdnoch...povedala som si kym je kludna tak nech nespi ked bola mrzutejsia nosila som ju v satke a ona cusala ale nespala...celkovo sa ale skludnila tak som bola aj ja v poho...potom poobede okolo 3-4 ked som vyrazila do skolky po syna zaspala v kociku...a spala vkuse az do rana do 7-8h..s tym ze som ju kojila pravidelne v spanku tak kazde 3-4hodiny.....a potom sa to postupne upravilo na dva spania po 2 hod. cez den... hlavne heslo pre mna je ,,aka je mamicka kludna take je kludne aj dietatko,, 🙂

sisushka_7
autor
21. máj 2013

@cawes no espumisan davame az na vecer nech ju netrapia prdiky a nebolelo brusko lebo obcas tie koliky su aj u nej ale inak v pohode...doteraz aj mne spavala dobre aj cez den ked som videla ze je unavena tak som ju zobrala na ruky a v momente spala...len problem je stym ze uz je casto tak unavena ze nemoze zaspat... a aj ked si ju zoberiem na ruky tak len mrnci a jakmile ju polozim tak obrovsky krik az kym si horko tazko nepospi 10-20 minut.... tak dufam ze ju to casom prejde .... je to hrozne pozerat sa na nu ked tak klipka ockami a nie a nie zaspat....

katieg85
22. máj 2013

@sisushka_7 dobre spravila
@uchom .dieta ma jest co 3 hodiny inak bude zle a nespave.ja som vsetky 3 deti kojila co 3 hodiny a spali cely den .

sisushka_7
autor
22. máj 2013

@uchom no ona normalne je velmi kludna a aj rano ked sa zobudi nie je problem napapame sa a sama sa hra so sovjimi hrackami na decke...ale neskor uz zacina byt mrzuta lebo je unavena ale nevie zaspat...v nositku mi nevydrzi akosi sa jej tam nelubi 🙂 v kociku uz nechce spat vobec chvilu sice vydrzi ale potom ju to prestane bavit a krici ....este obcas ju dame do hojdacieho kresielka ale to tiez len na chvilu ju zabavi a potom znovu krik ale spanok nie a nie prist.... uz nam dochadzaju napady ako ju zabavit 🙂 uvidime dokedy to takto vydrzi snad sa jej to teda coskoro samo upravi...

sisushka_7
autor
22. máj 2013

@katieg85 papat nam papa kazde 3 hodinky pekne nato je uz naucena len v noci sa budi iba raz cize v noci spi dobre mame problem len stym dennym spankom

marianna162
22. máj 2013

Ahoj, no z toho si nič nerob , musime to nejako vydržať, ja mam dcérku v rovnakom veku, a začalo sa to tiež minuly tyžden , nie a nie spinkať cez den, zaspinka a ja sa zacnem tesit ze možem ist konecne niečo urobiť, ale nič z toho o desať minut už je hore.... :( ja viem je to dosť na nervy, ked nemožeš mať aspon hodinku pre seba, niekedy mi to príde ako večnosť :D ale snad bude lepšie,,,, inak všade čitam o to ze babo by si malo najsť režim , tak som z toho trošku sklamana že sa nam to cez den nedari... tak uvidime ako sa to bude pokračovať :D inak nie sme same, všade čitam ze detičkam sa cez den nechce spinkat :D

cawes
22. máj 2013

@sisushka_7 no ja som tiez davala espumisan najprv na vecer,potom sme isli k detskemu gastro a ten povedal ku kazdemu jedlu 15kvapiek espumisanu do 3dni som mala kludne dieta. Mozno je aj problem v tom ze si neskoro vsimnes ze je unavena a ze je potom uz velmi velmi unavena. Neviem. Mozem akurat poradit z vlastnej skusensoti. Esre skus ked tak vyskusat ze ked sa zobudi a napapa tak si ju hned nato zoberies do postele pohrate sa pol hodky a potim ju budes hladkat atd mozno potom zaspi pred tym nez bude unavena.

modrofuzik11
22. máj 2013

u nas sara nespala od 1,5 roka. deti nie su na gombik. same citia, co potrebuju. musela som sa s tym vyrovnat a prisposobit sa...

sisushka_7
autor
24. jún 2013

@marianna162 no nam sa to uz nastastie upravilo uz znovu celkom dobre spinka cez den 🙂 tak snad ste na tom uz lepsie aj vy 🙂

sisushka_7
autor
24. jún 2013

@cawes no urcity cas sme davali aj my do kazdeho papania espumisan alebo sabsimplex ale nechcela som to uz potom moc prehanat aj keby to nemalo mat zly vplyv na malu...a ako pises ze ci som si nahodou nevsimla neskoro ze je unavena tak to nie 🙂 ona totizto dost hyperaktivna a vyzaduje si vela pozornosti takze u nas nehrozi ze ide spat hned po papani :D najskor trosku pohrat potom sa popozerat a uz teraz chvalabohu aj pospat 🙂 mam ale taky dojdem ze nam nerobilo dobre UM co sme mali .... odkedy sme zmenili sa mi zda byt kludnejsia ale je to este iba kratko tak uvidime.... ale ako hovorim chvalabohu sa nam ten spanok upravil a teraz je to uz fajn zaspinka mi aj sama iba ju dam do postielky dame cumlik a zaspinka pekne sama 🙂 dakujem ale vsetkym kockam za snahu pomoct 🙂

cawes
24. jún 2013

@sisushka_7 tak to je super ze uz lepsie spinka