2,5 ročná dcéra spí s nami a ja som tehotná. Ako to zvládnuť?

chiana
1. nov 2012

Ahojte, mám otázku, ako som už písala hore je to tak a nechcem to zmeniť. Asi budem na obidve deti sama, lebo manžel bude čoskoro chodiť na služobky. Malé sa narodí o tri mesiace a poradili mi staršiu dcérku naučiť spať samú, no keďže bola do dvoch rokov kojená pred spaním, tak je naviazaná na spoločné spanie a vlastne aj ja. Chcem poradiť, či sa dá zvládnuť spávať s obidvoma deťmi.

libka1
1. nov 2012

samozrejme ze sa to da zvladnut, hlavne ked bude manzel na sluzobkach 😉 my sme to mali rovnako, neoducala som, lebo som nechcela aby zanevrela na babo, ze to kvoli nemu (to uz mala 3 a pol roka). Maly ma dnes rok a ona uz vyse pol roka spava sama v izbe, neviem kedy presne, ale proste sa jedneho dna odstahovala s tym ze ju jeho plac budi 😀 sem tam pride v noci, ale uz si k nam nelahne (alebo teda zriedkavo), len ma poprosi ci si k nej nepojdem na chvilku polezkat 😉

zuzana17
1. nov 2012

Dá sa to, aj my sme tak začínali a v pohode. Malý spal s nami v posteli, no a maličkú som dávala do postieľky, kde je dodnes. Asi po 2-3mesiacoch sme malého dali do detskej, ale manžel spal s ním.

boka79
1. nov 2012

ahoj, myslim, ze ked ju teraz odnaucis, nic si nepomozes, lebo po porode sa ti zasa nastahuje do postele, bude citi, ze o nieco prichadza - ked pride druhy surodenec... Nasa s nami sice nespala, ale kazdu noc k nam pride do postele a ked sa narodil maly, tak chcela s nami aj zaspavat, tak sme vsetci traja zaspavali o pol deviatej v nasej posteli a moj muz ju potom preniesol, ked siel spat. U nas bolo tazko, lebo ona je neposedna, robila tam kotrmelce, bola hlucna, tak som ju par krat musela poslat k sebe, co skoncilo nakoniec placom a potom nakoniec aj tak dosla k nam... Teraz nie je problem, zaspi sama u seba v izbe, niekedy cez vikend zaspavame sspolu a niekedy pride k nam, tak sa nevyspime, ale co uz, je to super. A ked budes na deti sama, je to jedina moznost, ako mat obe pod kontrolou, ked sa bude ukladat, zo zaciatku Ti bude male vela spinkat aj vo vec. hodinach, ale neskor to bude horise, a najlepsie bude, ked s nimi oboma pojdes spinkat a aj ty si pospis... Na domacnost sa vykasli, neskor budes mat viacej casu na to 🙂

lucikan
1. nov 2012

ja o tom vobec nepochybujem ze sa da a planujeme to tak nechat, drobec je tiez s nami v posteli, priestorovo je to tak, ze postielka je prisunuta, pripadne ak by bolo malo miesta, dokupime este jednu jednotku postel z druhej strany a tam sa zvali manzel

katka1981
1. nov 2012

Predpokladam, ze ti to vyhovuje, ze spi svami, tak nevidim dovod to menit. Ak by ju babatko v noci budilo, tak sa mozno sama odstahuje. A ak nie, tak mozete spat spolu. Nevidim dovod nic menit, pokial vam to takto vyhovuje.

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milka1978
1. nov 2012

@chiana ahoj ... aj u nás je to podobne ... syn s nami spáva v posteli od roka ... teraz som tiež tehotná a tak spávam na gauči v obývačke .. jednak sa v noci nebudím na každé otočenie, pretože mám dosť slabý spánok a jednak sa všetci vyspíme .. keď sa mi bábo narodí, tak drobec pôjde do svojej postele a bude sa musieť naučiť spať tam ..... predsa len sa nedá spať na manželskej posteli-2 dospelí a 2 deti :D

argyro
1. nov 2012

Určite sa dá zvládnuť spávať s dvomi deťmi 🙂 Určite by som neodúčala malú práve teraz, keď čakáš ďalšie bábo - bude to pre ňu veľmi citlivé obdobie a mohla by to pochopiť zle - potom by si zbytočne narušila súrodenecké vzťahy.

katuska169
1. nov 2012

aj my sme to mali,ako sa narodila mi mladcsia dcerka tak sama od seba odisla do svojej izby a sama tam chcela spavat a uz je tomu16mesiacov 🙂

dejka77
1. nov 2012

Mna to caka tiez. Zatial som to vymyslela tak, ze ja budem s babom v inej izbe a manzel bude pri malej. Aj ked on vstava skoro do prace takze budem musiet potom rano asi prist do spalne. Nechcem aby sme boli vsetci v jednej izbe aj kvoli tomu, ze dcera sa sem-tam este budi v noci a hlavne ak by sa babo zobudilo a plakalo by tak je velmi pravedepodobne, ze by sa zobudila aj ona. A tiez aby sa aj manzel vyspal. Ty to mas tazsie v tom, ze tvoj manzel bude chodit na sluzobky, ale ako ti tu uz viacere pisali da sa to zvladnut s oboma detmi. Urcite nemusis dceru davat do jej izby. Mne by to aj celkom vyhovovalo ak by moja uz spala vo svojej, ale nie je na to este pripravena a ja to nasilim menit nebudem.

davija
1. nov 2012

My sme osťahovali malú do detskej izby mesiac pred narodením jej mladšieho súrodenca. Mala necelé tri roky. Dovtedy spávala s nami v manželskej posteli. Bála som sa, ako to bude zvládať, ale úplne nás prekvapila, bez akýchkoľvek protestov hneď v prvý deň ako prišla je nová posteľ, začala spávať sama v izbe. Bola zo "svojej" izby nadšená a aj všetky návštevy museli absolvovať povinnu exkurziu do jej izbičky.
Ja som tiež maximalne spokojná, pretože ona sa v noci dosť metala a tlačila buď na mňa alebo na manžela a tak sme boli každú chvílu hore. Teraz som rada, že vstávam iba k bábatku. Ale každý je iný. Zariaď sa tak, aby to vyhovovalo Tebe a tvojim deťom. Len to chcem povedať, že občas podľa mňa na zmeny "nie su pripravené" skô maminky ako deti. 😉

adeli79
1. nov 2012

mame medzi detmi rozdiel 23 mesiacov, byvali sme spociatku v malom byte, takze v podstate 2 roky sme boli spolu v 1 spalni. manzeltiez chodil natyzdnovky, bola som na nich vela sama. s odstupom casu hodnotim totoobdobie ako zatial najkrajsie. ked sme saprestahvali, zacali spavat vo svojej izbe a poviem ti, velakrat najma zo zaciatku mi velmi chybali v spalni. fakt v tom nevidim problem.

tilly24
1. nov 2012

da sa to, ja mam deti , tiez 2 rocny rozdiel medzi nimi, a ja spavam s detmi, a fuhguje to u nas takto mame na manzelskej posteli zabrany z oboch stran, teda kazde dieta z jednej strany, kedze su tam zabrany tak nikto nespadne, ja som v strede, takze deticky sa navzajom nekopu, a su spokojne 🙂

anjelicek26
1. nov 2012

Uvidis, ako sa to vyvinie, starsia sa mozno odstahuje dobrovolne, ked by mala stale pocuvat krik ;)

hori
1. nov 2012

Ja si myslim, ze ak manzel casto chodi na sluzobky, tak inu moznost ani nemas, len spat s oboma detmi v jednej izbe. Leda ze by si chcela utekat do detskej izby pri kazdom dcerkinom zaplakani, co je teda o hubu, hlavne ked by si babatko prave v tej chvili kojila - z vlastnej skusenosti, nasa je zvyknuta spat v inej izbe, tiez bude mat 2,5 roka, ale teda niektore noci ju pocujem plakat dost casto (spi tam s nou manzel - keby ze je na skuzobke, tak by som si malu isto zobrala na ten cas k sebe do manzelskej postele).

sampo
1. nov 2012

Aj moja trojrocna spava s nami, teda resp. so mnou 🙂 co uz no. Ona nedokaze spat ani v postielke v tej istej izbe, lebo sa v noci zobudi s revom, ze "ja tu nechcem byt sama v tej tmeee" takze som zvedava tiez, ako to zvladneme potom 😅 zatial neriesim, nejako bude no... Ale isto sa to da, lebo svagrina to tak robila dost dlho, ze spavala s 2 detmi (s rozdielom 3 roky). Uvidis, mozno sa nebudu vobec vyrusovat, ked im bude prirodzene, ze su pri mame 🙂 hlavne, ked tvoj muz nebude doma

cillikat
1. nov 2012

ja som svoju dcerku dojcila az do porodu synceka, (rozdiel medzi detmi mam necelych 15 mesiacov) a chcela som si ju nechat v spalni aj s malym, ale nakoniec sme ju cca mesiac pred porodom prestahovali do vedlajsej izby, ak by sa navzajom rusili, aby to nevzala ze ju stahujem kvoli bracekovi, ze ju "vytlacil"....... mala to zvladla super, budila sa asi 1x za noc, to k nej isiel muz (je pravda, ze ja ho mam stale doma - s malymi vynimkami), teraz k nam chodi niekedy nadranom a spime vsetci 4 v manzelskej posteli, kedze synceka stale dojcim aj niekolkokrat za noc..... ale ak mas manzela vela prec, tak asi si budes musiet nechat obe deticky pri sebe, lebo moj muz musi vstavat k malej, ak cosi treba, lebo ja mam skoro vzdy, ked sa zobudi, maleho na prsniku 😀, drzim palce, nech sa Vam dari a nech to zvladnete 🙂

lalus
1. nov 2012

my fungujeme všetci štyria v spálni a to starší má už takmer 4,5 roka. vždy bol s nami, tak sme ho nechceli sťahovať ani po príchode súrodenca. ale má vlastnú posteľ tesne vedľa našej. na strane pri posteli staršieho spí muž, ja na druhom kraji manželskej a z mojej strany je zase tesne prirazená postieľka bez jednej bočnice...takže vlastne veľké letisko z troch spojených postelí - posteľ staršieho, manželská posteľ a postieľka.
plánujeme ich odsťahovať oboch naraz do detskej, keď bude mať mladší 1,5-2 roky, resp. starší ak sa inciatívne sám vypýta skôr, tak vtedy. ale zatiaľ je mu s nami dobre - zaspáva ale sám. večer najprv uspím menšieho ja, potom sa chystá do postele starší a ide tam sám. chvíľku to trvalo, kým sa naučil byť tíško pri zaspávaní...bez rozprávania si, spievania a vykrikovania na nás...ale teraz to funguje, takže sa toho vôbec nemusíš báť. a v noci sa starší na plač menšieho vôbec nebudí 😉

qtinka29
1. nov 2012

Ak ti to vyhovuje,nechaj ju v spálni....my sme tak fungovali 8 rokov-malý byt 😒 ...teraz sme mesiac v dome a tie behačky v noci do detskej sú horšie,ako keď sme spali pokope 😖 ......naša 5ročná ešte občas vymýšľa a chce piť,al. cikať v noci.....Podľa mňa budeš mať jednoduchšie postarať sa o dve deti v jednej izbe ako v dvoch....už len dúfať,že to malé nebude plakávať a to staršie zasa často cikať... 😝 ......Určite to zvládneš 🙂

eliss44
1. nov 2012

Ja mam 4r dceru a 2.5r syna a este aj muza a vseeeeeeeeeecy spime na manzelskej posteli a urcite by som to nateraz nechcela menit som kludnejsia ked spime spolu 🙂To budes mat uplne super zvladnes 🙂 drzkam palceky 🙂

fra
1. nov 2012

ja som takto spávala s 3 deťmi v jednej izbe- 2,5r, 1,5r a novorodenec... žiaden problem nebol, ani mi nenapadlo že by tam vobec mohol byť nejaký problém a bolo by to treba riešiť ... jednoducho to bolo tak najpohodlnejšie a najpríjemnejšie pre nás všetkých ...

danuella
5. júl 2013

ak ta to samu neobtazuje, neries to. ja som taktiez cakala 2 dieta a to prve som do konca tehu kojila. aj teraz si obcas spomenie tak mu dam cucnut. neziarli mi tak na brata. a stale spime spolu vsetci 4. teraz sa ku nam zacal pytat aj 6 mes syn tak ho vezmem a mozem povedat ze sa vyspime takto lepsie ako keby som mala vstatat 15x za noc a nanovo uspavat. kojene deti su take mamickovske, jednoducho musia citit ze si pri nich a su spokojne. a ked som zostala tehotna zo zaciatku som starsieho prekladala po kojeni do postielky ale s rastucim bruskom a jeho vahou som to vzdala. a zostal s nami nastalo.u nas je detska postielka len na ozdomu. maly mi tam vydrzi asi iba do polnoci a ked sa zobudi davam ho uz k sebe. starsi mi zaspi v klude za 5 min., a zobudi sa az rano- to odvtedy co ma brata. asi vycitil ze musim vstavat k nemu tak spinka. nam je takto spolu fajn, uzivame si to kym chcu byt s nami. no a starsiemu teraz zariadujeme izbicku a vravi ze tam bude spikat sam- ci ano alebo nie uvidime 😵