2,5 ročné dieťa má druhý deň teplotu

elcoro
8. jún 2020

Ahojte, od včera mal malý (2,5 ročný) z ničoho nič od obeda teplotu 39,5,po podaní nurofenu, opakovane potom panadol teplota klesla na 37, 5....neviete ci teraz je nejaký vírus vo vzduchu? Včera bol pred obedom vonku hodinu, žeby sa prehrial? Dosť bolo teplo, jemu nič nieje, nekasle, nesopli, nič ho vraj neboli, pekne sa hraje, akurát mi nechuti jest..... Vonku sme dnes neboli, ráno teplota keď vstal 38,dala som panadol, pred obedom teplota pod 37,nedavala som nič. Vstal o tretej a opäť teplota 39,3 🙊🙆‍♀️

alenkam82
8. jún 2020

@elcoro asi ano a 2,5 r by asi uz povedal. Ja si myslim, ze siesta. Len som upozornila, co si vsimat navyse. Ale najpravdepodobnejsia je siesta

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 on mi raz ukáže a povie ze tu ho boli, na brusko, potom ukáže na zub..... Ale ved by plakal kebyže ho bolelo brucho aa nie sa smial

uhnakova
8. jún 2020

@elcoro moze to byt aj angina, mensie deticky zvykne boliet brusko a nie hrdlo, moji to tak mali obaja. Ak by sa dalej stazoval aj na brusko, zasla by som k lekarovi zajtra alebo pozajtra. Pripadne ak si necha, mozes kuknut do hrdla, treba so svetlom zasvietit na mandle a pri angine su velmi velke, zakryvaju takmer cele hrdlo plus su vyhadzane bielimi flakmi. Okrem anginy to moze byt aj akykolvek virus, ale to bez crp neurcis. Crp z kvapky krvi z prsta by uz zajra ukazalo, ci ide o virus alebo bakteriu, kedze to uz bude treti den choroby.

elcoro
autor
8. jún 2020

@uhnakova ale ved on sa smeje, pekne sa hraje, iba keď mu dávam jest naschvál povie beeee a povie a ukáže na brusko,,,, neplakal by?nezvracal?nemal hnačku?ved dospelý pri bolesti brucha ma dosť a nieto dieťa,,, pokým sa ho nepýtam co ho boli nič nehovorí,,,, keď dávam kvapky menšiemu ukáže že aj jeho boli,,,,, skôr si myslím ze to ukazuje naschval

alenkam82
9. jún 2020

@elcoro , podla mna ma brucho ok, len mu nechuti