2,5 ročné dieťa spí s nami v posteli

sida456
9. máj 2017

Dobre ranko maminky. Maly ma 2,5 roka. Chcem sa opytat. Ide o to ze maly spaval v spalni v postielke sam so plysacikmi. Az raz sme mali s priatelom zle obdobie a 2 tyzdne spaval priatel v obyvacke tak ja som si do postele nastahovala syna. A teraz? Zaspavam snim v posteli. A ked ho prelozim o 2 hodky place a chce ist do postele.alebi vydrzi aj 6 hodin spinkat potom sa budi s placom a chce ist k nam. Aj cez den ked sa zobudi a neni som pri nom place. Chcela som uz maleho dat do jeho izbicky....ale co neviem co teraz ked som si ho tak naucila. Alebo ma len obdobie ze sa mu nieco sniva skarede?
Nechat, neriesit? Dakujem za rady a nazory.

janickacrazy
9. máj 2017

@sida456 No tak ti poviem, pokašlala si to. Pekne ti spával v postieľke, ty si mu ukázala niečo príjemnejšie, teraz sa nečuduj, že to chce. No možeš skúsiť to, že ho dáš do jeho postieľky, ale budeš pri nom, prečítaš mu rozprávku, budeš ho držať za ruku, kým nezaspí. Teraz by som ho určite nedávala do jeho vlastnej izby spať, lebo ti tam nebude chcieť aj tak byť. Počkaj pár mesiacov, potom ho skús nejak namotivovať, kúpte novú peknú postel, nalep mu tam nejaké nálepky alebo niečo také. Držím palce.

bzsiska
9. máj 2017

@sida456 dobré ráno. 🙂 Aj ja mám podobný "problém" s deťmi. Dcéra s nami v izbe spala do šiestich rokov. Ešte v desiatich k nám často v noci prišla do postele. Syn spí s nami v izbe. Mňa tiež 2,5 roka. Občas v postielke, občas s nami v posteli. Podľa mňa je to normálne, že detičky potrebujú byť v blízkosti rodičov, či už cez deň alebo v noci. Ak ti to nerobí výslovne taký problém, že sa kvôli tomu nevyspíš, tak to vôbec neries a uži si jeho prítomnosť. Každé dieťa z toho raz vyrastie. A vôbec nemaj z toho výčitky. ;)

dominika6
9. máj 2017

@sida456 bud ho naučíš spať normálne samého alebo sa tá kríza s priateľom vráti

felycity
9. máj 2017

Podla mna je zbytocne nasilu tlacit. Nemali sme deti, aby sme ich takto traumatizovali. Treba to chvilu nechat tak, za chvilku pojde do skolky tak bude prilezitost opat ho vratit do jeho postele. Je jedno ci si to pokaslsla, teraz sa treba pozerat vpred. Neboj vyrastie z toho. Nad bezne este v noci docupota k nam.

bzsiska
9. máj 2017

Ja vám nerozumiem baby. Akože dieťa spí s rodičmi a kríza? A že"pokašľala si to". .. Veď ak jej prítomnosť dieťaťa v posteli nevadí, tak nie je čo riešiť. A že ho chcela dať do vlastnej izby? No tak pôjde neskôr, keď bude pripravené. A čo? Čo ju tu stresujete, že akú strašnú chybu urobila, že si vzala vlastné dieťa k sebe do postele???

janickacrazy
9. máj 2017

@bzsiska Tak keby jej to nevadilo, tak asi to nerieši na MK, či? Niekomu to vadí, niekomu nie, ľudia sú rozni.

alaguema
9. máj 2017

@sida456 dosť divná výmena. Nechápem, čo ťa k tomu viedlo, ale tak dieťa si zvyklo. Teraz ho zas pošleš preč, kým sa znova nepovadíte? S nami naše deti spávali dlho. Ale preto, že to tak chceli. Nie v rámci výmeny spoločníka v posteli. Teraz by som to nechala tak a neriešila. Snáď ho nebudeš rôzne deložovať hore dole podľa toho, ako vám s priateľom pôjde karta.

gdulskadarina
9. máj 2017

@alaguema presne ako si napisala. toto je vec ktoru uz nevrati bohuzial spat. dieta sa same postupne oduci podstatne je podla mna nejako velmi na dieta netlacit ze nech si samo. musi citit lasku a same sa osamostatni a nebude mat problem byt potom uz aj v izbicke.

kondelka
9. máj 2017

@sida456
ja tiež len súhlasím s babami predo mnou 🙂 moja dcéra spí s nami v posteli, je spokojná a viem,že to raz prejde. Mám 12ročného a 10ročnú a už vôbec s nami nechcú byť, tak si to aj trošku užívam lebo to predpubertálne správanie - odmietanie má vyšťavuje a táto malá si ma vyžaduje :D

bosoriak
9. máj 2017

@sida456 Ako si si ho naucila, tak ho aj oducis. Ak vam to v posteli spolu s dietatom nevyhovuje, budes musiet dieta znovu naucit na jeho postielku. Bez placu to nepojde, to je asi jasne.

Ja vzdy ked som deti od niecoho oducala, ci uz od dudla, plienok, uspavania a podobne, vzdy som to vopred oznamila. Napriklad, dievcata, dnes vecer uz budete zaspavat same. A tak aj bolo. Nenechala som ich nikdy plakat, prvy vecer som napr. pri oducani uspavania isla do ich izby asi stokrat (doslova). Druhy den len asi patdesiatkrat a tak dalej. Ak sa v noci zobudia na zly sen, pridu k nam aj teraz a to ma najstarsia 8 rokov.

A pridavam sa do tabora tych, co nechapu, z akeho dovodu bolo potrebne zaplnit prazdne miesto v posteli. To je len nasledok toho, ze si porusila pravidlo Never touch a running system 🙂

Drzim palce!

pishtok
9. máj 2017

my sme prave pred mesiacom malu dali do jej izby bude mat za chvilu tri roky. tiez spavala medzi nami v posteli ale zial ona je ako tornado a človek sa nevyspi. proste sme jedneho dna ju dali do normalnej postele do jej izby precitali sme rozpravku dali vypit mlieko zhasli svetlo a povedali ze ak nieco bude chciet nech zavola a ja pridem. napocudovanie mala zaspala a v noci sa mi zobudi len 1x na mlieko to ma priposteli vypije a spi dalej. ked je chora spi so mnou v posteli a manzel je v obyvke aby sa vyspal. tiez bol potom problem ju dat spat do jej izby ale zase pekne som jej vysvetlila ze tam uz nieje miesto v posteli lebo tam spi ocko a ze ona ma viac miesta vo svojej postielke a ze ked bude daco potrebovat ma ma zavolat a ja pridem. samozrejme ze rano o 6 ked vstane dobehne k nam do postele a drichme tam ešte hodinu ale to mi uz nevadi lebo sme uz vsetci vyspati a aspon sa s nou mozem trosku pomojkat aj ked uz mi tak vyrastla. dajte jldieta do vlastnej izby a precitajte pri slabsom svetle rozpravku a chodte prec aj ked je este hore ak vas zavola tak sa vrate ale neostavajte kym zaspi. radsej sa desat krat prist opytat co potrebuje. a ak sa v noci zobudi ze chce ist k vam radšej chodte vy k nemu a lahnite si k nemu. nech si zvykne na svoju postel. drzim palce 😉

sida456
autor
9. máj 2017

Mile maminky. Viem, ze som to pokaslala. Ale uz to nevratim spat. Priatel spava kazdy vecer doma. Cize niesom zvyknuta ze spim sama a maly v postielke...a mali sme zle obdobie....tak som si maleho zobrala k sebe....ako vy sa nehadate so svojimi polovickami? Cudne..... teraz mame krasne obdobie...tatinko vzdy pri nas spi. Nam to ani neprekaza ze maly je pri nas..... len som chcela vediet ako je to u vas doma. Kazdopadne dakujem za rady.

pishtok
9. máj 2017

@sida456 z toho si nic nerob. moj muz casto zaspal unaveny v obyvacke a mne bolo samej smutno tak ked sa mala v noci zobudila zobrala som si ju k sebe alebo mi ak zaspala v posteli pri rozpravke a potom som spala s nou.. mozme mi za to ze ich tak lubime.? ale ak chcete dakedy mat aj klud a dieta sa trosku odamostatnit tak spravte ten razny krok..ja som prvu noc aj plakala ze moja malicka uz nieje so mnou v izbe 😀 a teraz ked som sa vyspala a nik ma nekopal do brucha a hlavy joooj pocit na nezaplatenie .. 😉

sopka10
9. máj 2017

Moja mala spi sama v izbicke, ale niekedy sa pyta ci moze spat s so mnou , velmi rada by som bola keby so mnou spala stale ale nechcem ju oducit spat vo svojej izbe, niekedy jej to dovolim ale prizvukujem ze sa tesim ze spime dnes spolu ale zajtra uz bude spat v izbicke tak to pochopi a nevystraja koli tomu ... inac problem bol ze ked so mnou spi nikdy sa nevyspi , kope do mna v noci , roztahuje sa, cestuje po posteli , ale tak nakoniec som si kupila vazcsiu postel a je to vybavene 🙂

hettinka
9. máj 2017

@sida456 no, na dobré sa ľahko zvyká ... si si ho v tomto "rozmaznala" a bud teraz vydržíš, že bude plakať a neustúpiš, nevezmeš ho k sebe, alebo budeš musieť čakať, kým sa nerozhodne odsťahovať zo spálne sám.
2,5-ročné dieťa je ešte malé, takže by som sa nestresovala. Dcéra spávala s nami v spálni do 4 rokov, mladší len do 2,5, ale nebol v izbičke sám, ale so sestrou, akže to je iné.

Inak, ja som sa ešte nikdy nepohádala s manželom tak, že by sa odsťahoval zo spálne ... asi som divná, no 😀

evittam
9. máj 2017

@sida456 Pozri, nas tatino je v práci 5tyzdnov a spavam sama. Akurát v piatok alebo v sobotu zoberiem ku sebe syna alebo oboch. Dcerka ani minule nechcela-radsej "veget" vo vlastnej posteli. Syn spava sam vo vlastnej izbe cca od 1.5roka -predtym sme spavali vsetci v jednej izbe, dcerka spolu s bracekom od 3.mesiaca.😉

juma2
10. máj 2017

Deti by mali spávať vo svojich postieľkach lebo si vedia veľmi rýchlo zvyknúť na to, že spávajú s nami v posteli a potom sa z toho veru ťažko odúčajú. to, že muž chodieva robiť von nie je dôvod na to, aby si deti takto miatla podľa mňa. Len ich treba nechať spinkať vo svojom

ada510
10. máj 2017

Moj ma 3,5 roka spi s nami aj vo svojej izbe ako kedy chodieva aj k babke na cele vikendy po pravde rad s nami spi a nevadi nam to lubime ho no nema problem spat aj vo svojej izbe alebo inde....od narodenia sme to tak prestriedavali...

jankalac
10. máj 2017

Moja skoro 3ročná spí este s nami v posteli. Starší sú kazdy vo svojej izbe. Ked ide mm na sluzobku a je preč pár dni, aj starší spavaju so mnou v spálni 🙂. Ja na tom nič zle nevidím , Zachvilu vyrastú a už za nami do postele nebudú chcieť ísť 🙂