2 deti hneď po sebe

nikola599
14. apr 2015

Ahoj baby mam dve babetka po sebe jedno 11 mesačné druhé ma 2 týždne najde sa tu nejaká mamina co ma tiež tak to deti po sebe a ako ste to zvladali a pocity

mirkava
14. apr 2015

@nikola599 neviem si to ani len predstavit, ale zavidim ked podrastu, vyhraju sa spolu... Drzim palce 😉

barboritta
14. apr 2015

Fuha. Tak to klobúk dole a držím palce aby si to zvládla. Ja síce nemám detičky takto nakope, ale budem mať 4 v priebehu 6 rokov. Prajem veľa síl a zdravia a všetko dobré 😉

ewicac
14. apr 2015

ahoj, ja mam rozdiel medzi chlapcami 20 mesiacov a ....super, je to sice fuska, ale stoji to za to, su spolu strasne zlati, mensi uz ma 9mes., tak sa uz aj vnimaju, pekne sa pohraju, lubia sa a vekom sa tento vztah bude len posilnovat...dufam....nehovorim, ze nemam obcas chut vsetko nechat a ist kade lahsie, ale to ma kazda mama, ci ma maly alebo velky vekovy rozdiel....ja by som urcite nemenila

chikitka
14. apr 2015

ahoooj, nasi chalosi maju rozdiel 15 mesiacov.poviem Ti, ze je to niekedy masaker! ako pisala ewicac, aj ja mam velakrat chut buchnut dvermi. najprv ich treba zosuladit,a kym sa to podari, uz sa riesia dalsie veci. nasi teraz maju odobie vzdoru, jeden tvrdohlavy nekonecne a druhy sikovne odkukuje... jedine co ma utesuje je to, ze o par rokov si to naozaj uzijem, ked sa vyhraju. teraz su same hadky o hracky, o mamu, o tata, o stolicku... no zabava kazdy den. ale my to dame! 😀 😎

dzejn80
14. apr 2015

@nikola599
Ahoj, no ja nemam az taky maly rozdiel ako ty, medzi mojimi soplosmi je 17 mesiacov, ale mozem povedat, ze zaciatky boli pekne na nervy 🙂 dnes ma starsi 3,5 a mladsi 2 a uz je to parada. Maju sa radi, pohraju sa spolu, starsi mladsieho velmi taha dopredu. Samozrejme nervacime casto, vedia sa mlatit, maly casto huci, lebo vacsi ho komanduje a berie mu veci ... ale tak v ramci normy zvladame. Prajem vela zdaru, ja som chcela vacsi rozdiel, ale dnes som velmi spokojna s tym co mam 🙂

sandracs
14. apr 2015

Medzi nasimi je rozdiel rok a par mesiacov /jul,november/. Zaciatky boli perne, ale neskor si neviem vynachvalit. Nemusis vymyslat kazdemu zvlast program podla veku, maju spolocnych kamaratov, na vyletoch partaka rovesnika...

alenka600
14. apr 2015

@nikola599 Ja mam rozdiel 13 mesiacov, dcera este vobec nevedela chodit, ked sa syn narodil. Podla mna je to uplne super, ziadna ziarlivost, od zaciatku navyknute deti na seba, spolu vsetko robia, nikdy sa neudia. Neboj sa, je to vazne super, drzim palce.

hamca
14. apr 2015

@nikola599 no my mame rozdiel 19 mesiacov, mladsia ma uz 14 mes. Zo zaciatku to bolo fakt narocne, najma to zladenie rezimov a zvladnut veci typu, ze obe chceli naraz jest, naraz uspat, castokrat som nevedela, co skor. Ale uz sa to zlepsuje. Najma ze starsia uz chape, ze treba sa aj delit a robit kompromisy a mladsia je uz mobilna.
Ale vedia sa uz pekne zahrat, su rozkosne, ked sa napodobnuju. Skoda len, ze napodobnuju nieken dobre veci, ale aj zle. Cize ked sa hodi o zem jedna, tak aj druha 🙂
Ale verim, ze to bude uz len lepsie.

martinkaadominik
14. apr 2015

Ahoj, medzi našimi deťmi je rozdiel 18 mesiacov. Je to ťažké, ale dá sa to zvládnuť. Starší syn plakával vždy, keď aj bábätko, trvalo to rok. Asi rok chodil okolo sestričky meter ďaleko. Ťažké bolo pre mňa uspávanie cez deň, lebo syn spával vonku do 3 rokov. Dcérku sa mi podarilo naučiť asi po polroku spávať v postieľke vnútri. Tak som s ňou v nosiči uspávala syna vonku a potom ju vnútri. Keď zasa potrebovala spinkať iba ona poobede, on sa musel naučiť čakať v obývačke, kým ju uspím v detskej, lebo spolu sa to nedalo. Dlho vyvádzal, aj ju zobudil, ale po čase sa naučil pekne čakať, kým prídem. Vo všetkom bolo treba hľadať prioritu, čo kto skôr potrebuje, kto už potrebuje jesť a kto vydrží čakať. Kto potrebuje spať prvý a kto druhý. Syn sa naučiť výborne chodiť pešo popri kočíkovaní sestričky. Zvládne chodiť aj dve hodiny. Teraz má syn 4 roky a dcérka 2 a pol. Konečne sa trochu spolu pohrajú, aj keď po chvíli je plač, lebo chcú jednu vec obidvaja naraz. Syn nechcel dobre papať, dcérka ho ťahá, chce papať to, čo ona. Synček už chodí do škôlky, chodíme po neho s dcérkou. Za najväčší problém považujem uspávanie a prijatie do škôlky, Syna nevzali v našej obci, pretože som bola s malou na materskej a dcérku vzali len v meste, nie je možné ich umiestniť spolu. Prajem veľa síl a pevné nervy. Radosť zo zdravých detičiek, ktoré sa budú navzájom ťahať a ľúbiť.

nastasias
14. apr 2015

@nikola599 ahoj, ja mam medzi prvym a druhym 14 mesiacov, medzi druhym a tretim 11 a to su rovno dvojicky 🙂 keby bolo jedno decko, tak to myslim zvladame aj svojpomocne, aspon obcas. Pri prvych dvoch som sa celkom dost vytrenovala. Prve 2 mesiace boli tazke, ale ak uz ti starsia chodi, je to velke plus. Uvidis ako sa to vsetko lepsi, tyzden po tyzdni, mesiac po mesiaci, aj ked blbe obdobia budu vzdy. A ked ti zacne chodit aj druha, otvor si nejaku moc dobru flasku vina ... najhorsie mas za sebou 🙂 zacnes si to uplne uzivat. A co je najdolezitejsie, vzdy sa snaz len o jedno - nebyt z toho na nervy. Drz sa, urcite to zvladnes.

lauricka
14. apr 2015

ja mam rozdiel 7 minut 😀 😀 a tretie o tri roky. Dvojcata su superi, vedia sa dotahovat, robit si zle. Ale rovnako sa vedia pekne uz zahrat, si tak od troch rokov to uz mozem tak nazvat. Uz vidim aj tie vyhody, ale prve mesiace to bolo narocne dost. Rezim som mala nastaveny rovnako. Predpokladam, ze aj s detmi s malym rozdielom sa to tak da a je to to najlepsie, ked maju rovnaky rezim.

jana_eyre
14. apr 2015

ja mam rozdiel 20mesiacov, co je viac ako mas ty, takze tak uplne porovnat sa to neda..

deti maju uz 3 a 1 - a mozem povedat, ze hoci je v dni vela situacii ked mam nervy /to by som mala aj pri jednom, lebo ide skor o take beznosti ako utekanie pred obliekanim, vyliezanie na stolicku ked sa nepozeram a podobne/ je to to najlepsie co sa nam mohlo prihodit.. deti sa spolu uz nahanaju, blaznia, lubia sa - je radost na nich pozerat a zazivat to s nimi.. teraz maju uz obaja jeden spanok, spavaju spolu v posteli, podarilo sa mi urobit im uplne rovnaky rezim..

mozno sa najde niekto, kto somnou nebude suhlasit, ale ja si myslim, ze mat deti s malym vekovym rozdielom je to najlepsie co moze byt.. zaciatky sa mozno zdaju tazke, /hlavne zjednotenie rezimov, ale da sa to/ to ale pominie akonahle si vsetci zvyknete na zmenu a vsetko pojde lepsie..

len mi je luto, ze kvoli mojmu strachu z tretieho porodu uz tretie ak sa zadari nebude k nim tak blizko vekom, pretoze mladsia ma uz 17mesiacov..

maja2005
14. apr 2015

@nikola599 neboj pohodka, my máme dokonca 3 deti po sebe, a neboj, dáš to. veď si nevyšla z cviku my sme mali aj dve postielky v spálni. keď mimino spinkalo naplno som sa venovala staršiemu, keď boli hore obaja tak starší pomáhal s mladším. teraz majú 4 a 3r. a je to nerozlucna dvojka 😉 no vlastne trojka aj s 18m. dcérkou

michaela2012
14. apr 2015

@dzejn80 aj ja mam taky isty rozdiel a tiez maju 3,5 a 2 rocky 🙂 zaciatok bol na tabletky ale teraz uz su zohrata dvojka 🙂 malu som dokojila (2) a mohla som robit malemu mlieko 🙂 spanok bol na bode mrazu ale teraz pohodicka 😉

emilia25
14. apr 2015

Ahojte ja mam medzi prvym a druhym rozdiel rok a 9 mesiacov a medzi druhym a tretim 2roky a 3 mesiace.no tiez sa mi veru vedia mlatit robit si zle malo kedy sa pekne spolu prehraju a to iba na chvilu potom su zas v sebe dokonca to uz od kukuje aj nsjmladsi tieto moresy.ale vidim ten rozdiel najstarsi k najmladsiemu pekne mi ho postrazi mozem sa na najstarsieho spolahnut ze budu v izbe.no uvidime veru ake to bude ked budu este vecsi.

lenka_21
15. apr 2015

@nikola599 ja mam medzi detmi iba 5 mesiacov...sice obidve som neporodila, ale ked mal maly 5 mesiacov sme si adoptovali dcerku, ktora sa bola novorodenec 😀 😀 😀
Uprimne ja som az taky rozdiel zo zaciatku nepocitovala, ci som kojila, prebalovala, krmila jedneho, alebo dvoch nebol velky rozdiel... Skor je to teraz narocne, lebo rivalita medzi detmi s mensim vekovym rozdielom je silna a tak som stale v strehu 😀 😀 😀 Onedlho pojdu do skolky a ak si trosku vydychneme a oni sa socializuju...aspon dufam 😝 Na druhej strane maju svetle momenty, kde sa spolu hraju a potom mam "veget" a da su tu rivalitu pouzit aj proti nim...naprkilad dobre nemusis papat, dam jedlo tvojej sestre a pod. 😉

Taktiez musim napisat, ze moj mm sa do starostlivosti dost zapaja a mame obrovsku pomoc od mojich rodicov a svokry. Takze to hojne vyuzivam a vtedy sa snazim relaxovat. Stuple do usi povazujem sa skvely vynalez, obcas pouzivam, lebo dcera casto place pre malickosti a ma silny hlas 😝

lenka_21
15. apr 2015

@jana_eyre suhlasim...mne sa tiez kazdy cuduje ked to poviem...

malabiba
15. apr 2015

@nikola599 je to náročné mať deti po sebe, ale fajn, ide to naraz a rýchlo podrastú, zvládnuť sa to dá....a dievčatká sú pokojnejšie....veľa šťastia 🙂

tenerifka
15. apr 2015

@nikola599 Mas 2 dievcatka, ktore budu prakticky vyrastat spolu, budu po sebe nosit oblecenie, budu sa hrat so spolocnymi hrackami. Dakuj bohu a bud rada, prve mesiace budu narocne, ale potom to uz bude pohodicka. Dievcata byvaju vo vseobecnosti kludne, mile a vnimave, nerobia neplechu a nevyhladavaju nebezpecenstvo, ak sa im nieco vysvetli daju si povedat....mam doma 3 kusy a viem o com pisem

22beba
15. apr 2015

ja som vždy túžila mať deti po sebe .. hm malý bude mať tri roky a akosi sa nedarí 🙂

barboritta
15. apr 2015

@tenerifka a ja tiež mám tri baby a každá je úplne iná, ale jedno majú spoločné, sú to strašné sibalky neposedne. Hlavne prvá a posledná sú každá za troch chalaniskov 🙂 takže individuálne. Ale snáď som nikoho nevystrasila 😉

nikola599
autor
15. apr 2015

@tenerifka no to je opak mojej malej vyhladava nebezpečenstvo a robí neplechu a druhá neviem niekedy ze ju mam stále chcu byt obidve somnou niekedy to nezvladam psychický keď začnú obidve plakať skusam im nastaviť režim ale je to tazke veľmi .

anavik29
22. jún 2015

Ja mam rozdiel 12 mesiacov, v auguste ide mat maly 2 rocky a mala 1 rocik, momentalne som v De, manzel cely den v praci....je to fuska, syn je dost ziarlivy, ked malu uspavam robi cirkusy, je to dost narocne, podla mna, mat dve a viac deti po sebe, ale je to individualne

anavik29
22. jún 2015

@martinkaadominik presne s tm spanim mam hrozne problemy, uspavam malu, maly ziarli, place snazi sa ju zobudit je to na nervy....

dzejn80
22. jún 2015

@anavik29 daj tomu este rok a uz budes rada, ze sa spolu zahraju, vystacia pri mnohych veciach aj sami a budu partaci ... 🙂

tslobik
22. jún 2015

Fúha, to sa aj dá????

anavik29
22. jún 2015

@dzejn80 len ten rok este dako prezit...

dzejn80
22. jún 2015

@anavik29 ani nehovor, ved to tak rychlo leti ... moj bude mat v auguste 4 a ako by to vcera bolo, co som ho zo seba vyplula 🙂)) a druhy v januari 3, uz si balim batoztek s5 do roboty ...

hameeda
22. jún 2015

no ja som mala tri po sebe, a to boli iné stavy, mala som tri deti v plienkach, s fľaškami s mliekom, ale zvládli sme to no teraz už je lepšie, už sa odplienkovali 😀 , fľašky sme vyhodili 😀 a teraz nás čaká škola, malý mi nastupuje v septembri, na druhý rok druhý o dva roky dcera a keď si predstavím že ja sa ešte 3 - 4 krát do týždňa učím s našou šiestačkou tak sa psychicky už pripravujem, ale ja som spokojná, deti sa spolu zahrajú, majú k sebe blízko, vedia sa deliť, nie sú rozmaznané a sú čiastočne samostatné, keď vidím niektoré deti na ihrisku ako im mama musí sedieť za zadkom, nevedia sa zahrať, tak ja to nepoznám 😀

anavik29
22. jún 2015

@hameeda sila ja mam dve po sebe a mam dost, zeny su strasne silne bytosti, vydrzia a zvladnu toho veeeeeela.... Klobuk dole