2 mesačná dcéra nechce spať v postieľke

jane1
20. apr 2012

Ahojte, naša princezna nechce spať v postieľke. Ako ate si poradili, keď vaše dieťa nie a nie zaspať v postielke, aj ked je uz ospale? dokonca ak aj ho vlozite do postielky ked uz takmer spi, po chvili sa zobudi.Aká je vasa skúsenost? je to len zvyk? Ukladat ju zhruba v rovnakom case a nechat ju tam samu, aj ked bude plakat? alebo ostat s nou? Ako na to?
zo zaciatku tam cez den spavala, teraz ma 3 mesiace a nie a nie. postielka sa nam do spalne nezmesti, tak je v detskej zbe. nakolko sa dojcime 2-3x za noc, koli tomu doposial bola so mnou v posteli. bojime sa ale, aby si nezvykla a kedze uz vydrzi bez jedla dlhsie, chcema ju zacat na noc davat uz do postielky.
v noci tam este nebola, ale co ju davam cez den, tak sa jej to nepaci.
mohlo by jej na postielke ci izbe vadit nieco konkretne?

angellinka
20. apr 2012

@jane1 tolko tem je v tomto fore na temu,ktoru si ty otvorila.baby ,chceli ste deti a este ked su taketo malicke chcete od nich aby same zaspavali,spali same,proste aby boli smaostatne.Proste jednoducho dieta je tvoje,9.mes bolo u teba ,a chce byt pri tebe.Je to take tazke pre matku pochopit?Ja by som sa skor zaoberala tym,ked by dieta plakalo,ked by bolo u matky,to nie je normalne.Ale to ze dieta chce byt pri tebe neries,riad sa tym,co chce tvoje dieta!! 😉 a hlavne sa z neho tes a venuj sa mu,vela ho nos,mojkaj sa s nim,a neries ze si na nieco zvykne...je malicke,ok? 🙂

xlucia
20. apr 2012

vadi jej nieco konrétne. v tej izbe jej CHYBA MAMINA. a co ked si zvykne??? ved si ju mala preto aby bola s teobu, ci uz ti vadi???? nechapem taketo matky.

rebecca2006
20. apr 2012

@jane1 nasilu ju asi na postieĺku nenaučíš. Niektoré detičky sú proste také- chcú byť s maminkou, Iným samota nevadí a dokonca potrebujú mať svoj kľud. Môj synček doteraz spí s nami- a postieľku som pri ňom používala len ako skladisko nepotrebných vecí. Skúšala som to ako ty, výsledok bol taký, že sa v noci často budil bol nespokojný, do posteľky som ho mohla vložiť užspiaceho- a do 5 min bol hore. Ak som ho tam vložila bdelého, tak reeeev. nakoniec som bola tak vyčerpaná, že som ho vzala k sebe do postele- a vyspali sme sa. Tak som prestala riešiť, že spať s dieťatkom je nesprávne a robili sme, čo mu vyhovovalo. Čo už. Spätne môžem povedať, že chvíle spoločného spania s Martinkom boli to najkrajšie, čo so doteraz prežila- a dokonca môj manžel sa teší, keď pôjdu večer do postele, ako im bude fajn- po narodení dcérky totiž spia spolu vdetskej izbe. Má teray druhú dcérku, tá spala prvé 2 mesiace so mnou v posteli, ale teraz spinká v postieľke- a neprotestuje, Nič som pri nej nerobila inak ako pri synčekovi, proste je to v tom dieťati. Mne tiež všetci hovorili že je to kravina spať s malým, že si zvykne a bla bla bla- hlavne svokra- hm, spätne myslím, že aj keď tak sa nič hroyné nestane, ten bonding s dieťatkom je nádherná vec. ja som chcela svoje deti nosiť- ale ani jedno to moc nevítalo, tak som rada, že aspoň takto sme mohli byť fyzicky nablízku. Inak ak ju tak evľmi chceš učiť sa samostatnú postieľku, možno by sa dalo na prechodné obdobie aby si niekto ľahol spinkať ku nej- ale mne sa zdá, že je ešte straaašne malinká na spinkanie v samostatnej izbe....

anjelicek26
20. apr 2012

@jane1 - veru ja som malu davala vzdy do postielky, aj ked sa budila 8x za noc, bola som mlada - hlupa - bohuzial, moje dieta si vyzadovalo telesny kontakt a ja som jej to nedopriala, lebo "sa to nema" alebo "aby si nezvykla" bola to kolosalna hlupost, robila som zo seba otroka, co ju x-krat kazdu noc prenasal do postielky, od pol roka bola vo vlastnej izbicke - tak si vies predstavit, ake kruhy pod ocami som s toho staleho nocneho buntosenia mala. Pritom stacilo si ju dat do postele a zdvihnut tricko. No vravim - chyba velika. moje dieta buntosilo este aj ako 2 rocne 4x za noc. Lebo chcela byt pri nas. 2,5 roka som v konecnom dosledku robila zo seba debila, potom som - chodila som uz do prace - vzala jej postielku, prirazila k nasej - a povedala manzelovi, ze bud bude vstavat on, alebo bude spat pri nas - no a dieta od tej noci spalo celu noc. Proste... su take a take deti. Takto by som to uz nikdy nerobila. 2,5 roka som nespala kvoli vete "dieta patri do vlastnej postele" No super, nie? Moje dieta a moja postel. Nas maly je v nej nastahovany. Drahy kupil postel 2m40... netlacime sa... a maly spi ako dudus. Ja podotykam tiez.

jane1
autor
20. apr 2012

xlucia,angelinka , nehnevajte sa ale preco ma sudite? milujem svoje dieta, bolo vymodlene a cakali sme nanho dlho. to ale neznamena, ze som spadla z neba ucena, alebo ze za to moj muz bude spat do skolkarskeho veku na gauci. neznamena to, ze sa nepokusim malu naucit na postielku.
vase deti cez den spia kde? spite s nimi v posteli pri dopoludnajsom spanku?
pisete, akoby to bolo divne, alebo nenormalne ak dietatko spi v postielke.
chcela som radu, nie odsudenie. Neviete nic o mne, neviete preco nemoze byt nadalej so mnou v posteli.
tak mi prepacte, ze vsade citam, ze je pre dieta dobre, ak sa nauci zaspavat same.
ja predsa neocakavam, ze mi prespi noc, alebo ze sa nezobudi, alebo ze nebudem k nej chodit.
dojcim na poziadanie a s malickou sa mojkam, kolko znesie 😎
a netvrdim, ze ak to nepojde, ze to nevyriesim nejako inak. ale este sme to len zacali skusat.
takze dakujem za rady,asi si poradim sama, nepotrebujem aby mi niekto kto ma nepozna pisal, ze nie som dobra matka. 😢

jane1
autor
20. apr 2012

@rebecca2006 dakujem 😵

alenka600
20. apr 2012

@jane1 Toto neber ako kritiku prosim. Skus sa na to naozaj pozriet z jej uhla pohladu - cely doterajsi zivot Ta citila okolo seba a zrazu ma ist nasilu niekam inam? A spat sama? Taka malinka? Ved jej dopraj to co jej chyba! Tes sa z toho, ze po Tebe tuzi, toto nebude trvat cely zivot, deticky rychlo vyrastu a nebudu nas potrebovat a potom budeme lutovat, ze sme sa snimi nemojkali dostatocne.
Preco sa bojis toho, ze si na to zvykne? Ako si zvykne, tak si aj jedneho dna odvykne. Ale bude stastna a spokojna ahadam to je dovod, pre ktory mame deti. A nie to, aby sme ich od najutlejsieho veku ucili, ze ich pri sebe nechceme.

jane1
autor
20. apr 2012

@anjelicek26 dakujem velmi pekne 🙂 bohuzial, nasa postel je ledva 160 😢
ak ale malinka bude zle spavat, budeme to musiet poriesit inak. zial aj detka izba je tak "velka"ze sa tam dalsia postel nevmesti, keby co bolo. ☹ tak je to cele trosku tazsie.

lleniak
20. apr 2012

@jane1 nase decka tiez lubia spat pri nas, tak sme to teraz poriesili tak, ze v spalni mame len postele a vsetky skrine su v detskej

jane1
autor
20. apr 2012

@alenka600 dakujem za nazor, tento neberiem ako kritiku 😉 pretoze ma nesudis za to ze sa o nieco snazim. netvrdim ze som neomylna, takze vdaka za pohlad. uvidime, ci to bude pre malicku prijatelne alebo nie. dnes som ju tam predsa po dlhsej pauze skusala dat prvy krat! a bola som cely cas s nou, nezavrela som ju tam a rob si co chces.
inac, mala zaspava sice v manzelskej posteli, ale sama, tak nezda sa mi, ze by postielka bol problem koli tomu. ona si nevyzaduje zaspavanie pri niekom. aj cez den, ak tam spala, bola v izbe sama. najlepsie vsak cez den spi v kociku. nemusi sa ani vozit, nepotrebujeme ju ani natriasat. trosku povozit, hoc na balkone a buva 🙂

jane1
autor
20. apr 2012

@lleniak dik, dobry napad 🙂 len to by sme museli rozmontovat vstavanu skrinu 🙂 no ved ako moznost do zalohy to beriem 😝

alenka600
20. apr 2012

@jane1 Napisala som Ti este aj nieco do IP 🙂 No mne moja v kociku nezaspi, pokial s kocikom nechodim po vonku. Jej nestaci, ze sa kocik kyve, nestaci ani ked s nou pochodujem v zahrade, nie, musim ist na prechadzku 🙂 Vsetky mame svoj kamen urazu 🙂

jane1
autor
20. apr 2012

ozaj, ja som zalozila temu s inym nazvom, to mi admini premenovali? preco? 😕

lleniak
20. apr 2012

@jane1 mladsi tiez spaval ako uplny krpec cez den na balkone v kociku. tam dokazal aj sam zaspat a aj sa kludne budil, otvoril oci, pokukal okolo, ziadne revy. v postielke mi sam zaspal iba ak omylom, tak od pol roka uz sam nezaspi doma vobec

kazdopadne, vyskusas, uvidis. decka su rozne a aj ich zvyky a priority sa casom menia. kazdopadne drzim palce 😵

lleniak
20. apr 2012

@jane1 lebo aj admini musia vykazovat nejaku cinnost 😉

alenka600
20. apr 2012

@lleniak 😀 😀 😀 😀 😀

beruska141
20. apr 2012

@jane1 ja tiez nevidim na tom nic zleho, ze babatko spinka vo svojej postielke. tu mam sice hned vedla seba, ale pri nas malinka spinkala malo. ma predsa svoju postielku, svoj priestor s hrackami a kolotocom, kde ju neohrozujeme, lebo nech sa nikto nehneva, ale v spanku nikto nikdy nemoze povedat, ze dietatu neublizi. ako rodicia, tak aj dieta sa potrebuje dobre vyspat. ked sa rodicia stale krutia na posteli, urcite to to dietatko budi. takisto ako aj ono ked sa mrni, budi rodicov. a nehovoriac o tom, ze ked aj mala pri mne spala, nechapem ako som to v spanku mohla, ale stale som jej kradla perinu a chudatko odokryté bolo az kym sa na hlad nezobudila 😖

zlatavka
20. apr 2012

ja si myslim ze zalezi aj od polohy postielky v izbe.nam poradili napriklad este pred porodom aby s nami ''spaval''macko alebo proste nejaky plysak ktory po nejakej dobe od nas ''napachol'' a ked je babatko v postielke treba mu tam dat toho plysaka...je to akoby ste tam boli s dietatkom,citi vas! 🙂

beruska141
20. apr 2012

samozrejme, keby place, tak to je ine. jej to tak vyhovuje, byt vo svojej postielke.je tam spokojna a kludna.

anjelicek26
20. apr 2012

@jane1 - toto nema nic s odsudenim, len som chcela povedat, ze deti su rozne - nas chrust spal do 1,5 roka vylucne vo svojej postielke, vo vlastnej izbe! A budil sa 1x za noc. A to od porodnice. Bol INY. Teraz ma fazu separacnej uzkosti - fakt zlu - tak spi u nas. Nebudem nic silit a nic vynucovat. O par tyzdnov bude urcite zasa rad u seba. Na kazde dieta treba inak, chcela som len povedat, ze nie za kazdu cenu robit veci tak "ako je to spravne" lebo univerzalny recept na kazde dieta neexistuje. A ja som 2,5 roka "nepochopila", ze moje dieta chce len mna a bude stastne a spokojne. Zvalovala som jej nespanie na milion inych veci. A chyba bola v tom, kde spala a v nicom inom.

jane1
autor
20. apr 2012

no, ja som sa nemohla pomaly ani pohnut v posteli bez toho, aby sa mrna nezobudilo. aj poreto si myslim, ze potrebuje svoj priestor.
a ja este k tomu sa vkuse v spanku prevraciam.boli sme viac hore, ako spali.
a myslim si aj, ze aj pre dietatko je lepsie, ked mama nie je vystresovana z nedostatku spanku. vsetky sme vsak ine. mozno vy dokazete spat nepohnute.
dalsia vec je, ze nemam okolo postele priestor, aby som tam supla nejaku komodu, alebo inu zabranu.

jane1
autor
20. apr 2012

@anjelicek26 ved od teba som to ani ako odsudenie nebrala 😉

rolak
20. apr 2012

@jane1 nebojíš sa nechať 3mesačné dieťa v noci samé v inej izbe????? ja by som to nepredýchala.... naša malá má skoro dva roky a keď je v pohode,zdravá,nevystresovaná,tak zaspí sama v postieľke a spí v postieľke celú noc.....akonáhle je chorá,trápia ju zuby,alebo zlé sny, sťahuje sa k nám či chceme alebo nie...nebudem v noci robiť cirkus a nútiť ju spať v postieľke,keď nás potrebuje... dakedy som to aj teoreticky riešila,že by ju bolo treba nejako zásadne naučiť len na postieľku...ale prešlo ma to,nevidím v tom žiadnu výhodu, chce spať s nami,len ke´d nie je v pohode,a potrebuje nás mať pri sebe,asi to tak bude ešte dlho. 😀

irriss
20. apr 2012

@jane1
Necetla jsem ostatni odpovedi:
ale muj nazor je, ze 60ti denni miminko potrebuje citit maximalni bezpeci!
Bezpeci a pocit bezpeci = maminka!
Nevejde se do loznice jeji postylka?
Nechces ji naucit na manzelskou postel?

ODSTEHUJ SE K NI DO POKOJICKU TY...

urcite se Ti vejde vedle jeji postylky i "single postel pro Tebe" 😉 a kdyz ne, tak treba si ustlat na zemi, ale byt s ni..potrebuje Te ☹ 😉

shinelove
20. apr 2012

ahoj jane 1,
necitala som celu diskusiu, ja len tolko k tomu. ..Moja dcera spi od narodenia sama v izbe v postielke, izba je od nasej spalne asi 1 m, takze ked sa v noci budila, bola som pri nej do sekundy. na zaciatku spala s nami, ale zistili sme, ze potrebuje svoj klud, tak spi v detskej izbe a spi lepsie 😎 celu noc od 19.30-8h...kazde mimco potrebuje nieco ine , jedno citit matku, druhe svoj klud.
ja zijem v zahranici a vsetky babatka spia od narodenia vo svojich izbach, takze som bola na zaciatku za divnu, ked sme ju mali par dni u seba 😅
takze rob to co citis, ze je pre tvoju dcerku naj naj a neklad doraz na ziadne diskusie 😉

ollski
20. apr 2012

@jane1 vsetko zavisi od dietatka, dcerka spavala najskor pri nas v posteli, neskor som ju prekladala do svojej postielky, kde spinkala, kym sa nezobudila nad ranom, na mliecko (nebola kojena) tiez mala take obdobia, ked tam proste byt nechdela, svoju postielku vyuzila, boli aj dni ked tam sama zaspala 😉 ked sa jej nepacilo v nej spavala v braskovej...aby nezapadla prachom 😀
syn o tyzden ma 4r !doteraz! 😖 nespava vo svojej posteli 😅 mal cez prazdniny take obdobie, ze spaval hore na poschodovej cca mesiac, mala som obrovsku radost 😀 ale od sept spava opat s nami- so mnou...mm chodi na tyzdnovky, ked je doma na manzelskej spi on s detmi, ja dole na poschodovej 🤐 , ked je prec, dcerka spinka pekne vo svojej a syn so mnou.. ked su chori, tak ci chceme alebo nie sme vsetci 4 spolu...ale prestala som to riesit ani nesilim, hadam nebude spat pri mne do 18-tky 😉 som si za tie roky akosi na to zvykla 😉 a aj cez denne spanky, som musela lezat pri nom, ak som chcela, aby sa vyspal, lebo u nas kocik nefungoval (ani vnutri, ani von)...takze zelam pevne nervy a urcite najdete riesenie, ktore bude vyhovovat vam obom 😉 ak kojis, mat ju pri sebe je pohodlnejsie (aspon mne bolo) su deticky, ktore potrebuju citit maminku a naopak su take, ktore potrebuju svoje miestecko, kde maju klud

jane1
autor
20. apr 2012

@irriss ale my sa bavime predovsetkym o dni! o spani cez den, momentalne 😉

jane1
autor
20. apr 2012

@rolak neviem, kedze som to este neskusila. ma ale monitor dychu - snuza go, ktory ma cely cas na sebe, ked spinka. izba je hned vedla a este + vysielacka. zas bezpecnost je pre mna podstatna

ajca123
20. apr 2012

@jane1 ja nakojim maly zaspi pri me a potom ho presunem do postielky a basta a spi ďalej. A ked sa zobudi v noci tak ho zasa nakojim a dám odgrgnut a uložim spat...
A cez den skoro vôbec nespi tak sa s ním všetci hráme a ked je unavený nakojim a maly mi vždy zaspi pri prsku a potom ho uložim do postielky...
Ale aby som ho len tak polozila do postielky a nechala plakat to nie...

ajca123
20. apr 2012

A ešte som zabudla pri prvom syncekovi... Naučil sa spat u nas a ked som ho chcela naučiť spat v postielke tak som dala rost úplne dole a podlozila knizkama a vždy ked išiel spat do postielky tak aj ja s ním 🙂 a pekne sme si pochrupkali spolu 🙂