2 mesačná dcéra nechce spať v postieľke

jane1
20. apr 2012

Ahojte, naša princezna nechce spať v postieľke. Ako ate si poradili, keď vaše dieťa nie a nie zaspať v postielke, aj ked je uz ospale? dokonca ak aj ho vlozite do postielky ked uz takmer spi, po chvili sa zobudi.Aká je vasa skúsenost? je to len zvyk? Ukladat ju zhruba v rovnakom case a nechat ju tam samu, aj ked bude plakat? alebo ostat s nou? Ako na to?
zo zaciatku tam cez den spavala, teraz ma 3 mesiace a nie a nie. postielka sa nam do spalne nezmesti, tak je v detskej zbe. nakolko sa dojcime 2-3x za noc, koli tomu doposial bola so mnou v posteli. bojime sa ale, aby si nezvykla a kedze uz vydrzi bez jedla dlhsie, chcema ju zacat na noc davat uz do postielky.
v noci tam este nebola, ale co ju davam cez den, tak sa jej to nepaci.
mohlo by jej na postielke ci izbe vadit nieco konkretne?

mirinecka
20. apr 2012

@jane1 nie si vôbec zlá matka zatože chceš od dieťaťa aby spalo v postielke, skús ju tam poličky učiť, treba len skúšať a skúšať, raz tam bude spokojná raz nie, chce to len čas. Deti sa strašne menia, vidím to na mojich dvoch synoch. Starší od narodenia zaspával sám či v kolíske alebo na foteli, do postielky som ho položila a šla preč. Iba keď mu šli zúbky alebo bol chorý tak si žiadal aby sme boli v izbe. Zato že niekdo nechce aby dieťa s ním nespalo v posteli nič zlé nevidím, ja som sa nikdy nevyspala, keď spal s nami, budila som sa celá dolámaná ☹ . Mladší ten bol od narodenia plačko, celé dni aj noci tak. Možno do prvého mesiaca spával v postielke aj to zaspával na rukách potom nevedel zaspať vôbec ako som ho dala z rúk hneď rev, tak spával len v kočíku aj v noci, tak si vieš predstaviť ako som v noci skôr nespala ako spala, keby sme bývali v paneláku tak nás susedia zožeru že vnoci kočíkujem 🙂 vždy keď som ho chcela preniesť tak bol hneď hore a odznova uspávanie min polhodinu až hodinu kočíkovania. Zmenilo sa to až okolo 4m keď som ho začala dokrmovať UM vedel už zaspať sám aj v postielke a po 2t aj v noci 😉 a teraz pobede spíme samy a večer sa zasa začal uspávať pri mne inak reve a reve, ale keď tvrdo zaspí tak šup do postielky. 🙂. Teraz má 16m keď trocha podrastie začnem ho to odúčať. Ale na všetko treba čas a pomaly ho učiť 😉

gubcikova
20. apr 2012

moje obe deti nespali v postielkach ale s nami a mne to nevadí.pre mňa je to pohodlie

bashka
20. apr 2012

No veru, este si nahodou zvykne na svoju vlastnu matku...co potom? 😕 😕 😕

jane1
autor
20. apr 2012

@bashka miluju ta tvoji rodicia?a ty ich? a spala si s nimi v posteli?? ze to zenies do extremu 😲
lebo ja som nespala a napriek tomu sa mame velmi radi. 😵

kohutovci
20. apr 2012

@jane1 presne ako pise @mirinecka .. vsetko chcel len cas a treba skusat.. moja mala ma presne tolko co tvoja.. prvy mesiacik bola na mne nalepena 24 hodin denne a tiez som tuzila..nech aspon na 3 hodinky sama pospinka aby som si mohla dat kludne sprchu a samozrejme aj daco porobit.. nikto mi nenavaril ani neozehlil.. kedze som sa ju bala nechavat samu v izbe mavala som ju v kociku.. mala obdobie ked mi cez den spala iba za pohybu.. tak to bol dalsi zabijak.. no ako prislo tak odislo.. teraz vyse dvoch tyzdnov mi krasne zaspinka pri papani, mozem ju kludne preniest do postielky a spinka..obcas mi zaspi pri hre, v hracom kresielku.. ktovie kde budeme o mesiac.. v kazdom pripade nezufaj.. skusaj ju uspat a tak davat do postielky.. popripade skus premiestnit postielku na ine miesto.. alebo ju poloz do postielky a hladkaj po brusku.. proste skusaj.. drzim ti palceky, aby ste nasli riesenie ktore bude vyhovovat vsetkym 😉

jane1
autor
20. apr 2012

@kohutovci dakujem za povzbudive slova,len dufam, ze aj teba neukamenuju 😉

mirinecka
20. apr 2012

@bashka nikoho netreba odsudzhovať zatože chce niečo naučiť svoje dieťa, dieťa má byť radosťou a nie stresom, a aká by bola potom matka keby bola vynervovaná z nevyspatia 😖 ja som spala vo vedľajšej izbe od 3m a od 6m som bola u opatrovateľky a nemá to žiadne následky lebo svoju maminu ľúbim 🙂

ja som si zažila svoje a po ničom inom som netúžila len po spiacich deťoch a chvíľky len pre seba, ten kto to nezažil tak nepochopí aké je starať sa o dve malé deti, a z toho to menšie strašný nervák, ja som spávala v noci dokopy možno 4hod., a cez deň vôbec, lebo trebalo sa postarať aj o druhého syna ktorý mal vtedy 2r3m, keď spal jeden nespal druhý a opačne, v noci keď ma nezobudil jeden tak druhý, a to nehovorím o tom uspávaní pol hodina kojenie, neskôr sa už aj pri kojení rozreval, a potom hodina kočíkovania kím zaspal tvrdo, a to ho nemohl nikto iný kočíkovať len ja lebo hneď to rozpoznal a zasa rev, o 20,00sa najedol o 22.00 zaspal a o 23-24 zasa rev jesť ukočíkovať a potom neskor to bolo každú hod. v noci kojenie uspanie na pol hod. a znova dokola, a halooo ja som kde, ja si mám kedy načerpať novú energiu, a to bola celá domácnosť na mne, varenie, upratanie, pranie deti. Starší bol žiarlivý a v období vzdoru. Robil len zle a druhý stále reval, občas aj nervy v noci praskli a skríkla som na malého nech je už ticho a nech spí. Nikdy by som nepovedala čo dokáže vyčerpanosť spraviť so mnou. Ale zato som neni zlá mama, svoje deti ľúbim nadovšetko.

kohutovci
20. apr 2012

@jane1 100 ludi 100 nazorov.. a tie co osocuju si proste nevsimaj.. je tu vela mamin ktore pochopia, poradia 😉

jane1
autor
20. apr 2012

@mirinecka ja si aj tak myslim, ze u mnohych mamin, ktore sa prezentuju ako supermatky a ako sa im dobre spolu spi, to nie je celom tak, ako prezentuju. ale ak ano, tak nech, ja im to neberiem, ani ich nebudem koli tomu sudit, alebo im pisat, ze robia chybu, ci co.
temu som zalozila preto, lebo som chcela radu, ako to hned na zaciatku podchytit, nepokazit.
aj tak si myslim, ze to nakoniec bude asi tazsie pre mna, to ze nebude mala spinkat so mnou, teda za predpokladu, ze sa tomu prisposobi a nebude nestastna.
skusmo sme ju dnes ulozili do postielky a klopem na drevo, ale je tam od 20 a ani raz nepipla 😵 len ja vkuse pokukujem po babyfone 😎 a myslim, ze dnes veru spat nebudem 😝

mirinda10
20. apr 2012

@jane1 kojis, poznam x zien co spali s detmi v posteli, moja zacala spavat v postielke ked mala asi 3 mesiace a teraz posledne 3mesiace zaspi v postielke a okolo pol noci sa pyta ku mne do postele. Potrebuje pocit bezpecia a vobec to neriesim, verim ze do puberty nebude spavat v spalni. Riad sa citmi 🙂

majka1981
20. apr 2012

@jane1 ja spavam so synom v posteli , aj cez obednajsi spanok. v noci spime s manzelom spolu, dieta na mojej strane. postielka je prazdna, je prirazena k posteli a funguje tak, aby nespadlo dieta a mame tam aj knizky a vreckovky. uspavam ho nadalej na prsniku, niekedy zaspi v naruci. nerobim si starosti, ze si na nieco z tohto navykne. ved je to prirodzene, ze chce byt dieta s tebou.
vobec nie si zla mamina, ze sa spytujes to, co si napisala. len je tu uz vela takychto tem, stale to iste. Zreferujem Ti to takto: doveruj svojmu instinktu, vychutnavaj si tieto najkrajsie chvile s dietatom, tie sa Ti uz nevratia. Dieta Ta potrebuje, potrebuje tvoje teplo, tvoj pach, tvoju istotu, tvoje mliecko. A nie postielku, prazdnu, studenu...
Drzim vam palce, aby ste si nasli svoju cestu. Na ucenie "spat v postielke" mate este cas. Ved je to este len malicke babätko.

janinah
20. apr 2012

@jane1 nie sú predsa všetky deti rovnaké,jednému chýba mama a dáva to najavo nepokojom a druhé si spí aj i inej izbe a dobre mu je 😉 akurát stačí zistiť aké je to tvoje 😉 takisto aj mamy sú všelijaké,jedna by nezaspala,ak by nemala dieťa pri sebe /napr. ja som mala postielku hned vedľa manž.postele a dieťa v nej ležalo a ja som ho uspala tak,že som ho držala-hladkala po hlavičke,potom som odišla,ak som ešte nešla aj ja spať-fungovalo pri troch deťoch/ druhá ho dá do inej izby a spí ,semtam skontroluje al,reaguje na zvuk...a nie je namieste sa tu urážať,ak dáš temu na verejné forum,tak predsa môžeš čakať aj názory,ktoré sa ti nemusia páčiť 😒

wieruss
20. apr 2012

@jane1 zalezi velmi na tom ake je babo... ja sa teda necitim ako supermatka za to, ze spavam s malym v posteli 😅 a vyspim sa v pohodicke, v noci sa prehadzujem okolo maleho podla toho ako striedam prsnik pri kojeni takze ani oblezana nie som 😀 uprimne mne to velmi vyhovuje, maly je spokojny, lebo on je narocny na kontakt s ludmi, to fyzicke musi citit, casto ho aj nosim na prechadzky v manduci a aj po dome 😉 Cez den spava tak ako v noci v nasej posteli s trickom/plienkou/maznakom (co je po ruke) omotanym okolo seba (vsetky veci su "napachnute" mojou vonou a tak mu to pride ako keby som spala s nim)
Ale pokial sa ty necitis dobre s malou v posteli, tak jednoznacne nech spinka sama 😉 vsak cez den jej to mozes vynahradit a ci uz spanok cez den alebo v noci tak velmi dolezite je sposob ukladania na spanok - urcite pasaze z knihy Kazde dieta sa vie naucit spat su naozaj vyborny pomocnici 😉 (temu najdes aj tu na mk) Drzim palce nech ste spokojne obe 🙂

mirinda10
20. apr 2012

@jane1 a spanok cez den, do 10m spala iba v kociku a vonku za kazdeho pocasia, v postielke = v posteli spala iba v noci.

jane1
autor
21. apr 2012

@janinah ale ja som sa neurazila, samozrejme ze ocakavam rozne nazory, no je rozdiel, ako kto nazor vyjadri. lebo za tym citit, ci ti radí, alebo ta odcudzuje. je mi jasne, ze by mi to malo byt fuk, no uz som raz taka 😉
mozno som prilis tolerantna a empaticka a tazko sa mi chape, ze nie vsetci su taky a niekt. vidia veci ciernobielo, pripadne, ze len ich sposob je ten jediny spravny. nemam rada extremy, to je vsetko 😔 😵

luciferkax
21. apr 2012

Hádam si nemyslíš, žedeti bežne spinkajú v postielke??? A dokonca samé v izbe? ja som ešte nikde envidela, aby tak malé bábo spinkalo v izbičke samé... a čoho sa bojíš, že si zvykne spať pri vás? Hádam tam nebude spať do osemnástky, starší synček spal pri nás, ked mal asi dva roky, tak sme mu začali vadiť :D už príde len ráno sa postískať, občas v noci... Mladší má 14n mesiacov, prvý polrok spal asi len na rukách a v babyvaku , neskôr zvykol počas dna aj postielke, ale večer ho zaspávame na rukách, občas zaspí pri dojčení, ked nie, nosíme, a zaspí... dám do postielky, a ked sa v noci budí prvýkrát na krmenie, okolo polnoci, tak už pri nás ostáva.. nevidím v tom problém, stihneme sa s manželom postískať, zaspíme spolu, v objatí, a v noci prichádza na rad drobec :D :D určite by som ho nenechával vyplakať... osobne si myslím, že tak či tak dlho nebude bábo spať samo v izbe, predsalen, bude trochav ačšei, bude mať strach z odlúčenia, bude chápať ešte viac, že je samé... možno by sa postielka vošla do spálne, keby si videla naše riešenie, možno by si sa chytala za hlavu, totál neesttetické, ale v 1a pol izbe sa nenavyberám, máme tri postele vedla seba a postielka pri nohách :D :D

svetllana
21. apr 2012

Prveho syna som silou mocou chcela "udrzat" v postielke, bolo mi natlacene od "skusenych" mam, ze potom sa ho uz nezbavim, ked si ho dam do postele. Vysledok: nespokojne dieta, nevyspaty manzel a podrazdena mama. U dalsich deti som postieku ani nestavala. Spali so mnou az do ich 6-7 mesiacov. Proste do casu, kedy uz dieta v noci nepotrebuje jest. A ked som ich po tom polroku dala do postielky, nebol najmensi problem s nicim. Vysledok: spokojne deti a stastni rodicia.

svetllana
21. apr 2012

@anjelicek26 Presne, my sme si zase kupili k nasej manzelskej este jednu single a jak paradne sa nam vsetkym spalo 😀

svetllana
21. apr 2012

@jane1 Jaaaaaaaj, Ty si sa o spani cez den pytala 😀 Tak to je ine, to je jasne..a keby si si polezala chvilu s nou? lJa som to cez den robila tak, ze som si s nimi lahla ci uz na gauci alebo v posteli a ked zaspali, isla som si robit svoje. Aj ked take babo este nepadne z postele, ja som chcela mat istotu a vzdy som ich obkolesila dekami alebo vankusmi, ci paplonmi 😀 Ono sa to u Vas za chvilu vykristalizuje, dobre bude 😉

zunolu
21. apr 2012

Ahoj, ja som malú nechávala spať v postielke od začiatku. Uspím ju na rukách alebo prsníku a keď zaspí dosť tvrdo presuniem ju do postieľky. Osvedčilo sa mi aj troch nahriať spací vak alebo jej tam dať deku aby nešla do studených perín a neprebralo ju to cez deň spáva síce na našej posteli ale to je len moja pohodlnosť nechce sa mi ju prekladať inak postup rovnaký ako večer. Skús jej prípadne dať svoje tričko aby cítila tvoju vôňu. Inak si myslím že na to aby sama zaspávala je priskoro, zbytočne ju to bude stresovať a môže to byť ešte horšie.

lji
21. apr 2012

nečítala som iné príspevky napíšem ti len naše skúsenosti. od narodenia malej som sa snažila aby spávala výlučne v kolíske, postielke, v detskej posteli. ked bola úúúplne "čerstvá" tak občas spávala na nás. priamo na nás, na našich telách 😅 ale to naozaj len pár krát. mali sme pekný režim, pekne zaspávala v postielke. ale všetko sme prispôsobovali aktuálnej situácii, jej potrebám,našim potrebám. a tak ako krásne zaspávala sama, teraz musí mať oboch rodičov pri sebe ked sme obaja doma a musí to byť v našej posteli. ale nám to vôbec nevadí lebo my si to užívame viac ako ona 😅 vždy ju potom prenesieme do jej postielky a ona vždy v noci pricupitá späť k nám a zase je krásne sa pri nej zobúdzať. nevidím nič zlé na tom ked sa ju snažíš učiť spinkať vo svojej izbe a postielke ale myslím že bude lepšie sa prispôsobiť jej potrebám a ked tak si dať ku nej nejaky matrac, gauč a občas s nou spať v tej izbe a potom odísť za mužom do spálne ak by to bolo možné. alebo ju prenášať ked zaspinká s vami alebo ju nejak napchať do svojej izby. nejak to musí ísť. my sme vlastne doteraz žili v jednej miestnosti (spálna,obývačka,pracovna,kuchyna...) takže nejake miesto by sa našlo aj na postielku keby velmi chcete 😉 proste jej chýbate, potrebuje vás.

kytykenka
22. apr 2012

@jane1 ahoj ja mam dvojicky 😀 kazde spi samo v postielke bez uspavania 🙂 i ked to bývalo z velkým placom ale zvykli si - nerob zo seba otroka ako kazdy ma mst svoje miesto ja nie som zato aby dieta zdielao spolocnu postel z rodicmi urcite nie, postielky su pre nich, teda prajem vela sil a nevzdaj to 😉

jane1
autor
22. apr 2012

dik baby, uvidime ako to bude mojik znasat, podla toho sa zariadime. nemienim ju nechavat vyplakat, v tom zmysle, ze tam bude revat. ja vsak z aj rozoznavam jej plac a aj ona sama ma rozne place, vie sa zlostit, vie plakat inac, ked ju boli brusko. ona mi celkovo place zvycajne, len ked ma realnu pricinu, nie je to uplakane dieta. a pokial by velmi plakala, jasne ze ju nebudem trapit. chcela som to len skusit, silit to nebudem, na to nemam 🙂
vcera v noci sme to skusili, ze ako bude reagovat a absolutne nic. zaspala sama, bez akehokolvek placu a dokonca spala az do 3 rana, co sa este nestalo. my sme sa v posteli navzajom dost budili.
po kojeni opat pekne zaspala a zobudila sa o 6, standardne. dnes doobedu sme ju opat dali spinkat, spala bez problemov 1,5, co v poslednom case mala spanky tak 20-30 min. po zobudeni sa este v postielke tak krasne spokojne usmievala, ze parada🙂 a na noc sme ju dali znova, par krat sme k nej prisli, lebo ju bolela brusko, upokojili, ponosili a bdelu ulozili do postielky. chvilu si mrncala a potom zaspala 🙂 cize ziaden plac, lebo som v postielke, len kym ju brusko trapilo. pocvicili sme s nozkami, dali espumisan L a ponosili v objati.
takze nasej zjavne nevadi spinkat v izbicke.
ak sa vysk. situacia, ze si bude vyzadovat nasu pritomnost, branit sa tomu nebudeme, ja lubim sa s nou mojkat, ledva cakam, kedy sa uz bude vediet aj tulit 🙂
dnes sme rano od tej 6 spinkali v nasej posteli, a po leziacky sa kojili.

lussy23
23. apr 2012

@angellinka @xlucia @bashka trošku prehnané nie? Táto mamička sa len chcela poradiť, čo je na tom? Nikto nie sme dokonalý, robíme chyby a potrebujem e radu od skúsenejšieho. Netreba odsudzovať, pokiaľ nevieme, prečo to dotyčný tka robí a za akých okolností sa tak rozhodol

xlucia
23. apr 2012

@lussy23 je jedno ake su okolnosti, malicke dieta patri k mame.

bashka
23. apr 2012

@lussy23 opäť zdielam názor @xlucia

lussy23
23. apr 2012

@bashka @xlucia - ale to j e predsa jasné. ale dalo sa to napísať aj jemnejšie .

xlucia
23. apr 2012

@lussy23 myslim ze nejde. treba aby dnesnym matkam docvaklo, ze su tu pre deti. pre svoje deti. a nie naopak.
za chvilu budu od deti pozadovat, aby sa rodili rovno s diplomom.

li_la
23. apr 2012

@jane1 Síce zastávam názor, že dieťa má spať samé v postieľke, má zaspávať samé a hlavne má prespať celú noc... a myslím si aj, že sa to dá naučiť... aj keď teda diplom nevyžadujem...
Ale dvojmesačné bábätko je ešte ozaj maličké. A v žiadnom prípade by som také dieťatko nenechávala plakať. Ešte je príliš maličké na to, aby pochopilo, že keď mamička nie je nablízku a ono je v postieľke, má sa spať. Také malé mimi zaspí vtedy, keď sa cíti v pohode. Určite by som ho nenosila na rukách, v šatke ani by som sa ho nesnažila uspať na prse... Skúsila by som dudlík alebo hladkanie, keď už je uložené v postieľke...

lucy56
23. apr 2012

@jane1 ja len tolko k tvojej otazke o spani spolu, ja osobne som clovek ktory nema velmi rad ked pri spani je na neho nalepeni niekto iny, proste potrebujem svoj priestor na prehadzovanie sa v noci, s partnerom sa pomojkame a potom spime kazdy na svojej strane ale ako sa natodil maly tiez som velmi chcela aby spal sam v postielke, akurat ze sa mi to uz 7 mesiac nedari, maly ma obdobia kedy uplne sam v pohode zaspi v postielke bez placu a potom zas su tyzdne kedy place a vyzaduje moju pritomnost a spi so mnou, na mojej strane postele nalepeny na mne, ja sa budim dolamana a nevyspata a musim cez den fungovat ale uz to neriesim, proste raz je dobre obdobie raz horsie a hadam raz bude spat aj sam, a stale dufam ze raz zaspi v postielke sam a bez nocneho kojenia prespi celu noc, ale to je len sen