2 mesačná dcérka poriadne nespí. Čo robiť?

sofia2772011
30. sep 2011

dobry den!mozte mi prosim vas niekto poradit?mam 2 mes.dcerku a poriadne mi nespinka ani cez den ani v noci.cez den spi najvic 3h,a to nie v kuse a v noci sa budi na papanie kazde 2h a od 5.tej kazdu hodinu.este kojim a nechcela by som este prikrmovat,aby si malinka nezvykla na flasku.som uz zufala,som nevyspata a stane sa ze sa zobudim a som nervozna.malinka je aj na mna moc naviazana,chce byt stale len na rukach,ked ju ma volakto druhy tak zacne hystericky plakat.mate niekto takyto problem????poradte mi niekto prosim vas.vopred dakujem!!!!

ellenie
1. okt 2011

ja mam takyto podobny problem s mojou dcerkou, ktora ma 3 mesiace. V noci nam uz v podstate spinka dobre, uz okolo 20 hod. buvinka a vstava nam az okolo 5 hod rano na prve krmenie. Horsie je to vsak cez den, posledny tyzden si s nou neviem rady. Skoro vobec nespi a ak aj ano, tak iba tak na 20 min max pol hodinku. Ci uz doobeda alebo poobede, a potom je strasne nervozna a nekludna, lebo sa poriadne nevyspala. Chcelo by to, aby aspon raz pocas dna spinkala aspon nejake dve hodinky, ale ona proste nie. Tiez by mi pomohla nejaka rada, co sa tyka spanku cez den 🙂

vejinka
1. okt 2011

zeny drahe toto pozna asi 80% mladych maminiek je to uplne normalne materske mliecko je najrychlejsie stravitelne "jedlo" pre babatka nezatazuje organizmus a preto sa dietatko tak casto budi..netvrdim ze kazde ale asi kazde druhe 😅 moji synovia to robili obaja cez den nespali v noci nespali dlhsie ako hodinu kazdu hodku na cecku a ja nervy v keli..ale ako sa vravi clovek si zvykne aj na sibenicu treba vydrzat postupne ako zacnete prikrmovat sa to bude lepsit..len nevzdavat to a dojcit ..my sme takto vydrzali do roka a pol a s druhym tiez tak xcem..mam kruhy pod ocami slovo spanok vo mne vyvolava zazrak nieco nesplnitelne..ale ta snaha prinesie svoje ovocie..verim tomu..takze mate dve moznosti : bud vydrzite a date svojmu babatku to najlepsie co matka moze dat zo seba alebo vzdat to supnut flasu s umelym mliekom a konecne sa vyspat..no nezarucujem vam to 😉 v kazdom pripade vela stastia a hlavne pozitivnej energie lebo tu budete potrebovat ako sol. vsetko s kludom a na nervy papajte banany 😉 😉

droby
1. okt 2011

tiez som mala riadneho nespaca, cez den po polhodke, tak hodku a pol-2spal za cely den, neporadim vam co pomoze, na nic som neprisla, preslo to az same, akoby sa sam naucil dlhsie spavat a ked si vybudoval uz svoj rezim tak je to uplna pohoda, ale potreboval na to len cas.
Tak vas snad aspon povzbudim ze to prejde. u nas okolo 3 mesiaca nastal zlom, vtedy ale prestal spavat v noci a par tt trvalo kym si nasiel rezim a zacal spavat paradne cez den (aj 2h vkuse) a uz zas aj v noci od 20:00-5:00-7:30

spanok je u deti riadna veda, na nete su rozne prirucky ako naucit dieta spat
http://www.koliska.sk/
-vetrana miestnost, pritmie, ticho
mne zaspava vacsinou na prse a davam ho vzdy do jeho postielky tam sa mu spi najlepsie

masinka
1. okt 2011

moja mladsia spavala cez den 2-3 x po 20 minut a v noci sme mavali pravidelne koncerty od polnoci do stvrtej.... postupne sme zistili , ze mala zrejme reflux, takze jej leziaca poloha nevyhovala... zacala som ju nosit v manduce, tam mi vo zvislej polohe pospala aj 2 hodiny vkuse, pripadne sme ju davali lezat do lehatka, tak, aby mala hornu cast tela vyssie ako nozicky...ked mala pol roka, prvykrat mi cez den spala 3/4 hodinu vkuse... to bolo radosti 🙂
takze moja rada - 1) ked mala spi, lahni si aj ty, nech nie si unavena a nervozna. 2) skus ju trosku napolohovat, niekedy to moze pomoct....
nechavas ju po kojeni poriadne odgrgnut ? aj vzduch v brusku ju moze budut (moja si neodgrgla, vzdy sa rovno pogrckala)...

devlin
1. okt 2011

Ahojte baby, to nie je od hladu, takze na umelu vyzivu ani len nemyslite! 😉 Babatko potrebuje mamu, ved je stredobodom jeho vesmiru. Tiez som to zazila, v noci sa mi mala budila kazdu hodinu, cez den 30 minutove spanky 😝 Vraj maju deticky nezrely nervovy system a nevedia prepnut do inej fazy spanku a preto sa budia... chce to cas. Uplne vas chapem, niekedy som bola na prasky!!! Odporucam kocik, satku alebo nosic a hlavne klud. Nervozita to len zhorsi. Ono sa to zlepsi, fakt, neverila som, ale je to tak. Deti potrebuju kludnu mamu, to sa snazim aj ja, hoci nevyspata som dodnes, lebo mala sa mi budi v noci stale x-krat. Ale aspon uz spi cez den, nie je to ziadna slava, ale je to lepsie. Skuste dat babo do kocika babke alebo ockovi a lahnite si alebo si oddychnite (u nas nehrozilo ani to, lebo nespala ani v kociku). Na inych ludi si postupne zvyknu, ale ked to nie je velmi spolocensky typ dietata, zazraky necakajte. Moja mala akceptuje len 3 ludi okrem mna, ale treba deti ucit na spolocnost. A este jedna vec na zaver: deti, ktore malo spia, budu vraj mudre, tak si drzme palce! 😉 Ak chcete poradit, napiste IP, s mojou malou som si uzila, vdacne sa podelim o skusenosti...

sante81
1. okt 2011

pridám aj ja svoju skusenost, môj syn mal koliku presne 6 tyždnov, plakal každy den odo dna ako sme prišli z pôrodnice domov, plakal 2-3 hod v kuse, rozvíjat to nebudem, to je iná téma. prvé 2 mes sa mu nemohol vytvoriť režim den - noc, vstaval ráno okolo 4, pol 5 a spávať chodiť okolo pol 6 večer, ja som chodila spávať takto isto. v noci kojeny non-stop, niekedy aj každu hodinu, ale na sunar som neprešla. 2 roky sa budil v noci aj 5-6x na flašu a ja si až teraz po 2 rokoch môžem povedať že sa konečne môžem vyspať.

zuzanockamt
1. okt 2011

@vejinka mne sa maly budil kazde 2 hodiny a bol na UM ... to neznamena, ze ked je dieta na Um, tak prespi celu noc a ver mi, ze supnut flasu nie je fakt jednoduche a lahke ako si to predstavuju a vykresluju dojciace supermatky ... mozno pre niekoho ano 😔

andreah25
1. okt 2011

Môže byť aj problém v polohe spánku. Že nespal cez deň mi až tak nevadilo, ale že v noci bol každú pol hodinu hore, to bolo na nevydržanie. Stal sa ale zázrak, bola som u susedy na kávu a malého som dala na gauč na bruško, nech sa trošku ponamáha a pokúša dvihnúť hlavičku. Môj malý však po 5 min. zaspal a spal 2 hodiny. Tak sme prišli na to, že mu vyhovuje spanie na bruchu. A ako lekárka vždy zdôrazňovala na každej poradni, že musí na chrbte, lebo je to bezpečné a pod. Samozrejme som sa nepriznala, ale odkedy spal na bruchu, tak v noci sme boli hore iba raz na papanie. 😀 😀 😀

annaopialova
25. okt 2011

ahoj mozno prave nespinka ze je hladna cez den ju koj a na noc skus umele mliecko

bashka
25. okt 2011

annaopialova no tvoja rada za 100 bodov 😝 😝 😝 , sofia, skus popozerat tuto stranku, urcite tam najdes odpoved, umele mlieko nie, ach nieee 😝
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

kathrin6
25. okt 2011

sofia kym mozes koj koj koj ako najdlhsie to bude mozne. ani si nevies predstavit co by za to ine mamicky dali keby to slo. bohuzial nam to uz neide,ale aj ked som kojila tak mi krasne v noci prespinkal. Teraz sme uz na UM a ten rezim sa nezmenil len cez den tiez niekedy spava tak po 20 minut. Ono to treba fakt len vydrzat a nevzdat sa .
Naozaj sa snaz kojit, nedaj flasu to urobis najvacsiu chybu. materske mlieko je nenahraditelne a ja som robila vsetko pre to aby to slo co najdlhsie,ale my sme mali aj ine problemy bohuzial.
Drzim velmi palce a uvidis urcite sa to casom zlepsi. Ved to robis pre svoj pokladik.

pitik
26. okt 2011

U nas tiez pomohol spanok na brusku, maly tak spinka aj cez den, aj v noci, tiez spaval hrozne malinko a casto sa budil, odkedy spinkqa na brusku je to ovele lepsie

xlucia
26. okt 2011

este taky detail ktorz pomohol nam. maleho som davala do zavinovacky aby mal okolo seba tesno a vtedy sa ukludnil a spal

saranata
26. okt 2011

hlavne nedávaj UM preboha, neni na to dovod, dieta sa budí pravidelne na kojenie a to je normálne..
moja dcera má 19 mesiacov a kojím ju ešte aj teraz pár krát za noc tak nečakaj že kojene dieta ti bude v 2 mesiacoch spat celu noc, to by nebolo ani pri UM,
hlavne nepočuvaj rady typu od @annaopialova, dieta dojči podla potreby, čím viac sa budeš snažit niečo s tým spankom urobit tym horšie to bude, nechaj to plynut , rytmus dietata sa aj tak často meni
a inak kolko myslíš ze deti v tomto veku spávaju? bud rada za tie 3hodiny cez den a 2 hodiny v noci, ja som mala aj obdobie že som kojila kazdu hodinu
tak nech sa darí a vela mliečka 🙂

malinovka333
26. okt 2011

aj moj maly poriadne cez den nespi, da tak asi 3x 20-30 minutove spanky,stale ho kojim,kedykolvek si pyta, po 2 mes som mu skusala dat aj UM lebo som si myslela ze mam malo mlieka, spal mi 2h v kuse 1x za den,takto asi 3dni potom prstal zasa spinkat,lebo som ho zacala zasa len kojit,nebavilo ma to zarabat pokial nemusim sice len 1-2x denne asi 30ml,ale potom som si asi zvykla,pretoze mozem byt rada ze ho mozem kojit,v noci sa budi 3-4 x niekdey aj 5, alebo niekdey je aj kazdu hodinu hore co ja som nevyspata,potom zas cely den nespim, naposledy som si snim lahla cez den asi ked mal mesiac,stale ho nosim väcsinou na rukach,alebo sa snim hram vonku ked sme ho kocikujem vydrzi aj 2h v kuse spinkat ale ja nespim,k tomu mame dost silny reflux takze ho v kuse prezliekam,ale je mi to už jedno hlavne nech sme zdravý,nestazujem sa 😀 clovek si aj na sibenicu zvykne 😉 vela bab ma s tymto problem ze im deti nespia, pamätaj ak mas dieta už sa nikdy nevyspis tak ako predtym,mne ho nemam kto postrazit takze som s nim cely den sama,poznam baby co davaju deti rodicom,starym rodicom na pol dna alebo aj cele dni a i si oddychnu,ja take nieco nepoznam, som rada za kazdu chvilku stravenu s mojim syncekom,cas uteka velmi rychlo preto si to vychutnavaj....inak nam sa spat na brusku neodporyca koli refluxu lebo akonahle ho dam na brusko ide vsetko von,ale kazde dieta je ine

bastyna
26. okt 2011

sofia, toto bol aj je aj môj prípad. Malý bol taký istý, tiež som bola nervózna, nevyspatá a mala som chuť zutekať, aj prestať dojčiť a radšej dať umelé mliečko - bola som rovnako zúfalá. Chce to iba vydržať, postupne si zvykneš, aj malinká si nájde ten svoj denný aj nočný rytmus. A predovšetkým neprestaň dojčiť. Môj syn má 19 mesiacov, dojčím ho stále aj niekoľkokrát za noc a v noci sa budí stále. Suseda dojčí rovnako staré dievčatko ako ja a budí sa jej raz za noc. Tu je jasný príklad, že každé dieťatko je iné, fakt to chce len vydržať, detičky sa každý mesiac menia a my mamy toho fakt vydržíme. Tak sa neboj a držím palce. 🙂

zuzana581
26. okt 2011

Ahoj. Ja by som ti poradila tolko, aby si robila tak, aby si bola ty spokojná a vyrovnaná. Možno ma vela maminiek teraz odsúdi, ale poviem ti pravdu, ja som pri dcére kojenie nenávidela. Kojila som 9 mesiacov a 9 mesiacov som jej dávala také nenávistné mliečko. Urobila by som lepšie, keby som jej hneď dala UM (viem, viem.. nezbite ma 🙂
Malá bola nespavá, nekludná, urevaná.. Cítila zo mňa, že som neni v poriadku. Nehovorím, že to je aj tvoj prípad, ale možno ti niečo vadí, niečo ťa ruší z kludu, preto tá úvodná veta, že musíš sa hlavne ty cítiť dobre. Pri synovi som kojenie milovala. Nechal ma vyspať a keď už pil mliečko, tak ho pil pekne a nevymýšlal pri tom. V noci nepotreboval. Ja som bola taká spokojná, ako nikdy. A malý bol tiež. Nikto nechápal ako môže byť taký kludný a pohodový ten malý a na mne tiež videli, aká som spokojná. Taktiež by som skúsila malú vela nosiť pri sebe. Daj si ju do klokanky a maj ju stále tak, aby ťa cítila. Daj si ju do svojej postele a podobné veci. Možno chce len cítiť čo najviac tvoju blízkosť. Prajem nech sa vám to upraví a nech ste obe v pohode.

ajkuska
26. okt 2011

nemusí to byť z toho že kojíš - možno je to z toho že ju bolí bruško, možno jej je teplo alebo len ťa chce mať pri sebe častejšie. Ja som na našom malom odpozorovala že niekedy som ho nakojila iba trošku lebo bol unavený a hneď zaspal a prespal celú noc a inokedy sa najedol dosýta a aj tak sa v noci zobudil aj viackrát. Postupne aspoň trochu zistíš čo ju trápi a bude spať dlhšie čoraz viac. 🙂

traktor
26. okt 2011

je to male babo..potrebuje maminu naruc..ci bude na UM, ci je kojene..kazde dietatko ma inu potrebu spanku, niektore spinkaju, niektore sa vedia ukludnit len v naruci matky..myslim, ze to nie je o hlade, je to len o potrebe citit ta..ak ti pribera, neries inu stravu..koj ju dalej, skus si pospat, ked ona spinka..radsej mat hore nohami domacnost ako unavenu mamu..skus si zadovazit satku, ..mala bude spokojna, ze sa nosi, ty si stihnes viac urobit..neboj..postupne sa to zlepsi..teraz je fakt este malicka..nemas niekoho, kto ti ju cez den trebars pokocikuje, nech si ty porobis co treba, pripadne si len trosku odpocinies?..a este ..dietatko citi, ze si nervozna..preto je aj ono nervozne..drz sa..bude lepsie 🙂