2 mesačné bábätko nevydrzi spať dlhšie ako 10 minút

l222
15. jan 2019

Ahojte mamicky 🙂 prosim poradte. Mam 10 tyzdnoveho chlapceka. Problem nam robi jeho spanie resp to ze ked sa nam ho podari uspat tak do 5 max 10 minut sa sam zobudi. Neviem co to je ale ma to presny priebeh. Najprv sa zacne mrvit, potom prestane a zacne mlaskat a mlaska az kym mu nezacne akoby zabiehat a potom sa na to hned zobudi. Cez den nehrozi ziadny program lebo v podstate cely den je iba o jeho uspavani a budeni stale dokola. Zaspi vecer az po jednej rano a potom spi az do rana. Ale dovtedy su to desiatky ukladani a zobudzani co je na nervy. Co s nim. Moze to byt reflux? Ze by sa mu vracalo mliecko? Ja fakt neviem :(

saskia_98
15. jan 2019

@l222 a spí s cumlikom ? Môj tiež toto robí keď nemá cumel. Bez neho neexistuje žeby zaspal a aj realne spal.

malinajahoda
15. jan 2019

@l222 môže to byť aj reflux. Aj mojej malej to zistili v 5 týždni.

kaspe
15. jan 2019

@222 kojis drobceka, alebo spinka s dudkou? Pokial ano, moze to byt tym, ze si pocas spanku uvedomi, ze ma prazdnu pusu...Pokial nekojis a nemava dudku, moze to byt vybiehajuce mliecko...

luba41
15. jan 2019

skus šatku a nosit a nechat v nej spat..alebo do postielky dat ležat na bruško..deti v tomto veku driemu a jedia ,driemu a jedia..

l222
autor
15. jan 2019

@saskia_98 dudlik nechce. Prvy mesiac ho mal v pohode ale je kojeny a strihali mu uzdicku tak.mi odporucili dudel nepouzivat aby sa maly naucil spravne prisat odznova. Odvtedy ho vypluva az ho napina :/

l222
autor
15. jan 2019

@kaspe sice kojim ale maly to robi aj ked ho uspi manzel na rukach a on sa o 5 minut zobudi.

l222
autor
15. jan 2019

@malinajahoda to sme si tiez mysleli. Ma aj vyvyseny matrac a aj kojim tak aby mal hlavicku vyssie ako telicko. Ale neviem lebo nijak moc nezvracia - prvy mesiac to bolo horsie, teraz je to uz len toto zobudzanie. Mozno tichy reflux?

l222
autor
15. jan 2019

@luba41 skusali sme aj satku aj ergo nosic a nie raz. On by stale menil polohy ked je na rukach. Najlepsie mu je ked sa natriasa a je ,,na tigrika". V satke aj v nosici vydrzi mozno 5 minut aj to podla nalady a potom uz len vrieska a vrieska kym ho nevyberiem.

malinajahoda
15. jan 2019

@l222 môže byť. Mne malinká tiež moc negrckala. Máličko, sem tam. Keď ho nakojíš, treba ho potom nosiť kým so odgrgne. Nedávaj ležať na bruško po kŕmení. Gastrotuss sirup nedavate?

luba41
15. jan 2019

@l222 na nosenie v šatke si musí zvyknut..ale väčšine detí problem nerobí..je to idealne aj pri grckani ..a kludne ho v nej aj nakoj, ponos, nemusíš vytahovat a nechaš spat..len za pohybu..uvidíš tie výhody

l222
autor
15. jan 2019

@malinajahoda mam ho objednany 🙂 tak uz len cakam az pride. Dlho som nevedela, ze existuje levo zijem v uk ale teraz velmi dufam ze to zaberie. Dakujem za radu 🙂

malinajahoda
15. jan 2019

@l222 je to dobrá vec. Ja mam dokonca 2. Poradili nam to na Kramároch, keď dcérke zistili reflux. Potom s tým bruškom opatrne. Ja som dávala až po 3 hodinách po kŕmení.