Dvojmesačné dieťatko často vyplazuje jazyk

ssimona18
25. mar 2019

Mamičky ktoré máte malé detičky stretli ste sa stým, že bábatko dáva stále vonku jazyk? Mám dvojmesačnú dcérku a od narodenia stále niečo robí s jazykom, ako keby jej zavadzal.Najprv som to neriešila myslela som, že to prejde časom ale nejako sa to nezlepšuje. Je to normálne? Nemôže to byť nejaká choroba?? Ona sa narodila dosť malička preto sa bojím, že či to nie su nejaké následky.

mrkvicka060
25. mar 2019

@ssimona18 moze ju palit zaha

matejko18
25. mar 2019

A čo sa neporadis s detským pediatrom???

greeny
25. mar 2019

Nemá zarastenú uzdicku pod jazykom?

nada84
25. mar 2019

Určite to povedz pediatrovi, nech ti malú poriadne prezrie.

danullik
25. mar 2019

Takto male deticky vyplazuju jazyk vtedy ak im je tazko, alebo zle od zaludka.

kosaerika
26. mar 2019

Môj vyplazoval tiež, ale prešlo to, teraz má 3,5 mesiacov. Ale nemyslím si že by mal niečo, on sa pri tom vždy usmieval, a "rozprával". Pediater hovoril, že mu idú zuby, a naozaj sa tam niečo začína, tak ja si myslím, že od toho, asi ho to svrbelo, či čo.

zufala1111
26. mar 2019

@ssimona18 moja ma 6 mesiacov a nonstop ma von jazyk neriešim to proste to tak je.... Je to zdravé krásne spokojne bábätko...

zufala1111
26. mar 2019

@ssimona18 ešte ma napadlo ze u 2 mes bábätká to môže byť aj sací reflex a tým dáva najavo ze by si cuclo 🙂

ssimona18
autor
30. mar 2019

@zufala1111 ona to robi aj po nakrmeni

ssimona18
autor
30. mar 2019

@kosaerika tak mojej zubky neidu ona to robi od narodenia

ssimona18
autor
30. mar 2019

@danullik tak dost casto vybluvkne mliecko

danullik
30. mar 2019

@ssimona18 ak casto vybluvkne mliecko pol hodinku - hodinku po krmeni moze mat aj reflux

nikoletka258
18. aug 2021

@zufala1111 naša malá má 5 mesiacov akurat a tiez ma spicku nonstop vonku nerobi to jedine keď spinka alebo je na brušku alebo ju zaujme nieco inak jazyk furt vonku upravilo sa vam to?

evulienka23
31. jan 2024

@nikoletka258 prosím vás ako ste dopadli? Nič z toho nebolo? Tiež to teraz riešim s 5m dcerkou a trápi ma to al to má znamená niečo zlé, vyplazuje ho od narodenia, a tak kusok vyčnieva

nikoletka258
31. jan 2024

@evulienka23 mojej malej zistili na gastro že sa jej nestihla v úplne zrásť nejaká prekážka aby vám kyselinu udržalo v žalúdku ona totiž mliečko nevracala takže sme nemysleli že to bol reflux a na koniec to bolo presne to len malá tichý reflux to znamená že nevracala ale vyvierala jej kyselina z bruška a ona vlastne tým že vypracovala jazyk stále si ako keby vetrala tu nepríjemnú kyselinu dostali sme sirup gastrotus je drahší a nie je na predpis ale pomohol do týždňa prestala úplne vyplazovať jazýček teraz už má 3 roky