2 mesačné miminko má už mesiac soplíky.

nikadamianko
16. sep 2019

Dobry deň môj 2 mesačny synček ma mesiac vkuse sopliky najhoršie je to večer budi ho to zo spanku lebo sa nemôže nadychnuť a chrapčí obvodna lekarka tvrdi že je to normalne ale vyše mesiaca vkuse ? Noštek preplachujem a odsavam nech mu pomôžem ale nikdy to nejde odsať poriadne

nikpa
16. sep 2019

@nikadamianko skúste Inhalator, vincentku inhalovat môže aj take malé bábo. Keď je v noci najhoršie, fenistil kvapky. Nám ich predpísala dr keď išli synovi zuby, mal 4 mesiace a z toho hrozne sople, v noci nevedel spať, dusil sa s nimi a ani s odsávačkou na vysávač nešli von. A robila mu dr výter? Keď ma soplik tak dlho, z niečoho ho má.

nikadamianko
autor
16. sep 2019

Nie nerobila mu žiadne vyšetrenie vôbec s ňou niesom spokojna na vyšetrenia si musim sama pytať vymenne listky pretože podla nej he všetko normalne chlapec mi preplače polku dňa neplače len keď spí

shilla23
16. sep 2019

@nikadamianko mne to pride skor na tichy reflux ako ja soplik.. skus si o tom nieco najst na nete my sme si tym presli

nikadamianko
autor
16. sep 2019

@shilla23 v stredu ideme na vyšetrenie lebo po papani strašne prehlta a myka hlavou pri papani ale nevedela som že z toho môže byť soplik

shilla23
16. sep 2019

@nikadamianko ono to nieje podla mna ani soplik ale vracka v krku co pocujes ked dycha

ivanka9
16. sep 2019

@nikadamianko súhlasím so @shilla23, ja mám mesačného synčeka, síce nemá nič diagnostikované, ale mám tiež podozrenie na ten tichý reflux, od narodenia ho stále veľmi napína na vracanie, nevie zaspať v ľahu, a keď nespí, tak sa chce prevažne stále nosiť, a často sa chce dojčiť, čo mi príde, akoby ho pálila záha..o týždne máme poradňu, budem sa na to pýtať lekárky..

ivanka9
16. sep 2019

@nikadamianko a teda som zabudla napísať, že tiež akoby chrapčí, ale z nošteka nejde nič odsať, ma to proste v krku, v hrdle..to mliečko, čo sa mu vracia ho zahlieňuje 🙄

nikadamianko
autor
16. sep 2019

Ďakujem za rady tiež mam dlhodobo podozrenie na reflux len tá čakacia doba na vyšetrenie bola mesiac ano po papani tak chrapči ale aj pri dychani aj pred papanim počuť ako by sa mu tam soplik pohyboval hore dole pri dychani a až sa nemože nadychmuť a v tom ho strhne dufam že prideme nato z čoho to je 😏

nikpa
16. sep 2019

@nikadamianko keď sa myka počas kŕmenia, skús ho dávat aj počas toho odgrgavat, môj malý to tiež robil. Keď som ho aj počas dojčenia dávala odgrgnut, bol potom kludnejsi.

veronice
17. sep 2019

@nikadamianko moja mala soplikovala odkedy mala 2 tyzdne 5 mesiacov vkuse. Vytery a odbery vsetko bolo ok. A potom to jedneho dna prestalo...

dagas
17. sep 2019

My sme mali sople asi prvého pol roka v kuse..od narodenia...fenistil,nasivin,libenar,pamycon,sinupret stále dookola..potom ju to zázračne prešlo a už máme pokoj..tiež nám doktor vravel že vela detí to máva do 1.roka

pininka1
17. sep 2019

Aj my sme to mali od 6 týždňov do roka, bolo to strašné, vyskúšali sme všetky možné spôsoby pre bábo, ale pomohla az alergilogicka a dlhodobo kvapky zyrtec. Našťastie ako rýchlo alergia prišla, tak rýchlo aj odišla a trojročný bol ok.

shilla23
17. sep 2019

@nikadamianko no moj mal kvoli tomu apnoe prestaval mi dychat pozor nato

luba41
17. sep 2019

ak dojčíš, vynechaj zo stravy všetko mliečne..vela dieta nos v nosiči, šatke cez den..zlepšit prisatie a manipulaciu, celkovo techniku dojčenia..ak pije UM, tak skusit gastro a špeci Um na predpis / ak by sa potvrdila alergia na BKM/...

ola101
17. sep 2019

Mesiac v kuse je už moc dlhá doba na to, aby to bolo normálne. Ako nestálo by za veľa skúsiť navštíviť alergológa, aby sa vylúčila aj prípadná alergia.

nikadamianko
autor
17. sep 2019

@shilla23 stava sa mi ze mi pipa monitir dychu ked sa nanho pozriem tak ho strhne a dycha

nikadamianko
autor
17. sep 2019

@luba41 papame HA nutrilon nakolko mlieko nemám

nikadamianko
autor
17. sep 2019

@ola101 skúsim ďakujem za radu

shilla23
17. sep 2019

@nikadamianko my sme mali niekolko krat apnoe zaznamenal aj monitor ale teda nieje to sranda ja som spravila vsetky opatrenia vyvysene spanie protirefluxny vankus a spal so mnou aby neupadal do hlbokeho spanku a citim ma a zaroven som ho kontrolovala ked som pocula ze moc chrapcal a zrazu ticho tak som ho rychlo drgala.. akoze bolo to strasne obdobie velmi velky strach som mala o krpateho nastastie po druhom mesiaci to preslo

nikadamianko
autor
18. sep 2019

@shilla23 a môžem sa ooytať u akeho lekára ste s tým boli ? Aby vám to potvrdil

shilla23
18. sep 2019

@nikadamianko na pohotovosti nam to diagnostikovali ale to je na diagnozu tazko na sono a 24hod monitorovanie kde ma dieta hadicku v krku celu dobu vas objednaju o mesiace na gastrologiu a dovtedy vam to aj prejst moze tak ako nam .. a co nam na pohotovosti tiez povedali je ze "nemam zufat ked zavediem prikrm tak to prejde najneskor do roka ked sa vytvori ta pazerakova klapka ci ako to povedala" ze medikamentozne sa to aj tak nema moc ako liecit.

livia341
18. sep 2019

@nikadamianko aj môj syn to mával, je to bežné u detí do jedného roku kým sa mu vyvíja noštek. Ja by som ho netrápila zbytočne inhalovanim ci preplachovanim.Skúste si kúpiť difuzer,lebo je to dobrá vec a môžete aj vy použiť v prípade choroby aj si sami zvolíte vône olejov,ake chcete. https://m.alza.sk/aromacare-zen-light-d5113753.htm