Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2 ročná dcéra v sebaobrane hryzie deti. Čo mám robiť?

ntbari
9. júl 2012

☹ uz sme jej vysvetlovali ,dostala na usta,zakazali veci co ma rada a nic nepomaha,poradte nam

kubkatka
10. júl 2012

ja by som asi hladala detskeho psychologa, alebo by som sa poradila s pediatrickou, neskusali ste? skus, tazko poradit, ktovie, co sa dcerke prehana hlavickou, mozno sa jej stalo nieco, co ste nezaregistrovali s partnerom, kvoli comu to robi, a odbornik to z nej mozno "vytiahne" a poradi co dalej. mozno je to len prechodne obdobie, ale asi je to neprijemne, ked sa tak trapite. drzim palce 🙂

lentilka29
10. júl 2012

v sebaobrane je to podla mna prirodzena reakcia...ak by ich prva napadala,tak to nie..ale ak sa tato brani,treba jej vysvetlit ze sa to nemoze....a nie hned tahat dieta k cvokarovi....

anjelicek26
10. júl 2012

Tym konfliktom musis predchadzat ty, nenechat to zajst tak daleko, aby sa dostala do uzkych a musela pohryzt (inak - verbalne - sa asi este branit nevie). Na riesenie konfliktov 2 rocnych deti su tu stale rodicia... My sme si tym presli s dcerkou, nebolo to med lizat, ale po ustach rozhodne nedostala... ona sa branila - hracky, miesto na piesku, poradie v rade... obmedzili sme kontakt s detmi, miesto skolky sla potom k opatrovatelke a ako zacala plynulo kecat, problem zmizol sam od seba..

Predovsetkym jej ty musis byt stale za zadkom a tym konfliktom predchadzat. Kde nie je hadka - netreba hryzt. Tvoje dieta nema pravo uhryznut ine dieta - treba sa vcitit do inych rodicov.

hajanka
10. júl 2012

vo vedlajsej teme mamicka hovori ako uci svoje dieta sa branit voci ostatnych "zlym" detom, navadza ju aby tie "zle" deti odstrcila a odisla, cim ju vlastne sama uci tomu zlemu 😔 ale v pripade vlastneho dietata ked robi take nieco je to ok, ale ak to iste robi uz cudzie dieta tomu jej dietatu, tak je to nevychovane zle decko 😅 to len taky priklad 😅

moj mal tiez taketo obdobie ze hryzol, ale preslo ho to sameho, akurat sme na to nejak specialne neupozornovali, niekedy to robil dokonca z radosti 😅 ked sa tesil tak sa na mna vrhol az ma uhryzol 😅

ak to robi druhym detom, tak jedine dbat o to aby k takymto situaciam vobec nedoslo, snazit sa im PREDIST a v pripade ze k tomu dojde, tak jej vysvetlit - ukazat ako reagovat, napomenut a vyziadat si ospravedlnenie, rovnako napomenut a vyziadat ospravedlnenie aj od tej druhej strany, pomerit sa a pekne sa hrat, ukazat ze nesmie robit druhemu to co nechce aby robili druhy jej (hryzt a pod.), s tymto by som za psychologom nesla

co ma ale poburilo je ze dostala na usta? 😲 (preto ze hryzla)
tak to rovno cakajte stadium, kedy bude nielen hryzt ale aj davat cez usta ostatnym 😲 ked takyto priklad jej davate
ona sa brani zlemu zlom, vy ju ucite to zlo potlacat dalsim zlom.... kde je to dobro? priklad? laska? komunikacia?
len trest a zakaz nestaci... ☹ mozno na cas zastavi zle spravanie (a mozno ani nie ked v tom pokracuje), ale neda totiz ten DOBRY priklad

klara9
10. júl 2012

psychologa urcite netreba 🙂 ....je to normala reakcia ako pise anjelicek, dieta velakrat nevie verbalne povedat, co sa mu nepaci, tak reaguje takto, vie, ze to zaberie. Treba vydrzat, a naozaj byt nablizku, ked chodite von, poznate dcerku najlepsie, velakrat vidite, ze uz je to nahrane, zobrat bokom, zaujat inac, nesmiat sa na tom, aby si nemyslela, ze je to zabava. A ked sa to stane vysvetlit malej, ze to nie je spravne.

zuzulienka1973
10. júl 2012

Naco k psychologovi s tak malym dietatom.Je to normalna sebeobrana.Skoda ,ze sa aj moje nevie tak branit.Ono radsej utecie za mnou a chyta ma okolo nohy.Je dobre ,ze sa vie same obranit.Inym sposobom to zatial nevie.Ale nauci sa,neboj.

lussy666
10. júl 2012

@kubkatka psychpologa? no tak to snad nie...som sa pobavila🙂)
v tomto obdobi ju musis mat v merku stale, a zasiahnut skor, nez sa cosi take stane..neviem, ci sa zvykne aj jedovat alebo tak, ale v danej chvili proste odputat jej pozornost na nieco ine a dokola opakovat, ze sa to nesmie..moja dcera v podobnom veku sice nekusala, ale sacala do deti, ked jej napr. nechceli hracku dobrovolne dat 😅 ja som inak na chvilu obmedzila aj ihriska a podobne. a dat po ustach vobec nie je vhodne, treba sa proste ovladat..drzim palce🙂

adahk
10. júl 2012

ahojky. ja mám taký istý problém, dcérka 2r. už niekoľkokrát pohrýzla neterku /tá je o šesť týždňov staršia/, staršieho brata a čo ma veľmi mrzí úplne cudzie dievčatko, už som odpozorovala že to robí keď jej niekto berie hračku, ale napríklad syna pohrýzla len tak keď sa s ňou bláznil - a to už niekoľkokrát. Po ústach síce nedostala, ale aj keď sa za to hanbím capla som ju po zadku- čo považujem za svoje zlyhanie, a to vtedy keď neterku, pohrýzla až do krvi. Ja si nemyslím, že treba navštíviť psychológa ako už písala @zuzulienka1973 je to normálna obrana. Neterka si veľmi presadzuje svoje a každú hračku čo dcérka má jej trhá z ruky. Niekedy mi je smiešne pozorovať ich sú ako malí zurvalci. To dievčatko pohrýzla , keď jej bralo kočík. Stále sa s ňou rozprávam, že to nesmie, že to je škaredé.Zostáva len dávať veľký pozor keď ideme do kolektívu. Osobne si myslím že ju to prejde samo, keď dôjde na spôsob ako to vyriešiť inak.

gangulienka
10. júl 2012

podla mna to prejde....moja sice nehryzla deti ale skriabala do tvare a oci...ked zacala chodit do skolky...nikdy som nekricala netrestala len sa snazila zistit pricinu vysvetlit ze to nie je spravne ze to deti boli a nebudu sa s nou hrat a pod....potom to preslo....teraz by ju ani nenapadlo zdvihnut ruku na ine dieta dokonca ani na svoju mladsiu sestru ktora ju v boji o hracky mlati hlava nehlava 🙂

mandragora22
10. júl 2012

hryzie v sebeobrane? a co cakas, ze ak je co i len trosku priebojna, ze sa necha tlct ostatnymi, nevychovanymi detmi? nechaj ju tak, pokial jej ine dieta ublizuje a matka toho dietata nie je natolko inteligentna, aby si to svoje dieta "poriesila", tak nechad dceru, nech si poradi sama... preco bijes svoje dieta po puse, ked ono len vracia inym to, co samo obdrzalo? pokial by hryzla len tak, sama od seba, bez priciny, tam by som to uz nejak riesila, ci poradou s dr., alebo nastudovanim nejakych dobrych rad apod. ale toto? pch, kde sme to prisli, aby agresivne a nevychovane deti ublizili mojej a ona si to len tak nechala "bejt", ze jo? 😀

kitty1977
10. júl 2012

V detských centrách, na ihriskách sa každý deň stretávam s deťmi, ktoré sa bijú, prípadne hryzú a sáču. Môj syn nie je výnimka ( až na to, že nehryzie deti, kúsal iba nás). Je to ich spôsob vyjadrovania emócii a presadzovania svojho názoru. Len sa to všetko učia, ako ovládnuť emócie a riešiť konflikt komunikáciou a nie silou. Capnutie po ústach vôbec nič nerieši, pretože sa na ˝zlú reakciu˝ dieťaťa reaguje takisto zlou reakciou.Treba byť trpezlivý a s dieťaťom komunikovať a vysvetľovať a vysvetľovať. Ja fakt nerozumiem maminám, ktoré nabádajú svoje dieťa aby údery vrátilo. Pokiaľ sa bijú takto malé deti, riešiteľom toho má byť rodič a nie posielať svoje dieťa údery vrátiť. Prajem veľa trpezlivosti a nervov, viem čo to je, môj malý je aktívne dieťa ale je vidieť, že ak mu to vysvetľujem , tak to prináša svoje ovocie. A psychológa na to určite netreba... 🙂

sssimi
10. júl 2012

Ja som presne toto riešila pred pol rokom. Sarah mi pár krát pohrýzla deti v škôlke. Nebolo to nič extrémne, ale mňa to veľmi trápilo. Každý deň som do nej hustila, ale keďže som nebola priamo pri čine, tak sa mi to ťažko vysvetľovalo. Sľubovala nám že už to neurobí a druhý deň znova niekoho pohrýzla. Našťastie to trvalo cca 2 týždne a prešlo to celkom samé. Vždy som sa ospravedlnila rodičom pohryznutého dieťaťa, keď sme boli vonku, tak som striehla, aby niekoho nepohrýzla.

skoricaxx
10. júl 2012

ahoj v sebeobrane OK - nechaj tak ak nezačne napominať mamina, ak len sama od seba tak odisť z ihriska s tým že prideme ked sa nauči že deti sa nehryzu. My sme nehrýzli ale hádzali po detoch piesok moc sa mi nechcelo po 5 minutach sa zdvihnuť a isť inam ale robila som to. Prvý krát sa vzpieral, nasledne odchadzal dobrovolne, a potom stačilo povedať že pôjdeme preč vedel že to urobim....

jankako
10. júl 2012

ja som to skúsila mojej vrátiť a odvtedy máme pokoj.robila mi podliatiny po tele.tiež nič nezaberalo...

aleangela
24. aug 2012

NO ☹ Už aj nás to chytilo....Synček si zmyslel,že bude hrýzť ☹ Už pohrýzol asi 4x kamarata,ku ktorému chodievame ☹ Asi mu zakažem styk s detmi a uvidim ako to bude.Samozrejme som to riešila tiež čapnutím po zadku ked začal kusať on sam...Ale robí to prevažne v sebaobrane....Žienky všetky rady som si prečítala tak idem nato dufam,že to zaberie...Lebo som hotová s neho a taký dobrý chlapček to bol ☹

moncici13
17. sep 2012

Prave riesim tento problem... syncek ma 2 roky a 4 mesiace a tiez minule pohryzol chlapceka v detskom kutiku. natahovali sa o auticko a syn to vyriesil takto po svojom. Bolo to velmi neprijemne, ospravedlnili sme sa, nastastie maminka toho chlapceka bola chapava a nerobila sceny. Okamzite som syna prezula, obliekla a odisli sme odtial. Vysvetlujem mu dookola, ze je to velmi zle a skarede, ze to boli. Urobil to parkrat aj predtym svojmu starsiemu bratovi, ked sa o nieco natahovali, proste si takto riesi konflikty. Som zufala, bojim sa s nim uz chodit do kolektivu deti, mam strach, ze znova niekoho udrie, ustipne, alebo pohryzie. Rozmyslame uz nad skolkou, ale bojim sa, ze ked ho nebudem mat na ociach, nebudem moct rychlo zasiahnut a moze znova niekomu ublizit. Chapem maminky, ktore sa s uhryznutim stretli z opacnej strany, teda, ze bolo ublizene ich dietatu, ale tie, ktore nepoznaju a nezazili, co to je mat utocne dieta, tie to nepochopia. Pre mna je tiez kazda rada nad zlato, takze citam vsetky odpovede na tuto temu a verim, ze syncek to pochopi a nebude ublizovat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli