2 ročná dcérka chodí po špičkách

adahk
1. apr 2012

Ahojte maminky. Dcérka bude mať 2 roky a stále chodí po špičkách, v pavúku nechodila, takže neviem či to má len zlý návyk a mám ju upozorňovať aby pekne chodila, alebo to mám nechať tak a čakať či ju to neprejde? Stretli ste sa stým niektorá? Ja mám ešte dvoch starších chlapcov a tý to nerobili. Vedeli by ste mi niektorá poradiť? Ďakujem AĎA

bebemaly
1. apr 2012

Je ešte vo veku, kedy by som si starosti nerobila. Niektoré deti to robia, keď im treba cikať alebo kakať 🙂

snu
1. apr 2012

@adahk ahoj, smejem sa pretoze si mi pripomenula mna 😉 mamina mi hovorila,ze ja som chodila ako baletka uplne po spickach,az som mala gulate palceky 🙂 a neboj preslo to a palceky mam krasne 😀

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rainbow0508
1. apr 2012

Ja som sa stretla, ked som robila v skolke este pred MD...radila by som ist cim skor na ortopediu...cim skor sa zly navyk odstrani, tym lepsie...

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
1. apr 2012

@adahk u nas chodil brat strasne dlho po spickach a potom zistili, ze ho boli dostupovanie na paty, kvoli nejakym kostickam tam, ale uz sa nepamatam ako sa to riesilo, ci dostaval nejake lieky alebo same to preslo v puberte..ale chodil stale jak baletka

woman04
1. apr 2012

@adahk synovec tak chodil..vyrástol z toho 🙂

babulina
1. apr 2012

aj nas syn spickuje obcas, akonahle som spomenula pediatricke, poslala nas na ortopediu pre istou, zbytocne riskovat skratenie achilovky nemusime absolvovat, ortopedicka prezrela, zhodnotila ze v poriadku, nemame ho na to upozornovat lebo bude to robit iba napriek, a o polroka prijst pre istotu este raz kde by sme to uzavreli

abbie
1. apr 2012

ja by som teda u dvojrocnej necakala na dalsie dva mesace... teraz uz nepotrebujes od pediatra doporucenie. sla by som pre istotu uz teraz na tvojom mieste

pata31
1. apr 2012

moja to robi tiez, aj beha po spickach...no cakam, ze ju to prejde,ked nie,tak pojdeme na ortopediu 😕

akdarka
1. apr 2012

ja som isla v 18mes maleho - pre istotu...ortopedicka zhodnotila, ze to je OK, poucila ma co mam sledovat. takze navsteva ortopeda urcite neuskodi

kvietocek7
1. apr 2012

@adahk a kedy zacala samostatne chodit? pouzivali ste pavuk pri zaciatkoch chodenia?

sariana
1. apr 2012

@adahk moj syn chodil do veku cca 2 rokov uplne ukazkovo, potom zacal chodit po spickach...dovod nepozname...cakali sme, ze ho to prejde...nepreslo, tak sme cca v jeho 3 rokoch navstivili ortopeda...vraj ma ploche nohy /predpisal mu vlozky do topanok/, ale inak to je v poriadku a nemusime to nijako riesit...nepozdavalo sa nam to, kedze chodil stale iba po spickach a mal podla nas z toho uz aj zmenene "postavenie" noh...tak sme opat navstivili ortopeda /cca po pol roku od prvej navstevy, tentokrat sme zvolili ineho, aby sme vedeli porovnat nazory/...vyjadrenie bolo rovnake...ploche nohy, takze chodit naboso po trave, kamienkoch a nerovnom terene...inak akoze v poriadku...presiel dalsi rok a situacia sa iba zhorsovala...tak som si vyhladala fyzioterapeuta /ortopedom uz neverim ani slovo/...teraz musime kazdy den cvicit, nakolko ma "postihnute" nohy, boky, chrbat, hrudnik...vraj to bude u nas zalezitost rokov, kym sa nam moze podarit dat syna do poriadku...prepac moj dlhsi prispevok, ale my sa tym dost trapime a urcite by som situaciu vobec nezlahcovala...mozno z toho raz vyrastie, ale s akymi nasledkami?!

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masinka
2. apr 2012

ahoj, moja najstarsia na dovolenke videla u susedov na terase dieta baletit v pavuku, tak to odkukala.... mala vtedy rok a pol, spickovanie ju nastastie prestalo bavit asi po troch tyzdnoch. Keby take nieco robila dlhodobejsie, urcite by som isla konzultovat situaciu s odbornikom....
(Moja prostredna jednu nozicku vtaca dovnutra, od roka a pol sme chodili na kontroly k ortopedovi... najprv sa cakalo ze ci z toho vyrastie sama, teraz uz ma na predpis ortopedicke sandalky a ak sa to nezlepsi, budeme rehabilitovat...)

hannah82
2. apr 2012

ja by som na tvojom mieste necakala, treba ist k ortopedovi, neurologovi a fyzioterapeutovi. ten ti pomoze najviac, ak ti ortoped a neurolog povie ze dieta je v poriadku, ze ma len "zly stereotyp chodze a ide o "zlozvyk". fyzioterapeut ti povie ako mas s malinkou cvicit, ci nema skratene slachy a podobne. aby potom nebolo neskoro, ked sa malinkej skratia achilovky a dalsie slachy na nohach. my riesime spickovanie od troch rokov (syn zacal spickovat od 2,5) a nikto s nim nic neriesil z lekarov, az fyzioterapeuticka ked mal 5. nastastie sa mu rehabilitaciami a cvicenim dali slachy do poriadku, teraz nechodi uplne po spickach, ale takou hupavou chodzou. a nemame potuchy, ani lekari, preco tak chodil a chodi... :( drzim palce

hannah82
2. apr 2012

a este som zabudla, ake nosi mala topanocky a papucky? ked mas s nou takyto problem, treba ju obuvat do topanok s vysokou pevnou patou, a na doma kupit tiez take pevne - nie topanky, ale napr sandalky. my kupujeme v protetike. (http://www.protetika.sk/stahuj/KatalogDVOjar-le...)

simina1507
4. jún 2013

Ja mam dvojrocneho syna a tiez chodi po spickach.boli sme pat dni v nemocnici a robili mu mri ci nema pricviknutu miechu.diagnoza znela chybny stereotyp chodze a v septembri musime ist este neurologicke aby zvazila ci mu pichnu do noziciek botulotoxin aby doslapoval na cele...ja ti odporucam nejake vysetrenia u ortopeda a popripade ta posle neurologovi.🙂

franka211
27. mar 2016

@adahk ahoj,mozem sa opytat ako nakoniec dopadlo vase baletkovanie? moj syn ma dva a pol a dost chodi po spickach, len na boso, inak v topankach chodi pekne,doslapuje na celu nozku,aj ked ho upozrnim,aby nestupal na spicky,tak chvilku chodi normalne a potom zas zacne na spicky

adahk
autor
27. mar 2016

@franka211 ahoj jeden krat sme boli u fizioterapueuta ukazal mi ako z dcerkou cvicit . Par krat sme pocvicili a bol pokoj.

laura0107
27. mar 2016

@adahk ahoj.mňa by zaujímalo o ake cviky ide,vies ich nejak popísať?a ako casto si musela cvicit,viackrát za deň?my sa tiež teraz chystame k fyzioterapeutov,a chcem mať zatiaľ akú takú predstavu.diky, napis IP..

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
franka211
27. mar 2016

@laura0107 dakujem, este chvilku pockam, budem mu castejsie obuvat papucky,vtedy to nerobi,len na boso...hadam na to pozabudne, skor mi to pride ze to robi zo zabavy,ale bojim sa aby sa z toho nestal zvyk...

kanka2013
23. jún 2016

@pata31 ahoj ako dopadlo vase spickovanie?

pata31
23. jún 2016

@kanka2013 ahoj, no uz si ani nepamatam, ze chodila po špičkách :D uz ma 6rokov a chodí normalne ;)

jonkaamisiko
23. jún 2016

Ak ste ju ruckovali, ked zacinala chodit je velmi pravdepodobne, ze to ma z toho, ale, ak ste ju vobec neruckovali a teraz chodi na spickach, je to len experimentovanie 😉

kanka2013
24. jún 2016

@jonkaamisiko ahoj chodil za rucky lebo sa bal pustit...ale uz ma dva a pol a stale spickuje...ortoped nas poslal na neuro aby sa vylucila neurologicka pricina a podla toho sa uvidi

irusa
24. jún 2016

jednoznačne ortopédia mi sme mali ten istý problém a ostalo mu to teraz má 8 a nič nerobíme len chodíme po lekároch a cvičiť bude do 18 rokov každý deň... chodením po špičkách ma posťahované šľachy na nohách.. v chodáku tiež nikdy nebol - naučil sa tak a aj si tak zvykol, teraz ho bolia aj päty a má zlé držanie tela...

kanka2013
24. jún 2016

@irusa ortopeda mame za sebou. Slachy ma nastastie v poriadku...ale ma zvyseny tlak v achilovke a preto nedostupuje na celu nozku...takze najskor na neuro a potom to odstranit aby namal nasledky v buducnosti...

akex123
22. nov 2017

Ahojte môj mali má 3roky začal chodiť keď mal 11mes. Na začiatku nechodil po špičkách ale postupne do teraz.bola som u ortopeda fyzioterapia všetko spolu cvičím nijaká výrazná zmena niekedy stúpi na celu nôžku ale na chvíľku môže z toho vyrásť ?