2-ročný syn nerozpráva a má plienky.

zuzik1701
17. dec 2019

Ahojte
Mame 2-ročného chlapčeka a ešte nerozpráva, a ma plienky.
Čo s tým

alby2014
17. dec 2019

@biela_sova dnes je konzenzus, ze najskor najskor je dieta schopne chapat, ze mu treba pisat a kakat v 1,5 roku, kecy, ze my sme nemali plieku od roka su kecy...znamenalo to pol dna sediet na nocniku, mama pravidelne posadzovala, dieta malo nehody...da sa to aj dnes tak...ale naco. Suvisi to nejak s vyvojom zvierocov...hovorim. Starsi plienka do 2,5 on na to doslova hadzal bobek a ja som odmietala utierat mlacky. Neboj, kludne pockaj do jari...chodim ako ucitelka na stuzkove a ti garantujem tam nikto nema cumel, plienku, mojkaca, vsetci hovoria a ani nikto nema prso v puse....teda mamino prso...:D

alby2014
17. dec 2019

omg konsenzus...

biela_sova
17. dec 2019

@alby2014 krasne si to napisala, aj s tym hurra hej odkazom na zaver 🙂 veru veru, pockam do jari, az nie do leta. S tym predcasnym posadzanim mas uplnu pravdu, kolko ludi v nasom veku, obzvlast zien, je strasne straumatizovanych touto sferou ritualov osobnej hygieny... podla mma to nie je nahoda 🙂

zonjushe
17. dec 2019

Moj syn zacal rozpravat presne v 3 rokoch..kazdy ma uz strasil, no ja som neriesila, vedela som, ze to pride..a tak aj bolo..zacal cele suvetia a take hlašky, ze sme odpadavali..Ako bol cele 3 roky ticho, tak vela teraz rozprava, usta sa mu nezavru cely den..a musim povedat, ze rozprava velmi zrozumitelne, cisto, uz vie aj R..ked pocujem niektore deti v skolke, ktore uz dobreze v 1,5 roku rozpravali a teraz maju 4 a nic im nerozumiem,tak zle rozpravaju..

larisalarisa
18. dec 2019

Môj začal rozprávať až po troch rokoch, bez plienky od troch rokov a pol.

zuzuliennka1
18. dec 2019

baby vdaka za vase skusenosti, clovek sa hned citi “normalne” 😊🙏🏼❤️

danielita18
18. dec 2019

A co je na tom akoze zle?

3petka
18. dec 2019

@zuzik1701 Myslím si že je to ešte ok, ak vie základne slova.... A chlapci sú pohodlný im to trvá dlho takze má ešte čas. Mám švagrinu a jej aby má 2 a 7 mesiacov. O odplienkovani ani počuť a ledva povie mama oco. Ale ona sa mu nevenuje je to taký samorast pred telkou... Vychovaný na sladkostiach, Normálne jedlo ani nevie čo je. A ak náhodou ho chcú do neho dostať tak mu musia dať tabletku na chuť.

hettinka
18. dec 2019

@zuzik1701 počkať. S odplienkovanim už môžete postupne teraz začať a rozprávanie príde tiež.
Moje deti boli odplienkovane v 2 rokoch +- 2 mesiace a rozprávať začali v 2,5-3 rokoch. Dnes sú obaja v pohode, zdraví, šikovní.

mogaa
18. dec 2019

@nikpa pokiaľ ale rozumie čo mu hovoríš, tak logopédia je zatiaľ zbytočná....naša teda rozumie všetkému a nárazovo z nej vypadnú slová napr.niekedy keď niečo chce -povie daj, keď jej niečo nejde - povie nejde, keď ide preč povie čau.....ale nepovie to vždy len ked chce a už vôbec to nepovie na požiadanie že povedz.....naposedy keď som bola u logopedičky bola tam mamička s 3 ročným chlapčekom, logopédka ho vyšetrila či rozumie čo mu hovorí napr.jej mal ukázať na obrázku čo tam bolo alebo si kreslili a pýtala sa ho ktorá farbička je červená a keď videla e všetkému rozumie len mamičku usmernila že do budúceho razu s ním má trénovať jednoslovne - hop(keď jej ide na kolená alebo vyskočí)mňam,ham (keď ide jesť)......že len nemá potrebu rozprávať, oni ho dávali aj do škôlky len tam sa deti prispôsobili malému a keď sa s ním hrali tak si ukazovali ako on....ale nič s ňou nepokazíš lebo sa tam chodí len 1xmesačne a usmerní ťa ak niečo robíš zle(napr.na neho hovoríš zložito)....ono sa to rozbehne v škôlke, naša chodí len pár dní do škôlky a je vidieť že začína už viac opakovať keď niečo počuje(ale nie na požiadanie)

amelie2017
18. dec 2019

Ja mam doma dcerku, ka cerstve 2 roky. Rozprava celkom pekne v 3 jazykoch, najviac po slovensky, ale plienku este ma a vobec to neriesim. Ona aj oznami, ze pipi a kaka, ale az ked spravi. Pred tym nie. Serblik ju bavi, ale len si sadnut a ist prec. Ale aj ucitelka v jasliach mi povedala, ze este nie je pripravena. Ze bude lahke odplienkovat ju, ale este ma cas, lebo este neudrzi moc a nema vyznam za nou chodit so serblom kazdych 10 min.

lukasko12
18. dec 2019

Baby ja mam 4 ročného chlapca a tiež mi nerozpráva ani základ nič a už som v koncoch a máme aj plienky nič ho nezáujma žiadne wc,rozprávanie sa ,hranie sa alebo aspoň niečo po niekom opakovať myslím tým deti ako sa hrajú ale vôbec vôbec nič ja už neviem čo mam robit aj som chodila logopedicke,psychiatrické,pedopsychaitricke a nič.viete mi poradit

tigev
18. dec 2019

moja prva dcerka bola odplienkovana v 1,5 roku a v 2 rokoch takmer nehovorila.. ked mala 2 roky 2 meisce, boli vtedy vianoce a manzel mal 2 tyzdne dovolenku.vtedy sa tak rozkecala, zo dna na den.. neskutocne zlepsenie.. im to len v hlavicke musi docvaknut..
mensia dcerka je ukecana uz od babatka.. ma 1,5 roka a oplienkovat ju nemozem ani za svet.. vsetko vie povedat, vie ze do plienky sa necika, na zem sa necika, ze sa cika do serblika.. teoriu ovlada, ale v praxi to neplati vobec.. slahnut ma ide.. :D tak cakam, kedy jej v hlave docvakne, co on nej mamina chce :D drzim palce, vsetko pride..mozno sa aj vase dieta rozkeca cez vianoce, ked budete vsetci viac spolu ;)

lukasko12
18. dec 2019

@tigev veď to je to že mi sme s ním všetci každý deň spolu a ešte sestra ma malého 1,5rocneho a nič ani od neho nechyta slovíčka. Ja už neviem ako s ním

alby2014
18. dec 2019

@lukasko12 smer pediater a logoped a psycholog...proste 4 rocny uz musi hovorit...to uz je dysfazia...dobry logoped a cvicit doma, dat dieta diagnostikovat, ci je to dysfazia, ci autizmus, ci co....diagnozu preto, aby si s nim vedela pracovat...neexist, aby 4 rocny nehovoril... chodi do skolky...neupozornuju ta tiez na problem?

lukasko12
18. dec 2019

@alby2014 do škôlky nechodí psychologicka nám to neodporučila nakoľko je plienkovany a tak ale dala mam papiere na predĺženie rodičovského a neuznali mi ho že on nemá nepriaznivý zdravotný stav.Takze ja neviem

alby2014
18. dec 2019

@lukasko12 ale ved daco rob, ako ho diagnostikoval psycholog? Co logoped? To sa samo nespravi...

lukasko12
18. dec 2019

@alby2014
@alby2014 robím stále na neho rozprávam snazim sa s ním hrať a nič psychológ nič len sa mu viac venovať a tak logopedicka mi povedala presne to isté

alby2014
18. dec 2019

@lukasko12 zmen psychologa, zmen logopeda....ako neviem na co cakas..on sa tym, ze ty na neho hovoris nerozhovori a to, ze sa nevie hrat..to uz by mi blikali vsetky kontrolky...aspin rozumie?

alby2014
18. dec 2019

nehovori vobec, ziadne slova? Ukazuje? Chci diagnostiku...ty s tym nic nespravis..on ma pravdepodobne minimalne dysfaziu...ked v 4 rokoch nehovori. Ja som benevolentna, mna do 3 riokov, pokial dieta vsetko rozumie...neinteresuje...ale ak by nehovoril po 3 roku, nosil plienky, nehral sa...tak sa neuspokoj s nicim..psycholog ti musel daco napisat do papierov na predlzeny rodicak, co ti tma napisal, aku diagnozu, aky dovod?

lukasko12
18. dec 2019

@alby2014 retardacia reči veď s tým robím venujem sa mu každý deň kolko vladzem už som úplne vyčerpaná vynervoznovana s toho už sa bojím o svoj život a aj o jeho.dysfazia je čo prosím ťa už si ani nepamätám čo tam napísala iba to že potrebuje 24h opateru je plienkovany, nerozumie nervaci sa ale že to len kvôli tomu že nič nevie povedať

alby2014
18. dec 2019

@lukasko12 ale ty nemas s nim robit sama, chodis s nim k logopedovi? To potrebuje rpavidelne odbornikov...videl ho niekto, kto vie diagnostikovat napr. autizmus?

vinetuu
18. dec 2019

Zuzik, ak vidis na tvojom syncekovi, ze rozumie, co mu hovoris a reaguje, kedze komunikacia nie su len slova, ale aj neverbalne prejavy, pripadne ak ma svoje zvuky na jednotlive predmety, cinnosti, tak to je uplne v poriadku. Ak by iba lezal a neprejavoval zaujem, tak to je o nieco inom. Plienky, ako pisu baby musis pockat necht ho nech dozreje podla svojho planu, ani kvety nekvitnu vsetky naraz, kazda kvetinka ma svoj plan, kedy a ako dozrie a tak to je v poriadku. Skus s nim hovorit, tak ze si k nemu sadnes, a pozeras sa mu do oci, hrajte sa a vytvorte dialog, ty mozes hovorit a on ukazovat, ty vies najlepsie ako ho najlepsie zabavis a na co sa chyti. Chce to trpezlivost, klud a vela lasky 🙂 uzivajte si to spolu maly dlho nebude 🙂 nepochybuj o nom ... uvidis ked pride jeho cas rozkvitne z jedneho dna na druhy ...

dejna_
27. aug 2020

@nikpa ahoj ako ste prosím dopadli na tej logopedii. Čo s vami lekárka robila? Ďakujem za info

nikpa
27. aug 2020

@dejna_ tak to bola dlhá cesta, kvôli korone sme sa dostali prvýkrat na logo až začiatkom mája. Odvtedy sme boli trikrát, logopedicka je dobrá, pracuje na základe ABA terapie, takú som cielene hľadala ale má plno a objednáva nas tak po 1,5 mesiaci, co je zufalo málo lebo syn ju pri kazdej návšteve prvých 15min spoznáva kym s ňou začne pracovať, ma proste takú povahu. Takže som hľadala inú alternatívu, nasla som psychologicku ktorá pracuje tiež s ABA a supluje čiastočne aj prácu logopedičky. Ale syn sa celkom rozkecal takže zrejme mu to pomáha.

dejna_
29. aug 2020

@nikpa ďakujem za info 🙂 skúsim nájsť tu metódu na nete ..a nemyslíš si že len dospel do veku kedy sa uz jednoducho spustil ..že mu ide to rozprávanie 🤷..že potreboval len čas

nikpa
29. aug 2020

@dejna_ ťažko povedať, či by sa rozrozpraval tak rýchlo aj bez toho všetkého, to nevie nikto. Ale on mal aj ine problémy, mal autisticke črty, tie sa chvalabohu s nástupom reči vytrácajú. Ja som bola zato začať radsej skôr niečo robiť aj keď možno zbytočne ale nechcela som nič zanedbať aby som to potom nebanovala.

dejna_
29. aug 2020

@nikpa
@nikpa hej správny postoj ...náš malý rozpráva ale svojou hatlaninou a občas povie aj nejaké slová ale nechce moc opakovať len málinko ale inak rozumie všetkému čo od neho chcem aj opakuje zvieratká ako ich zvuky ...o dva mesiace má dva roky ..v kvázi niektoré deti sa rozrozpravaju až po 2 roku tak uvidíme ..každopádne mne hovoril pediater že ak bude stale len touto hatlaninou ze nás pošle na logopediu ..zevraj tam ho budú mordovat až dokým nezačne hovoriť ako treba...tak uvidíme ..každopádne nemám pocit že by bolo niečo zle 🤷 .. sestrin malý do dvoch rokov len tieto hatlaniny rozprával a po 2 rokoch jeden deň vstal a zrazu normálne rozprával...nechápali sme ...

nikpa
29. aug 2020

@dejna_ áno, ten druhý rok je často zlomový. Len počítajte s tým, že dostať sa k logopedicke trvá aj niekoľko mesiacov, majú totálne plne stavy. My dochádzame 50km lebo u nás v meste boli čakacia doby k dobrej logo viac ako 6 mesiacov. To ze vam syn všetko rozumie je dobre znamenie. Naš syn nechce opakovať poriadne doteraz. Ani nie vždy nam odpovie na otázky, aj ked slovnú zásobu má výbornú, proste je tvrdohlavy, ked sa mu nechce, nekomunikuje s nami.

dejna_
29. aug 2020

@nikpa hej hej to som počula že tie čakacie doby sú dlhé 😬 možno sa dovtedy rozhovori 🙏 ja mu verím ..ďakujem za všetky rady inak veľa deťom že pomôže aj škôlka