2 týždňové dievčatko a cumlík

dedenini
28. apr 2012

Ahojte maminy. Mam na vas otazocku. Dnes som prvy krat dala mojej malinkej cumlik, pretoze mi zacinala dost plakat, hlavne v noci. Ale napriek tomu mam velky strach ci sa mi nezadusi alebo nieco ine. Moze ho mat stale v pusinke? kedy je dobre ho vybrat? nevadi ze by ho mala stale ked pojde spinkat? Mam strach preto ze ked dojcim vela krat sa jej prihodi ze lape po dychu a skoro sa dusi, ked pri rychlo taha mliecko z prsniku... Mozete mi prosim poradit ako je to s cumlikom? dakujem

koniarova
28. apr 2012

@dedenini Myslím, že sa nemusíš ničoho obávať. Určite sa nezadusí. Dnešné cumlíky sú už kvalitné a prispôsobené detským potrebám. S kľudom jej ho nechaj aj v spánku. Nerieš či treba vyberať. 😉 😉 Ak sa jej zunuje, sama vypľuje. Ak jej bude chýbať, bude sa ho zase sama dožadovať. To zistíš. 😉 😉

traktor
28. apr 2012

ak ti place v noci, tak si ju prikladaj..je to lepsie ako cumlik..dojci ju na poziadanie..plakat môze aj preto, ze je este hladna..to môze byt aj problem, ze ti potom hltavo pije a lapa po dychu..najlepsia dudka pre dojciace dietatko je jej mamina 😉

jonas17
28. apr 2012

@dedenini určite sa cumlom nezadusí, ale ja by som cumlík nedávala, ked dojčíš, načo ju učiť na gumu? 😝

lauricka
28. apr 2012

tiez by som skor hladala dovod, preco place, napr. hlad...a nie zapchala jej pusu, nech je ticho. Ona ti dava najavo, ze nie je nieco v poriadku...tak skus najprv patrat. Moje plakali v podstate vtedy, ked boli hladne, takmer s istotou. Zavolaj si laktacnu poradkynu, povie ti, ci dojcis spravne a budes vediet co a ako.

lumimi
28. apr 2012

neboj sa, nezadusí, bábatka dychaju nosom, dudlik jej vaditz nebude, pri pití ide asi silný prud tak preto sa ti zda že sa dusí, to aj mojja maličká nestíha prehltat ked sa mlieko spustí,
ak jej bude vadit vypluje ho sama, ja sa už 5 mesiacov snažím našu malu naučit na dudel a stale nič,a to som bola totalny odporca toho aby sa davali detom dudliky, teda len kým som nemala svoje deti. syn má stále, už od porodnice, na zaspanie a malá ho stále odmieta, ale cuckala by pri spaní velmi rada, no ja som už bolavá

dedenini
autor
28. apr 2012

ja aj dojcim a aj dokrmujem ale mojim odsatym mlieckom... lebo moja princeznicka je troska leniva niekedy ... nom a prave ma asik uz hodinku cumlik a spokojne spinka... a snad mi prsnik neodmietne, ked aj po flaske neodmieta... a dakujem, ze ste ma trosku ukludnili, ze sa jej nic nestane... 🙂

dedenini
autor
28. apr 2012

aaa viem ze ak placka moze byt dovod ze je hladna alebo pocikana, no to nehrozi... vzdy je napapkana, prebalena, aj vyprdkana, co som zistila ked som jej hladkala brusko... tak preto sme sa rozhodli ze skusime cumlik... a vizerato ze to uzastne zabralo.. len som mala strach ci ho moze mat stale a taak...

nibiru
28. apr 2012

@dedenini zatial ti neodmieta didku okolo 6-8tt sa može stat že ti začne strajkovat a didku odmietat tedy sa zvikne mlieko upravit pre potreby dietata a nesrieka tak ako ked je nadprodukcia dieta sa musi snazit a tahat a vtedy nastane problem aj u nas to tak bolo flasu som zahodila na radu laktacnej poradkine tyzden pretrpela krik a odmietanie a dalej sme dojcili ak chces dojcit čo najdlhsie žiadna flaša iba prsnik!a aj v noci dudka ju oklame nedavaj ju v čase kedy mam jest a ak je nahodou hladna smadna bude neskor v noci bude velmi hladna idelal nakojit este pred uplnym zobudenim dieta je pokojnejsiea lepsie sa napapa ako ked je vyhladovane vtedy hlta ako dive a ked uz cumlik das ako zaspi ho vyber.je zbytočne aby ho mala celu dobu v pusinke.

lauricka
28. apr 2012

@dedenini ja sa do toho nechcem moc montovat, ale ako mozes vediet, ze je napapkana? nemusis odpovedat mne, len sama si skus overit, ci si tym mozes byt ista

kvetinka211
28. apr 2012

@dedenini ahoj, no ked musis takto namahavo komplikovane krmit v kombinacii s odsavanim tak nemate v poriadku dojcenie, skus sa fakt poradit v temach o dojceni alebo s poradkynou ... mozno by pomohlo stlacanie prsnika ked na nom zaspava, aby sa zobudila a pila dalej.
Ked uz budete mat v poriadku dojcenie, dudlik by nemal narobit zlobu, my sme s nim boli v pohode a dojcime uz 15 mesiacov. Ale kazde babatko moze byt ine ... Mliecko som ponukala casto, ale zasa nemala som sil byt neustale k dispozicii na dudlanie 🙂 Dokonca vraj znizuje riziko SISD a udusenia urcite nemusis obavat. Ked uz ale spinka, mozes ho vybrat nech ho nema zbytocne v puse ...

dedenini
autor
28. apr 2012

ono to zacalo vsetko takto... malinka sa narodila predcasne o dva a pol tyzdna koli mojej preklempsii... hned od narodenia som ju zacala kojit, ale dostala aj zltacku. Pri ktorej potrebovala vela kojit no zacala byt troska leniva a prisnik nedokazala dlho sat. som niekedy kojila hodinu a z toho sala asi 5 minut. a bola ozarovana tak musela byt dokrmovana. dokrmovala som vzdy mojim mliekom. po prepusteni z nemocnice nam dali aj odsavacku aby som tak mohla aj nadalej.. zijem v anglicku a lekarku mam doma kazdy tyzden... a aj castejsie.velmi sa tu o nas staraju a vsetko mam vysvetlene... aj ked s cumlikom nam odporucili pockat, no nezakazali nam ho. no neinformovala som sa dostatocn o tom..tak preto som sa pytala vas tu, ci by sa jej nemohlo daco stat. tak dakujem vam za nazor

lakte
29. apr 2012

@dedenini ahoj, ja by som cumlik nepouzivala ak by sa dalo vobec, @strapco13 je aj poradkyna pri dojceni a tiez lekarka skus sa nakontaktovat na nu, aspon na dialku ti skusi urcite poradit.Deticky niesu lenive ani pahltne, ony sa len prisposobuju toku mlieka. Cumlik ma rozne nastrahy a naozaj sa pri dojceni neodporuca pouzivat, tiez si pozri jej blog, ma tam pekny clanok o cumliku, ake su rizika a pod. ak sa pouziva popri dojceni, okrem ineho