20-mesačná dcéra sa v noci prehadzuje a budí

makakova
17. jún 2020

Ahojte,mam 20mesacnu slecnu, spavala krásne v postieľke, je kojena, teraz uz len pred spaním, v moci uz nepije, uz ju prikladám len aby sa utisila. No ale problém je , posledné dva mesiace som si ju začala dávať ku sebe vnoci do postele, lebo v postieľke plakala lebo potrebovala moju ruku a myslela som ze komfortnejšie bude ked bude pri mne ako ked budem musieť stále vstávať ja ku nej. Bolo to ok ale posledné dva týždne sa začala budiť uz okolo 20:30 a musela som si ju dat k sebe ( tým pádom uz som nemohla z izby preč) situácia sa zhoršila tak ze teraz sa uz budi stále v noci, ruka jej uz nestačí ,prehadzuje sa,hore dole, kope ma neskutočne v spánku ,ja sa absolútne nevyspim.v noci sa dokonca zobudí , ako namesacna prejde cezomna a je schopná behat po izbe akoby bol.den. Ked ju chytim a dam do postele k sebe reve ako tur a potom hned zas zaspí. A takto je to každu noc.. polovicu noci je v polospánku a prehadzuje sa, potrebuje ma mat pri sebepolospánku a prehadzuje sa a akope. Cez den spi potom dlhšie lebo dospava noc. A ale.ja uz nevládzem. Chcemsa vyspať. Neviem ci to je zubami alebo ze uz sa nekoji toľko, alebo co sa deje, chcem ju naučit opäť buvať v postieľke ale nevie. Ako na to. Poraďte prosím

makakova
autor
17. jún 2020

A ešte dodam. Budi sa s plačom, vzlykanim, dokým si ju neprilozim je schopná sa rozplakať ako tur.. cicik to cele zachranuje ale nepije mlieko, iba dudle a to ma nervuje a vyčerpáva ,je mi to nepríjemné. Rozmýšľam ze na to pôjdem metódou vyplakania sa ,ze ju k sebe do postele uz nedam a hadam si zvykne. Chodi spávať uz p 18:30 a takto fungujeme v noci a vstáva koľkokrát uz 5:30..

xjakubikovak
17. jún 2020

@makakova mne sa to zda strasne skoro o pol 7, moj ma rok a chodi o 8-pol 9 proste skor nezaspi, to sa ani necudujem ze vstava o pol 6. Ja by som povedala ze je to len nejake prechodne obdobie, nemôžu jej ist este zuby?? a metodu vyplakania urcite nie😣

laguna28
17. jún 2020

@makakova skús sa rozpamatat, či nemala nejaký zlý zážitok, či ju v posledných dňoch niečo nevylakalo. Možno nejaký zážitok nevie spracovať. A taktiež si myslím, že ju dávaš skoro spať. Pred spaním jej čítaj alebo porozprávaj nejakú rozprávku, nech sa ukľudní. A keď v spanku kope a vidíš že je nekludna, skús ju zobudiť , teda len tak jemne, buď ju hladkaj alebo sa prihovor.

makakova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mouska2210
10. júl 2020

@makakova máme podobný problém so synom, bude mat skoro 21m,už nekojený, zaspí sám okolo 20 až 20:30hod, neznáša zakrytie ,zobudí sa s vreskom len na ruky a ruky, spáva v spol spálni , muž musí vedľa inak by nič nespal, pomáha hladkanie po lícku, Spankoch ale je to veľmi vyčerpávajúce , dnes som spala asi 3h, verím že to je len obdobia , takze zle spi cca 2-3m, ideme ho ale dat do detskej izby ....uvidíme 🧐