20 mesačná dcérka nechce cez deň spať

lubka91
23. okt 2013

Potrebujem poradit. Pred par dnami som vyhodila mojej dcerke cumlik a odvtedy mi nechce cez den spavat. Aj vecerne zaspavanie je trosku porblematicke, musim v celom byte pozhasinat, inak stale uteka zo spalne, ale do hodinky potom zaspi.

baryana
23. okt 2013

@lubka91 ja mam tiez 20 mesacneho a obcas ked vstane az po osmej, nechce spat na obed. ale o stvrtej alebo piatej by uz zaspal aj postojacky. my teda dudinu pouzivame len na spanie, takze radsej nech ju este ma, ale nech spinka cez den. este je maly, aby vydrzal cely den. uz ked si jej dudinu vyhodila, bola by asi chyba jej ju vracat, ale ja sa poznam, radsej by som ju vratila, nez aby mi maly nespal cez den. ved este nema ani dva roky, tak podla mna to nie je take hrozne mat dudinku pri zaspavani. alebo mozno skus kupit nejaku novu babiku,taku nejaku mäkku, plysovu, co si sama v hrackarstve vyberie, ze bude s nou spinkat miesto dudinky. mozno to pomoze.

nikolet_89
23. okt 2013

@lubka91 Ahoj my mame tiez 20 mesacnu dcerku a tiez ma niekedy problem nocne uspavanie niekedy trva aj hodinu a pol kym sa na posteli vyjasi a zbije nas 😀 a poobede max hodinu ju najviac uspavam, vstava mi v rozpati od 7:30 do 8:15 vzdy v tom case a spinkat ju davam o 12-tej hned ako jej skonci Barney rozpravka, kupila som jej tiez plisovu hracku ako hovori
@baryana takze spinkava s nou a aj z dudlikom...na spanie jej ho davam, a cez den vobec nevidim na tom nic zle 😉 Mame tu co je na obrazku : 🙂 ak si malinka pyta dudlik ja by som jej ho aspon na to spanie este dala, myslim ze pride ten cas, ked sama dudulu zahodi tak isto ako verim, ze sa mi dcerka vycika raz do nocnika 😀

lubka91
autor
23. okt 2013

Dudku som jej vyhodila kvoli tomu, ze uz 2 alebo 3 prehryzla, tak som si povedala, ze to skusime bez nej, ale vyzera to tak, ze jej budem musiet kupit novu.
Kym mala dudku, tak mi vstavala pred 8, na obed sme sli spinkat okolo pol 13-tej a to do 15 minut spala, no a vecer sme chodievali spat o 20:30, ale trvalo aj hodinu, kym zaspala.
Teraz vstava medzi pol 9-tou a 9-tou, na obed ju stale vezmem spat, ale to sa len prevaluje, natahuje plysaka, kym ju to neprestane bavit a chce prec zo spalne, a vecer ako som spominala, vsetko pozhasinat, inak uteka zo spalne.

3kolka
23. okt 2013

Ahoj...moja malá prestala spávať po obede ked mala 19mesiacov.Mohla som robiť čo som chcela.A to dudlík mala,toho sme sa zbavili až v 2 rokoch...niektoré deti asi nepotrebujú toľko hajať....Ja som ju ani nenútila k tomu len sa zbytočne vynervačila ona a ja tiež.Ráno vstávala okolo 8:30 a večer išla hajať okolo 21:30 aj to mala ešte koľkokrát vééééééééééééééééélmi veľa energie.....Teraz chodí do škôlky (je tam len do 12:00) vstáva 6:30 a ide hajať okolo 20:00,takže jej asi ten pobedný spánok nechýba,no len jak dojdeme zo školky 12:15 tak si lahneme a čítame knižku cca pol hodku ona počúva,ale nezaspí len oddychuje
Ale kamoška čo ma malú tam je rozdiel medzi jej a mojou týždeň,tak tá spáva stále pobede tej ten spánok chýba.....Myslím že tvoja bude taká jak moja....Presne to naťahovanie plyšáka,vymýšlanie atď to jak keby som videla nás 🙂

lubka91
autor
23. okt 2013

@3kolka Citala som, ze u kazdeho dietata je to ine, niektore potrebuju viac spanku ine menej, ale u mojej dcerky mam dilemu, lebo tu dudku nema len 4 dni a predtym poobede s nou zaspala do 15 minut, a to keby nebola unavena, tak by asi nezaspala. Teraz ked ju nema, tak cez den vystraja, beha kade-tade, ale ked uz nevladze, tak chce, aby som jej pustila rozpravku, vtedy maximalne polhodinku, sedi kludne na gauci a pozera ju, ale nezaspi a potom uz zase vystraja 🙂....tak neviem co mam teraz robit, asi este skusim tu dudku a uvidime.