Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

21 mesačná dcéra sa po večernom uspaní do hodiny zobudí

tindilindi
16. jan 2015

Milé mamičky, ak máte niektorá skúsenosti s podobným prípadom, prosím dajte nejaké rady. Moje dievčatko sa úplne od začiatku po bezproblémovom uspaní na prsníku zobudí asi tak do hoďky najneskôr. Prvé mesiace som jej dala ešte cucnúť a hneď zaspala, potom som jej prestala dávať ten druhý krát mliečko s vierou, že sa prestane aj budiť, ale márne a v poslednej dobe trvá aj hodinu kým ju opäť uspím a niekedy to normálne vzdám a idem spať s ňou, lebo vždy keď sa snažím vzdialiť je v momente hore a ide plakať, že kam idem. Pritom nechodím bez nej skoro nikam, len sem tam zbehnem do obchodu a ostane s tatom doma, ktorého lúbi silno, alebo ostane u babičky na hoďku, dve, ale aj tam je jej dobre, teší sa k nej. Máme celkom slušný režim, ráno vstávame okolo 8.30-9,00, poobede ide spinkat o 12,30 aj vtedy sa budí po tej pol hodke a chce aby som tam s ňou bola, radšej nebude spať, no a večer ide spinkať o pol deviatej. Celý deň sa hráme, chodíme von, tancujeme, bláznime sa, pekne sama papká, mliečka si dá koľko chce, no úplne v pohodičke a príde večer a bezomňa po tej odspanej hodinke ani oka zažmúriť. A ja by som si tak chcela už večer len tak slobodne posedieť, alebo popratať čo treba. Prosím poraďte, ďakujem

sendy182
16. jan 2015

@tindilindi koľko má tvoje dievčatko rokov?....alebo ešte mesiacov

snazilka1983
16. jan 2015

@sendy182 ved to ma v nazve napisane 🙂 🙂 🙂

sendy182
16. jan 2015

@snazilka1983 a jejej.....sorry....dík

tajka1986
16. jan 2015

@tindilindi my to mame presne ak isto a ani sme sa nekojili,len kratucko 😒 myslim ze dcerka jednoducho chce citit tvoju pritomnost,nechce zaspaat sama. Mpzno z toho casom vyrastie. Moja ma 20 m. a este ma dokonca aj kontroluje ci som pri nej v izbicke🙂 ked neodpoviem tak je placuuuu a potom uz vobe nechce spat. Este sem tam zaberie ked jej poviem ze idem varit obedik na druhy den aby mala co papat(moja je dost na jedlo zatazena🙂🙂) a ze potom si pridem k nej lazkat tak zaspi ale v noci tiez kontrola ci som tam🙂

godyna
16. jan 2015

U nas to bolo presne tak isto . Zaspala okolo 9 tej o hodinu hore , este som ju uspala a do hodiny zase hore. To uz som sa od nej ani nedostala a nepomohlo nic. Az ked som ju prestala kojiť sa to upravilo. Moc som neporadila , ale prajem vela trpezlivosti.

moni244
16. jan 2015

@tindilindi aj my sme to mali, u nas pomohlo odstavenie, v 14 mesiacoch sa odstavila, odvtedy ju mohol aj oco uspavat, starka,som mohla zacat chodit na brigady a aj pekne zaspi a nebudi sa a my mame s manzelom vecer cas na seba

zk3
16. jan 2015

Mame dcerku v takom istom veku.vecer spi 2-3 hod v kuse,potom sa koji;niekedy spi aj dlhsie,ale to skor sporadicky.mala aj take obdobie,ze sa budila po pol hodine-hodine.zlepsilo sa to,ked zacala viacej jest,teda ze cele poobedie ma k dispozicii nieco na papanie(ovocie,zeleninu,pecivo,...a berie si kolko chce) a na veceru polievku a nejake druhe jedlo.a k dispozicii vodu/caj.ze ci proste nie je dcerka smadna/hladna,ked ide spat,a preto sa tak skoro budi

sendy182
16. jan 2015

@tindilindi takže....skús si to urobiť tak že si ľahneš s ňou....ak sa zobudí budeš pri nej a len jej povieš že spinkáme....poprípade ju utíšiš.....deťom sa režim mení.....neskôr sa vráti do svojích koľají....ide o to či sa nebudí na kojenie....a pritom sa preberie.....celkom....možno ak ti to robí problém by som pomaly odstavila.....no neviem neviem 🙂

tindilindi
autor
17. jan 2015

ďakujem za komentáre žienky, ste super, že takto radíte. Hladná ani smädná nie je, stále ničo žuje, papká rada, aj cucunúť mliečka si vypýta aj 6-7 krát denne. Odstaviť ju ešte nechcem, snažím sa byť trpezlivá, lebo verím, teda viem, že raz začne pekne spinkať ako všetky detičky, ale niekedy toho je skrátka na človeka moc 🙂. Skúsim tam počkať tú prvú hoďku, čo sa potom stane, Zatiaľ ďakujem veľmi pekne a prajem všetkým krásny večer.

linj
17. jan 2015

Ahoj,
my mame presne to iste s tym, ze syn uz nie je kojeny asi 3 mesiace. Podla mna to nie je kojenim. Niektore deti su skratka viac naviazane na mamu. Nas maly byva casto aj s mojou mamou, kedze chodim robit, ale aj tak stale vyzaduje, aby som sla k nemu, ked sa zobudi. Niekedy sa od neho ledva dostanem do sprchy. A nechce nikoho ineho. Ked skusi ist za nim tatino, tak place dalej. Vsimla som si akurat, ze to budenie do hodiny je vacsinou vtedy, ked mu idu zuby. Akurat, ze jemu idu zuby v kuse od roka a kazde trvaju dost dlho, takze s prestavkami to mame stale. 🙂

tindilindi
autor
7. júl 2015

Ahojte maminky,

tak dcérenka Uminka má teraz 2 rocky a 2 mesiace a prespi do 5-6 ránka, už sa nebudí po tej hodinky asi 3 mesiace, prešlo to samo od seba, aj keď bola stále kojená a dodnes ju kojím, ale už len ráno. Aj to si cucne a spinká do tej ôsmej, takže prebdené noci sú za nami, všetko che iba čas a trpezlivosť 🙂, ale ďakujem za vaše reakcie k tejto téme v danom okamihu mi pomohli. Nech sa všetkým darí a nech sme všetci zdraví 🙂 Prajeme vám pekné dni

mmoni89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli