21-mesačné dieťa nemá režím - ako to zmeniť?

29. dec 2019

Ženy, mna ide slak trafit z môjho dietata. Cca do 15 mesiacov to bolo super dieťa. Prvý rok chodilo spat presne o 18tej, potom najneskôr o 19:30, cez deň pospalo okolo obeda 2-3 hodinky. Krasne sa naučilo, že keď ho dáme do postielky, zapneme kolotoč, dáme cumel, otoci sa na pravy bok a spi. Potom prišlo ockovanie MMR, začali ist ocaky(to bolo v rozmedzí 2tyzdnov) a dieťa od toho obdobia nespoznávam. Pred polnocou spat nejde, aj to reve, keď ho dáme do postele a musí s ním niekto ist fyzicky spat(popri zaspávaní nás kontroluje ako dozorca, či sme neodišli, ak sme sa vyparili, spustí rev). Keď ho dáme skôr, tento rituál uspávania trvá aj dve hodiny, čiže keď na ňom nevidime znaky únavy, je zbytočne ho vôbec dávať do izby spat, lebo o to viac bojuje, reve, skáče v postieľke, búcha si hlavu o čelo postele. Skúšali sme rôzne taktiky, zobudit skôr, nedat spat cez obed, nenechat dlho spat cez obed, no nič nepomohlo, aby bol povedzme o 21 KO. Dokonca v poslednej dobe nám úplne vynecháva poobedne spanky a povedzme fici od 10tej do polnoci. Toto správanie nastalo skokovo. Viem to presne, lebo Zrovna v ten vecer, čo to začalo, sa nasťahovali vedľa nás novi susedia, ktorí sa boli predstavit a ešte som mužovi vravela, že nechapem, čo to dieťa predvádza, že ich akurát vyplasime, že čo to mame za dieťa a po par dňoch som sa im ospravedlňovala, že dovtedy to dieťa nerobilo, že to budú asi zuby, že to prejde, takze si susedia asi myslia, že som klamala, alebo mám doma miesto decka zraloka, ktorému každý tyzden rastie nových 50 zubov🤣. Mate nejaké rady, ako nastaviť nový režim? Take 3-4 dni do týždňa vôbec nespi cez deň. Mame dávať nasilu spat, alebo sa zmieriť s tým, že spavat cez obed nebude? Nebude to mat nejaké negativne dopady na zdravie? Inak v noci spi pekne, nezvykne sa budit.

pininka1
29. dec 2019

Mám tri deti a poviem ti že tu vôbec nejde o očkovanie, ale.kazde aj to najlepšie dieťa má rôzne fázy a aj skorší vzdor. Jediné čo ti poradím je trvať na svojom a stále mať ten režim čo ste mali. Ak to vzdáte, dieťa si zvykne na novú situáciu a vás porazí. Všetky deti mi spávali naobed, nech sa dialo čokoľvek, boli všelijaké situácie ale trvala som si na svojom a stále sa to upravilo.

arcticcode
29. dec 2019

Akoze dieta ti rano spi do desiatej?

mareka49
29. dec 2019

Budicek o 7, 7.30 spat o 12 na max dve hodky a vecer by mal zaspat o 21.
Par dni bude krutych, ale dalo by sa podla mna

adkoalauri
29. dec 2019

ja by som ho okolo osmej davala do postele,aby ho ten spanok nepresiel...a cez den ho unavit..nas mal 2 roky a presiel 3 km peso bez problemov..a aj teraz,maju 6 a 9 su vonku den co den..jak tazne kone..inac sa z nich ideme zblaznit..na bicykloch daju aj 20 km 😊

777januska777
29. dec 2019

Môj toto začal robiť v období, keď sme ho tiež mali ísť očkovať, ale neockovali sme ho, lebo bol chorý a keby sme ho ockovali, tak si tiež myslím, že to je očkovaním 😀 takže ono je to vážne obdobie a takéto obdobia sa objavia skokovo. Treba mu nastaviť režim ako baby píšu a trvať na ňom.

mogaa
29. dec 2019

to vôbec nie je o očkovaní😂dieťa jednoducho už nemá potrebu cez deň spať, teda potreba by možno aj bola ale nechce spať a skúša svoje limity......naša dvojročná doma tiež nespávala, začala až v škôlke😉jednoducho ráno musela skôr vstávať, bolo ju treba budiť, počas dňa v škôlke viac pohybu - predsa len ráno sa obliecť do škôlky, v škôlke sa prezliecť, dololudnia sa opäť obiecť a ísť von, po obede prezliecť do pažama - do toho aktivity v škôlke.....takže od únavy v škôlke spáva a večer doma sa pýta spať už pred ôsmou......pokiaľ nechodila do škôlky spala cca o hodinu dlhšie a len sa hrala doma a doobeda 1prechádzka tak čoby poobede mala potrebu spať🙂

autor
29. dec 2019

Dakujem baby, tak od noveho roka budeme vstavat Skorej spolu s mužom a potiahneme to dlhsie, že čo to spravi. Ono niektoré dni má veľa aktivít, nie je to kocikove dieťa, od roka chodíme všade pesi, ale ani v tie fyzicky narocnejsie dni som nebadala, že by sa pýtalo Skorej spat. Asi taký režim treba potiahnuť dlhsie ako len tyzden