22 mesačný nechce plienky

monuska1111
8. feb 2019

ahoj,moj 22 mesačný chlapček si zmyslel, že nechce plienku.Súhlasila som,dostal slipky,s tým že musí cikat a kakat do nočníka, ale sa nepýta.Ked sa trafím a dám ho ja na nočník tak sa podarí občas vycikat ale vačšinou sa pocika na podlahu a pride povedat "vycikal".Mám ho dalej učit alebo mu dat plienku,čo myslite?Sú to už 2 dni.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mk17
8. feb 2019

Asi prave dozrieva a zacina citit a chapat kedy mu treba. Tak skus este bez plienok a odpozoruj ci aspon nejakym naznakom nevidno kedy mu treba. Moja si napriklad v tom obdobi davala rucku medzi nohy ale nepytala sa...davaj ho na nocnik alebo na wc rano, poobede, pred spanim..no skrataka "cickaci rezim"🙂 a pripominaj mu ..treba ti...bla bla..to uz asi da teraz👍

mrkvicka060
8. feb 2019

@monuska1111 mozes este nejaky cas vyskusat bez, ale myslim si, ze ak na to este nie je pripraveny (nema na to dostatocne vyvinutu nervovu sustavu), tak ho mozes ucit aj pol roka a mozno to nepochopi a stale sa bude pocikavat. Ak sa ti bude zdat po tyzdni-dvoch, ze to vobec nezvlada, nechaj to tak a skuste zas neskor...

pininka
8. feb 2019

Určite to zmákne, to už je len krok od toho aby sa pýtal. Aj moje deti keď už prišli a povedali že fúkali už to bolo na dobrej ceste.

dzulli1980
8. feb 2019

Dávaj ho na nočník v pravidelných intervaloch napr. každú hodinu, nám sa to osvedčilo ... a tiež, ako písala mamička vyššie, skús odpozorovať, naša sa tiež chytala medzi nôžkami, keď jej bolo treba, no nepýtala sa.
@monuska1111

ufatess
8. feb 2019

Možno by bolo fajn, ako neber to teraz nejak v zlom, ak by si ho v tom pocikanom napríklad nejaký ten čas nechala. Aby si to proste spojil s tým, že je to nepríjemné a bude radšej používať nočník

monuska1111
autor
8. feb 2019

dakujem

lacibo
8. feb 2019

@monuska1111 moja 28 mesač. dcérka si takto jedného dňa (v novembri) zmyslela že nechce plienky, ale povedala, že " ja som už veľká, chcem gaťky,nechcem plienku,lebo tú má bábätko a budem cikať a kakať do záchoda"..a odvtedy to aj tak je..bez nehôd..bez pripomínania či cikacieho "režimu", skrátka odplienkovala sa úplne sama..bola na to zrelá, a bolo jeje to jedno, že na zimu, a pomohol najviac príklad iných detí, videla to predtým na návšteve., ako kamarát cikal do nočníka..a to ja som sa predtým mohla snažiť ako som chcela,ale len tak nenásilne, že sme sa rozprávali, kúpili sme dosku, aj nočník, aj celé leto sme behali vonku na záhrade bez plienky, skrátka nič..nechali sme to prirodzene na ňu a takto krásne to zvládla..dokonca hneď chodila na WC (s doskou), teraz ide sama, aj sa utrie, spláchne..ja som nikdy nebola za nacvičovanie dieťaťa, lebo to trvá dlho, stojí to riadne nervy a aj tak predčasne nacvičené deti fungujú na pripomínanie mamičky, či sa im nechce cikať, kakať a majú ešte dlho dlho nehody (potvrdzuje učiteľka zo škôlky), takže ja som za prirodzené samoodučenie sa, vtedy to má naozaj zmysel, skôr v tom ja osobne zmysel nevidím (jedine ak šetrenie financií za plienky)..😉

viktoriam123
9. feb 2019

To je ale super, chod s nim na nocnik kazdu polhodinu, o den neskor kazdu hodinu a vela ho chval ked sa mu podari. Po tyzdni uz sa bude pytat sam. A ano, ked spravi do nohavic nechaj ho par minut morkeho. Moj uz od 10 mesiaca bol bez plienky, ale zial s kakanim sa mi to nepodarilo, usadila som ho na wc a zlakol sa, odvtedy kaka iba postojacky, ale ked chce cikat tak vzdy poviE🙂

lubik87
9. feb 2019

@monuska1111 odporúčam.kup mu malý plastový pisoar ja som to.mojmi kúpila a do dvoch dní som.nevedela ani kedy sa bol.vycikat len som chodila vylievať ..vtedy skončili plienky nadobro 🙂ak chces pošlem ti link...

monuska1111
autor
10. feb 2019

@lubik87 možem skusit pošli prosim ta

lubik87
10. feb 2019

@monuska1111€ 3,85 6%OFF | New Arrival Baby Boy Potty Toilet Training Frog Children Stand Vertical Urinal Boys Penico Pee Infant Toddler Wall-Mounted
https://s.click.aliexpress.com/e/b9JHTmwM ja som si o jednavala odtiaľto cena cca 6.50€ príde ti to.zhruba do.dvoch týždňov alebo som videla aj tu na mk v bazároch nové za cca12€ s poštovným