Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

23 mesačný syn robí zle trojmesačnej dcére

celiaticka
1. okt 2015

Ahojte pjsem sem potrebujem radu alebo niekoho skusenost co poradit lebo mam fakt toho dkst.
mam doma 23mes syna a 3mes dceru. A dost velky problem je v tom syn stale chce robit zle dcere je napr:pod hrazdickou kmasa ju vysvetlujem ze to sa nesmie a pod ale hra h na stenu. A najnkvsie ani posfielku ju nemozem nehat ze nech aspon wc a tak stiham a maleho na ociach. Aj dneska odbehol a ja na wc a uz len krk a bol pri dcere dokaze vyliest na mrezu a k nej letela a bol krik teraz rychlo nevedela koho ratovat a pychol jej do ocka len som skrikra ze co je. Aj som sa spatne syna pytala ze kde spravil bo malej ale nic take mi nukazal ja mam normalne strach ho nechat behat po byte a zase mu ne h em ukazat ze nesmie k malej chodit. Typu rady dvere zamkni a tak neni podla mna riesenie potom si zvikne a to neni dobre. Chodim s nimi spolu von ked sa da aj mala je pri nas a ja sa snim hram v jednej miestnosti. Alebo on pkzera a dcera je so mnou na zemi a venujem sa trosku aj jej. Snasim sa venovat im tak ako stiham. Manzel chodi do prace a cele dni su len so mnou.

senka111
1. okt 2015

No u nas detto len s tym ze syn bude mat 10r a dcera 3 r a v kuse sa hasteria,stuchaju mala vresti.Na nervy niekedy.

celiaticka
autor
1. okt 2015

@senka111
no ja nehovorim ze neskriknem ale donemlatom vysvetlujem a ked spravy aj mne bo len mu dam po ruke a vysvdtlim

jaja018
1. okt 2015

U nas tak isto len jedna ma 3r a druha 1,5... Riešenie asi nie je strazit malu a dat velkemu na javo ze to je partak a nie nepriateľ

celiaticka
autor
1. okt 2015

@jaja018
presne o to sa snazim aj ked nieco jej dava a pekne povie pa akoze paci a vysvetlim ze nevie si zobrat musi jej to dat a munule hodil kocku nastastie mimo skoro som videla v hlave a to bola sekunda co som isla mu zobrat dalsiu naprasky som niekedy s toho

siska53
1. okt 2015

@celiaticka podla mna ziarli a navyse nevie,ako sa ma k nej spravat. Skus kludne.vysvetlit ze to ju boli,ale ze ked chce,nech jej ukaze hracku a tak..ukaz mu,ako s ak nej ma spravat,lebo on ju asi beriz skor ako hracku alebo niekoho,lto ho obral o plnu pozornost matky..
skus ho zapojit do cinnosti okolo nej..je este moc malicky totiz....tiez je este vlastne babo..
Ja som mala rozdiel 2r.a3tyzdne,toto som.neriesila,ale zas mal obdobie,ked ona.zacala sediet a lozit a jemu sa pacilo,ked revala,lebo ju obcas sacal. Ale to ho preslo,lebo videl,ze vtedy viac pozornosti venujem jej,nie jemu.

celiaticka
autor
1. okt 2015

@siska53
presne to robim kuleme spolu ; chystame kupanie,vysvetkujem musis sa hrat chvilku sam musi spinkat a tak stale momentujem vysvetlujem a vzdy ked jej bolacku slravy tak bud okryknem alebo potom poviem takto jen sprav moja a tak

siska53
1. okt 2015

@celiaticka uz jedine pokracovat a byt trpezlivy... Moj po roku pochopil,ze s umyvanim ruk to myslim vazne.🙂,dovtedy casto skusal,ci som si to nerozmyslela.
A i nas to sacanie trvalo asi 2-3m.,len.uz bol starsi,takze jedine vydrzat,vysvetlovat strucne a jednoducho.. On pochopi casom,ze mala mu mamu neberie..
Tie spory budu vzdy,nasi sa skor az teraz vedia povadit a ublizit si.napriek tomu,ze sa lubia (ja so sestrou sme boli take iste a to je segra o 4,5r.mladsia,akurat,ze kym bola malinka,tak som na nu nedopustila ani neziarlila,to az neskor sme sa bili a hadali.).

tianka
1. okt 2015

@celiaticka mam rozdiel 22 m a zo zaciatku som to robila tak ze som starsej venovala viac ako mladsej kedze bola malinka bola v postielke ci pri nas ale viac som bola so starsou a malo to efekt prisla na to ze mladsia je nasa sucast a patri k nam teraz je to proste tak ze ked niekam ideme automaticky sa pyta ci ide aj mladsia najradsej by ju vlacila aj do skokky. Vies malicka si neuvedomuje az tak ze tu je narozdiel od tvojho syna tak skus to otocit a jemu venovat cas hrat sa s nim a malicku mat vedla seba pod hrazdickou. Daj aj jeho k nej pod hrazdicku ja som to robila bezne

celiaticka
autor
2. okt 2015

Baby ja ho snazim do vsetkeho zapajat co viem ze relativne moze nakolko moznosti su trochu obmedzene ale alternativu sa snazim vzdy nejaku najist.
A ked je dcera napr. na rukach a pyta sa akonahle je s ruk si ho vezmem tiez nech nema pocit ze ona ano a on nie a trosku sa s nim a momojenkam ak je tolko casu aj poblaznim. Len strasne to je tazke stale vysvetlujem nech cokolvek robim ci to s nou suvisi alebo nie. Len niekedy mam dojem ze ta mala ma viac pocuva ako syn ale co uz narobim

stepanka274
2. okt 2015

aj u nas to tak bolo. maleho som doniesla z pôrodnice, doma deti vo veku 32 mesiacov a 15 mesiacov, ten menší tomu babätku pri každej možnej príležitosti niečo chcel urobiť, ked bol malý na deke na zemi tak na neho šlapol - na plienku - rafinovane, vedel že to nemôže, alebo ho len obhlial z fľaše čajom, alebo ho pohladkal - moja moja a tretí krát malá facka, no bol to des, je to taký prejav žiarlivosti, ale prešlo to tak nejak samé, ale stále sme vysvetlovali, upozorňovali, dnes majú 15, 16, 17 a už na to spomíname s úsmevom - všetko čo som opisovala vyššie máme náhodou natočené na videokazetách, občas si to pozreme. Rozumiem, že to vzbudzuje strach.

bosoriak
2. okt 2015

@celiaticka Ahoj.
V prvom rade - starsiemu surodencovi netreba nic vynahradzat. Nie je chybou, ze prislo dalsie dieta, nie je to nevyhoda, nie je to ani nic za co by si sa mala ospravedlnovat. Z tohto pocitu musis vychadzat. Ak sa citis previnilo, tak nemusis. Nove dieta je darom pre kazdeho v rodine, vratane surodencov. Len im to obcas trochu dlhsie trva pochopit.

V druhom rade - si len jedna. Deti su zrazu dve. Kazdy v rodine sa teda musi prisposobit novemu nastaveniu, ci sa mu to paci alebo nie.

V tretom rade - vysvetlovanie niecoho detom mladsim nez 3-4 roky slovami je uplne zbytocne. Treba urobit nejaku akciu, cin, nasledok za nepripustne chovanie. A ten nasledok nemoze byt zvysena pozornost. Zober si to z jeho pohladu - on pichne sestre do oka a jedine, co z toho ma je, ze ty si k nemu sadnes a zacnes mu vysvetlovat. V tej chvili pre teba neexistuje nikto na svete, len on. Aj ked kricis, ked mu das po zadku, to su vsetko situacie, kedy vyhral, lebo sa mu podarilo odstavit sestru na vedlajsiu kolaj v tvojej pozornosti. Na surodenecku ziarlivost neexistuje univerzalny recept. Ty sama musis prist na to, aky nasledok je pre tvojho syna dostatocny, aby si zapamatal, ze uz taku vec nema robit.

Tiez sa odporuca vyhradit si urcity cas pocas dna len a vylucne pre neho, kedy robite len to, co chce on. Moze to byt pol hodina, moze to byt 10 minut, ale musi to byt cas kedy je sestricka jednoducho vedlajsia. Napr. ked sa muz vrati z prace, dat mu do ruk mladsiu a so starsim sa hrat.
A rozhodne ho nezapajaj do aktivit okolo sestry nasilu. Ak chces sam, je to super, ale urcite nie je dobry napad ho nutit. To len tak naokraj, som si vsak ista, ze to vies aj sama.

Drzim palce.

P.S. Mne ohromne pri zvladani dvoch deti pomohla kniha Deti ako vyzva od R. Dreikurs. Skus, mozno pomoze aj tebe.

celiaticka
autor
2. okt 2015

Ahoj táto sa sním hráva ale nie ako ja ja mu ukazujem čo a ako napr skladať alebo ho učím nové slova. Ja ho akurát že nenútim on sám ešte povie toto a tuto bude robiť. Tak ho nehrám alebo len dohľad mám. Neviem prečo tak žiarli nedávam mu podnet ale je fakt som len jedna a musím sa venovať aj malej ako tak aspoň. A maly má doobeda keď ideme von mala je kocary a povedcinou spi a to sa len jemu venujem a robíme čo on chce ale keď zavelim domov musíme ísť kvôli kojeniu a vždy mu vysvetľujem a komentujem že čo idem robiť nech sa nezľakne že keď má nenájde napr izbe
Takze pre svoje dobro musí synátor pochopiť že furt neni on a to je o drzku odkedy je na svete so synom

miba33
2. okt 2015

Tak my máme doma to isté dcéra 3 roky malého 5 mesačného zbožnuje, ale z tolkej lásky by mu niekedy až ublížila. Musíme ich mat stále na očiach. Ona by ho objímala, ale hlavne za hlavu, tahala za ruky, raz ho dokonca pohryzla. Myslela som, že ma porazí.Vtedy sme ju aj potrestali, Nám pomohlo to že nastúpila do školky, ale aj tak ich stále musím mat na očiach. Ona je rada stredobodom pozornosti, takže ked hladkám malého, musím aj ňu a podob. Podla mňa musí z toho vyrást a stále mu dávat na javo, že nie je odstrčený na druhú kolaj. Ja tie deti chápem ja som si to zažila s mladšou sestrou a tiež som strašne žiarlila, takže sa viem do nej vcítit. A to naša mama nemala zdaleka tolko času na deti ako mám ja, ešte mala tri staršie. Všetko potrebuje čas a trpezlivost.

celiaticka
autor
2. okt 2015

Miba33
No snažím sa presne ako píšeš neodštartoval ho len háčik je že fakt na moment ich nehat samých sak sa zbláznim že jej ešte viac ublíži. Ale niekedy už fakt nevládzeme s mužom ako nás to stále hanrkovanie že kde čo robí nebaví. No dúfam že ho to prejde a do škôlky no neviem či ho vezmú nakoľko je oktobrovy a čo čítam Petržalke veeeelky problém aby dieťa zobrali do skolky

lydia302
2. okt 2015
Používateľ lydia302 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lydia302.

treba aby sa dostal do kontaktu s viacerymi detmi a malo by ho to prejst.. 🙂

celiaticka
autor
2. okt 2015

Lýdia32
Myslíš rovesníkov na ihrisku sú mení vždy deti jeho veku a starší sa s ním odmietajú hrať lebo sa ešte nevie ako oni by chceli a ja musím von chodiť medzi korením takze detičky teraz chodia neskoršie von a ja musím utekať domov kvôli jedeniu malej je totiž plne kojená len

petkoemmka
2. okt 2015

@senka111 to isté u nás malá má tri syn deväť a len krik a plac

kallocka
2. okt 2015

Ahoj, mam podobnu vekovy rozdiel a bola som v podobne situacii. Velmi ma to dokazalo rozculit, neustale vysvetlovanie nezaberalo, okrikovanie, zakazovanie a trest to jednoznacne zhorsoval. neskor mi doslo, ze narodenim sestry sa citil osamely a aj ked chcel byt sucastou nejakych aktivit, nevedel tak jemne (podla mojich predstav) a dostal cervenu, nech to uz nikdy nerobi a ani neskusa (napr. U nas hladkanie kym spala) rozhodli sme sa dat si spolocny ciel, starat sa o babatko, napr. Pripravili sme ju spolocne na spinkanie, na prechadzku ( niekedy len bol pritomny a tesil sa ze moze rozhodnut co jej oblecieme, alebo zalepovat plienku). Som velmi vdacna, ze sa nam to podarilo zmenit, lebo ten stav je na prasky, ale pomohlo mi k tomu aj uvedomenie si, ze dieta nema zle umysly, prejavuje tym spoje potreby alebo experimentuje, ako sestricka zareaguje, ked jej vezme hracku.. Netreba to brat velmi emotivne.. Ak my dokaze jemne narabat s citmi dietata, odzrkadli sa to v ich vlastnych vztahoch, najblizsi vztah vytvaraju so surodencom a na tomto zaklade vytvaraju vsetky ostatne vztahy.. Vela lasky a radosti prajem 🙂

patamato
2. okt 2015

Ja mam 13 rocnu a 6 rocneho.Ale tiez sa len skriepia a neustupi ani jeden

segga
2. okt 2015

Hlavne radim zopakovat gramatiku a stylistiku... Jednej veci vsak nerozumiem. Pises, ze nemozes ist ani na toaletu, lebo je hned zle...ale sediet za pocitacom a vypisat na fora cas mas, vsakze..? Vypni pocitac a venuj sa detom...

celiaticka
autor
2. okt 2015

Segga
Ako prepáč som na mobile a zle sa piše a muža mám dneška doma lebo s dcérou som bola u dr tak nechápem prečo sa navážaš do mna keď ti niečo vadí ja som neni zvedavá na tvoje reči svoje deti ľúbim a prišla som po radu a nie má urážať

celiaticka
autor
2. okt 2015

Ďakujem za rady a trosku ste má aj upokojili že všetko je len trpezlivosť no musím si aj niekedy požičať od vás. 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli