3,5 mesačná dcéra prestala blabotať

lenkaleni24
18. máj 2021

Pekný deň prajem.. Dcéra mala 3 a pol mesiaca, keď bola očkovaná.. V ten večer veľmi silno plakala a presne od toho dna prestala "blabotat".. Smeje sa, víska, chrči ale tie svoje slovíčka nehovorí.. Mam sa strachovať? Nemáte niekto skusenosti?

sona96
18. máj 2021

@lenkaleni24 Nemusíš sa strachovať, ešte veľa krát prestane robiť to, čo už robila.

sara07
18. máj 2021

uvidíš časom, ale ak je len reč tak naskočí horšie keby mala väčší regres vo vyvoji

blska22
18. máj 2021

@lenkaleni24 moja dcérka sa po prvom očkovaní začala správať rovnako ako popisuješ... akurát to nenastalo v deň ockovania ale asi 3 dni po. Asi týždeň potom bola taká nesvoja- uplakaná, zhoršil sa jej spánok, nebľabotala, pripadala mi akoby bola proste “smutná 🤦🏼‍♀️ Prešlo to, po pár dňoch sme sa vrátili do normálu...
držím prsty, nech je malá čím skôr Okej 🖤

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@sona96 ach dúfam teda.. Lebo je to moje prvé dieťa a bojím sa :/

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@sara07 no ona sa stále smeje, otáča za hlasom, hračkou, drží hlavku, všetko ok len to blabotanie zmizlo :/

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@blska22 ano taká smutná sa mi zdala ešte tri dni.. Ale toto už bude aai 2 týždne a neblaboce vôbec tak ako predtým :(.. Je čulá, nahlas sa smeje.. Len to "rozprávanie" :(... Ďakujem, dúfam, že to nie je nič vážne

blska22
18. máj 2021

@lenkaleni24 určite, vo vývoji dieťatka nastávajú permanentne rôzne míľniky a niekedy aj regresie (a nie všetky musia byt patologické)... ak je čulá, smeje sa, reaguje na rodičov/ hračky bude dobre 🙏🏻

3petka
18. máj 2021

@lenkaleni24 podľa mna normálny vývoj. Môj keď bol taký mali tak tiež stále blabotal a potom to prestalo a začali iné veci. Neboj z očkovanie to nebude mna by to ani nenapadlo.

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@3petka no tak neviem samozrejme určite, že je to dôsledok očkovania, ale začalo to v ten večer :/

3petka
18. máj 2021

@lenkaleni24 to môže byť kľudne náhoda... Nepanikár, ak je čulá vnímavá a papá tak nerieš.

kvetinkaf
18. máj 2021

@lenkaleni24
Stalo sa to aj môjmu synovi pár dní po druhom očkovaní. Trvalo to asi tri týždne až mesiac, potom sa to začalo vracať do normálu. Ale povedala som o tom pediatricke a tretie očkovanie rozdelila na dve dávky. Po poslednom (rozdelenom) očkovaní už nemal žiadnu reakciu.

lenkaleni24
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
18. máj 2021

@lenkaleni24 U mojich to bolo opačne. Vždy keď je/bolo naše dieťa, aj syn aj dcéra, po očkovaní, tak začali robiť nové veci.
Myslím že to súvisí s očkovaním. Nie s tým co obsahuje ale s tým ze je to trochu trauma pre dieťa = zrazu bolesť a tak.
Naše sa ale vždy po očkovaní posunuli o dosť vopred. ☺️

panelacikova
18. máj 2021

@lenkaleni24 osobne si myslím, že vypni radšej internet a venuj sa dieťaťu... lebo tie pikošky o negatívnom vplyve po očkovaní ťa prinesú do blázinca 🙂 máš zdravé dieťa a súhlasím s
@lenkakravcova možno má len nejakú drobnú vnútornú teplotu, či vnútorný nepokoj. nevie to povedať, je z toho prekvapené a ostalo zrazu ticho. nehľadaj za tým nič vážne. po očkovaní sú otupení aj dospelí, nečuduj sa tak drobnému človeku 🙂 takže pokoj, hlavu hore, nehľadaj na nete senzácie a budeš mať kľudnejší život 🙂

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@panelacikova no ďakujem aj za tento nazor 🙂 ale je to opačne.. Nehladam na internete senzacie a dieťaťu sa smaozrejme venujem 🙈.. Ale všimla aom si na malej zmenu, tak mi napadlo, že sa opýtam tu.. A už vôbec nie som ten typ proti očkovaniu.. Ale všímam si zmeny na malej bezprostredne po očkovaní...

panelacikova
18. máj 2021

@lenkaleni24 nemyslela som to v zlom 😉

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@panelacikova ved v poriadku 🙂 len ked píšete že vyhľadavam senzacie.. Tak som chcela uviesť na pravú mieru, že to tak nebolo.. Trápi ma, že takto prestala blabotat po tom ockovani, tak som si myslela, ze mozno niekto ma skúsenosti.. Nie ze len hladma a pozeram, ake zle je očkovanie...

panelacikova
18. máj 2021

@lenkaleni24 ono to tak trošku akoby vyplynulo a keďže v poslednom čase tu človek číta samé bludy o očkovaní, myslela som, že ťa trápi predovšetkým spojitosť s tým 🙂 ak nie, tak je to v poriadku 🙂 ono to prejde a bábo bude ako predtým, neboj 🙂

lenkaleni24
autor
18. máj 2021

@panelacikova nie nie.. Viem že veľa žien je proti očkovaniu.. Ja to nejako neriešim.. Proste aj ja som bola ako malá očkovaná, tak som dala aj malinku (som toho názoru, ze lepšie očkovanie ako čierny kašeľ potom).. Len ma trápi, že naozaj po tom očkovaní je taka ina :(.. Celkovo aj plačlivejsia... Ale ďakujem za odpoveď 🙂.. Snáď sa to bude lepšiť...

andreatytler
19. máj 2021

@lenkaleni24 To ze prestala blabotat po ockovani, moze byt len nahoda. Nas syn velakrat nieco robila potom prestal z jedneho dna na druhy a zacal zase nieco ine... mozno sa viac sustredi na svoj pohyb (pretaca sa napriklad), alebo vnimanie okolia a sustredi na to vsetku svoju energiu.

mim987
26. aug 2022

@lenkaleni24 ahoj , mam aktuálne rovnaký problém s dcérkou tak sa chcem spýtať ako to u vas dopadlo ?

lenkaleni24
autor
31. aug 2022

@mim987 zdravím🙂 ... našťastie už je všetko ok..postupne sa rozblabotala opäť...ale mala útlm od "hovorenia" aj dva mesiace... neskôr som to prestala sledovať a bolo všetko ok...ale stále si stojím za tým, že to malo súvis.

mim987
31. aug 2022

@lenkaleni24 ďakujem veľmi pekne za odpoveď ❤️. Moja stále ma útlm ale zase začala skúšať iné zvuky , tak vrčí teraz ako tiger … no , snáď to bude ok . Ďalšie očkovanie posunieme nateraz a neskôr sa rozhodnem . Neviem vôbec čo si mam o tom myslieť . Čítala som tu niekde na koňovi aj vyjadrenie detskej dr , že je to normálne, vraj okolo piateho mesiaca deti prestanú blabotat a začnú zase v 8m …. Tak neviem vôbec , bože , človek sa aj choroby boji aj očkovania …. No budem to sledovať , snáď bude všetko v poriadku