Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3,5 ročná dcérka odmieta nohavičky. Ako ju obliecť?

lubka222
20. jan 2013

ahojte,mam taky problem ze moja dcerka asi 3mesiace odmieta nosit nohavicky ze ju tlacia,postupne ju uz 'tlaci' akosi vsetko od pizama az po ponozky.Chodi do skolky a kazde rano je premna utrpenim,dookola sa vyzlieka ze ju vsetko tlaci a je jedno ci su to pancuchy,rifle alebo volne makucke teplacky,mame asi 20ks nohaviciek vacsie,mensie,boxerky a ziadne si neoblece,som ztoho zufala kedze je zima a treba jej aj capicu,sal,oteplovacky atd. skratka vsetko zoseba chorobne vyzlieka,neviem si rady.poradte prosim ☹

strihalka
20. jan 2013

zkusila by jsem aby si dcerka sama vybrala obleceni aby si sama vyzkousela ktere obleceni ji bude ok na telo....samozrejme ty jako mam pote musis s dcerou promluvit ci je to obleceni ok do thto pocasi a pokud ne, tak udelat enjaky kompromis....asi ste v stadiu, ze bude odmitat cokoliv, tak zkusit malinko ustoupit na necem...neni toto to slavne obdobi vzdoru?casem to urcite prejde...

katka1981
21. jan 2013

Toto poznam, tiez ju tlacili nohavicky, kupila som vacsie, zas boli velke, uz su dobre povodne. Ponozky, pancusky, tlacia na prstoch tak natahujeme. Podla mna je to take obdobie, ked im vsetko vadi. Uz sa to zlepsilo odkedy do skolky nechodi 🙂 Ale nebude to skolkou. V klude sa dohodnut. Nepomoze vymenit satnik pokial ozaj nevidis, ze jej to nesedi alebo tlaci. Prejde ju to. Sestricka u obvodnej mi hovorila, ze jej dcera nevysla z domu kym nemala obe topanky rovnako utiahnute. Argument, ze to sa neda rovnako utiahnut, nezaberal.

vefi89
21. jan 2013

toto isté robí moja neter, resp. ju tlačí všetko okrem sukne. čiže zima, -10 a ona protestuje, lebo nemá sukňu. nakoniec to skončilo tak, že na oteplovačkách mala natiahnutú sukňu (viete si predstaviť ako to vyzeralo)

jania023
21. jan 2013

Aj moja to skusala s tym tlacenim a skriabanim ze ju vsetko skriabe ale nejak to nepreslo,podla mna je to len obdobie vzodru.Nechaj ju si vybrat vecer pred spanim co si oblecie a pripomen jej ze vsetky velke slecny musia mat gatky,ponozky a nohavice ci pancusky..ze to len babatka vymyslaju..U nas to funguje sica niekedy zo slzickami ale len na minutku

ylanee
22. feb 2017

ahojte, viem, ze tato tema je uz dost stara podla prispevkov... ale my zazivame teraz to iste ako pise @lubka222 moja 4 rocna dcera odmieta gatky, nezaberaju ziadne argumenty, uz ani vyhrazky, ani ked dostane, ani ked sa rozplacem lebo uz nevladzem... ked jej dovolim si ich neobliect, vsetko je zrazu OK... ale dokaze to robit aj s tielkom, dokonca si nechce dat ucesat vlasy, pancusky nechce a kym sa vobec vyberieme do skolky prejde asi 1,5 h.... a je to velky rev a boj ☹ viete mi poradit co zabralo u Vas? to ze si sama vyberie oblecenie nezabera... dakujem 😢

erickatt
22. feb 2017

@ylanee obliecť!! A hotovo. Nastav minutky na 15 minut. A bez slova ju obliekaj!! Aj keď bude revat. Vzdy jej povedz rázne a tvrdo!! PRESTAŇ. A nevysvetluj. Nebav sa s nu o tom..

ylanee
22. feb 2017

@erickatt ona uteka a vyzlieka to zo seba, doslova strhava a vkuse reve a reve... ja som tehotna a uz nevladzem, kym neda gatky nemozeme sa dalej obliekat... ked som ju obliekla ja, tak isto to zo seba strhavala a vyzeralo to ako vyhananie diabla, toto nezabera...

erickatt
22. feb 2017

@ylanee uf,no s bruskom sa tazko oblieka. Robi to aj cez víkendy??

ylanee
22. feb 2017

@erickatt robi to vzdy ked sa treba prezliect do "normalu" ked je v pyzame (bez gatiek) tak jej nevadi nic, akonahle sa treba obliekat, tak to zacne hned gatkami a neviem ako dalej... ak raz povolim tak si to zapamata, ze moze... trva to uz dlhsie ale vzdy som ju dokazala nejako presvedcit, ze gatky nosi kazdy.... posledny tyzden je to uz extrem

meusicka
22. feb 2017

@lubka222 radili ti vyssie, nech si sama vyberie oblecenie, samozrejme nie skrinu otvorit a prehrabavaj sa, ale vylozis par veci, a z toho nech si povybera. mozno to pomoze. u nas to bolo tiez problemove ale skor v obdobiach, ked sa menila sezona, zo zimneho na jarne a letne a potom nazad na teplejsie veci, zakazdym to bol boj, ale dieta rastie, je stale mudrejsie a casom to prejde. ja som bola rada,, ze robila caviky len jedna, mam totiz dvojicky a tak to bolo super, ze aspon ta druha nerobila cirkus. 😂

ylanee
22. feb 2017

@meusicka uz som to skusala... vecer si sama vyberie oblecenie - aj gatky a rano si ich proste nechce obliect... ☹ keby som aspon vedela preco to robi... a pridala k tomu aj to ze sa nechce ucesat, ide ako homlesak s tymi vlasmi do skolky

simca06022011
22. feb 2017

TOto sme mali aj my.... vsetko ju tlaci, skrabe.. a neviem co, moja mama ju naucila aj na to ze "urcity druh gumicky na gatkach nie je dobry", ze tie vysacky na obleceni (nasivky atd) skrabu a tak... musela som to zrusit, a mala si zvykla, to ze si oblecie gatky, pancuchy, nohavice na tom som trvala... postavili sme sa ku skrini a nech si vyberie, ale nieco si vyberie... nohavicky som jej nakupila vacsie, lebo niektore jej naozaj nechali aj take pasiky okolo brucha alebo noh, a hned take co sa jej budu pacit..teraz uz si ide a vyberieme aj spolu. Aj oblecenie priblizne viem co sa jej paci a co nie... ale v 3-4r to bol boj ranny... nepomohlo ani vecer vyberat a nachystat, ona na to zabudla a rano zacala nove vyhrabavat lebo na to nachystane nemala naladu :D Ak ma velmi vela veci v skrini, tak to treba pretriedit a nechat jej to co realne bude nosit, napr. za tyzden minie 7 nohaviciek, necham jej ich tam 10 atd. A vyberie si... ked mame plnu skrinu tak vidim ze je z toho uplne mimo, nechala som ej triciek 5 miesto 20 a uz sa vie aj obliect rano :D

meusicka
22. feb 2017

@ylanee tak vyberajte oblecenie rano , drzim palce, s detmi to je niekedy boj

tarvika
22. feb 2017

@ylanee nema rada napr frozen, masu al nejaku inu rozpravku? mozno by pomohlo nakupit gatky s takymi obrazkami.

tiena
22. feb 2017

U nás zabralo nebojovat spolu, ale domluvit se. Proč se nechceš oblékat? Nechceš jít do školky? Do školky jdeme 15 minut, když nebudeš oblečená bude Ti zima. Nebo se Ti nelíbí to oblečení? Je ti nepohodlné? Dobře, zkus si prosím vybrat ze skříně nějaké, které je Ti pohodlnější a až půjdeme ze školky řekneš mi, jak ses v tom cítila. A pokud Tě to pořád bude tlačit, pomohlo by kdybychom spolu šly do obchodu a Ty sis vybrala něco, v čem Ti bude dobře?

ylanee
22. feb 2017

@tarvika ma aj s mimonmi, frozen, hello kitty a podobne... ale ona ich proste nechce mat na sebe ☹ ona si vyberie vecer co si oblecie, ale rano zas zacne bojovat s gatkami... ak ich aj nahodou da za pol hodiny revu zas je nedobre nieco ine... dnes sa s pancusiek prezliekla do legin, ponozky dvoje vymenila, saty - tricko - saty naspat a sveter to uz bol hardcore... takze je bez svetra a samoska neucesana 😠

tarvika
22. feb 2017

@ylanee ak nema nejaky kozny problem ze jej to fakt drazdi pokozku, tak by som razne zakrocila, aj za cenu placu chvilku.

jasminet
22. feb 2017

ja mam takmer 8 rocnu dceru a robi toto od neviem kedy - gatky padaju, tlacia, nic nie je dobre... nakoniec sme nasli jeden druh, ktory si oblieka rada, nepada, netlaci, proste idealne gatky pre nu... a teraz ich prestali predavat, tak neviem co budeme robit kym zas najdeme tie prave 😀 ale to iste aj panchuchy - radsej si da leginy a ponozky nez pancuhy...

rybjar
22. feb 2017

Ahoj,mne tiez napadli tie visacky na obleceni...Mala mi tiez nedavno zacala opakovat ako ju oblecenie skrabe-tak som odstrihla visacky a bolo dobre.Mne to tiez neskutocne vadi na obleceni,takze ju chapem 🙂 Ja mam tiez vsetky visacky odstrihnute/odparane...Pripadne jej mozu vadit tie gumicky alebo material z ktoreho su pancusky...Ale samozrejme moze byt,ze jej vadi nieco uplne ine ako oblecenie....

ylanee
22. feb 2017

@rybjar visacky su samozrejme tie idu dole zo vsetkeho... a gatky ma bez cipiek okolo, bez masliciek, iba gumka... ona to robi naschval podla mna len nechapem preco tak bojuje aj ked vidi ze nevyhrava

jana_eyre
22. feb 2017

Moja sestra mala rovnaky problem so synom (aby si zas niekto nemyslel,kto nezazil nepochopi) a nechcel nosit ponozky..

Byvala som s nimi, takze som videla aj pristup k nemu.. Bolo to o tom "milacik oblec si ponozky" prosim, prosim a tak.. Ked som na neho davala pozor ja, nosil ich, lebo som mu ich proste obula.. Ked sa stazoval ze ho tlacia, tak som mu ich vyzula, akoze poobstrihovala, povedala teraz uz tlacit nebudu a potom ho uz zazracne netlacili..

Vseobecne si vsimam rozdiel v komunikacii s demi medzi mnou a niektorymi mamami, ja deti prosim len v pripade ak od nich nieco potrebujem ako pomoc a podobne, ak maju nieco urobit pre seba (obliect sa, najest sa, umyt sa) proste to prikazem.. Asi som prisna, ale teda deti ma posluchaju.. A ked nie, tak vedia ze sa nastvem.. Ano, kazdy svoje deti pozna najlepsie, niekedy ale rodicia prehanaju s milostou a deti to potom vyuzivaju.. (to co pisem je vseobecne, netreba to brat hned tak ze si o vsetkych rodicoch co maju deti s tvrdsou hlavou myslim, ze sa s nimi bavia utlocitne.. )

evulienka26
22. feb 2017

@simca06022011 presne ako by si pisala o nasej dcerke.vecer sme nachystali rano sa jej uz nepacilo.vybrala som jej asi5pancusiek a vyber si sama,aj gatky.takto to je uz lepsie ze si vyberie sama.a presne som urobila to ze som zredukovala veci v skrini,pretoze stale si vyberie to iste dookola.ostatne veci nenosene,tak aj preto posuvam.a baby poviem vam ze to nezacalo v obdobi vzdoru,lebo ked bola malinka chodila v tom co som jej dala a nic jej nevadilo.zacalo sa okolo5teho roku.a poviem vam ze ma7 a este ju to vymyslanie stale drzi,a mna ide niekedy porazit.sorry ze som sa rozpisala.🙂

lobic
22. feb 2017

Nebude mat problem s materialom nohaviciek, ci si uz odskusala rozne materialy? Vies mozno jej vadia na telicko alebo je alergicka, nnebyva vyhadzana alebo nemavala z nich cervene flaky?

ylanee
22. feb 2017

@lobic robi to posledne 2 tyzdne, predtym tie iste gatky obliekla, aj ked mala aj vtedy problem s tym, ale presvedcila som ju, ze vsetky deticky nosia a ze by sa hanbila bez nich... takze tym to nebude :( a nema ani ziadny kozny problem

lobic
27. feb 2017

@ylanee tak potom neviem cim by to mohlo byt. Moja nastastie mi neprotestuje, ze by jej vadili nohavicky. Neskusala si sa doktorky opytat, co by to mohlo sposobovat?

ylanee
28. feb 2017

@lobic teraz z gatkov presla na tielko... a samozrejme sa nechce dat ucesat... a ma taky zvlastny "tik" zo skolky, ze sa musi obliect sama, lebo ked jej nahodou chcem s niecim pomoct tak sa rozreve a tu veci si zacne davat zas odznova... ta skolka cele zle, same sprostosti odtial nosi domov ☹ a hlasky typu: uz nikdy nebudem tvoja kamaratka a podobne...

tarvika
28. feb 2017

@ylanee moja hocijake veci nosi zo skolky co len pozeram. aj zle aj dobre. a je nieco zle na tom ked sa chce sama obliekat? bud rada ze nemusis ty, aj ked to trva sto hodin 🙂 postupne to pojde rychlejsie, ked sa to nauci.

ylanee
28. feb 2017

@tarvika ale je zle ked jej chcem pomoct? ved nemusi vystrajat ako sialena ked jej chce vlastna mama pomoct... a predstav si ze mame ist rano do skolky, vstaneme 6,20 a do skolky sa vyberieme po 8mej... kazdeho by uz porazalo... a este ked sa mi druhe narodi tak ani nevies kedy to druhe obliect aby sa neparilo naobliekane v kociku... ma obdobie vzdoru ale v uplnom slova zmysle, skoro ako puberta v 15stich

tarvika
28. feb 2017

@ylanee ja ta chapem mna tiez tak myka ked vidim ze sa dve hodiny oblieka. ale fakt urobis sebe dobru sluzbu, ked ju nechas samu aby sa to naucila. my vstavame 6:30 a 7:30 vyrazame, oblieka sa sama. aj sama si ide vybrat veci a este vymysla ze co ano a co nie, tak ju pohanam, ale necham ju nech sa sama oblieka. aspon ja seba mozem v tom case chystat, cize cas vlastne usetrim. Kolko ma rockov? moja bude mat 4 a uz zvlada obliekanie celkom rychlo, za 10 min je oblecena od spodneho pradla az po mikinu a nohavice.

tarvika
28. feb 2017

a ked bdues mat dalsie tak bdues rada ze nemusis dve naraz obliekat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli