3 a pol ročný syn je často chorý 😞

14. feb 2020

Je to normalne ?
Syn bol chory koncom roka, do toho mu brali nosnu mandlu v strede januara, o dva tyzdne na to ochorel horucky a nadcha, tyzden bol doma a teraz tyzden v skolke a zas mu tecie z nosa. Do skolky chodi od februara minuleho roku, ma rok a pol. Berie imunoglukan asi 3tyzdne a cecko+decko asi 4mesiace. Som dost zufala, kedze mame este jedno mensie, a to hned chyti to co on ☹

mogaa
14. feb 2020

V nadpise máš že máš 3,5ročného chlapca, v texte že do škôlky chodí od februára min.roku a ma rok a pol....tak nejako mi to nevychádza....naša začala chodiť do škôlky skoro ako 2ročná od novembra - novembre 5dní v škôlke a inak doma lebo bola chorá, december detto 5dní v škôlke lebo bola chorá - aj v novembri aj v dec.mala ATB, nasadil sa jej Imunoglukán a síce od januára nemala žiadne ATB ale škôlka skôr poradicky lebo keď veľmi kašle alebo je velmi soplavá je doma.....ten Imunoglukan nezaberá hneď a nie je to ani zázrak že dieťa neochorie ale telo sa skôr vyrovná s chorobou....a deti keď nastúpia do škôlky sú skoro všetky prvý rok dva stále choré....C-čko malému dávať enmusíš - je v Imunoglukáne....D-čko dávaj aspom do marca apríla kým bude slniečko....

autor
14. feb 2020

ma 3 a pol 🙂

janickacrazy
14. feb 2020

moj syn má 4 roky a do školky chodí už druhý rok, stále fungujeme v režime 2 týždne školka, 2 týždne chorý a to už ani nehovorím o tom, že sme boli už 4krát hospitalizovaní v nemocnici, lebo vracal a hnačkoval a do toho vysoké teploty, bohužiaľ tak to chodí, ty máš výhodu, že si ho možeš nechať hocikedy doma, kedže si na materskej, ja chodím do práce, tak si vieš predstaviť aké veselé to máme my, treba len vydržať, vyrastú z toho

autor
14. feb 2020

@janickacrazy tak to si naozaj neviem predstavit ☹

eriksonka1234
14. feb 2020

Žiaľ toto obdobie treba len vydržať, do 6 rokov non stop chorý, nemocnice, behanie k Dr., kúpele... Ešte môžeme byť radi, že máme,, zdravé "deti, ktoré z toho vyrastú. My sme sa rok nevyspali, naozaj rok prekaslany, kým nám zistili diagnózu. Pevne nervy, treba len vydržať

ctrl
14. feb 2020

http://www.monsea.sk/p/optimun-sprej/ za skúšku to stojí u nás veľmi pomohol

may32
14. feb 2020

Ahoj pýtaj sa na orl moja mala na tom bola podobne tiež bola každý druhý týždeň doma ako 6rocnej jej vybrali nosné mandle odvtedy je to fajn

autor
15. feb 2020

@may32 nosne mandle mu vyberali pred mesiacom

fiafia
15. feb 2020

Tato tema sa ma auktualne tika a tiez som uz zufala. Mala ma tri, od septembra v skolke. No je viac doma ako tam. September ATB, december, januar tiez ATB 😰 posledne bola tri tyzdne doma, tri dni v skolke a od vcera sopli, tak cakam co sa z toho vykluje. Neustaly kolotoc, nespanie, nahananie, prehovaranie sprej, sirupy to je strasny boj. Uz som ozaj vycerpana, vobec neviem ako jej ponoct, co jej este nasadit aby nebyvala tak casto chora. Este som doma a vobec si neviem predstavit pracu popri tomto kolotoci soplov, kaslov, horucok 😭

katren
15. feb 2020

Mojim ked brali mandle, boli 3 tyzdne doma....nechapem, preco tvoj isiel tak skoro do skolky....jasne, ze chytil chorobu, ked isiel tak skoro do skolky s oslabenou imunitou a v case chripky.....

fiafia
15. feb 2020

Aj malej chceli vyberat, bojim sa to dat. Ako aj Vy pisete zrejme to nepomohlo. Boli ste na imunoalergologii? Vobec neviem ako dalej, nechcem srale riesit sirupy, spreje, nikam nemozme... dookola to iste. U mojej to je vzdy na minimálne dva tyzdne a vacsinou sa to zhorsi a atb sa nevihneme. 😰

luccija
15. feb 2020

Nechať ho doma načo ho tam davas, keď si doma?bol chorý koncom roka, brali mu mandlu oslabený to sa dalo čakať, že ochorie.Pytat sa na imunológiu na odberi.Tak malé deti 2,3 r nie sú pripravené byť od mamy v kolektíve medzi chorobami.Najdi minikolektiv či opatrovateľku.po ATB treba byť aspoň týždeň doma imunita je úplne oslabená.Treba dlhodobo probiotiká, kyslú kapustu, zinok

pravomila
15. feb 2020

Ešte jeden mladší súrodenec, tak usudzujem, autorka, že si doma na materskej. Tak tu si stačí položiť jednu otázku: Prečo do škôlky chodiť musí? S príbehom, ako dieťa pobyt v škôlke po zdravotnej stránke zle znáša, sa stretávam naozaj často. A stále panuje akási utkvelá predstava, že dieťa od 3 rokov má chodiť do škôlky (socializácia, nové poznatky...ale to všetko je veľmi relatívne). A to fakt stojí za to, ohrozovať jeho zdravie, keď to absolútne nie je nutné?

autor
15. feb 2020

my sme nastastie atb este nebrali, vzdy ho nechavam aspon tyzden doma preliecit. my zijeme v zahranici, tu matersku nik neplati 3roky, vsetko ma za i proti. Je mozne mat oslabenu imunitu po vybrati mandli, nik nam to nespominal ?

autor
15. feb 2020

@fiafia a co mava, ze musite dat antibitiotika ? a crp kolko mala, nepamatas si ? no predstava deti a praca, ked su dost chore, je dost desiva ☹
nam nosna mandla zasahovala do reci, to bol hlavny dovod preco mu to vyberali, v tomto pripade je pocut, ze mu to pomohlo

katren
15. feb 2020

@fiafia moji odvtedy nemali atb....nam to len a len pomohlo....

katren
15. feb 2020

Samozrejme, ved je to zasah do tela...mal byt minimalne 2 tyzdne mimo....

fiafia
15. feb 2020

Crp uz neviem. 2x priedusky a posledny raz mala bacila. Je to nekonecny pribeh. Vzdy ju dam do skolky 100percent zdravu a viac ako tyzden nevydrzi 😑

lenka2710
15. feb 2020

Moja keď nastúpila do školky, tak doniesla všetko možné! Angína, laringitida, 2x zapal priedusiek, sople a kašeľ ani nerátam! Stále sme boli na atb, druhý rok bol o kúsok lepší, tretí zas o niečo lepší!
Podľa mňa zas lepšie byť chorý v skolke ako potom v škole, no neviem