Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3 detičky po sebe

miminka15
5. aug 2012

Ahojte. Mám 2 detičky s 15- mesačným vekovým rozdielom. ( dcéra 22- mesiacov, syn-8 mesiacov) tento rozdiel je naj- aký len môže byť. Ale začínam uvažovať na 3.bábom, pomaly to začína byť túžba - vždy sme chceli 3 detičky a ja hlavne s malým rozdielom. Lenže sa obávam či do toho ísť. Máte niekto s niečím takým skúsenosti? Ako sa pozeráte na takéto rodiny?

vierka82
5. aug 2012

@miminka15 ja mam medzi najstarsim a strednym rozdiel tiez 15 mesiacov a medzi druhym a tretim 1rok aj 9 mesiacov a je to uplne v pohode. a mam vsetko chlapov 😝

lenka311
5. aug 2012

@miminka15 Susedka a zároveň taká moja naj kamoška... To tretie, Anička sa pošťastilo... /spoliehali sa na to že kojí/ Kamarátka je vyčerpaná, veľmi vyčerpaná... Často sa bijú, berú si hračky a stredný syn veľmi žiarli na to najmenšie... Kým boli dvaja sa zahrali, no teraz je to dosť ťažké... A muž je vášnivý rybár aby som nezabudla, takže je na to sama... ☹
Ale.... môžu mať inú povahu, muž Ti s nimi viac pomáha, alebo babičky a ešte nemusia byť také hyperaktívne, prípadne bývate na chalupe nie v byte ako oni.... tieto "veci" by Ti mohli pomôcť v rozhodovaní...
Ak sa na to cítiš, kľudne choď do toho, aj my sme tri, no mňa mali naši veeľmi neskoro.... a to nie je dobré aspoň pre mňa, večne ostávam takou tou malou sestričkou... 😉

luciferkax
5. aug 2012

AHoj 🙂 Ak si myslíš, že taký vekový rozdiel je NAJ, tak ti potom aj tretie odporučím 🙂 len trocha nechápem, ja mám dvojročný rozdiel, a chodím s vyplazeným jazykom, niekedy sa cítkm zrelaá na psychiatriu haha :D chceme tri deti, ale teraz by som si ja osobne asi netrúfla, 🙂 🙂 ja radšej počkám na vačší vekový rozdiel, ale ked príde skôr, tak smutní nebudeme :D
a ako sa na teké rodiny pozerám? Straaaaašne sa mi páčia rodinky s kopou detí :D :D

anavila
5. aug 2012

ahoj, ja mam tri...nejako to samo tak prislo...a sme stastní,len niekedy je to fakt moc, hlavne syn je velmi aktívny, živý, dá zabrať. Je to fajn, ze maju taky maly rozdiel medzi sebou, ale ked tak na to teraz pozeram, mozno by som pockala s tym tretim. A moazno nie....sama neviem...strieda sa to...má to svoje klady a aj zápory

fra
5. aug 2012

my sme mali medzi 1. a 2. dieťaťom 12 mesiacov, medzi 2.a 3. 19mesiacov... celkom sa to dalo, boli to dobré babetká a rozumejú si aj teraz, su taka mala surodenecka mafia ... bolo to náročné ale krásne, rada by som sa do toho času vrátila, bola som mladá a plná energie a bolo to úžasné obdobie ...
.
a čo sa tyka reakcii okolia- mne osobne liezlo na nervy... ale to si užije asi každá... kym nema deti, okolie otravuje, kedy bude deti mať... ihned, ako sa narodí prvé, ludia domrzajú že kedy bude druhé... no a ked videli tretie - aj celkom cudzí ludia - sa vypytovali či sme ho chceli (absolutne nechapem, ako sa normalny človek može na toto opytať cudzieho človeka 😕 ) a či su všetky tie deti naše- liezlo to na nervy a to dosť ... ale dalo sa na to zvyknuť pripadne si pripraviť nejaku extra vtipnu odpoved na príliš drzych ludí...

modrofuzik11
5. aug 2012

ja by som to nezvladla. klobuk dole pred maminami, ktore su s tym v pohode.

zuzanka0609
5. aug 2012

Ahoj, my teraz čakáme tretie babenko. Len ja mám rozdiel medzi nimi cca 3 roky. A úplne nám to takto vyhovuje. Skôr obdivujem tie mamičky, ktoré to zvládajú s menším vekových rozdielom. Ale ak to zvládate v pohode doteraz, tak si myslím, že nemusíš moc premýšľať. A ak ti má kto pomôcť . . . Nám sa tiež páčia viacdetné rodinky. Vždy sme chceli mať 3 detičky. Je to náhodou super. Ja mám síce iba jedného súrodenca, ale manžel ich má 5 a keď sa všetci stretneme je to perfektné. A hlavne sa mi páči, keď spomínajú na svoje darebáctva z detstva. Viac detí toho aj viac zažije.

lucia20
5. aug 2012

@miminka15 ahoj, neviem, ci sa to rata, ale ja mam medzi prvou a druhou 16mesiacov a druhou a tretou 40mesaicov. takze mame doma 6,5,2. tie posledne dve nie su az tak po sebe... ale skor nevydalo. 😀 😀 😀 😀 😀 medzi tymi prvymi dvomi bol uzasny rozostup. ked boli male, tak to bolo fajn. nie ze by som sa teraz stazovala, ale niekedy by som si teraz priala aby bol medzi nimi rozostup 20 rokov. 😀 😀 😀 😀 ale inak je to super. prva a druha vychadzaju spolu uplne uzasne a druha a tretia tiez. nedam na to dopustit. a uz vobec nie na pocet deti. 😉 planujeme stvrte. ja som chcela prve a druhe po sebe potom pauza a potom tretie a stvrte po sebe..... ale opat nevydalo. 😀 😀 😀 😀 aspon zatial nie. 😀 😀 😀 😀

lucia20
5. aug 2012

@fra jaaaj tie reakcie okolia su mi doverne zname a tiez ako ty uvazujem ako sa to mozu cudzi ludia pytat. mna vecne nejaka babka zastavi a spyta sa ma ci su vsetky moje. 😖 nie pozicane. a teiz su to otazky typu- sa vam zadarilo? ked im poviem, ze vsetky su planovane, tak sanky maju az na zemi a nasledne si klepkaju na hlavu s tym, ci sme normalny. a pritom si dovolim tvrdit, ze zijeme v strednej vrstve. decka maju vsekto, tak nechapem preco. ale ked ma nejaka nasa mensinova spoluobcanka 10 deti do 30-tky, tak to nikto neriesi, aj ked chodia spinave, dotrhane a ufulane. divna doba toto. 🙂

annavik
5. aug 2012

ahoj, my máme medzi prvým a druhým dvojročný rozdiel to sú chlapci 7 a 5 ročný a 15 mesačnú slečnu a je to v pohode.

lucka273
5. aug 2012

ahoj my mame 6r,4r a 11m a je to tiež v pohode 🙂 no myslim si že každy človek si musi uvedomit kolko zvladne sam 🙂 poznam jednu osobu čo nezvlada jedno dieta a nie dve či try 😀 tak sama ak maš nejaku tužbu a mysliš že zvladneš všetko tak nevahaj 🙂

petkahaa
5. aug 2012

Ahoj,medzi mojimi chlapcami je 17mesiacov a potom sa nam narodila dcerka ked mal mladsi dva a stvrt roka.. a ja som najstastnejsia mama na svete,ani 5minut som sa necitila ze uz nevladzem,prave deticky mi dobijaju baterky.. a okolie si netreba vsimat,posmesnych narazok som si vypocula tu v nasej dedine ajajaj.... a to manzel este podripol ze kludne aj 4 🙂 ale ja viem ze uz sme vsetci 🙂 smelo do toho!!

petkahaa
5. aug 2012

ze podripol 🙂 neva,deti pojdu do skoly a maminka si zopakuje vybrane slova...

pudlik
5. aug 2012

Ahojte, my máme dce deti, rok narodenia 11/2007, 12/2010 a mojou veľkou túžbu je ešte jedno. Vždy som chcela viac detí, milujem deti a sú mi všetkým. Manžel by tiež rád prijal, on možno preto, že máme len synov, tak by asi chcel, či by sa nepošťastilo dievčatko.. neviem. No ja váham, mám 33r, obe tehotenstvá rizikové, vyšli mi zlé AFP testy, no obe deti máme našťastie zdravé a čoho sa asi najviac bojím sú financie. Či by sme zvládli tri deti po finančnej stránke, pretože lásky by mali až až od nás a ešte viac. Nemáme svoje bývanie, plánujeme hypotéku o 4 roky na byt, skôr žiaľ nemôžeme. Aký máte názor? Okolie ma odrádza, že načo vymýšlame, že žijeme od výplaty do výplaty...

miminka15
autor
6. aug 2012

@vierka82
@lenka311
@fra
@zuzanka0609
@lucia20
Babule zlaté 🙂 normálne ste mi dodali síl 😉
Vždy sme chceli 3 detičky, a je aj rozhodnuté, po presťahoví sa do väčšieho sa ide nato 🙂 vlastne,už teraz sa pôjde. Tešíme sa na daľší prírastok. Necháme to na čas a okolnosti, príde to samo 🙂 Máme s mužom ten pocit, že nám ešte niekto chýba aby to bola OZAJ rodinka.
Hoci to bude fuška, ale stojí to zato. A Vám všetkým čo 3 detičky zvládate vzdávam úctu 🙂 a prajem všetko dobré 🙂
Verím, že aj reakcie okolia budú OK, nakoľko sme si už prešli kadečím a sme naozaj mladí 🙂
Držte palce, dúfam, že všetko dopadne na 1 a ja pridám už len foto rastúceho bruška a termín pôrodu 🙂

majusa4444
6. aug 2012

@pudlik presne ako by som videla svoj zivot 🙂)

lucsyia
6. aug 2012

No ja sama som z 3 detí, medzi nami je 1 ročný vekový rozdiel... v niektorých veciach je to fajn, hrali sme sa spolu, dokázali sme sa zabaviť a nechať našich nech si aspoň "trošku" oddýchnu, bolo to fajn a aj teraz keď sme už takmer všetci dospelí naši už nemusia okolo nás obskakovať. Naši nikdy neoľutovali že nás majú aj keď rýchlo po sebe a v podstate neplánovane, ALE, keď sa tak s mamou občas rozprávame , vraví že mohli trošku počkať aby bol aspoň 2-3 ročný vekový rozdiel medzi nami... bolo to náročné po finančnej stránke a samozrejme aj po telesnej- hlavne maminka sa nestihla spamätať z jedného pôrodu a hľa, další drobec na ceste 😀
.... nech sa už rozhodnete akokoľvek, prajem hlavne veľa sily, zdravia, trpezlivosti, lásky 🙂

silvia010ak
6. aug 2012

..aj my mame 15m rozdiel a je to super, chvilkami sa sice chytam za hlavu, ale teraz je to uz fajn..syncek ma 2r a 8m a dcerka 1r. a 5m..takze sme vo faze, kedy jeden chce to, druhy zase to..ale ide to..a chceme este jedno, ale neplanujeme to..proste ked pride, tak pride.. 😉 😉 🙂

zuzanna427
6. aug 2012

....susedka má 1.babo december 2008, 2. je september 2010 a 3.je april 2012 🙂, keby ju nepoznám nepoviem ,že má po sebe 3 kočky...žiadna nervozita, žiadne kruhy pod očami...žiadne kila navyše 🙂

silvia010ak
6. aug 2012

..a kamarátka ma troch chalanov..najstarsi mal teraz 6, prostredny bude mat v oktobri 4 a najmladsi tiez v oktobri 3..a super to ma..ona je uplne v poho, deti su fajn, samostatne..ona si jazdi na koni, chodi do umeleckej na harmoniku..jednoducho sa venuje svojim konickom..a chalanom nic nechyba, krasne si nazivaju vsetci..a tiez vyzera vyborne 🙂

katren
6. aug 2012

@miminka15 my mame rozdiel 18 mes. a teraz to bude 15mes 😉

janka1011
6. aug 2012

mám dve deti a tiež uvažujem nad tretím, ale teraz ešte určite nie, podľa mňa je lepší väčší rozdiel, chcem si totiž to tretie dieťa aj užiť a nie behať s vyplazeným jazykom od jedného k druhému a nech si niekto vraví ako sa to dá a aké je to krásne, mám dve deti a viem,čo to je, navariť, poriadiť, letieť na nákup,jedného uspať, s druhým sa učiť,...človek je v jednom kole a do toho ešte bábätko...
@miminka15 týmto som Ťa nechcela odhovárať, len si proste myslím, že každé dieťatko si zaslúži, aby sa mu mama venovala na 100% a to sa proste pri ďalších dvoch malých deťoch nedá...keď trošku odrastú a budú samostatnejšie,budú sa už vedieť obslúžiť a nie so všetkým čakať na mamu, to bude určite iné.Aby bolo dieťatko spokojné, potrebuje aj spokojnú mamičku 😵
P.S: Stačí mi, keď si spomeniem na našu prvú zimu, to keď som chcela ísť s nimi von, 30 min. som si mohla pripraviť len na obliekanie a skončila som mokrá ako myš,kým som to na nich všetko navliekla a potom fofrom vypadnúť, nech sa nespotia 😅

dana_l
6. aug 2012

@janka1011 ak pises ze kazde dieta si zasluzi pozornost od matky tak by si mala po pravde mat len to jedno dieta. lebo s kazdym dalsim dietatom ci uz su kratko po sebe alebo s vacsim casovym odstupom (ak ich nemas po 10 ci viacerych rokoch - a vtedy tie deti uz ani nechcu byt tolko s rodicmi ako s kamaratmi) tak vlastne nemas moznost sa dokladne venovat ziadnemu z nich. mat viacero deti nie je leno pozornosti ale hlavne o laske a starostlivosti o ne. ukazat im ze hoci je ich viacej ze su vsetky lubene rovnakou mierou a nerobia sa medzi nimi rozdiely.

petkahaa
6. aug 2012

@dana_l uplne suhlasim.. ale aj s jankou,ze deticky su spokojne ked maju spokojnu mamicku 🙂 ja som totiz spokojna preve preto ze mam tri deticky ako som vzdy chcela! a tiez je pravda ze kazda mamina ma tu svoju pravdu a mala by sa riadit svojim pocitom kolko deti a kedy.. hlavne nech su zdrave a spokojne! maminky aj deticky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli