3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

berus222
8. sep 2009

ahojte. pridavam sa k mamickam nespavcom. neviem co sa stalo, ale maly prestal spavat. predtym krasne zdriemol pred obedom skoro celu hodinu, po obede 3-4 hodiny a na vecer este asi 30 min. teraz spi do obeda tak 40 min a to je cele. som z neho na nervy. je napapany, vykakany, prebaleny,.... nepomaha kocik, nosenie, hladkanie,... stale reve a ked neplace, tak mrnci. cudujem sa, ze na mna susedia neposlali socialku, lebo to musia pocut. som uplne hotova, lebo som nanho cely den sama. vecer zaspava okolo pol 10 a s 3mi zobudeniami vstava pred 7mou.

berus222
8. sep 2009

este som zabudla. ked zaspava tak uz sa zda ze spi a zacne strasne plakat. moze to byt tym, ze si uz uvedomuje, ze sa mu sniva?

miskachrumka
autor
14. sep 2009

berus ano to robi aj nas niekedy zacne zo spanku plakat niekedy smiat

nikollette
14. sep 2009

Berus áno, dieťatko spracúvava zážitky z dňa...
aj náš zvykne akože plakať, alebo sa smiať 😉

a čím máme zaujímavejší deň, tým sa mu viac sníva ako som si všimla 😅

miskachrumka
autor
1. okt 2009

ja som pocula ze takymto detom sa sniva ja o farbach a ked sa mu farba paci tak sa smeje zo spanku 🙂 a ked sa mu nepaci tak placka ☹

samayka
1. okt 2009

maminy poraďte ak viete...

naša malá sýkorka večer zaspáva tak zaspí ako keď kameň do vody hodíš... ale do 15 minút sa strhne, vyvalí kukadla a v nich panika, strach a mláti ručkami okolo akoby ju niečo išlo zjesť.. v momente ju beriem na ruky a do minuty zasa spí... a po pol hodine to isté.. tak ju vezmem zvyčajne na seba, sadnem do hojdacieho kresla a tam ju nechám vytuhnúť.. potom už sa nezobudí. toto náš uspávací rituál...

čiže zaspí tak okolo osem, pol deviatej najneskôr... o polnoci je hore - papáme... no a okolo druhej to začína... mrví sa, metá rukami, stoná, vzdychá... strháva sa zo sna... oči má zvyčajne zavreté a len jej tak šklbe telíčkom... a to asi tak do šiestej ráno... s 10 minútovými pauzami na tuhší spánok... a aj papanie je také nepokojné... potom sa nahlce vzduchu a ja mám roboty viac ako cez deň. vôbec sa nevyspí a dospáva to ráno alebo do poludnia...

a takto je to už viac ako týždeň. po tom čo sme vyhnali soor, bolo asi týždeň dobre.. a je to tu zas.. soor nie, len ten nepokoj a neklud...

miluska.h
1. okt 2009

samayka, mozno by bolo dobre vyskusat malu zabalit do perinky alebo zavinovcky, pripadne si ju dat k sebe do postele....

miskachrumka
autor
1. okt 2009

samayka ja si tiez myslim ze by si nic nepokazila keby si si malu dala ksebe vyskusaj 😉

samayka
2. okt 2009

to som zabudla napísať... hneď ako sa začne mrviť a hádzať, dávam si ju k sebe a snažím sa ju objať tak aby sa nemohla moc mrviť, držíme sa za ručičky a tak.. vtedy zaberie tak na 10 minút. potom ju to rozhodí znovu. snažím sa aj keď sa nevyspím aby sa vyspala aspoň ona.

ale dnešná noc bola predsa len o čosi lepšia... vzala som ju na ruky a chodili sme po byte až zaspala na tuho. nechala som si ju v náručí, oprela som sa o vankúše a spali sme takto spolu asi dve hodiny. aspoň som si aj ja trošku oddýchla.

neviem či sa mi to len zdalo, ale okolo tretej keď sa začala mrviť prvý krát, tak som videla že sa vlastne smeje... môžu to byť až také sny že jej to hádže celým telom a nahlas mrnká, stoná a vzdychá??? u tak malého šušníka??? dúfam len že nám z nej nevyrastie námesačník... mala som takú kamošku a poviem vám že to bolo pre okolie doooosť náročné vydržať s ňou v izbe. ona sa vyspala celkom fajn, ale ostatní...

miskachrumka
autor
2. okt 2009

samayka a rozpravala si sa otom aj s dr.?drzim ti palce nech sa to zlepsi 😉

janka79
2. okt 2009

ked je dietatko zdrave a nechce spavat, tak to treba vydrzat, to prejde...nas maly sa naucil cez den spavat v nejakych 9 mesiacoch...a do priblizne 6 mesiaca zas cele dni len preplakal...to som sa napocuvala od okolia vselijakych rad...bola som z neho vystresovana a ze sa do mna starali aj ini ludia, tak z nich este viac...ale nastastie teraz je to uz ine a teraz ho vsetci chvalia aky je dobry chlapcek 🙂 cez den si pospi asi dve hodinky a v noci 12 a to sa este sam pohra asi hodinku v postielke ked vstane...sa mi o tom kedysi ani nesnivalo, ze sa pri nom vyspim 😀 proste to chce vydrzat...

desszi
2. okt 2009

samayka, nas maly tiez velmi myka rucickami, nozickami a sam seba zobudi,strhava zo spanku, preto ked uz vidim ze je unavkany, zabalim ho pevne do zavinovacky alebo do perinky, chudacik vyzera to ako trapenie, ale ovela rychlejsie mi zaspi a je kludny, ked uz potom tuho spinka, zvyknem ho odbalit a prikryt len deckou.

miskachrumka
autor
2. okt 2009

desszi mas pravdu predsa este take male babetka ako mas ty potrebuju mat mali priestor ako mali v brusku 😉 podla man to tiez vsetko prejde! a inac syncek ma pekne meno 🙂

danu
14. jan 2010

epaula7 • Dnes o 22:30
ahojte,

chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vecne placucim babatkom.
moj synko ma 2 mesiace a cez den mi nechce vobec spavat a vecne len place.
vzdy si davam rovnake otazky, ci je najedeny, prebaleny, ci ho neboli brusko a aj ked je vsetko ako ma byt aj tak place. inak v noci sa to s nim celkom da ale cez den byva skoro vzdy mrzuty.
cim to je? a kedy to vlasne prejde?

dakujem uz vopred za vase vyjadrenia

mneme • 1d • Dnes o 22:40
epaula, nosit, nosit, nosit - idealne v satke, pripadne v ergonomickom nositku 😉

annalena • 1d • Dnes o 23:00
mame rovnaky problem. tiez nosime kolko vladzeme a tancujeme. moja mala fici na ludovkach 😀 prve mesiace pomohla este velmi ta babatkovska hojdacka, skvela vec, hlavne ked som potrebovala mat chvilku volne ruky.

miskachrumka
autor
17. jan 2010

danu nam to preslo asi ked mal 4mes tiez dovtedy rad stale plackal!

verim ze vam to rychlo ujde a vsetko sa napravi 😉
a bude mat dobre pluca mozno budes mat operneho spevaka! 😉

kdezee
19. feb 2010

...nuz moja 6 tyzdnova potvorka tiez nechce spavat cez den...ked spi dlhsie ako hodinu je to rekord..fakt ani ja nechapem ako dokaze tak dlho vydrzat...a vidim na nom ze ziva, zatvaraju sa mu oci a ked ho hojdam a zaspi tak vydrzi max polhodinu...ta babysatka pomaha?uz naozaj uvazujem ze si ju kupim

ilijanka
19. feb 2010

Ahojte, aj môj syn, keď mal cca 2-4mesiace, nechcel spávať cez deň, spal iba chvíľu po najedení na prsníku a hneď sa mi budil, potom sme prišli na to, že ho nesmieme nechať po zobudení príliš dlho hore, max. tak 2-2,5 hodiny a potom uložiť spinkať, lebo inak už bol príliš vynervovaný a preto nemohol zaspať, to isté sa mi osvedčilo aj pri malej.

kdezee
19. feb 2010

ilijanka..ja to velmi dobre viem ze by nemal byt dlhsie hore ako dve hodky...ale on proste nezaspi aj ked sa snazim..uspavam ho na fitlopte lebo inak nezaspi ale aj tak to velmi nefunguje a za 5min je hore

ilijanka
19. feb 2010

kdezee, no tak to Ti teda nezávidím, a nechce spať ani v kočíku?

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
firstbaby
10. júl 2010

@danu
aj ja sa pripajam...nosit,nosit,nosit....doobeda moju 3-mesacnu dcerku zabalim do satky,pravdaze sa trochu vzpiera,ale po chvili zaspi,vela jej spievam,napriklad Kukulienku alebo ine ludovky,vsetko v rovnakej tonine a tapkam ju po zadocku...pomaha,niekedy spi 50 minut,niekedy hodku,niekedy hodku a pol a poobede chodime vonku v satke a prespi aj 2-3 hodiny....vrelo odporucat,skvela pomocka....

lucik106
17. sep 2010

my sme na tom tak, že cez deň spíme 2x po max pol hodine, v noci sme každú hodinu hore, už meliem z posledného... ☹

janka108
17. sep 2010

@lucik106 my sme tiez tak mali, a potom som ho raz otocila na brusko a tak prespi aj 2-3 hodiny🙂 musim vystihnut ten moment, kedy zaspi na chrbte a tak po 5min ho otocim. najskor som byvala pri nom cely cas, aby cosi..ale teraz uz pohoda. skus

andika10
17. sep 2010

@janka108 mne ťiež spal malý od 1m len na bruchu, viem že to nie je dobré, ale radšej budem mať spiace babo na bruchu alebo vreštiace od unavy na chrbte, ešte aj v kočíku mi spal na bruchu,
@firstbaby ja som nosenie odmietla lebo som mala dvojičky a to by som sama nezvládla ale malí mi bol v klokanke keď mal 1m a nosila som ho 3tt, malá bola v nemocnici a kočik som mala len pre dvojičky ale bolo to super, vedel spať aj 3-4hodiny, nebolo to najlepšie riešenie ale inu možnosť som nemala,Ale pri jednom by som nosila

lucik106
17. sep 2010

@janka108 budem musieť, ona keď je na brušku, že leží a nepasie koníky tak si dá hlávku nabok a máme aj monitor, tak skúsim. ďakujem.

lucik106
17. sep 2010

doobedu sme spali v šatke skoro 2 hodiny a zobudila sa s úsmevom, super pocit, po dlhom čase 😀

janka108
17. sep 2010

@lucik106 to je super,tesim sa s tebou. satka, manduca su taktiez vyborne uspavace!

lucik106
18. sep 2010

@janka108 nepáči sa jej na brušku buvať, škoda, čo už, ale aj dnes sme si pospali v šatke boli sme na nákupy na krstiny...

myreason
29. júl 2011

ahojte. Máme 2,5 mesačného synčeka a tiež problém so spaním. Cez deň už skoro vôbec nespí ( ked zaspí na 1hod tak je to úspech),ale večer je to katastrofa..lebo v poslednom čase zaspáva až okolo dvanástej v noci! a to je celý den hore! už začínam mať z toho nervy, lebo neviem ako ho prinutiť zaspať skôr. Skúšali sme ho aj skôr kúpať,ale nič nepomáha..a ked ho uspím horko tažko na rukách,položím ho do postielky a o 8 minut je hore a znova plače,kričí ...zaspí zas na rukách a opat sa zobudí..nechápem to,ako keby vedel,že chce zaspat o dvanástej,tak nezaspí skôr 😖 potom nakoniec zaspí okolo tej polnoci na ciciku...sme už z toho zúfali..Ako som písala,ani cez den už nechce spávať, max. tu hodinku,ani v kočiari poriadne nezaspí ☹

xlucia
29. júl 2011

@myreason ako keby som videla svojho starsieho. spal len ked som bola tesne pri nom,alebo ked ho mala v nosici.... inak nie. stale sa pestoval. nema tvoj reflux? ze ked ho polozis, tak mu ide mliecko naspat a palia ho kyseliny? daj mu spravit sono. madrac trochu zvysit.
inak mas asi tzv. drazdite dieta, aj moj starsi bol a doteraz je, len uz v trochu menej...