3-ročné dieťa robí naschvál

sankysa1
6. apr 2021

Ahojte starám sa o dieťa nie je moje biologické ale o to tu nejde. Je u mňa od narodenia nikdy neboli žiadne problémy, bolo to zlatíčko. No v poslednej dobe robí naschvál. Ma skoro 3 roky na nočník sme ju učili asi 4 mesiace neustále lebo sa zo začiatku schovavala neskôr keď sme na to prišli sadla si na gauč a tam sa popisala brala som to ze sa naučí pomalšie nevadí. No stupňuje sa to. Neustále brala kvetináče a niekoľko krát som ju upozornila ze to nesmie ale aj tak. Včera ho vysypala a

sankysa1
autor
6. apr 2021

@sankysa1 pošlapala po celej obývačke. Vie že to nesmie aj tak to robí. Niekoľko krát sa jej hovorilo aby sa nevyzliekala v posteli ale keď ráno vstanem ona je hola a zakrytá. Nerobí si z toho nič. Môžem kričať vysvetľovať nič. Vidí na stole pohár nech je v ňom čokoľvek napije sa. Bojujeme aj s odplienkovanim v noci no nie je to pri nej jednoduche. Ma taky úsmev že vie ze je to zle ale urobí to. Nasla niekde v mojej kabelke rúž a popisala celú obývačku. Povedala som okej je to dieťa kričala som vysvetľovala som o dva dni pokreslila kuchyňu. Dnes som si odskočila na wc a mala som pripravenú žehličku v obývačke ešte nezapojenu keď som sa vrátila gauč bol spaleny. Ona si ju zapojila a zehlila gauč. To už som bola nahnevaná mohla sa popalit. Poraďte ako jej dohovoriť aby prestala takéto veci robiť. Vyzerá ze to robí naschvál lebo dookola sa jej to vysvetľuje napriek tomu všetky hlúposti stále opakuje

katkati
6. apr 2021

@sankysa1buď šťastná, že sa nepopápila malá.

vulka
6. apr 2021

Dieťa nemá určené hranice.

letfenixa
6. apr 2021

@sankysa1 hm, ak tu dá niekto funkčnú radu, zaslúži si Nobelovku. Môj syn je môj biologicky (nie že by o to šlo), zlatými ústami mu môžem rozprávať a vysvetľovať, robí naschvál. Ako sa hovorí, zmier sa s tým.

luxus10
6. apr 2021

namiesto kricania na nu davaj na nu vacsi pozor...deti vedia narobit kopec somarin, ked su v miestniosti same...

danieli
6. apr 2021

Zmenit optiku, nedaj sa stiahnut negativami, co vyparatila, to len vecne okomentuj napr. "kvietky nechame v kvetinaci, pod, pozametame" vsimaj si a fixuj cely svoj den s dievcatkom na pozitivne veci, co urobi, chval, usmievaj sa, drobna odmena, samozrejme, ze je vo veku kedy skusa hranice, to len prezit, deti sa stavaju tym, co v nich my vidime a zivime 🙂

mikadooo
6. apr 2021

@sankysa1 to je také obdobie😁 zrazu to dieťa vôbec nespoznávaš... Zažila som to 3x a všetky sú moje biologické, ach také zlatíčka to boli do tých 3 rokov... 😄😄😄 A potom začala tvrdá realita. Držím palce. Nie je to tým či je tvoja alebo nie, je to proste vek keď dieťa pochopí že vlastne nemusí poslúchať, respektíve jeho zvedavosť alebo túžba po niečom je väčšia ako hrozby a prosby... Držím palce a prajem veľa trpezlivosti (ja jej moc nemám doteraz 😄)

domak2
6. apr 2021

Dieťa prirodzene objavuje hranice toho co môže a co nie. Len na vysvetlovanie reaguje tipujem tak 1% , zvyšok musí pocitit že ak tebou nastolene pravidlá poruší, stane sa im niečo neprijemne. Ci už trest, zvysenie hlasu, odobranie nejakých privilegii a podobne. Ale nemôžeš od 3 ročného očakávať, že mu niečo len tak "dojde" a musíš predvidat nebezpečenstvo. S tou zehlickou jedno stastie, že na ňu nespadla alebo sa nepopalila. Kabelku tiež treba dat z dosahu a pozor na lieky a podobne

basska_b
6. apr 2021

Treba premyslieť systém trestov. Je to sakra ťažké, ja viem. A určite nemyslím bitie. Ale keď vie, že robí zle a do tváre sa mi smeje, joooj... to by bolo u nás veľmi zle. Oni deti vycítia, kto ma autoritu a kto nie. A ešte taká mini rada: chodiť veľa von. Vonku deti zle nerobia

elizabet173
6. apr 2021

@sankysa1 slečna sa snaží zistiť, kde sú hranice a čaká, ako ty zareaguješ. Vysvetľovať do nemoty nemá zmysel, potrebuje pocítiť dôsledky svojho konania. Ak vysypala kvetináče, tak to pozametá a poumýva. Že je ráno v posteli povyzliekaná, na tom nevidím nič tragické, keď je zakrytá. Nie je dobré, aby dieťa malo samé príkazy a zákazy. Možno by pomohlo, keby mala pripravené veci, ktoré si má obliecť a nech sa pomaly morduje. Ak chce vstať a ísť sa umyť a raňajkovať, jedine v pyžame alebo oblečená. Čo sa týka toho pokreslenia rúžom, nasledoval by trest, ona veľmi dobre vie, že sa to nerobí. Zobrať obľúbenú hračku, nepustiť rozprávku. A tá žehlička, prepáč, ale to je tvoja chyba. Tá mala byť skrytá a vytiahnuť si ju mala až keď si ju išla použiť. Prečo nemáte na zástrčkách detskú poistku, aby ju tam nemohla zastrčiť? Buď rada, že sa jej nič nestalo. Ona týmto spôsobom na seba upozorňuje. Treba jej určiť jasné hranice, zamestnať ju a ak niečo urobí schválne, nasleduje trest.

lindusss2016
6. apr 2021

Ked som videla nadpis, pomyslela som si: hm aj moje trojrocne dieta robi naschvaly 😁 ale po precitani vasich vylomenin beriem spat a dakujem za mojho anjelika 😅

selest
6. apr 2021

Normalne dieta, trosku davaj pozor kde co nechas aby si nabuduce neublizila. Dieta nieje psik ze ho naucis povely a ono bude posluchat😂akonahle vytiahnem paty z izby maly robi vsetko co nesmie. Urcite ti nerobi naschvaly. Proste sa hra

zazvorka87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1gabriela13
6. apr 2021

@sankysa1 u nás tiež to isté. Ja si z toho zas hlavu nerobím, je to také obdobie. Ja nekricim, nerobím zákazy, príkazy atď, vysvetľujem všetko. Ak niečo rozleje ci vysype, ona sama už vie ze to musí poupratat. Veľa veľa trpezlivosti hlavne, deti sú deti. Bud vďačná zato, že je zdravá, že je takto aktivna a živá. Veľa žien by zato co dalo. Inak podotýkam, nemysli si ze my sme boli "lepšie" deti, len bola iná výchova a veru za takéto bolo po zadku.

catherinah
6. apr 2021

Nemat take veci v dosahu. Samozrejme, že ju to láka.