3 - ročný syn stále špičkuje. Ako ho to odučiť ?

ivanaa346
10. okt 2019

Dobry den ,prosim vas chcem sa opytat ci aj vy mate deticky co chodia stale na spickach .Nas maly ma 3 roky a spickuje ,este vobec neprestal.Bojim sa aby mu to neostalo alebo nemal nieco z nozickami skratene slachy z toho alebo tak .Upozornujem ho nato aby pristupal na cele nozicky no nepomaha. Vyrastli z toho vase deturence ak ano v akom veku asi.Dakujem za kazdu odpoved .

zuzikak
10. okt 2019

Neviem ci sa z toho da vyrast...co povedala pediatricka? Neposlala vas na ortopedicke vysetrenie a nasledne predpisane cvicenie? S tym treba nieco robit co najskor.

veronikadomanova
10. okt 2019

@ivanaa346 moja tiež občas ide po špičkách,keď tancuje alebo len tak vymýšľa,ale nie že by stále spickovala,ak stále takto chodí tak by som určite navštívila dobrého fyzioterapeuta, ak je tak nejaký problém tak upozornovanim sa to nezmení

horalka1986
10. okt 2019

Toto je otazka skor na pediatricku.

pininka1
10. okt 2019

Aj ja som to robila do troch rokov a chodím úplne normálne. Aj môj syn spickoval dlho a tak isto chodí normálne,má 11 rokov

pininka1
10. okt 2019

Aj ja som to robila do troch rokov a chodím úplne normálne. Aj môj syn spickoval dlho a tak isto chodí normálne,má 11 rokov

pininka1
10. okt 2019

Aj ja som to robila do troch rokov a chodím úplne normálne. Aj môj syn spickoval dlho a tak isto chodí normálne,má 11 rokov

maronkovam
10. okt 2019

@ivanaa346 moj syn ma 2,5 roka a tiez chodi obcas po spickach a hned nas poslal na ortopediu. Aby nahodou nemal skracovanie sliach. Tak sa radsej spytaj pediatra ci nebude lepsie zajst k ortopedovi.

pribinak
10. okt 2019

Vsak chodte k ortopédovi

ivanaa346
autor
10. okt 2019

@pininka1 Dakujem ukludnila ste ma ...pri najblizsej navsteve sa urcite poradim s doktorkou ale zatial aspon takto skusenosti chcem pocut od inych .

deti95060810
10. okt 2019

podľa mňa treba vyšetriť z čoho to má...aj autisti špičkujú....

pininka1
10. okt 2019

@ivanaa346 určite s tým treba ísť, ja som písala len svoju skúsenosť, že aj keď deti spickuju, môžu potom úplne normálne chodiť. Ale môže sa stať aj opak.

nikpa
10. okt 2019

@ivanaa346 už ste to dávno mali konzumovať minimálne s obvodnou a treba mu kúpiť vhodnú obuv. Syn nosil sandále z protetiky s vysokým nartom doma miesto papúč a krásne sa mu to do pol roka upravilo. Ja by som už teda nečakala či sa mu to upraví samé

lilke
10. okt 2019

určite riešte u ortopéda. Poznám chlapca, ktorý špičkuje v 12. Rodičia to zanedbali, chlapec pri dlhšej chôdzi je hrozne unavený, beh mu robí problémy,...

williamska1
11. okt 2019

@ivanaa346 niektoré deti to robia, ja by som to neriešila ako paniku skôr by som vymyslela nejakú hru kde akože sa musí došlapovať poriadne inak prehrá :D a tak no :D alebo sa opýtaj pediatričky veď za to nič nedáš

ivanaa346
autor
11. okt 2019

@pininka1 Ja viem urcite s nim zajdem za doktorkou a ppradim sa co dalej .Ja som tu pisala aby som si precitala nieco o tom kto si tym uz presiel,za doktorkou aj tak zajdem .

veronikazigova
14. apr 2021

@ivanaa346 ahoj ako ste dopadli a co vam pomohlo

ivanaa346
autor
14. apr 2021

@veronikazigova
Ahoj ,boli sme pri ortopedovi ,ale on mu len pozrel ci nema skratene šľachy a povedal mi, ze ak v stoji stojí na celých nohách nie na špičkách...čiže keď v stoji nespickuje tak je to len zlý zvyk. Šľachy ma v poriadku a teda ho len upozorňujem XY krat denne aby dostupoval na celu nožičku.A uz je to omnoho lepšie. Pýtala som sa ho aj na tie špeciálne papučky s vyvýšenou patou a povedal ze pokiaľ dieta špičku iba zo zvyku ,ze absolútne mi to nepomôže. Len napominat stale .

mucuinka
14. apr 2021

@ivanaa346 u nas na toto super pomahali svietiace a este viac piskacie topanocky. Mali sme freycoo. Museli doslapovat na patu aby to piskalo a krasne ich to motivovalo. A to iste aj to svetielkovanie. Len rto jie je tak lahko skontrolovatelne ako to piskanie

ivanaa346
autor
14. apr 2021

@mucuinka Dakujem za typ 🙂 Skvela rada !!! ;)