3 týždňový je stále hladný?

lakynka1987
31. dec 2018

Ahojte,maly bude mat 3 tyzdne a stale vyzaduje byt na prsniku,aj na prsniku zaspi a ked ho prelozim hned sa budi,velmi malo spinka,mava zachvaty placu...dajte nejake rady,uz som zufala a tiez mi je z toho do placu...dakujem

zuzipolo
31. dec 2018

@lakynka1987 dudlik si skúšala?

lakynka1987
autor
31. dec 2018

@zuzipolo dudel odmieta

lula313
31. dec 2018

Potrebuje tá citit a dudlovanie berie ako pocit ukludnudnenia sa. Ja som mala dudel curaprox a keď bola polouspata, preložila som ju naň a zvykla si.

miskoskulko
31. dec 2018

@lula313 nemali ste potom štrajk s MM?

lula313
31. dec 2018

@miskoskulko štrajk podľa mna zažije raz každá mamicka, či s cumlom alebo bez. aj my sme mali, ale dnes má 9 mesiacov aeste sa koji😉

miskoskulko
31. dec 2018

@lula313 pri prvom drobcovi som používala cumlík, ale keď nastal štrajk, tak sme dali na čas pauzu a neskôr sa opäť opakoval štrajk a tak sme úplne zrušili. Malý sa odstavil sám, keď mal viac ako 3 roky 🙂 pri malinkej uvažujem, že či ísť do cumlíka, či nie, mám dilemu. Od siedmej večer ma drží do desiatej večer a dudká, ja si to aj uzivam, že mám veget, ale zas niekedy je treba ešte niečo aj urobiť 🙂 hladná nie je, vyslovene si pýta prsník, z ktorého tečie pomalšie a chce dudlovať. Len sa obávam toho štrajku.

deti95060810
31. dec 2018

prsník má ako cumeľ...moja dcéra tak isto a po čase som mala problém s bradavkami....

zuzipolo
31. dec 2018

@lakynka1987 treba skúsiť iný dudlik,nejaký zapasuje je,je milión druhov...bábo používa prso ako dudel,upokojuje sa,treba nahradiť dudlom,keď je v polospánku a nepapá

lula313
31. dec 2018

@miskoskulko tak skus kúpiť nejaký, čo sa podoba tvarom bradavke a dieťatko by nemuselo poznat rozdiel.. dudel je veľmi pohodlný, my vecer dáme dudlik a babatko spinka, nemusime sa s nou tri hodiny natahovat, že by vyplakavala.. dudka si a je spokojna😊

miskoskulko
31. dec 2018

@lula313 predtým sme mali Mam dudel. Čo som si všimla pri malej, tak keď zaspáva, tak pije, potom dudluje a neskôr sa mi opäť pustí mlieko a zas pije, potom zas dlho dudluje. Netuším ktorý sa podobá bradavke, zaujal ma ten curaprox.

lula313
31. dec 2018

@miskoskulko tak ja ho len môžem odporučiť. Je drahší, ale mal by byt vyvinutý tak, že by nemal škodiť vyvíjajúcej sa čeľustí, aj je taký vrubkovany, čo má pripomínať bradavku. V jednom balení sú dva cumliky a tie nám vydržali 7 mesiacov. Potom sme už kupovali väčšiu veľkosť.

monimeli
2. jan 2019

@lakynka1987 , stav ako popisujes (neodlepitelne dieta od prsnika) priebezne pocas kojenia nastava, ked ma dietatko obdobie prudsieho rastu. Vtedy mu zasoba mliecka, ktore mas uz nestaci a je treba pockat kym sa dopyt/ponuka opat vyrovnaju. Treba vydrzat, nespanikarit a nezacat hned s UM. Ak pomoze aspon na chvilu cumlik, super, inak dozadovanie sa kojenia (vratane placu) v podstate pomaha, aby sa ti tvorilo viac mlieka. Takze vydrzat, vydrzat. Moze to trvat 2-3 dni a opakuje sa kazdych par mesiacov.