3mesačný jedáva v noci každé 2 hodiny. Je to normálne?

natali1
15. apr 2011

Maminky, prosim vas o rady.
Nas 3-mesacny fesak sa pocas poslednych par dni rozhodol, ze bude v noci jest kazde 2 hodiny. Teda po okupani spi aj 3-3,5 h., no potom zacina ten kolotoc kazde 2 hodiny, niekedy aj menej. Nechapem, co to znamena. Myslim, ze uz nie je taky maly, aby to potreboval tak casto... UZ som vazne unavena. ☹
Cez den papa kazde 1,5 hodiny, takze si nemyslim, ze v noci dohana nieco, co cez den zmeskal. Vylucne ho kojim, ziadne umele mlieko nepije a ani caj mu velmi nechuti.
Neviem, kde robim chybu. Dedko ho naucil, ze ked velmi krici, tak mu trosku namoci dudlik do medu a on sa ukludni. Naucil ho na to do takej miery, ze aj ja to musim robit pocas noci, inak sa neukludni a ja sa bojim, ze zobudi strarsiu sestricku. Mozno tu je ta chyby - med mu mozno robi dobre len chvilku.
Tak moja otazka znie - kde robim chybu???
Vopred dakujem za akekolvek rady a pomoc. 🙂

stvura
15. apr 2011

Podla mna uplne normalna vec, nehladala by som problem v tom nocnom budeni. Moje obidve deti tak spali, nikdy som sa nad tym nezamyslala. Vsetko sa upravi okolo toho pol roka, dieta ma prilis vela informacii ktore vstrebava, dozrieva, vyvija sa, preto v noci mozog pracuje rychlejsie a drobec sa budi. Co sa tyka toho namacania dudlika do medu, jednoznacne som proti a to ti napise urcite vela vela mamiciek. Mi dudlik nemame a ani nam nechyba, kojene dieta by nemalo mat dudlik a ak ho uz tvoj drobec ma, tak urcite nenamacat do medu, nieto este tak casto ako pises. Ja mam podobne stare deti, stiham dobehnut ak mala place, starsie dieta to nezobudi, neboj.
Ak place, pomojkat, mozes skusit hladkat, nosit, pripadne nevyberat z postielky len hladkat po chrbatiku. Trojmesacnemu dietatku by som nebranila v nocnom jedeni kazde dve hodiny, mozno od pol roka mozes nad tym rozmyslat, dovtedy rozhodne pekne dojcit na poziadanie.

nikush
15. apr 2011

tusim, ze okolo 3mesiaca sa prvy krat vyskytuje u dietata rastovy spurt, co znamena, ze chce viac papat....prejde to, ak je hladny, tak mu daj napit, ved zaludok ma maly, mlieko stravi rychlo....cumel s medom do kosa,!!!!

svetlankat
15. apr 2011

Kojis? Ak ano tak je to uplne normalne, po pol roku sa to u kojenych deti zvykne este zhorsit, my mame 14 mesiacov a vstavame kazde dve hodiny. Nechcem ta strasit, ale ked pridu zubky, moze sa stat ze budete vstavat aj kazdu polhodinu. U kojenych deti je uplne normalne, ze sa v noci budia, ak nie kvoly hladu, tak kvoly tomu, ze chcu mat maminku pri sebe a podudlovat si. Len vydrzat, raz to prejde

lussy666
15. apr 2011

prilis aktivnym starym rodicom treba dat hranicu...a ta by mala byt daaleko pred cumlikom namocenym v mede, fuj 😅
a je to v podstate normalne, co pises...narocne, ale normalne..

koniarova
15. apr 2011

Úplne normály stav v tomto veku. Nič sa nedá radiť, len vydržať. A cumel s medom samozrejme nedávať, dedkovi dohovoriť. Tak vydrž, upraví sa to samo. 😉

rebecca2006
15. apr 2011

natali, treba len vydržať, samo sa to upraví. ja viem, že si terz strašne unavená a že máš pocit že niečo nie je v poriadku, ale nie je to pravda- detičky do roka môžu takto zle spávať aj úplne bez príčiny a môžeš sa aj rozkrájať, neovplyvníš to len si opakuj, že to nebude trvať večne. Môj Maťko sa budil okolo roka aj 30x za noc, každú polhodinu chcel prsník- ja som si myslela, ža sa už z bláznil strašné obdobie to bolo, ja som bola zvčerpaná, nervózna, manžel spal radšej v obývačke a ja keď som už nad ránom nevláala, som mu melého doniesla, nech dobojuje noc on. Skúsila som všetko- kaše na večer, homeopatiká, dokoca keď som už fakt vnevládala, tak som mu dala 1/4 tbl dithiadenu- asi 3x somto spravila. Dokonca som odstavila, poto sa to trochu zlepšilo ale po roka po odstavení sa mi ešte stále zobudil do 10x. tak cca od 18 mesiacov sa tyo zlepšuje, terz sa zobudí asi 3x za noc, ale vačšinou nechce nič, len pomojkať.
neviem ti lepšie poradiť, skutočne to prejde samo, ono tieto malé bánatká majú veľmi nezrelú nervovú sústavu,a môžu horšie spinkať. Možno to nebude Váš prípad, a skutočne má len rastový špurt, zasa náš Maťko bol "prípad". Niektoré maminy majú u straších bábatiek dobre skúsenosti so spánkový, tréningom- "každé dieťasa vie naučiť spať"- ale to je vhodné až cca od 8 mes, najskôr od pol roka. U nás to nefungovalo čo mne pomohlo, boo dať si malého ku nám do postele, ja som aspoň nemusela vstať, dojčila som v polospánku a neprebrala som sa úplne. A oddeené spálne- manžel sa vyspal do práce a viac pomohol, keby spal s nami, nič neporiešime, len by ešte on hučal, že nemôže ísť takto do práce. To sanmoyrejme neplatilo cey vgíkend, vtedy vstával aj on. A keď malý spal cey deň, ja so spala tiež, na všetko ostatné som sa vykašlala. Držím palce a neboj, bude to dobre 😀

kvetinqa
15. apr 2011

Aj mojmu muzovi namacali rodicia cumlik v mede zakazdym ked zaplakal a teraz vyslovene nenavidi med.. uz len vonu nemoze ani vystat.. 🙂 to vstavanie je uplne normalne, aj my sme v tom obdobi mali asi dva tyzdne, kedy sa mali budil pomerne casto... treba vydrzat. drzim palce

aliza
15. apr 2011

neviem, ci je to normalne, skor kazda kojacia mamicka ti povie, ze ano lebo este nenasla sposob, ako nocne kojenie zrusit. Ja som dceru tiez len vylucne kojila, ale od takeho 3 mesiaca som ju v noci prestala kojit. Bolo to na zaciatku narocne, ukludnit ju inak ako cicikom, ale ja som citala jednu vybornu studiu, kde pediater pisal, ze zdrave dieta nema co v noci jest, aj ked je kojene lebo aj MM spusti v brusku travenie a potom babatka nemozu spat, a ked nemozu spat lebo maju tazke brusko, tak co budu robit? pytat sa znova na prsnik....zacarovany kruh, z ktoreho nejde von. Takze to nie je o potrebe mojkania sa s maminkou, ved v noci sa ma spat a nie mojkat....Ja si myslim, ze najlepsie, co pre dieta matka moze urobit je, naucit ho pekne, pokojne, bezproblemovo zaspavat a spat a nie kojenie aj kazdu pol hodinu. Skuste vy pit mlieko kazdu pol hodinu v noci...ja viem, MM je lahko stravitelne, bla bla..ale pre zaludok babatka je to aj tak zataz. Prsia nie su dudel, ale strava. Len mamickam je pohodlnejsie strcit prso do ust, nemusia sa v noci uplne prebrat, nemusia vstavat a ukludnovat ...tak sa potom necudujte, ze rok a pol stare dieta sa pravidelne budi...robi len to, na co ste ho naucili...a urcite to normalne nie je.

beausa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annie13
15. apr 2011

pozor na ten med moze mu sposobit kazivost zubov

my mame 13 mesiacov a v noci je hore kazde 2 hodiny a kedy to skonci netusim, stale sa kojime

gaby21
15. apr 2011

Akoze tebe nic nehovori, ze med je alergen a moze sa az po ukonceni jedneho roka? Velka nezodpovednost davat trojmesacnemu dietatu cumel namoceny v mede, okrem vela inych negativ, jedno velke je, ze maly ti bude odmietat zeleninove prikrmy a vsetky ostatne. pretoze si ho uz naucila na sladku chut 🤐 . A to budenie, moze sa to zhorsit, niektore deti potrebuju papat aj v noci, a upravi sa to niekedy v dvoch rokoch, ja dufam, ze u nas skor, stale je hore 6 az 7 krat, nic nepomaha, na unavu si zvyknes, nebudes mat na vyber 😒

digysa
15. apr 2011

Jezis-Maria-Svaty Jozef! 3 mesacny infant a med do ust?
Som v takom soku, ze nedokazem ani poradit.....

Jedno je ale iste....vylucne ho nekojis...doplnas mu jedalnicek este aj medom 😝

vodnarky
15. apr 2011

kojit,kojit,kojit a znova kojit...je to normalne,ze sa tak budieva...je este malinky a zrejme patri mezdi dobrych papkacov,co mozes byt rada koli nemu... 🙂 ..a med prec!!!