4,5 mesačný nechce spať

julia630
5. feb 2015

Ahojte mamicky, chcela by som sa poradit. Moj 4,5 mesacny syncek zacal zle spavat, pred dvoma tyzdnami nam vysli prve zubky, tak tosom brala, ze je nervoznejsi, potom sme boli chori, este stale kasle, tak nechodime este vonku a maly mi nechce vecer zaspat, niekedy aj do polnoci, ked zaspi, tak pospinka len 3,5, niekedy 4 hod, zobudi sa, napapame sa, ale akonahle ho dam do postielky, zacne mrncat, aj ked ho znova vezmem a uspim,ci na prsniku, v kociku alebo na rukach, hned, ako ho polozimje hore a neslpi dalsie dve hodiny a len mrnci, potom je cez den sj troska nervoznejsi. Co mam robit? Cez den si pospi aj tri hodinky v kuse, predtym spal pekne, nebol problem, mozno ho uz mam zacat prikrmovat? Zatial cisto iba kojime. Vdaka za tipy a rady 🙂

pribinak
5. feb 2015

Ci treba prikrmovat zistis podla vahy v poradni, ak nemas termin poradne, tak lenzavolaj, ze chces babatko prevazit
Ja to vidim skor na to, ze je uz vacsi, takze cas spanku sa skracuje a cas bdenia sa predlzuje, viac vyzaduje tvoju pozornost a pritomnost, proste uz sa neda len tak odlozit do postielky, ze spinkaj

janickacrazy
5. feb 2015

@julia630 Možno je to aj tými zubkami, možno sa mu tlačia dalšie, aj ked to ešte nie je vidno, nemá červené dasienka? Bud rada, že ti spí aspon cez den pekne, aspon si s ním môžeš pospat aj ty, moj mladší spával od narodenia cez den po 10-20 minútach a ráno o 4 bol hore a už nezaspal ani keby som čo robila. V noci samozrejme každé 3 hodiny hore. Možno aj preto je taký, že sa nevyvetrá vonku, hádam potom bude lepšie. Prikrmovat by som začala až v 6.mesiaci, ked je kojený, skor netreba.

jolanamacku
30. mar 2019

Ahoj... Vychovala som tri deti a kazde bolo uplne ine...najstarsi vela spal, aj na krmenie som ho musela budit, cadto odgrckaval, mladsi sa budieval po dvoch ci troch hodinach, musela som ho pohojdat ci ponosit, zato jedol za troch a najmladsia bola taky zlaty stred. Tvoje babo uz podrastlo, zacina viac reagovat, chce tvoju pritomnost a pokial pekne pribera a prospieva tak zacni prikrmovat az okolo pol roka. A vsetky moje deti zacali najlepsie spavat v noci okolo jedneho roka, ked zacali skusat chodit, asi sa vzdy riadne umordovali, lepsie jedli aj spali. A ja som utahana spala tiez...