4,5 mesačný syn nevie cez deň spať

zuzanatur
14. jan 2014

Ahojte baby, potrebujem poradit. Moj 4,5 mesacny syn cez den vobec nevie zaspat. Zaspi iba pri kojeni, ale ked ho prekladam do kocika alebo postielky, tak sa vzdy zobudi a uz potom nevie zaspat. Energie ma zrazu akoby spal niekolko hodin, ale pritom je unaveny (a velmi nepokojny). Uz ani vonku v kociku nevie spat, tak strasne place, ze ak nezaspi od vycerpania (co sa casto nestava, kedze nemam to srdce nechat ho pol hodinu chrcat a kaslat, co tak place), tak sa s nim musim vratit domov. Sam v postielke nezaspi, chvilu sa tam vie zahrat, ale potom zacne byt nepokojny a snazi sa z postielky vyliezt. Ani raz sa mi este nepodarilo uspat ho doma v postielke, jedine pri kojeni, ale rada by som to zmenila. Mali ste niektora podobny problem? Este chcem pripomenut, ze pokojne lezat nevie- stale so sebou mece a je v pohybe, niekedy je tazke zdrzat ho na rukach, co so sebou tak hadze a obzera sa na vsetky strany.
Dakujem za akukolvek radu.

veronicka1901
14. jan 2014

Odkedy to trva? Predtym normalne spinkaval? Mozno je to len nejake prechodne obdobie, ktore prejde. Nasa mala bola velmi slaby spac uz od narodenia, podriemala na 15-20 minut a bolo hotovo. A bola potom nervozna, mozno ostatne maminy poradia lepsie.

zuzanatur
autor
14. jan 2014

Trva to asi posledny tyzden. Predtym vedel ale zaspat iba vonku, doma nie. Teraz uz ani vonku v kociku. Vcera sa mu prerezal 2. zubok, ale nemam pocit, ze by to bol ten problem, kedze ani predtym nevedel spavat

evulienkaslx
14. jan 2014

Ahoj, ma dost podnetov a hrania cez den? Moja ma 5 mesiacov a prestavala mi dobre spat v kociku, bola velmi na vestko zvedava, dala som jej dole striesku a chodili sme popod stromceky a tak. Pozerala, sledovala a niekedy aj zaspala v kociku alebo potom doma. Mne aj kamoske potom tiez pomohol cumlik a do ruciciek sme im dali plienocku alebo taku tuli hracku, to si ponatahovali, pokukali a dali si to kusok cez hlavu a tak spinkali.

zuzanatur
autor
14. jan 2014

@evulienkaslx podnetov a hrania ma dost. Cumlik odmieta, s plienockou sa zahra, ale k spanku mu nepomoze. Idem ho dnes dat do sportoveho kocika, mozno, ze trochu pokuka a potom zaspi. Vcera to ale vo vanick, ktoru som naklonila nepomohlo 😔

zuzik307
14. jan 2014

@zuzanatur my sme si tymto tiez presli...zacalo to okolo 4.mesiaca, akurat isli prve dva zubky, myslela som si, ze to bude tym...lenze zubky vysli a spanok sa neupravil...mala najskor prestala spat poobede, potom aj doobedu...trosku predriemla pri dojceni, ale vacsinou som ju ani nestihla prelozit a uz bola hore, plna energie 😅 nejake znamky unavy na nej nebolo absolutne badat 😒 kupila som si nosic, v nom zaspala...preslo to v 6. mesiaci, takze vydrzat 😉 pokial zaspava na prsniku, je to super, neries, nechaj ho takto zaspavat...moja takto zaspava doteraz a vyhovuje to obom 😉

bastika
14. jan 2014

Skús si pospať s ním mozno ked ťa bude mat nablizku zaspi. Koj ho lezmo a spinkajte obaja 😀

chrumka84
14. jan 2014

Pises, ze vie zaspat pri dojceni, ale pri prekladani sa zobudi. Tak si s nim lahni a uspi ho na posteli. Lahsie sa bude od neho odhadzat.

zuzanatur
autor
15. jan 2014

Pri kojeni poleziacky si zdriemne iba na par minut. Asi mi to ale bude musiet stacit 😊
Dakujem za rady 😊