4 mesačné bábätko nevie spať bez cumľa

cawes
2. dec 2012

Zienky poradte co mame robit. Maly cely den je bez cumlika nepotrebuje ho, no pride vecer a zaspi len s nim ak mu v noci vypadne tak sa zobudi s placom, ked mu ho nedam bude plakat a plakat ani na rukach chovanie ani nic ine nepomoze. Ked mu ho dam tak zaspi ale zase mu vypadne takze stale dookola vstavam. Doteraz to nerobil zacalo to asi pred 10 dnami. Je na UM.
dakujem

limoncino
2. dec 2012

@cawes neber mu ho, "dudlovanie" ho upokojuje, dodáva mu pocit istoty a bezpečia. Viem, že je isto otravné vstávať, ale keď mu ho len dáš do úst a nebudeš s ním bojovať, nedám a nedám, tak si ráno ani nebudeš pamätať, že si vstávala.. Ver mi, že ja by som pri dcére dala hocičo za to, keby chcela cumlík.

cawes
autor
2. dec 2012

@limoncino no my prave nevieme co robit, lebo fakt je to tiez otravne ked vstavas, no tiez ked place. Ja som si myslela ze ked ho vypluje tak ze mu ho nedam ze ho upokojim inak, ale neviem ci to pojde.

bodka70
2. dec 2012

@cawes , možno mu nevyhovuje veľkosť cumlíka či tvar, chce ho, chvíľu podudle, ale je nevyhovuje mu jeho tvar, tak vypľuvne a tak dookola... Možno by pomohlo vyskúšať iné cumlíky...
poprípade mu vadí niečo iné, čo ho ruší zo spánku, alebo mu vadí že spíš tesne pri ňom a ruší ho to , alebo naopak, ak je v postieľke, že je ďaleko od teba, môže mu vadiť spací vak, alebo to že v ňom nie je, teplo, zima, možno chce mať voľnosť pohybu, alebo naopak tesnejšie zavinutie, aby sám seba nerušil svojimi pohybmi, môžu mu ísť už zúbky, mohlo to byť po očkovaní... možností je x, treba vyskúšať zmeny a keď nič nepomôže, skrátka počkať, kým z toho vyrastie, byť trpezlivý. Niektoré bábätká sú proste nervóznejšie a horšie spia, hoci predtým mohli spať dobre. Tiež mám 4mesačného synčeka a strieda obdobie lepšieho spania s horším 😉

pralinka25
2. dec 2012

mozno mu zacinaju rast zubky a preto ho vypluva v spanku. no s tymto trebalo pocitat uz ked ste ho na dudlik naucili pretoze toto robia dudlikove deti. aj nas mal dudlik. robil presne to isteaz pokial si ho nevedel v noci v postielke najst sam. co trvalo pomerne dlho a aj tak sa stalo ze mu vypadol z postielky. nas maly ma 2,5 roka a este nikdy neprespal celu noc do roka sa budieval nie len na dudlik aj 20x za noc. teraz sa budieva okolo 5 x. su aj horsie veci ako vstavat k 4 esacnemu babatku kvoli dudliku. ak mate len tento problem zavidim vam 😉

cawes
autor
2. dec 2012

@bodka70 tak to si mi fakt pomohla. Neni ani blizko, ani daleko, neni mu zima, ani teplo. Nevadi mu ze je v perinke, ani v spacom vaku, nevadi mu ani ked je bez toho. Nevadi mu ci spim s nim v detskej, ci v spalni. Spi dobre, pokial si niekedy v noci nespomenie ze nema cumlik.

cawes
autor
2. dec 2012

@pralinka25 ano mame len tento problem.

bodka70
2. dec 2012

@pralinka25 , no nemusí to byť vždy také zlé, čo sa týka toho spania. 😉 . Moja druhá dcérka tiež mala cumlík, tiež ho mala na zaspávanie a napriek tomu od 10mesiacov prespala celú noc bez budenia 😉.

dedenini
2. dec 2012

@cawes myslim ze to chce len preckat... uvidis ze zachvilku zase bude nieco ine a nove a toto sa upravi ... ved je to len babatko este... drzim palceky 🙂

pralinka25
2. dec 2012

no tak vazne to moze byt aj zubkami oni su totiz neni dlho vidiet ani nemusia byt naliate dasienka a preto ho v spanku moze vypluvat. ak vam to naozaj velmi vadi tak treba len vytrvat a nedat mu to i ked si myslim ze v tomto veku brat dudlik bude tazke pre maleho ale aj pre vas.

bodka70
2. dec 2012

@cawes , neviem či si to myslela ironicky 😕 , chcela som len pomôcť, hm.... 😝

pralinka25
2. dec 2012

@bodka70 ja viem ze to spanie nesuvisi s dudlikom. v nasom pripade isto neni na vine dudlik co s tyka nespania. to som len chcela poukazat na to ze to budenie nemusi byt len kvoli vypadnutemu dudliku

cawes
autor
2. dec 2012

@bodka70 nie nie len som ti odpisala, ze co sa toho tyka tak to mame vsetko vsetko odskusane a fakt spi pokial sa nezobudi na cumlik. On sa v podstate ani nezobudi, ma zatvorene oci a hlada cumlik

sendy182
2. dec 2012

@cawes môj starší syn mal cumeľ len na spanie..........kým nezaspal........ako náhle zaspal cumeľ vypľul..... 😀 ....chcel iba silikonový nuk tvarovaný...........v noci spal pri nás a ak sa zobudil len som hľadala pohmatom kde môže byť......dala som mu ho naspäť......upokojil sa a spal ďalej...........cez deň vôbec cumeľ nemal....iba na spánok........ 🙂 😉 🙂,,,,,ak by si zrušila cumlíček je dosť možné že si zvykne palček cmúlať......až vycmúľať 😕

cawes
autor
2. dec 2012

@pralinka25 ja neviem, najhorsie je ze vsetci dr. aj poradna mi hovoria ze zubky este nejdu. A to ze sa takto budi je normalne teda to ze sa budi v noci, nie na cumlik, co ma dost irituje, kedze mam kamosku a ta ma 6 mesacne babo ktore spi 20 hodin z 24. No moj ma 4 a spi mozno za cely den aj noc dohromady 12 z toho 9-10 v noci. Takze neviem co je normalne co nie je. To mu ho nedat skusame ale bohuzial kedze placka a neda sa inak utisit tak mu ho radsej dame, ale bojim sa ze bude mat pol roka, rok a cumlika sa nezbavime.

bodka70
2. dec 2012

@cawes , prilepiť mu ho páskou? 😀 😀 😀 😀 (to len žartujem 😉 ) - chápem, je to nepríjemné, ale fakt, uvidíš, všetky takéto veci prejdú a prídu ďalšie (napr. taký detský vzdor 😉 😀 ), ako to už tu bolo spomenuté... j

cawes
autor
2. dec 2012

@sendy182 asi blba otazka, ale ten palcek sa potom deformuje??? no vies co prekvapive je ze cez den si cucka obcas prsty ale v noci ani za nic. Moj maly ma tiez cumlik skor v noci ked ide spat. Lebo cez den v kociku napr. ci v hojdacke zaspi bez neho

cawes
autor
2. dec 2012

@bodka70 nad tou paskou premyslam, skor by sa mi hodila taka gumicka ako na okuliare pre male deti. ach jaaj no ved to nieco prejde a potom pride nieco este väcsie aspon taky pocit z toho mam. 😀

cawes
autor
2. dec 2012

@sendy182 a este jedna otazka, preslo to vobec niekedy ze uz mu vypadol a nechcel ho alebo ako si to riesila??

pralinka25
2. dec 2012

@cawes no to tvojej kamoske uprimne zavidim. moje dieta spalo prvy rok mozno 5 hodin z 24h aj to s prestavkami my si nespanku uzivame uz 2,5 roka a to intenzivne nespaval ani v noci ani cez den.
no zubky rastu na niekolko faz kym vykuknu von ze ich je vidiet, moj maly mal na konci 4 mesiaca uz dva dolne vonku takze mozne je vsetko. a mozno ho naozaj budi nieco ine a az vtedy zisti ze nema dudku tak si vypyta.

bodka70
2. dec 2012

@cawes , to radšej neskúšaj, mohol by sa v noci napríklad dusiť, zabehne mu slinka a podobne .
A čo sa týka odvykania od cumlíka , tak to zas nie je také strašidelné, obe dcérky si v pohode odvykli - jedna ako ročná, druhá na rok aj 3 mesiace.
Ked má dieťa silnú potrebu čosi v puse dudlať, tak to bude robiť, či mu cumlík dáš, alebo nie - ak nie cumlík, tak potom palček, rožok plienky, vankúšik a podobne.... Takže skôr asi skúsiť iný cumlík, keby bol kojený, tak to môže vadiť niekedy, ale ak je na UM, tak je to jedno a ak sa mu dobre pri tom zaspáva, tak je to predsa len lepšie ako palček. 😉 .

cawes
autor
2. dec 2012

@pralinka25 aj ja len ticho zavidim kamoske, ktorej dieta len spi a ani neplace no co uz kazde mame ine a ja by som mojho nevymenila. Tiez sme si mysleli ze su to zubky tak neviem. A co sa tyka toho ci mu nieco vadi ked spi, nemyslim si to ze ide spat o 20:30 a zobudi sa rano o 3-4 je si myslim ok, problem je v tom ze dalej bez cumlika nezaspi.Respektive niekedy spi 4 hodiny a zase sa len jemne prebudi, on ani neni hore, ocicka zatvorene a spinka len placka za cumlikom.

pralinka25
2. dec 2012

@cawes palcek sa nedeformuje ale zuby sa deformuju cmulanim palca omnoho viac ako dudlikom. takze palec je omnoho omnoho horsi na zubky aj na buducu rec a hlavne neda sa zahodit takze cmulat ho odnaucit je omnoho horsie a moze si ho cmulat dlhe roky co moze vyvolat vazne logopedicke problemy

wewus1234
2. dec 2012

@cawes my mame ten isty problem.,aj spi hociako..cez den ju uspavam iba v kociku na zahrade.,prvych 30 min spi tvrdo a potom chodim 5min kocikovat aby spala dalsich 15min a takto to tahame az kym sa poriadne nezobudi.,pretoze ked place,staci,len pohnut kocikom a spi.,a s cumlikom?po kup[acke ked ju ulozim zaspi tiez naskor na nejakych 30min a potom aj zo 4 x musim ist k nej a dat jej cumel,lebo place..ale mam odskusane,ze ked mi vypluvala cumel,tak som ju zobrala na ruky a skusila nechat este odgrgnut.odgrgla a cumel uz nevyplula.,narazam na tie vstavacky z postele,lebo aj to poznam a je to dost unavujuce

sendy182
2. dec 2012

@cawes no už som videla vycmulkaný palček 😀 😀 😀 cmuľanie palčeka hlavne v spánku škodí čelusti a zúbkom.........radikálne som to začala riešiť v období keď ho začal hrýzť..... okolo 1,5-2r. som ho vyhodila......večer som ho na to upozornila.....že je deravý a už nemajú v obchode..........prvá noc bola "veselá".....hľadal ho.....nemal ....neplakal.....a už nikdy nespal s cumlíkom........toť naša skúsenosť...........pretože už som kupovala pomaly mesačne cumlík.......... 😲

cawes
autor
2. dec 2012

@wewus1234 ja som tiez skusila dnes pochovat a este odrgol tak uvidime, zatial spinka bez cumlika tak uvidime ako dlho.

masinka
2. dec 2012

@cawes ako to tu tak citam, tak vas problemik by vyriesilo, keby si si nasla inu kamosku ;-D taku, co ma nespave dieta 😀 alebo jednoducho deti prestan porovnavat.. usetris si tak kopu starosti aj v buducnosti..... jej dietatko sa mozno bude o mesiac skor otacat, bude skor lozit, sedkat , stat, chodit, skor da papa, ako rocne bude vacsie, tazsie a mat viac zubkov, dlhsie vlasky a bude vediet povedat o dve slova viac a ty budes uplne zbytocne nestastna.

cawes
autor
2. dec 2012

@masinka to si nemyyslim, kedze ja ich neporovnavam. Len vravim ze jej dieta od malicka spava, takze aj vo veku ked mal 4 mesiace.

martinkacasarova
2. dec 2012

Ahoj,nech dudluje a čo! Môj malý má 2,5r a stále ked ide spinkať dudluje.Sem tam mu vypadne-spí potom bez dudla,ale je to jedno chcem ti len povedať že sa zbytočne zaťažuješ s takými blbosťami,v živote nás okolo detí čakajú horšie veci ktoré budeme musieť riešiť a nie či dudluje.Netráp sa tým,vždy si povedz že pokým pôjde do škôlky sa všetko odnaučí,máš čas-nesil to,každé dieťa je iné.Moja sestra dudlovala aj v škôlke a tu je...čo zmeškala? Je zdravá,má dieťa atd.Neboj žiadnemu dieťatku detské zvyky nezostanú navždy-tak sa netráp nepotrebným zmýšlaným...hľavne že je dieťatko zdrávé to je dôležitejšie ako či také malé dieťatko dudluje a či nie. 😒 😒

tova
3. dec 2012

@cawes moje deti maju skoro 3.5r a stale zaspavaju s cumlom, ked zasipia ho vypluju alebo im ho vezmem. ziadne krive zuby nemaju a su v poriadku, cez den nenosili cumel. 4 mes. by som urcite cumel nebrala. kamaratkina dcera ma 4r. nikdy nemala cumel a prst ma v ustach stale aj pocas dna. Moje dvojicky nespali v kuse celu noc prve 2 roky!!! aj to je normalne kazde dieta je ine. Viac nespali ako 3 hod. vkuse. az od 3r. pravidelne prespia celu noc bez toho aby sa budili.

sante81
3. dec 2012

@cawes tento isty problém som vyriesila asi pred tyždnom, vstavala som a podávala dudel asi 10x za noc, uz som bola zufala, kupila som iny druh dudla a vačší od 5. mes a moja princezná sa zobudí uz len 2x a to na kojenie, dudel v noci aj ked vypadne, tak nehlada.