Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

4 mesačne dieťatko a problémy so spaním

jankas37
3. nov 2012

Ahojte baby.Mám na váš prosbu o radu a už vopred ďakujem za všetky rady.
Ja viem že takýchto tem tu už bolo viac,ale bohužial v žiadnej som nenašla svoj príklad len niečo podobné.Naša dcérka mala včera 4mesiace.A keďže už viac nevládzem rozhodla som sa napísať a tým vás skúsené maminky poprosiť o radu.Keď sa narodila asi necelý mesiac sa mi zdalo všetko fajn.Spinkávala,bola vcelku kľudná.No po mesiaci ako keby prišla rana a proste je to doteraz.Kojila som ju dva a pol mesiaca,keďže sa to už dlhšie nedalo.Bola nekludna od prsnika sa mi odpajala aj 50raz za kojenie a ja som uz nevladala.Len som si ju prikladala,proste mi z nicoho nic zacala odmietat prsnik preto som sa rozhodla davat Nutrilon.Bohuzial nic ine mi neostavalo.Všetci v poradni do mna hustli neboj sa prespi ti celu noc,bude kludna,ale vobec to nebola pravda.Za kojenie sa mi budila kazde tri hodinky,napapala sa a bola to este aj vyhoda lebo niekedy mi zaspala na prsniku.Ale to čo sa deje teraz je hotova katastrofa.
Uz tri mesiace sa trapime.A zda sa mi ze to je coraz horsie a horsie.Svoje dieta milujem nadovsetko no je toho na mna dost a uz pomaly nevladzem preto som sa rozhodla poziadat vas o radu.Pisem teraz nad ranom,lebo bohuzial inokedy sa mi neda :( Som unavena,vycerpana bez zivota :( No uz by som asi mala zacat stym co mam za problem.Proste naše dieťa mi pripada ako keby denne fungovalo na 20 Red bulloch.Proste spinka malo,cez den vobec.Jedine kde zaspi je kocik.Zobudi sa vzdy okolo 6-7:00 rano,potom buntosi.Smeje sa,rozprava.Takze to uz sa nevyspime viac.No a ked odide muz do roboty o osmej,tak to zacne plakat a chce spinkat.Lenze problem je v tom ze ona nedokaze zaspinkat.Vzivote sa mi nestalo ze by zaspala sama,mozno ten prvy mesiac ale teraz uz vobec.Vzdy musim byt pri nej ked zaspava.Najprv ju nosim na rukach asi pol hodinu,potom ju polozim no hned sa prebere,pozera zuzle cumel,no drzim ju za rucicku a podari sa jej sem tam zaspinkat.No trva to asi 15minut a je hore.Zacne plakat lebo chce spinkat ale neda sa jej.Ked spim pri nej dam jej cumlik upokoji sa a zas chvilku vydrzi ale musim lezat pri nej.Nic nespravim len lenzim a sledujem.Nemozem zaspat lebo keby zaspim a vypadne jej cumel a ja jej ho rychlo nevlozim je hore.Ja uz nevladzem.Potom zuri ja som nevyspata unavena,doma je bordel,nenavarene lenze ja musim byt stale pri nej.Potom uz nevladzem vytiahnem kocik nachystame sa a ideme von.Tam pri chvilke trucovania zaspi.Vcelku rychlo.Mozu pri nej aj bomby strielat spi ako zarezana.Nenapadne vynesiem kocik do bytu a je hore :( nepomaha kocikovat pri otvorenom okne ani na balkone.Vie ze nejde po hrboch hned je hore.Denne nabeham milion kilometrov.Niekedy uz neviem kde mam ist.Ked uz to vzdam tak sa spolu hrame no zas zacne zyvat a vidim ze sa jej chce spinkat no bohuzial ona to nevie.Nikdy v zivote mi nezaspala sama.A ja uz neviem co mam robit.Doma ak mi aj zaspi je to fakt len najviac na pol hodinu.Stale sa mece,rozhadzuje rukami,kope,rozprava,smeje sa.Je to pre mna strastne narocne.Pritom som si myslela ze som dost silna no asi nie :( Aj ked ju krmim um,budi sa mi kazde tri hodiny.Zaspinka,no z hroznymi problemamy.Teraz mi ani tak nejde o mna ja to uz nejak musim zvladnut ale ide o nu.Vidim ako sa trapy a aka je vysilena.Jedine co pomaha je ten kocik,tam nepotrebuje ani cumlik.Ale uz je hrozna zima a ja proste ju nemozem vozit od osmej rana do vecera.To by jej vyhovovalo najviac.Prosim poradte co mam robit.Skusala som vsetko,nic nezabera :( Doktor mi povedal ze je normalne ked som mu povedala ze ked som snou bola doma ked prsalo nespinkala od 7:00 rana do 22:00 vecera.No podla mna to normalne vobec nieje :(( a ja uz neviem co mam robit ako si pomoct.A este jedna otazka.V poslednej dobe mi zacala niako moc prdkat proste vkuse pri papani,aj po.Nechapem,nikdy to nerobila.Kaka z nutrilonu kazdy den,davala som jej aj sab simplex ak ju zduva ale nejak nepomaha.Dakujem za vsetky rada.Fakt.Uz neviem co si pocat.

jankas37
autor
4. nov 2012

A skusala som po radach niektorych bab,davať cez noc cajik,oklamat ju ze nedostane mliecko ale nepomahalo to.Nechcela a rano ju potom prehnalo taku vodu,tak davam mliecko.No fakt niekedy sa zobudi aj po dvoch chodinach a place.

dejka77
4. nov 2012

Mozno by si mala vyskusat satku, takto bude pri tebe a aj ked nebude spat, ty mozes robit co potrebujes v domacnosti. Ine mi nenapada co ti poradit.

sofinka13
4. nov 2012

V prvom rade, čo sa týka dojčenia, tak si zrejme mala len laktačnú krízu a mohla si kontaktovať laktačnú poradkyňu a dojčila by si dodnes. My sme si prešli niečím podobným, Laura mi takéto odmietanie prsníka robila takmer do 7 mesiaca to sme ani nemali laktačnú krízu. Nadojčila sa jedine, keď už zaspávala. A čo sa týka toho spánku, to že sa budí v noci každé 3 hodiny, aj keď je na UM, to je úplne normálne. UM nezaručuje, že dieťa bude spať celú noc. A spánok cez deň. Moja Laura spáva od narodenia 3x za deň po 10 minút!!!!!!!!! Ver mi, prvé týždne som bola z toho na prášky. Vravím si, to nie je možné, aby také mrňa spalo tak málo. Od prvej dcérky som niečo také nepoznala. Tá v kočíku prespala aj 2-3 hodiny a doma v postieľke tiež pekne spinkala. No ale musela som si zvyknúť. Dodnes spáva cez deň tak málo. V noci je niekedy hore aj 100x. Ale my sa stále dojčíme. Takže sa jej len šupnem cicík a spí ďalej. Ale ja už koľkokrát nemôžem zaspať, keď je 50x zobudená. Aj teraz mi sedí na kolenách a nespíme ☹.
Ťažko pri takýchto problémoch hľadať riešenie. S istotou viem povedať len to, že to časom určite prejde a každé dieťa skôr či neskôr bude spávať lepšie a dlhšie. Prešla som si aj pri Sofinke všeličím, okolo 9 mesiaca sme mali obdobie, že bola hore každých 5 minút. Ale ono to súvisí jednom s druhým. Idú zúbky, detičky si ešte nevedia dať cumlík samé do pusy, chcú byť pri mame.
Do zavinovačky ju už asi nedávaš. Ale skús to možno znova, niektoré detičky majú rady, keď sú v zavinovačke, aj keď sú už veľké. Dáva im to akýsi pocit, akoby by boli v bezpečí maminkinho bruška. Cez deň skús tú babyšatku na nosenie. Popros niekoho, aby ti ju pokočíkoval a ty si pospi.
Treba vydržať. Neboj o chvíľu to bude lepšie a lepšie. Držím palce a prajem veľa síl.

sante81
4. nov 2012

@jankas37 v prvom rade sa musís dat ty psychicky do poriadku, lebo dieta je tvoj barometer nálady. a v dobrom ti závidím, ze más len takyto problém. čo sa tyka kojenia, moja dcéra ma 4 a pol mesiaca a kojím iba počas jej spánku. mame dojcensky strajk s prestávkami uz 3 mes, prisat sa vie iba v noci ked spí, cez den ju nosím na rukách, uspávam, niekedy chvilu niekedy aj hodinu. spánok tiez neriesim, uspávam v kočíku, na rukách, ako malej vyhovuje. varím ráno ked deti spia. áno mam ešte jedno 3 rocné dieta, ktoré je uz 2 mes doma choré, v skôlke bol 2 tyždne. a som s nimi vačšinou sama kedze muz je v robote do večera a zvládnut to musím, lebo nemám na vyber. upratuvanie by som nechala na večer, alebo zapojila manzela a hlavne by som sa venovala dcérke. kazdé dietatko potrebuje matku, tvoja mozno o kusok viac a najma pri zaspávaní, mne zaspala málokrat sama od seba a ked sa mi dá, tak kocikujem pred obedom 2 hod a poobede 3hod. či je vonku zima alebo dázd. ked sa kocík zastaví, tak je do 5 min hore. neporadím si, tiez by som si rada sadla, vylozila nohy, ale nedá sa to. drzím ti palce, malinka trosku podrastie, a bude lepsie

jankas37
autor
4. nov 2012

@sante81 Ahoj.Veď ja sa z nej teším len mi je luto ze nemoze spinkavat preto som písala ci by nevedel niekto poradit.No ako vidím treba len prečkať.Ja už nekojim koli tomu ako to bolo že sa stale durdila na prsniku aj ked som chcela kojit aspon do pol roka.No ja tak isto kocikujem.Ja som kolko razy von cely den.Od rana do vecera.Tiez nemozem kolko razy zastat lebo by sa hned prebudila placom.No nieje to take jednoduche.Obdivujem ta ze mas este jedno dieta.Ja neviem ci by som to zvladala,aj domacnost aj dve deti.Mozno neskor si poviem ze ano,ale teraz momentalne nie.Lebo neviem čo skor zo sebou.Na seba cas uz duplove nemam,ucesat sa alebo nieco take.Hreben vidim tak raz tyzdenne.No ale co narobis :( A kedy sa tvoje male polepsilo.Myslim to prve?

ivani
4. nov 2012

ahoj ja mam 5 mesacneho syna, ktory mi od troch tyzdnov nespaval cele dni. ked mal asi 3 mesiace som to vzdala a vzdy tak 1,5 hod po kojeni ked zacal byt unaveny som ho pestovala a zaspal. nehovorim ze to slo hned na prvy krat. trvalo to kym si zvykol a kym som ho naucila ze po papani treba spinkat. niekedy hucal a nervacil na rukach ze ho pestujem ale nepomohlo. vzdy som mu povedala ze mam vacsiu vydrz ako on a je ja tu urcujem pravidla 🙂 nemohol protestovat viac. a takto fungujeme doteraz. takze ho a rukach uspavam 4x denne. a to mi ale este nezarucuje ze bude spat hodinu, niekedy je to iba 20 min a ked uz spi okolo hodinky tak ho kontrolujem ci je v poriadku. a ked chcem nieco doma upratat tak iba ked ho mam v klokanke. dam ho tam a vysavam upratujem. jemu sa to paci lebo je hrozny zvedavec a moze sledovat co robim a je to pre neho omnoho zaujimavejsie ako lezat v postielke alebo v ohradke a pozerat do stropu. keby sa mne moj maly zobudil o 6,00 alebo 7,00 bolo by super. ale on sa budi o 5,00 pretoze vtedy kaka a uz viac nezaspi. dnes v noci bol hore asi o 22,40 o 0,00 a potom kazdu hodinu, a to iba preto ze spinkava na boku a drzi sa postielky, tak si trieskal hlavicku o mriezky postielky a vzdy sa nato zobudil. tiez som nevyspata, unavena, doma mame ako v saigone a chladnicku prazdnu ale kto povedal ze mat dieta je brnkacka tak klamal. s frajerom sme zaviedli system ze mne syn place cez tyzden a jemu cez vikend,
btw: tak ako pisala sofinka13 s tym balenim do perinky. ked uz neviem co s malym, tak ho zrulujem do tenkej deky ze mu trci iba hlavicka, rucicky ma pri telicku a nemoze sa hybat. vtedy sa uplne ukludni a zaspinka aj na dlhsie, lebo sa nemoze gulat a teda nenaraza do postielky a nebudi sa. jemu sa asi paci ked je zviazany a pamata si to z bruska ked tam nemal moc miesta 🙂)

alena0305
4. nov 2012

@jankas37 Mne toto robil syn (teraz 5 rokov) - spával len v kočíku - dvakrát za deň po 3 hodiny -či bolo 35 stupňov alebo -15. Doma sa naučil spávať až v 10 mesiacoch. Maličkým deťom sa striedajú fázy spánku po tých 15-20minútach tvrdšieho spánku prechádza do ľahkého a vtedy sa doma budí - v kočíku cíti kolísavý pohyb a tak drieme stále. Čím je dieťa staršie tým má tých ľahších spánkov menej - preto staršie deti lepšie spia. My sme sa striedali - pomohla mi mama aj svokra s kočíkovaním cez týždeň a muž cez víkend. Skús vydržať 2-3 dni aby sa vyspala dobre v kočíku a potom bude možno doma kľudnejšia a zabaví sa aj sama - máš hrazdu s hračkami alebo lehátko, do ktorého by si ju dala (bývajú aj so závesnými hračkami) so sebou do kuchyne - ty si niečo porobíš a ona sa trošku pohrá a bude ťa pozorovať. Lebo keď je nevyspatá a nervózna - tak sa sama nezabaví a celý deň len uspávaš - to je začarovaný kruh. Teraz mám 6mesačnú dcérku - tá je 2 hodiny hore a potom zaspí niekedy na pol hodinu - niekedy na dve hodiny - cez deň tak trikrát a dokopy asi 3,5 hodiny. Skús ju ráno po zobudení prebaliť, nakŕmiť a nechať pod hrazdou, v lehátku (ak nemáš tu v bazáre "hračky" je toho veľa a za tretinové ceny) a ty si niečo porob- potom sa jej venuj - dávaj na bruško nech sa riadne unaví a keď bude už po takej 1,5 hodine - nervózna skús uspať- na cumlík môžeš dať aj trošku glukózy (hroznový cukor - dávajú aj v pôrodnici). Ja malú kojím takže keď je už riadne unavená dám piť a zaspí. A ešte ma napadlo pri synovi sme mali doma požičaný klasický hojdací kočík a spával v ňom - ten si môžeš previezť kde potrebuješ a keď bol hore trošku som ho podložila vankúšom aby na mňa videl kým som trochu čosi porobila. Ale najdôležitejšie je aby si sa dala trošku do kľudu - ak budeš nervózna bude aj ona - ak ti má kto pomôcť - daj malú kočíkovať a keď bude najhoršie tak si ľahni a pospi - večne to trvať nebude a postupne bude lepšie a lepšie.

mamahanky
4. nov 2012

@jankas37 hned na zaciatok ti chcem zapriat vela siiiil...mozno sa teraz vela mamiciek zhrozi ale skus vyskusat nejake homeopatika...niektore deti maju vnutorny nepokoj ktory im nedovoli zaspat aj napriek tomu ze su unavene....skus nieco na ukludnenie alebo existuju aj na spanie...pozri si to....je dolezite aby si si aj ty oddychla a cakat na zmenu moze trvat este dlho...pridu zubky a choroby mysli aj na seba!!!

jankas37
autor
5. nov 2012

@sofinka13 Ahoj.Ďakujem za radu,po tom ako som si prečítala tvoj príspevok.Skúsila som ju dať do zavinovačky.Ale kdeže,plakala a plakala,nakoniec ju muž rozbalil,lebo nemohla metať ručičkami a to ju hnevalo.Aj ja som už z toho na nervy,lebo nieje to fakt jednoduché a keď si ešte nato sama :(

jankas37
autor
5. nov 2012

@ivani
Ahoj.Mne sa ju podari tak zviazať len v kočíku vo fusaku.Ručičky jej strčím dnu a keď snimi nerozhadzuje je jasneže kludnejšia ale doma som už skúšala pod perinu kadejako,ale nešlo to.Dnu sa jej to proste nepáči.O tej ladničke mi ani nehovor.Nemám kedy ísť na nákup a keď aj ideme polovičku vecí zabudnem.Ideme s malou lebo ju nemáme kde nechať a to je také nakupovanie že katastrofa.Včera sme si chceli ísť pozreť nejaké veci no ale jej sa to nepáčilo tak sme rýchlo z nakupovaním skončili.Mám dojem že zachvíľu spadnem na nohy.
@alena0305
Ahoj.No toto všetko som už skúšala,ale samozrejme ďakujem.Najhoršie je že som na ňu sama.Muž je od rána do večera v robote a cez víkendy je tiež mimo.Takže nemám to jednoduché.Voziť mi ju nemá kto.Bývame v meste a vieš ako to tu chodí.Nemám tu ani žiadnu rodinu takže to je na prd keď už tak musím povedať.Máme hraciu deku,vibračné a hojdacie lehátko,hračie na ameluja,ale jej sa jedna vec páči desať minut a keď si ju už obkuká nemá zaujem 🙂 neviem či mám plakať alebo sa už t oho smiať.Niekedy sa mi zdá ako keby mala viac rozumu ako ja.Ráno sa zobudí prebalím ju napapa sa.Muž odíde.Zatiaľ pozerá telku.Ja sa snažím za pár minút kým je tiško niečo porobiť,no ale to je tak otázka 20minut maximalne.Potom sa sňou hrám,no keď už by som chcela nedajbože odist napriklad povesať pradlo,zacne skriekat a durdit sa.Keď pridem nazad začne sa smiať,ale keď si ju nevšímam zas to isté.Musím sa sňou stále rozprávať.Keď vidím že už začína zývať tak ju zoberem na ruky a snažím sa ju uspať.Zaspí ale musím ju dlho hompálať,potom ju položím je hore!Toto ide stále dookola celé doobedie.Niekedy sa stane že zaspí aj keď ju položím ale budí sa ako jej vypadne cumlík a zas je hore.Niekedy mám také nervy že by som jej ho najradšej prilepila.Ja viem je to hnustné.Veď ja ju lubim len niekedy je človek na nervy,a keď ho vytlaca z ust a potom začne plakať tak to je katastrofa.No a keď to už nejde idem do kočíka a potom kočíkujem do večera.Doma nič neurobím a keď príde muž som ako zhnitý pes a ledva žijem.Po tomto ako si to tak čítam sa čudujem vôbec že som sem písala a žiadala niekoho vás o radu,lebo asi mi není ani ako pomoct.
No ale aspoň teda čo stym cumlikom.Ona sa budi hlavne nato potom,keď už aj zaspí že ho nemá v pusinke.Tak neviem čo už mám robiť.

jankas37
autor
5. nov 2012

@mamahanky Ahoj.O tom mi hovoril aj muž,ale neviem či to je dobré niečo také skúšať.Veď to ja vidím na nej že ona je taká nekludna že proste chce spinakať ale ako keby sa jej nedalo.že by ju niečo rušillo.niekedy to je možno z jej strany spekulovanie,že skúša čo budem snou robiť ale niekedy fakt ako keby bola až taká vynervovaná že nevie ako ma zaspinkat.

mamahanky
5. nov 2012

@jankas37 ved prave preto....za skusku nic nedas...upokoji sa ona a potom aj ty....

mb
7. nov 2012

@jankas37 ahoj skus poprosit lekarku nech malej zoberie vyter z konecnika.Mozno ma mala nejakeho bacila a preto je nespokojna.Deti zvyknu mat bacil,ktory im robi neplechu v brusku 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli