4-mesačnému synovi sa robia modriny na nožičkách

zzzzuz
13. jan 2020

ahojte,

mam 4mes syna. Uz v porodnici mal sem tam malu modrinku na lytkach. Pripisovala som to tomu ze ma jemnu tenku pokozku a pri manipulacii pri prebalovani sa mu otlaci moj prst a vznikne modrina (vzdy s nim manipulujem maximalne opatrne a jemne) Teraz ked ma skoro 4,5 mes. ma na kazdej nozke aj 10 malych modriniek. Stava sa to aj vam? chytam ho naozaj opatrne, len co si ho pridrzam ked kope pripadne ked pod neho davam cistu plienku. Teraz ma zatial najviac tych modrin a preto som sa zlakla. Nechcem vsak hned volat dr, lebo jej volaval skoro pravidelne ..dakujem za kazdy nazor pripadne aj radu

modriniek

mogaa
13. jan 2020

@zzzzuz na najbližšej poradni jej to spomeň...zoberie mu krv na rozbor(hlavne na zrážanlivosť) + môže to byť aj slabšia anémia aj vtedy sa robia modriny...

zzzzuz
autor
13. jan 2020

@mogaa dakujem, ideme buduci utorok nastastie. tak pockam aj ked mi to neprijemne vrta stale v hlave

kika831
13. jan 2020

@zzzzuz my sme to nemali ani pri jednom z deti, ale urcite by som trvala na vysetreni krvi. Urcite to treba povedat lekarke.

mogaa
13. jan 2020

@zzzzuz zoberie krvný obraz a uvidí....

sunny8
13. jan 2020

Môžu to byť oslabené steny ciev

83lenka83
14. jan 2020

@zzzzuz moj maly (3mesiace) ma anemiu ale modriny sa mu nerobia, urcite by som to povedala dr.