4 mesačný synček stále nemá pevný režim

zmuzmu
25. jan 2013

Ahojte mamičky. Mám 4mesačného synčeka a stále nemáme pevný režim. Už som z toho zúfalá. Malý chce spinkať vždy v iný čas, vždy v iný čas je hladný ( kojíme sa). Snažím sa s ním chodiť von vždy o 11:00 nech si pospinká aj dávať ho na malé spánky ( doobeda a poobede) cca v rovnakom čase, lenže jemu sa zakaždým chce spinkať inokedy ( záleží na tom, akú máme noc, lebo v noci ho často trápi bruško a potom sa nevyspí)... prosím, poraďte... ďakujem

ikke
25. jan 2013

heh...4-mesacne a pevny rezim 😅
poradim - zmier sa s tym a priprav sa na to, ze to este kludne par mesiacov takto moze ist dalej.

maria.vinea
25. jan 2013

dieta nie je stroj cize tak lahko nastavit rezim sa neda.. moj sa v troch mesiacoch zmenil totalne o tri to zas moze byt inak , cize ziadne zufalstvo do roka pevny rezim je velky sen 🙂

sabina84
25. jan 2013

Dieťa si spraví režim samo,podla toho kedy je unevené a hladné

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka268
25. jan 2013

To, co pises je uplne normalne. Mas este male babatko na to aby malo pevny rezim, su samozrejeme aj vinimky ale ich je skor menej ako viacej. Rezim si najde, neboj sa. Teraz to neovplyvnis. Ak by som to mala ja nejako casovo ohranicit u nas to bolo okolo 1,5 - 2 roky. Nech sa to skoro upravi. 🙂

lea641981
25. jan 2013

@zmuzmu ani nebude mat 😒 ak ano tak kratkodobo lebo deticky sa menia 🙂

kika831
25. jan 2013

@zmuzmu Ahoj, my mame 5 mesacneho syna a tiez nemame pevny rezim, ale nic si z toho nerobim. Sice sa pokusam ako aj ty pises, aby isiel spinkat priblizne v rovnaku hodinu aj dobeda aj pobede, ale vsetko zavisi od toho o klkej vstane rano a nakolko mu idu zubky, tak je nervozny a chce papkat kedykolvek. Verim, ze casom sa to zlepsi 🙂

sissy27
25. jan 2013

@zmuzmu my sme mali aký-taký režim vytvorený v 3 mesiacoch - netvrdím že to fungovalo bezchybne, ale dalo sa zariadiť... akurát že malá nebola kojená, možno to bolo aj tým, neviem... asi sa musím dodatočne poďakovať mojej mame, ktorá trvala na tom, že niektoré veci sa jednoducho musia robiť v presne stanovený čas (aj keď vtedy som len očami prevracala,ale bývali sme u nej, tak nebolo na výber 😅 ) úplne od narodenia... ale možno len mám jedno z tých ideálnych detí, netvrdím, že sa to dá aplikovať univerzálne 🙂

dolcegucci
25. jan 2013

My sme mali rezim v tych 4-5 mesiacoch uz vytvoreny.Ale ako hovori @sissy27 myslim, ze to aj aj tym ze deticky niesu kojene🙂My sme tiez boli na UM a rezim fungoval a funguje dodnes 🙂

palinkovamaminka
25. jan 2013

@zmuzmu u nas to prislo od 6.mesiacov, dovtedy spaval cez den v roznych casoch
potom spaval ako hodinky, o 10 doma 80minut a okolo 2, pol3 40 minut vonku v kociku 🙂
takze ja by som pockala, ale zas kazde dietko je ine...

kaja73
25. jan 2013

@zmuzmu pevny rezim nemusi byt len o tom, ze kolko je hodin,ale o tom kolko maly vydrzi byt hore-moj napr do 6m spaval kazde 2 h na hodinku-a vzdy sa to odvijalo od toho kedy rano vstal-takze to ozaj kazdy den vyzeralo podla hodin inak,ale bolo to stale rovnako pre neho-kazde 2h spanok- to je podstatne. 😉
Az ked zacala spavat 2 kra za den-od cca 9m sa ako tak stabilizovalo aj podla hodin,ale nebolo to uplne presne kazdy den.
Ked zacal spavat raz za den tak sa to uz dalo robit takmer presne aj podla hodin-vzdy siel spat medzi 11,30-12,00 a vecer medzi 19-20h.
Ale to uz mal rok.

zmuzmu
autor
25. jan 2013

@kika831 no ved aj nas drobec vstava od tej 7:20 do 8:20 a potom vsetko dalej zalezi od toho...a aj od toho ci o tej 9:00 ked ide prvykrat buvat vydrzi spat hodinku, alebo len 20 minut... ale snad sa to casom utrasie..ale som sa bala, ze som neschopna, ked neviem zaviest rezim,ale ako vidim, je to uplne bezne a dobre robim, ze sa riadim potrebami synceka

dobromila
25. jan 2013

@zmuzmu ani jedno moje dieťa nemalo v tom veku žiadny režim, a ak aj na nejaký nabehlo, tak to netrvalo dlho, lebo už napríklad odpadol jeden spánok a bolo po pôvodnom režime 😝 😀

monika15
25. jan 2013

@zmuzmu
neboj, bude mat.... len musis skusat a skusat ....
mi sme tiez vela skusali ale oplatilo sa...

miskax2
25. jan 2013

@zmuzmu moja ma 11 mesiacov a este nema rezim jeden de mi spi 3x druhy den len dvarazy lebo nebola taka unavena alebo spala dlhsie...nieedy stihnem is kocikovat aj 3x inokedy nevytiahnem paty z domu lebo je zle pocasie.....dieta nieje robot ze sa da naprogramovat teraz budes spat 2 hodiny teraz sa budes pol hodinu hrat 😀

lubina
25. jan 2013

@zmuzmu vzdy ma prekvapia mamicky, ktore by chceli, aby dietatko malo hned po par mesiacoch pevny rezim. Nic v zlom 😉 . Mam dve dcery a kazda mala svoj vlastny rezim, ktory som ja nepoznala. Chodili spat ako sa im chcelo, vzdy v inom case samozrejme.....na nejaky, aky taky pevnejsi rezim sme sa dostgali v dobe, ked zacali spavat iba raz za den, co bolo v ich pripade ked mali 10 mes.........asi tak.

canama
25. jan 2013

4 mesacne babo je male na to aby malo dva denne spanky, to tak od pol roka mozes cakat. ale ako uz bolo niekolko krat povedane dieta nie je stroj a vyzadovat od neho pevny rezim (a teraz je jedno v akom veku dieta je) znamena vystavovat seba aj dieta zbytocnemu stresu. 😉

ivanka.7
25. jan 2013

Napisem len to, co plno ostatnych mam :D kazde dieta je ine a nemusi mat rezim :D moje tiez nema... resp. cca viem podla denneho programu (cvicenie, plavanie, ziadny pevny program) kedy a kolkokrat bude spat, ale aj tak sa to odvija od toho kedy rano vstane a to rozhodne nevstava v jednu hodinu :D

ivanka.7
25. jan 2013

@canama mne dieta prechadza na 2 spanky teraz :D lebo ona zas nespi dlho, 30-45 minut.

zuzuj
25. jan 2013

@zmuzmu moja nemá doteraz uplne pevný rezim....ale urcite rezim dodrzuj...deti ho potrebuju, su potom istejsie, vedia co nasleduje a pomaly si ako tak zvyknú...niektore uplne...potom sa to dalsí mesaic zmení a začnú vstávať uplne v inú hodinu, iné je to cez zimu a cez leto ked sa mení čas a pod....ale ako tak orientačne že po jedle obednom sa ide spinkať a ci už je to o pol hodinu alebo o hodinu tak nevadí...jednoducho ritualy su pozitívne...
Pomaly aj ty spoznáš kedy ako naj funguje...čo sa týka spánku a jedla...a prisposobíš sa...potom začnú zuby a zase sa to zmení a tak dookola...treba byť skor psychicky pripravená, že to tak bude...
Ja som mala kamošku, ktorá všetko dodržuje ako hodinky...už sme sa kvoli tomu 3/4 roka nestretli 😀 lebo oni ostali pri režime ked mali naši 1 rok a u neho to funguje u nas už davno nie...ale je toho dosť otrokom...moja mala ma stanovene nejaky režim...ale ked sa pekne hra a sme niekde kde ju to zaujima...tak ten obed kludne posuniem aj o hodinu a takto obe spokojne potom odcházame domov jesť ....lebo ked som sa snažila vmestiť do nejakej hodiny...tak potom to často bolo z nervami a mrnčaním a ja potom na prášky....z toho mrnčania...ale každé dieťa je iné...

canama
25. jan 2013

@zuzuj presne si to napisala, nejaky ten ramec denneho rezimu je fajn, ale netreba bazirovat na konkretnej hodine. ale aj tak si myslim ze denny rezim tak po pol roku staci zacat riesit. nocny rezim ten ano, ten cim skor tym lepsie.

zuzuj
25. jan 2013

@canama No ja som prveho polroka fungovala ako vygumovana...:DD uplne som sa malej prisposobovala a popritom niekde v mozgu mala, ako to ma fungovať....no nefungovala vobec ako ine deti. resp. mudre knižky píšu.....a od druheho to ani nečakám.... 😀
Ale odvtedy ,,poznám" premudrelé mamičky, ktorým deti funguju ako oni chcu a mudre knihy hovoria a na teba pozeraju a davaju mudre rady ( ktore maš rovnako ako oni dávno pradávno naštudované alebo ich vieš) s tym, že je to tebou ,,neschopnou" matkou...že ti to tvoje dieťa ,,nefunguje"....hehe....

jennika
25. jan 2013

@kaja73 tak takto isto fungovala aj moja mala..nie podla hodiniek ale podla casu..mi trvalo tri mesiace kym som na to prisla a zacala to pocitat...a funguje tak dodnes🙂 teraz spi raz okolo obeda,proste vzdy musia prejst 4 hodiny od prebudenia a potom vecer ide spat zasa,ked prejde 6 hodin od obednajsieho spanku...a v noci spi 12 hodin...

martina646
25. jan 2013

@zmuzmu Do 5 mes som to vobec neriesila a uplne som sa venovala malej a neriesila som velmi cas. Potom neskor, ked uz som chcela zaviest nejaky rezim mi velmi pomohlo, ked som si kazdy den zapisovala, kedy mala vstala, kedy a ako dlho spinkala, ci sme boli na vychadzke a aj kedy papala. Podla toho som to tak cca za tyzden "vyhodnotila" a snazila som sa prisposobit jej rezimu. Je pravda, ze nieco mala pravidla, nieco bolo ine kazdy den. Ako sme po ukoncenom 6.mes zacali s prvym prikrmom na obed, bolo to uz trosku lepsie, lebo som sa vedela od niecoho "odrazit". Okrem toho kupanie je dalsi pevny bod. Stale si vsetko zapisujem a ak vidim, ze to, co sme mali viac-menej pevne v nejaku hodinu sa akosi poposuvalo, tak sa podla toho zariadim a dalsi tyzden uz to robim tak. Teraz (mala ma 8mes) mame asi takyto rezim, ale +/- som sa snazila to takto udrziavat od 6mes s postupnym zavadzanim prikrmov:
- vstavanie cca 7.30
- RANAJKY-kojenie (niekedy este pred uplnym zobudenim cca o 5-5.30, niekedy po zobudeni a niekedy nechce vobec)
- cca 9.30 DESIATA- ovocny prikrm
- 10-12 doobedna vychadzka a spanok v kociku
- cca 12.30 OBED- masovo-zeleninovy prikrm
- 15-17 poobedna vychadzka a spanok v kociku
- cca 17.00 OLOVRANT - kojenie
- cca 18.30 VECERA - obilna kasa s materskym mliekom a ovocim
- cca 20.00 kupanie
- potom DRUHA VECERA - kojenie
- do cca 21.30 ulozenie na spanok
- nocne budenie na kojenie 0-1x
Takto si viem celkom pekne naplanovat aj navstevy aj pracovne zalezitosti a aj starym rodicom povedat, kedy mozu prist kocikovat. Samozrejme, nie som otrokom toho rezimu a ak su okolnosti (navsteva lekara, sviatky, baby plavanie, velmi zle pocasie) alebo ak ma jednoducho mala zly den, nic sa nedeje, len si do mojho zapisnicka poznacim, ako den prebiehal.
Rezim urcite odporucam, ale treba ho zavadzat pomaly s ohladom na prirodzeny rezim dietatka a podla mojej skusenosti cca od 5.-6- mesiaca. Dovtedy si s tym nelam hlavu. Prajem vela zdaru 🙂

vonicka
25. jan 2013

@zmuzmu prepac, ale byt zufala z toho, ze dieta nespi v rovnaku hodinu, tak co budes robit, ked sa ti bude hadzat o zem? Trochu sa uvolni a nechaj veci plynuuuuut 🙂

svetlusska
25. jan 2013

@zmuzmu nooo nas maly ked mal 4 mesiace tiez nemal pevny rezim....a doteraz ho nemame pevny a to mame uz 8 mesiacov neide spat vzdy v tu istu hodinu....niekedy potrebuje byt hore od prebudenia dve hodiny a niekedy 3 hod.a tiez sa este stale kojime.neboj ono to pride samo 🙂

nanulik
25. jan 2013

u nás to bolo tak že ked sme konečne nabehli na nejaký ržim dva tri dni a zase zmena 😝 😝 😀 na nervy 😀

lovula
26. jan 2013

Môj prvý syn mal pevný režim od cca 6 tt. Bolo to super, vedela som si veľa vecí zariadiť a naplánovať.
Toto moje druhé nemluvňa si robí čo sa mu zachce 🙂 Trochu mi to vadí, lebo sa neviem zariadiť a zosúladiť si deň s prvým synom, ale čo už, nejako si všetci budeme musieť zvyknúť 😵

janinah
26. jan 2013

@zmuzmu dieťa nie je robot,pevný režim príde,keď na to bude čas 😉

bubula_007
26. jan 2013

@zmuzmu nečítala som všetky komentáre, neviem, čo ti radili ostatné mamičky, ale pridám moju skúsenosť. Môj syn má 13 mesiacov a pevný režim je len môj sen, spánok, či papanie sa mení cca každé 3 mesiace u nás.
Ak je bábo dojčené a aj noci sú všelijaké, tak to nechaj zatiaľ tak. Veď postupom času sa dopracujete aj k tomu režimu. Prispôsobuj sa svojmu dieťatku, veď je maličké, trvá to niekedy dlhšie, kým si zvyknete na seba, kým sa zžijete. A hlavne oddychuj vtedy, keď aj bábo spí, tak budeš aj ty pokojnejšia. 😉