4 měsíční miminko usíná velmi brzy

bouny
30. okt 2011

Ahoj holky, mate nektera mimco, ktere zaspava uz o 6 vecer?? budi se mi pak mezi 1 a 3 v noci na prvni papani, kolem 4rano si cucne a v 5 rano uz je nadobro probuzeny. Ma 4 mesice. Resim to ted proto ,ze se meni cas a tim padem malej zasapa uz 5 vecer a ja budu vstavat uz o 4te rano:( mate nektera taky takove miminko?

bibap
30. okt 2011

@bouny ahoj, no niekedy nasa tiez zaspavala o 6, ale naucili sme ju, ze o 6 kupeme a to je fixne. O pol 7 uz je v postielke a do polhodiny spi. Budi sa raz na papanie okolo 3 a potom je o 7 vyspata. Nasa mala tiez ked mala 4 - 5 mesiacov tendenciu budit sa pred 6 rano, najskor sme to tolerovali, ale potom sme citali knihu, ze take babatka treba ignorovat a nevenovat sa im ked tak rano vstavaju. Tak sme to skusili, ze ked sa zobudila, dali sme jej cistu plienku, papat a dali spat do postielky ze ma este spinkat, parkrat protestovala ale potom este na dve hodky zaspala. Potom sa o tej 5 - 6 uz prestala budit a budila sa az o 7 pol 8.

benne
30. okt 2011

môj či zaspával o 17,30 či o 20,30, vždy vstával ráno o 5tej, takže chodil spať o 18tej.. a časom sa to zlepšilo.. asi tak okolo roka..

alenkapau
30. okt 2011

Dobry vecer moj ma 6 mesiacov , kupem ho o siestej o pol uz spinka. vstava rano o 4 na papanie a potom spi do siedmej. skusala som ho davat spat neskor a vzdy vstane o siedmej takze to neriesim.

mirka907
30. okt 2011

mne chodi mala spat na 8mu a medzi 5-6tou je vzdy hore...teraz po posune medzi 4-5tou....a je uplne jedno ak sa jej to snazim posunut a ide spat neskor aj tak je hore tak skoro rano....

zebra41
30. okt 2011

@bouny nas chodi spavat o 18:30. ak je moooc unaveny,tak aj o 18 a vstava o 6-6:30. obcas sa stane, ze pred 5, tak mu dam papat a este spinka. ale zvycajne uz v noci nepapava. no okolo tych 4-5 mesiacov tiez vstaval uz pred 6. teraz som to spravila tak,ze kazdy den siel spat o 10 min neskor a do dodnes sa to upravilo,takze casovy posun vobec nepocitil.
inak mojho brata dcerka spavala do roka od 17 do 5 rano. ale zas mrnknuta, potreby dudlika alebo papania.....