Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

40-stupňové teploty po MMR vakcíne !

1. máj 2020

Dcerka ma uz dva dni 40ky, vakcinu MMR mala minulu stredu, mate skusenost ? Mam o nu strach, poradite nieco co Vam zabralo ? ďakujem

mogaa
1. máj 2020

len niečo od teploty, prípadne zábaly, neboj to prejde

mogaa
1. máj 2020

ono to nemusí byť ani tak od tej vakcíny ae tým že bola zaočkovaná, tam mohla chytiť nejaký vírus - len zrážaj teplotu, ak by neprešlo do pondelka - volaj doktorke

gelifil
1. máj 2020

čo nám zabralo?....neockovat a v case pandemie absolutne NIE

mogaa
1. máj 2020

pozerám že to mala očkovanie minulý týždeň tak to je jasné - po očkovaní oslabená imunita a niečo chytila.....to nebude z vakcíny.....chytila nejaký vírus...hlavne sa nelakaj, u detí je to normálna vec.....zuby jej nejdú? aj vtedy zvyknú teplotovať deti.....nebola v kontakte s nejakými deťmi? bude to len nejaká bežná viróza, zajtra by už malo byť aj po teplotách.....nič ju nebolí, nekašle?

autor
1. máj 2020

@mogaa nie nema vobec nic iba teplotu, doktorka vravela o tyzden moze mat teplotu na 8my den jej to zacalo. zuby jej nerastu
kasel, nadcha nic, aj jedla aj pila normalne

fem
1. máj 2020

Mmr ma práve dlhšiu dobu, prejavov po očkovanie , niekto hovorí okolo až 21 dni, je to zíva vakcína . Čiže áno pri mmr neskôr sa prejavujú príznaky.

autor
1. máj 2020

ja len ci niekto nemal podobnu skusenost, nechcem aby jej sla vyssie, panadol jej zabere na 3hodiny, inak je cula

mogaa
1. máj 2020

Tak len zrážaj teplotu a hlavne sa nelakaj, teplota je normálna reakcia organizmu......

smejko25
1. máj 2020

A hlavne ZIADNE STUDENE ZABALY !!!!! Napustaj mierne teplu vodu do vane/vanicky a daj dietatko do nej 🙂 dietga svojou teplotou vodu otepli a tym sa zaroven schladi

autor
1. máj 2020

ja len nechcem aby jej sla vyssie, nemam s tym skusenost, nikdy som taku horucku vysoku nemala a u deti ani nvm do kolko je relativne bezpecna

smejko25
1. máj 2020

@gelifil ta ty si velmi mudra neviem ci ti niekto povedal ze ked tu prisla korona tak ostatne choroby NEODISLI na dovolenku...ak matka je s dietatom doma a nelozi hore dole po kktinach tak PRAVE TERAZ je najlepsie dat ockovat lebo to pekne prebehne v domacom prostredi...dalsia co nema o ockovani ani paru

autor
1. máj 2020

@smejko25 prikladala som jej len vlaznu latku na telo, teraz spi, neviem ci ju dat do vane ak sa zobudi

autor
1. máj 2020

@smejko25 strasili s osypkami, ze sa teraz zacnu objavovat vo velkom co rodicia otalaju s vakcinami, my sme ju odkladali 4krat, lenze hrozilo nam, ze ju uz nezoberu do skolky, to ale neni podstatne teraz dakujem za akékoľvek rady

smejko25
1. máj 2020

No skus takto je to ovela lepsi sposob ako studene zabaly..len si vezmi ako by to bolo tebe prijemne...
Hlavne by som skusila zavolat doktorke alebo cislo na pohotovost a poradit sa 🙂

autor
1. máj 2020

@smejko25 volali sme, len som chcela vediet, ci osobne ste mali skusenost s horucka po vakcine ci je to bezne tak vysoka teplota

gelifil
1. máj 2020

ak vam to hrozilo, tak vas pekne klamali....neockovanie dietata nie ej dovod na neprijatie do ms, navyse teraz, ekd s anevyzaduje lekarske potvrdenie

gelifil
1. máj 2020

@smejko25 tvoj prejav hovori ua vsetko😝

smejko25
1. máj 2020

@gelifil Tvoj tiez 👌

smejko25
1. máj 2020

No po ockovani je uplne bezna teplota nakolko pri ockovani je do tela vpichnuta minimalna davka daneho virusu...a telo sa zacne s tymto vysporiadavat a teplota je tou reakciou 🙂 do 38,5 sa nemaju podavat ziadne lieky ale pri vyssej teplote uz sa podava detsky paralen/cipky atd 🙂 my sme mali len miernu teplotu takze nemam zatial skusenosti s takou vysokou

autor
1. máj 2020

@gelifil nezijeme na Slovesnku, ale to je uz mimo temy, mne slo o tie teploty

lucia147852
1. máj 2020

Áno je to reakcia na vakcínu. Kamarátkin syn mal tiež takéto vysoké horúčky a par dni sa nevedel postaviť na nohy a chodiť. Len reval a trápil sa. Chápem ze pre niekoho že škôlka dôležitá ale nedaj bože aby bolo dieťatku ešte niečo horšie ako táto reakcia 🙄 očkovať v tomto čase je ozaj bláznovstvo. Snáď sa z toho dostanete. A nabudúce si precitaj aspoň pribalovy leták od vakcíny aké reakcie môžu nastať

smejko25
1. máj 2020

@lucia147852 ja som dala svoju dceru normalne ockovat a nepripadam si ako blazon

autor
1. máj 2020

@lucia147852 ja viem ake reakcie mozno ocakavat, lenze prave slovenske informacie su uplne ine ako tu kde zijeme a chcela som radu od matiek co mali skusenost s teplotou po vakcine, ine temy by som nechala bokom, je to bezpredmetne dakujem

soldi
1. máj 2020

tie horucky su dost vysoke. ak budu pretrvavat aj zajtra, tak by som opatovne kontaktovala dr. prijima dieta dostatok tekutin? panadol/ibalgin staci ak zrazi aspon na 38,5, netreba nizsie. vyssia teplota ako 39c dlhotrvajuca moze poskodit vnutorne organy, ale pokial bude okolo tych 38,5 tak netreba stresovat. staci podavat vela tekutin. neochladzovat mechanicky pokial su studene koncatiny!
a ako som pisala, pokial take vysoke horucky trvaju dlhsie ako 3 dni, treba vysetrit dieta, moze ist o zapal obliciek, ci ine bakterialne ochorenie

autor
1. máj 2020

@soldi to dufam nebude jej pripad ☹

lalala15
1. máj 2020

ahoj, precitaj si www.drmoravcikova.sk, ma tam pekne rozsisane a vysvetlene ako postupovat pri vysokych horuckach a aj inych ochoreniach.
skore uzdravenie dcerke

zuzankkaa1
1. máj 2020

Mne sa to stalo s prvorodenou dcerou. Ona tusim az 2t po ockovani MMR dostala tie teploty. Potom z toho boli periodicke horucky,trvalo to rok. Odvtedy nic neockujeme a to mam 3 deti. Dalsie 2 deti su zdravsie ako ona co ma vsetky ockovania. No co ti poradit prave teraz ked aj korona sa tak prejavuje? Ze najprv teplota....hmmm...akurat zrazat a pozorovat. Ak by to trvalo 2-3 dni,isto by som riesila s dr. Drzim.palce nech ste cim skor ok 😪

zazikk
1. máj 2020

Moj maly mal rovnake teploty po MMR, ockovany bol az v 5tich rokoch. Stale sme v podstate zrazali, cely den, klesli max na 38,5 a zase leteli hore, takze striedanie nurofen, panadol a do toho zabaly na striedacku s kupelmi vo vode a ovlazovanim. Taketo vysoke trvali 2-3 dni a potom este do tyzdna boli teploty okolo 38. Okrem toho bol malatny, len lezal, aj ked mu uz klesli teploty, jest mu nechutilo. Boli sme aj na pohotovosti, ale nic nove nam nepovedali, len ze mame zrazat nadalej. Po tyzdni to vsetko ustalo. Tie reakcie mozu byt rozne, je to ziva vakcina. Ale mohol do toho aj nieco chytit v cakarni, tazko povedat. Drzte sa, verim, ze to coskoro prejde.

sasa1310
1. máj 2020

@mogaa po MMR sú teploty práveže až po týždni

autor
1. máj 2020

@zazikk dakujem!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli