5 mesačná dcérka nechce cez deň spinkať

greta23
11. jan 2014

Ahojte baby, chcela som len poradit.
Mam 5 mesacnu dcerku, a vobec mi nechce spinkat cez den. Aj ked sa mi ju podari ako tak uspat, ani raz to nie je bez placu, a aj to si "schrupne" asi tak na pol hodku. Vecer tiez spava somnou takto mi aspon prespi 2-3 hodinky...
Kedy sa asi tak zacina s rezimom u deti? Je strasne naviazana na mna co je pochopite 😒 lne kedze sme spolu NON Stop..bojim sa aj ako to bude zvladat priatel ke pojdem spat di prace co je za 3 mesiace...
Ak by ste mi nejake dobre rady poradili, alebo aspon Vas nazor ..dakujem...

luba28
11. jan 2014

@greta23 skus ju unavit,..dat na brusko castejsie,...alebo dat vonku do kocika,.....

greta23
autor
11. jan 2014

Skusala som aj to ale ona proste nechce zaspat, vonku v kociku mi zaspika ale aj to tak na max hodinku...

hamca
11. jan 2014

@greta23 ja som mala s dcerkou od narodenia problem s dennym spankom. Vobec nechcela spat, cca v polroku uz spala len 2x denne polhodinku. Teraz ma rok a pol a v podstate vydrzi cely den bez spanku. Dlho som s tym bojovala, lebo som popri nej nestihala nic urobit, ale nakoniec som sa zmierila s tym, ze nie vsetky deti potrebuju vela spat. Ak nie je mrzuta ani placliva, tak spanok jej nechyba. Skus ju davat menej spat, ak nie je unavena, zbytocne to nesil, lebo jedine coho sa dockas bude len plac. Pripadne, ak fakt potrebujes, aby si aj cez den pospala, tak ju nechaj v noci menej spat. To som teraz zacala praktizovat aj ja, radsej rano skor vstat, potom ju dam spat na obed na 1,5 hodinky, nikdy nie viac, hoci by si aj pospala dlhsie, ale potom by nam behala po byte do 23tej.
Inak mala je uz dost velka na rezim, urcite uz ju zvykaj na pravidelnost v jedeni a spani.

greta23
autor
11. jan 2014

Hamca dakujem, asi vyskusam to stym nocnym spankom... praveze ona je uz unavena cez den, place a uz dakedy ani na rukach neni dobre potrebuje ten poobedny spanok. Ked bola mensia tak mi spinkala presne v rovnakych hodinach tak som si pomyslela, ze uz ma ten svoj rezim ale teraz posledny mesiac sa nam to nejako pokaslalo...ona aj ked zaspi tak len nachvolku lebo tam zostane same, ale ,ed tam lezim snou tak prespi dlhsie...

nicolle21
11. jan 2014

@greta23 no, a odpovedala si si sama 😉 tak tam s nou proste lez.. ona si casom zvykne spat dlhsie.. ja mam 5,5 mesacneho doma a rezim mame uz stabilny.. dokonca si posledne 2-3 tyzdne zacal upravovat denne spanky, predtym daval len polhodinky, dost neusporiadane, 2-5x za den, ako vydalo.. teraz spi priblizne od 10tej rano takych 40min v kociku, obedny spanok som mu presunula domov (v lete uz bude mozno spavat len ten a chcem aby sme boli v najvacsej horucave dnu a nie von v kocari), to si lahnem s nim a citam si knihu, alebo kona, alebo co pride, proste lezim pri nom a spi aj 2 hodiny.. a posledny spanok ma 30minutovy najneskor hodinku pred kupanim 🙂

ja som zastanca spania, tak male deticky este potrebuju vela spanku, nas je po 2,5 hodinach bdenia uz umrncany, staci si k nemu lahnut, on sa prituli a spi.. co ho budem znasilnovat, aby spal sam, ked mu to nejde

sense
11. jan 2014

@greta23 ono sa to casom trochu upravi, a ked ti pospi v kociku tak s nou chodievaj von, ja chodievam s malou 2x von aby si pospala a to za kazdeho pocasia,...a pokial zaspi ked si pri nej tak si s nou polez aspon si aj ty oddychnes, domacnost nemusi byt vzdy pikobelo

euka210
11. jan 2014

moj starsi bol taky, uz aj mladsi teraz spava cez den hrozne slabo. Uspavala som pol hodiny v kociku a spal pol hodiny, obcas pomohlo pri prebudzani pokocikovat a spal dalej. Nam sa to zlepsilo okolo 9-10m na 1,5h spanok, ale tiez po pol hodke bol hore, dat prsnik a spal dalej.

greta23
autor
12. jan 2014

Dakujm Vam baby, tak asi nam nic ine nezostava len si lenosit spolu 😉 a dufam sa to coskoro napravi kedxe za necele tri mesiace mjsim spat do prace 😒
Este raz dakujem, a prajeme pekny den....