5 mesačné bábo sa často budí a potom nevie zaspať

ivetik79
9. jún 2017

Dobry den, mame 5 mesacnu dcerku, plne kojena. Je typicky nespac, vonku dava 20-minutovky aj ked kocikujem o dusu a za kazdeho pocasia. Nocne vstavania som uz radsej prestala ratat, niekedy sme hore kazdy hodinu... Dlho som ju balila do zavinovacky, nevedela sa inak ukludnit, to spala relativne v pohode - oproti tomuto, ked ju uz nebalim, lebo sa jej tam uz nepacilo. Uspavam klasicky pri kojeni. Na prvy spanok na mne zaspinka, trva to ale cca 45 min, ulozim do postielky a spinka max 2 hodky, potom je hore. A tu to zacina. Neviem ju uz potom na zvysok noci ulozit spat do postielky...pritom ju berime pri prvom priznaku mrvenia uplne prispatu, napapa sa, po spickach ju dam do postielky a do par minut je hore a kope nozickami, takze skonci nakoniec u mna v posteli...pritom ak je naozaj nekludna ju dam do ulitky a ked je "sputana", tak v tej postielke zaspinka. Neviete mi poradit ako na to? Idealne, aby spinkala u seba v postielke, to spolocne spanie je pre mna narocne, lebo mam velmi lahky spanok a vobec sa pri nej neviem vyspat a som rozbita snad viac, ako ked k nej musim vstat a zobrat ju na papanie z postielky. Dakujem za tipy ako na to 🙂

asia83
10. jún 2017

Dobrý deň. Na vašom mieste by som to neriešila. Každé dieťa je iné a to vaše jednoducho potrebuje cítiť matku. Určite s vami nebude spať do dospelosti. Vydržte to, deti sa vyvíjajú a dozrievajú. Keď bude väčšia (cca 1,5 až 2 roky), treba ju skúšať dávať do vlastnej izby, nech zaspí pri vás a potom ju preložte do jej postele a izby. Podľa toho, čo píšete, potrebuje byť "opäť v brušku", čiže v bezpečí mamy. Dajte jej, čo potrebuje. Keď bude väčšia, môžete už aj slovom skúsiť niečo poriešiť, päťmesačné bábo zatiaľ "len" cíti. Mám 14-mesačnú dcérku a tiež niekedy proste zaspí len u nás v posteli. Musím sa priznať, že aj ja ju mám rada pri sebe, takže mi to nevadí. Niekedy zase spí v postieľke. Podľa mňa treba dať tak malým deťom lásku a pocit istoty, bezpečia, čo môže len rodič, hlavne matka.

lubka3232
14. jún 2017

dobrý deň, môj synček bol prvé dva mesiace len u mňa na rukách či bol deň alebo noc, inak bol nekludný a plakal. už som bola z toho zúfalá, ale našťastie z toho vyrástol, dneska spí pekne v postieľke. všetky detičky potrebujú svoj čas, aj keď je to teraz určite veľmi náročné. asi vám nebudem vedieť poradiť nič lepšie, než vydržať, časom sa to určite upraví. a niekedy je najlepšie to takpovediac vzdať, prestať s dieťatkom bojovať a vtedy sa to zlepší 🙂 to aspoň platí u nás doma 🙂