5 mesačné dieťa nechce spať

akcul13
3. okt 2018

Ahojte žienky, idem si k vám po radu. Moja dcéra má o pár dní 5 mesiacov. Od narodenia sa trápime so spánkom. Cez deň toho veľa nepospí, niekedy sa stane, že len hodinu za celý deň. Niekedy tri hodiny po častiach, a to som celá šťastná, že ako dobre pospala :D No a v noci...Keby aspoň tú prespala celú. Príklad, zaspí o 19:30, za hodinu sa budí s revom, niekedy sa upokojí sama, inokedy musíme my a spí ďalej. Potom je hore dajme tomu o 24:00, to sa napapá a spí ďalej. To spí tak do 4, zase chce jesť. Napapá sa a zaspí, niekedy hneď, niekedy uspávame aj pol hodinu. A potom už spí len hodinku, zas je hore a zas musím uspať, potom už spí len do hodinky.
Zo všetkých strán počúvam, ako im deti krásne prespia celú noc, no nám sa to asi nikdy nestane. Som šťastná, keď sa zobudí len 2x :D Sme na UM, máte to aj vy niektorá takto?

katyd
3. okt 2018

Ano, ja som to tak mala so synom 🙂. Podliezol všetky štatistiky, ktoré sú zverejňované, že by mali deti spať toľko a toľko v takom a takom veku v priemere o 3 hodiny denne 🙂. Mala som pocit, že potrebuje všetko vedieť a poznať, preto nechce nič prespať 🙂.

mirola
3. okt 2018

Aj ja to tak mam.. s tym rozdielom, ze maly vstava cca 4x za noc a krmenie s uspavanim vzdy trva najmenej hodinu, davam ho do postielky na 4x a modlim sa aby uz spal. A este maly vstava medzi 4 rano a 6 definitivne, proste uz nezaspi.. vacsinou spieva.. a ja na prasky ak su tie 4 hodiny. A on naladicka same usmevy hadze. Este dodam, cez den nespi viac ako par pol hodinoviek... maly ma 4 mesiace a je kojeny...

akcul13
autor
3. okt 2018

@katyd presne, stále sa obzerá, keď ju chcem cez deň uspať, vezmem ju na ruky, začne sa šponovať, revať a je po spánku. Stále rozmýšľam, či robím ja niečo zle, alebo je ona proste taká. Len sa bojím, aby jej to nejako neuškodilo, keď tak málo spáva, keď všade čítam, koľko by deti mali spať

akcul13
autor
3. okt 2018

a niekedy papá okolo 2 v noci a od tej druhej sa budí do rána presne každú hodinu. Jak keby mala budík nastavený

siska53
3. okt 2018

@akcul13 UM nie je zarukou,ze ti dieta bude spat celu noc. A zvacsa aj babatka na UM sa budia kazde 3hodiny na papanie.. co som si tesa precitala. A co sa tyka denneho spanku,nas bol dojceny,noc prespal na 90%percent celu,budol sa tak raz za 2-3tyzdne v noci raz,inak spal fakt nepretrzite,no zato cez den..ak spal vynimocne dve hodky vkuse,bola som rada.. zvacsa to bola hodinka doobeda,hodinka poobede alebo 3-4x po 20minut.. a ako bol starsi,cize tak cca 9-10mesiac,uz cez den to bola.len hodka poobede..a od 16.m.Zacala vynechavat spanok..raz do tyzdna uz nespal, neskor spaval poobede uz len 3-4x do tyzdna a od 3.roku vobec..

Prosto deti su rozne..treba len vydrzat,co som citala,v puberte zas ich nevies zobudit.. to este neviem,ma 8r.a stale dost malo spi.. kolkokrat zaspi aj o 22a o 6:30v pohode sam hore. Hovorim o vikende,ked ma vstavat do skoly,tak to sa mu samozrejme nechce,ale vstane ochotnejsie ako mladsie viac a lepsie spinkajuce dieta.

Inak s prikrmami bude mozno lepsie,pocitam,ze ste este v zaciatkoch..a mozno bude lepsie vecer spinkavat. Ten spanok sa u mnohych deti,je jedno ci dojcene alebo na UM ustaluje ..kamoska nedojcila a do skoro 3.roku obe deti pytali o 1 v noci mlieko.. toto som ja nepoznala a to boli dojceni na poziadanie a mladsia dokonca do 2rokov..ale po roku sa prestala v noci budit sama od seba,nic som.pre to nespravila..jedine to,ze som nerozsvecocala svetlo,nerozpraval moc,len ai ju dal k sebe,ona si trochu cucla a zaspali sme. Nic viac..

mirola
3. okt 2018

@akcul13 neboj neuskodi.. ja som nespavala vobec ako decko.. az do takeho stadia, ze mi dr naordinovali lieky na spanie do mlieka.. to skor to mi uskodilo podla mna

akcul13
autor
3. okt 2018

@siska53 no s príkrmami sme začali asi pred dvoma týždňami, dávam jej zatiaľ zeleninku na obed. Zatiaľ žiadna zmena. Možno preto, že ešte toho príkrmu moc nezje. 4 lyžičky max :D a potom mlieko

sasunka
3. okt 2018
lenqua_12325
3. okt 2018

Ja v noci zavietim len malú detskú lampicku, vymením plienky, dám mlieko a šup do postieľky a spí. Keď spal som mnou v posteli, bol každú chvíľku hore. V postieľke spí krásne sám, zaspí medzi 18:30-20:00 podľa situácie po kúpaní a zabaleni, cucne mlieko a spí. V noci raz vstane a potom ráno medzi pol 6 niekedy potiahne s +1 krmenim do 7-7:30. Urobte si nejaký rituál, napr. ako my, vaňa, obliecť, potom zhasnúť svetlo a dať mlieko.

lenqua_12325
3. okt 2018

Inak cez deň nespí vobec a to od narodenia, teraz má 3 mesiace 😀 Max 2 hodiny v nosiči.

akcul13
autor
3. okt 2018

@lenqua_12325 my spíme v postielke, aj rituál máme večer, zaspava pri tlmenom svetle, aj tak sa budí v noci :D je to nezmar, neviem, odkiaľ berie toľko energie :D

lenqua_12325
3. okt 2018

@akcul13 fúha, taká bola aj staršia dcérka, musela z toho vyrásť :-/ od 2 rokov spala veľmi veľa akoby chcela dospat zameškané. Ja som aktuálne v stave vyčerpania do odpadnutia doslova a končím pravidelne na infúziách tak držím palce! 🙂

katyd
3. okt 2018

@akcul13 Určite neuškodí 🙂. Keď je niekto unavení a potrebuje spať, tak proste spí, deti netrpia nespavosťou v chorobnom zmysle. Keď už zájdem trochu do extrému, tak sú africké kmene, kde ľudia, vrátane detí, spia v priemere 4 hodiny a žijú 🙂.

sorciera24
3. okt 2018

nechcem strasit ani nic, to mas na 5mesacne uplne v pohode...... moj prespal prvu noc ako 3,5rocny, dovtedy bol hore kazdu hodinu....a prvy rok komplet prereval 20h z 24....fakt......toto, co ams ty, je este luxusovy stav.....ako vidis, vzdy moze byt aj horsie....

akcul13
autor
3. okt 2018

@sorciera24 no kokso, dufam, ze take nieco nezazijem :O

majusska202
3. okt 2018

Ahoj no o proti môjmu spi veľmi dobre... V noci sme boli hore každych 20 min keď spal 40 minút až hodinu bol to luxus 🙂 cez deň toho nenaspal dvakrát 20 minút. Do dnes spi hrozne malo ez deň skoro vôbec v noci je to lepšie ale tiež bieda a budeme mat rok