Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 mesačné dieťa sa stále odkopáva

veselavrba
2. apr 2013

Ahojte mam 5mesacneho synceka a uz od takych 3mesiacov sa s tale odkopava zaspi len ak nieje prikrity.Potom ho az mozem prikrit aby sa nezobudil.Bolo to aj u vas tak?Uz bol aj v perinke zaviazany a aj tak sa odkopal.Ma taky zvlqastny spanok ak chce zaspat nesmie hybat rukami lebo tie ho budia a skorej ako o 22:30 nezaspi.Skusala som ho vzdy o 19tej kupat,napapat a ulozit spat ale nic nezabera co mozem este skusit?Viem ze je to asi skoro este v jeho veku ale pomalicky by som ho chcela skusat ucit na rezim.Mate nejaku radu?Dakujem

luna22
2. apr 2013

@veselavrba spací vak si skúšala?

lubaska
2. apr 2013

aj nasa do 5mes zaspavala tak neskoro, no od 6mes ju okupeme o siestej a od siedmej spinka do rana bieleho... a na spanie jej davame spaci vak, lebo sa tiez odkopava a perinkou ju zakryjem az zaspi...

monika15
2. apr 2013

@veselavrba urcite to ries spacim vakom !!!
ked vyrastie tak zas takym co ma aj nozky !!

mi sme presne tak isto.... 🙂)))

luliu
2. apr 2013

@veselavrba Ahoj, moja dcera bola tiež taká. Trapilo ma to, bála som sa aby jej nebola zima, ale zvykla som si. Teraz má 4 a stále spava odokryta. I ked ju v noci zakryjem, iba zavrci 🙂 a hned sa odkope

paris3
2. apr 2013

tiez odporucam spaci vak. mala mi v nom spavala do roku a pol. 🙂

monikars
2. apr 2013

ahoj, tak moja mala ma uz 8 mesiacov a vzdy sa ju snazim do tej 18 hod okupat a tak ide buvat, ma to tak od zaciatku zauzivane a vie, ze potom ide buvat, od kedy sa nezmesti do perinky, tak spava v spacom vaku, lebo by precestovala celu postielku a budila sa tym, takto v spacom vaku ide len do strany a tiez zaspi bez prikrivky a ked uz spi tak jej prehodim paplonik, ale vzdy po case nieco zmeni, tak to co platilo do dnes nemusi odo dnes, tym ako rastie meni sa aj ona aj je navyky. a co sa tyka rezimu, zavisi to od dietatka, nasa sa naucila pekne, ale niektore mozes ucit co chces ako chces, nejde to a myslim za zbytocny plac to nestoji, daj tomu cas a za par dni skus znova

katecameron
2. apr 2013

moj ma 6 a tiez sa stale odkopava 😉

lydik
2. apr 2013

My sme perinku hned vymenili za spaci vak. Mala v nom hned zaspi a nieje problem a tym, ze by jej bola zima. Ked sme vak nahodou nemali (prespali sme u nasich a pod.), mala zaspavala dlhsie ako hodinu. Vrtela sa, otacala, pchala nohy cez tycky postielky a hrala sa z nohami. Proste horor. Takze ja na vak nedam dopustit. Do leta z toho mozno trochu vyrastie, alebo bude spavat v tenuckom vaku 🙂

zrka
2. apr 2013

moj bude mat v juni 2 roky a stale spava odokryty 🙂 . Tiez to nechapem, ako mu to moze byt prijemne, ale je to tak. Ako malinky spaval v prinke, potom asi do 3 mes v spacom vaku a potom uz bez prikryvky. Kedze som sa stale stresovala, ci mu neni zima, ako moze tak spat, az som ha z toho nemohla spavat, tak ja ho obliekam takto. Bodynko, pancusky, pohodlne tricko s dlhym rukavom a nohavice a na nohy este hrube ponozky 😀 . Uz neriesim, ci mu je zima alebo nie. Skusala som ho vzdy po nejakych casovych intervaloch zakryvat, vzdy!!! sa zobudil a zacal sa jedovat. Aj take su nase deti!!!

lutia
2. apr 2013

@veselavrba nas maly je stale odkopany a ked ho v noci prikryjem tak o chvilocku sa vrti a uz je zas odokryty...skusala som vsetko mozne....vzdy ked sa zobudil aj ked spal vzdy bol aj tak teply a nebol studenejsi tak to beriem ze asik to "teplo" zdedil....🙂)

abbie
2. apr 2013

ja vrelo odporucam spaci vak, my sme ho pouzivali do roka a neviem si to vynachvalit ... su tenke letne, hrubsie na zimu atd.

monika2606
2. apr 2013

@zrka presne takto som to poriešila aj ja 😀 poradila mi to kamárátka a začala som malú na noc viac obliekať hihi ale občas ju aj skúšam zakryť ale dlho jej to nevydrží

jujlucka
2. apr 2013

mozno ten spaci vak pomoze, mne ho dcerka nechcela....mali sme ten isty problem....nepomohlo nic...cez noc som vstavala a prikryvala ju, aby si zvykla...obliekala som jej pod pyzamko pancusky a ponozky, natelnik s dlhym rukavom a vrch pyzamka - byvame v dome - a nechala som ju tak...teraz ma 2,5 roka a vsimla som si uz asi 3 noci, ze sa neodkopava...naucila sa zakryvat sama, takze mozno ze sa aj odkope ale zakryje sa....

janja2323
4. apr 2013

môj maličký do troch mesiacov zaspával krásne prikrytý a neodkopával sa, ale musel mať vedľa seba po celej dĺžke tela vankúš ktorý bol opretý o bok postele tak, že keď otočil hlavičku k vankúšu tak sa ho tváričkou dotýkal. No a od troch mesiacov sa začal odkopávať a stále si vyrážal dudel s ručičkami, vrtel sa a nevedel zaspať a neskôr už ani na rukách nezaspával. Nakoniec pomohlo keď som ho zavinula do deky, ale iba do jednej vrstvy tenkej deky (máme dosť teplo v dome) tak, že mal ručičky pri sebe a nemohol si tak vyraziť dudel s pusinky a ani sa nemohol vrtieť a teda sa nemohol odkopať a hneď bez problémov zaspal. Takto zaspávame doteraz a stále to funguje samozrejme stále s tým vankúšom vedľa seba.
No a teraz má 5 mesiacov