5-mesačné dieťa strašne málo spinká cez deň.

miruschkar
9. jún 2019

Ahojte kocky, chcela som sa spýtať ktoré máte skusenosti poprípade detičky 5 mesacne či to máte aj vy takto. Ja mám 5 mesačného synčeka a cez deň my spinkala tak 4krat ale len 20 min na obed niekedy hodinu ale aj to musím byt s ním a uspavat ho inak by sa prebral. Do postieľky ho dávam len na noc lebo cez deň by tam zaspal tak za hodinu. Uspavam ho na posteli ležím pri ňom a trocha ho akokeby hojdam s paplonikom a zaspi. Problém je, že vydrží tak hodinu a pól a už chce buvat keď ho idem dať tak spustí plač a potom zaspi .. samozrejme 20 minút. Kedy vaše bábätka vydržali už 2-3 hodinky byt bdele ?? Ďakujem 🙂

arcticcode
9. jún 2019

@miruschkar to je normalne. Tiez sme to mali. 5 razy spal za den a pol hodiny

lubik87
9. jún 2019

@miruschkar jasné je to také nejaké nespave obdobie....u nás rovnako bolo ..keď hodinu a pol spala dokopy za celý deň od 7 do 21 tak bolo veľa .... postupne sa predlžovalo

sapetka
9. jún 2019

no moj ako 5m vydrzal uz 2hodky. A my sme chvalabohu problem nemali so spankom spaval a spava velmi pekne. Pises te nedavas cez den do postielky lebo zaspi az za hodinu.. ale zaspi.. je lepsie ked si dieta zvykne ze ma spinkat vo svojej postielke.. budes to mat jednoduchsie neskor..

janickacrazy
9. jún 2019

@miruschkar bud rad, že je tak ako je, moj prostredný v 5mes. spal 2x za den po 20 minút a ani minutu dlhšie a bdelý bol od 4:00 ráno do 10:00, potom 20 minút spánku a zase oči vypleštené až do 19:00, bola som zničená z neho riadne. V roku prestal spať cez den úplne. 🙈

danijela51
9. jún 2019

@miruschkar je to normalne (pre vyčerpanú matku sice nie),nepotrebuje tolko spánku,je čulejšie..hlavne ho neporovnávajte so spiacimi deťmi okolo,lebo vás to zdeptá..mne tiež malá nechcela spať a viac som sa stresovala z okolia-doteraz nepotrebuje veľa spánku,bude mať 3 roky a cez deň už hocikedy vynechá obedný spánok a večer to teda nevyzerá,že by bola unavená ..hrajte sa s ním,vobev sa netrápte s uspávaním,keby chcel spať,zaspí 😊

megyi1711
9. jún 2019

@miruschkar
Ja mam tiez 5mes chlapceka a detto, 3x za den (rano,na obed,poobede) po 20min, max pol hodinku spi,viac nie ...cez den ho uspim na rukach tak mi zaspi najrychlejsie a polozim ho do postielky a tam spi sam pekne...vecer mame ritual kupkanie,papanie odgrgne polozim ho do postielky a pekne zaspi sam...prespi mi celu noc,rano okolo 4-5tej sa zobudi papat a spi este do takej cca 6tej

miruschkar
autor
9. jún 2019

@megyi1711 to akokeby vítam o mojom akurat ja už som ho konečne oducila od nosenia na rukách

megyi1711
9. jún 2019

@miruschkar ano?a ako?🙈😁😁

miruschkar
autor
10. jún 2019

@megyi1711 chcela to veľa trpezlivosti 😆Ale zaberá, že ho dám na posteľ na jeho perinu takú malú čo je eobpostielky a snou ho trocha akokeby hojdam a čuduj sa svetu ono zaberá .. už 2 mesiace ... ak ti môžem odporučiť určite sa to snaž vyriešiť čím skôr lebo čím je vacsi tým bude dlhšie zaspávať a ty prídeš o chrbát

lily111
10. jún 2019

@miruschkar
Mne sa tiez zdalo nenormalne, ze syn spal ako babatko 30 min (kocik, postielka) a bum hore(no lebo jeho starsia sestra spavala napr aj 2x 3h v jeho veku), bola som z toho hotova, nic sa nedalo urobit, stihnut, oddychnut si... Po jeho cca 6mesiacoch sa mu spanky zacali pomaly predlzovat, zacal akceptovat kocik a ako sme presli na jeden spanok, spi 2,5-3h...doteraz a to ma uz tri roky... Bolo to tazsie, lebo on prestal aj v noci spavat dobre ako 3mesacny ale zvladli sme to, uslo to ako voda... 😔

megyi1711
10. jún 2019

@miruschkar ved to akurat som nato myslela ze musim nieco vymysliet uz lebo uz je tazky🙈vdaka za radu skusim 😁

miruschkar
autor
10. jún 2019

@megyi1711 no veru ja keď si spomeniem na to hojdanie na rukách až má chrbát zabolí 🙂 ale čo by som pre neho neurobila ale zase som rada... že už nemusím 😅🙏🙏