5 mesačnej dcére sa zmenil režim

zszudorova
6. jún 2013

Dobry den mamicky. Ak mi zmenia nazov temy tak povodny bol ,,ako na to?,,🙂)hehe
niektore ma uz mozno poznate, vytvorila som viacero diskusii ale dospela som k nazoru ze nikdy som sa nevyjadrila presne co chcem temou povedat a koniec koncov som sa ani ja nedozvedela to co som chcela. takze, mam 5mesacnu dceru...dost sa nam zmenil rezim, doteraz sme boli skoro ako hodiny aj co sa jedla tyka aj spanku,to si nastavila ale mala,ja som ju nenutila nijako...no uz asi 3tyzdne je to strasne divne s nou. zaspava skoro vzdy s placom, ci uz rano alebo vecer, aj nepokojne spi...zobudza sa a ja netusim co mam robit,hlavne v noci...ci je hladna (doteraz nebola?),bojim sa ze ked jej dam jest tak ju uplne zobudim,lebo sa mechri ale ma zavrete ocka...po poriadku-mala vstava okolo 4-5, ale uz od tej polnoci tam lietame s muzom a podavame dudlik,polohujeme lebo sa furt hniezdi alebo mrnci so zavretymi ockami. tak rano teda papame podla zobudenia,dopapa tak 4:30-5:30...mam ju len nakrmit,prebalit a dat hned zasa spat alebo mam ju nehat hore cca tu 1h a pol (asi tolko vydrzi) a az potom spat...?potom pocas dna je ledva hodinu hore,uz sa mi zda ze je unavena,ked ju ale dam spat tak nechce,prebere sa,zrazu nevyzera unavena,tak bud ju nasilu uspim,uhojdam alebo ju vyberem a neham este hore,vzdy ale max 2hodky.potom uz sa mi ale zda moc unavena tak uz za to nevie zaspat a zase len reve,zase ju len utrasem,spi malo a znova mrnci...a takto dokola riesim ci spat-nespat,uspavat,znova krmit...co?mala sa mi zda permanentne unavena ale pritom zle zaspava a na h***o spi...uz si pripadam ako krkavcia mater ze nerozumiem vlastnemu decku?
rozmyslam ze mozno si chce posunut rezim...predtym isla spat o 20-21 a spala bez zobudenia do 6-7 max sa trocha zacala mrvit okolo tej 5....teraz ide spat niekedy uz o 19:30 lebo sa s nou neda vydrzat taka je umrncana kedze nespi pred tym...mozem aj kocikovat aj hocico a spi len par minut do tej 17:30 a odvtedy len mrnci...tak neviem ci ju mam nasilu nejako uspat este vecer okolo 18tej a potom nakrmit a dat spat neskor,cca o 21-22 alebo naopak,ak spi trebars len do 16tej tak potom uz aj o 18-19spat...a ked sa mi v noci zobudi?mam jej dat jest a znova do postielky alebo co? ja naozaj neviem.
neviem ci som sa vyjadrila tentokrat zrozumitelne alebo znova nie ale pre mna samu je moje dieta zahadou:( som z toho nestastna....ale podotykam nie nervozna.vozim,nosim,utisujem,kolisam....aj tak neni dobre....asi.
dakujem vsetkym ktore si tento roman precitaju a budu ochotne poskytnut mi akykolvek nazor,radu...

aduliak
6. jún 2013

prikrmujes ju? pretaca sa uz?

zszudorova
autor
6. jún 2013

podstata je v tom ze mala sa mi zda stale unavena.a ozaj ma nebavi cely den pol hodku uspavat,pol hodku spat,pol hodka hore a znova...ved to neni normalne.a tiez nechcem stresovat s odoberanim krvi a podobne,pre moju dokinu je aj tak vzdy vsetko normalne a detske...ci mala rastie,ale nezda sa mi ze by chcela viacej jest-k tejto teme tiez by som pisat...okrem toho ze vygrciava pocas celeho dna,ale dobre kedze pribera pekne tak to nerieism,hadam ju to prejde, tak bucha do flasky pocas papania,odsuva ju,vzapäti sa rozreve,cely cas sa vypina,mrvi,otaca hlavu...ci je len zvedava a aktivna alebo nechce to mlieko...skusali sme dudel vymenit ci nema malu dierku na flaske ze jej ide tazko,preto sa jeduje ale nic...znova to iste...mozno poviete ze mi sibe ze riesim blbosti ale tak ja neviem...moje dieta sa mi proste nezda.a neni to preto ze chcem aby bola 100%na to vobec

zszudorova
autor
6. jún 2013

@aduliak je na UM od narodenia. pretaca sa na prd,len sa tam smari na bok ale nezostane na nom a ani na bruchu od mala nechce byt,len par minut a hned sa jeduje.ale hlavicku drzi pekne aj si uz pomaly sada

eliska07
6. jún 2013

Ja osobne by som to asi riešila aj s doktorkou - nehovorím, že jej treba robiť vyšetrenia, ale počuť názor detskej doktorky, ktorá prichádza denne do styku s malými deťmi a ich potrebami a chorobami. Môže to byť spôsobené aj pretláčaním zúbkov - aj keď ich ešte nie je vidno - vraj to môže byť aj pár mesiacov skôr. Ale určite Ti rozumiem, že si z toho nešťastná. Náš malý bol dobré dieťa, ale stále sa budil - takže som ho krmila - najskôr kojila, potom už z fľašky - od narodenia - dlho, dlho každé dve hodinky v noci. Len sa zobudil, dala som mu jesť a položila naspäť do postieľky a hneď zaspal. On si grgať nechcel - skúšali sme to na začiatku, ale nechcel, tak sme to už potom našťastie nemuseli robiť.

A ešte jedna otázka - neskúšali ste mať malú v noci pri sebe? Žeby spala pri vás? Niekedy to deti potrebujú - cítiť blízkosť rodiča a spať oveľa pokojnejšie. Ja to vidím pri našom malom - že keď spí sám - zobudí sa oveľa skôr ako keď občas spí so mnou - vtedy si ráno viacej potiahne.

Pre utešenie - náš malý má 4 roky a stále neprespí noc - ale už sme sa dostali zo štádia, že si pýtal mlieko o druhej v noci na štádium, že si ho pýta o piatej ráno 🙂.

Nech sa Ti darí a nech prídeš čoskoro na to, čo Tvoja malinká potrebuje. Veľa síl a energie 🙂

zszudorova
autor
6. jún 2013

spala s nami asi mesiac odvtedy v postielke.skusala som nedavno dat ju zase k nam ale bolo to este horsie zobudila sa na kazde nase suchnutie....ale mne by nevadilo keby som aj v noci vstavala a tak ale mne proste vadi ze mam pocit ze mala sa nevie kvalitne vyspat a potom je umrncana,unavena,ci spi pol hodku alebo dve...este doobeda sa ako tak da i ked ju musit ist utisovat asi kazdych 20min ale dokaze potiahnut takto aj dve hodky...poobede je to uz horor,ci kolisem,ci kocikujem,spi par minut,potom vresti

maragn
6. jún 2013

Mozno si ju az tak nevsimaj...moja ma 5 a pol. A tiez sa zmenila, v noci spi ale ked zaspava tiez sa mrvi, tak lezi niekedy aj na brusku, dam jej cumlik ked chce a hladkam po chrbatiku, ak je velmi nespokojna, tak zdvihnem- niekedy aj odgrgne aj davno po jedle a potom znovu lahneme pritulim si ju a uspavame sa. Myslim ze, teraz su viac aktivne viac zazije tak to nevie spracovat... Asi. Snaz sa aj udrzat pauzy medzi jedlami,aby stihla vytravit.

zszudorova
autor
6. jún 2013

@maragn tak to neni ze nevsimaj si ju...praveze si vsimam lebo ja nerozumiem tomu ze ci je hladna,neni hladna,chce spat,nechce spat proste sa totalne zmenila a ja neviem co s nou...tiez som mala pocit ci neni predrazdena,ze chodime po navstevach a tak,tak som s nou doma,len ja,alebo ideme von+manzel ale to iste...a este k tomu nocnemu spanku?vies mi poradit?alebo musim len skusat co?ak ju dam o tej 18-19 spat je mozne ze sa v noci zubudi a musim jej dat jest...ale ak ma zavrete oci len je nekludna,mam jej aj tak dat jest alebo nehat tak a len ten dudel davat?poradis mi nieco?

zszudorova
autor
6. jún 2013

@zszudorova no ten dudel jej fakt niekedy chodime davat aj kazdych 10min od polnoci do 4-5 kym uplne neotvori oci...myslis ze je hladna len nevie celkom precitnut?mam do nej pchat jedlo?mam ju vybrat alebo len v postielke a potom obratit nabok?ked sa preberie co budem robit?ja viem,vela otazok,na to mi asi nikto neodpovie...doteraz som sa riadila podla nej,skusala...ale posledne 3dni uz zacinam byt z tolkeho rozmyslania ze co a ako by bolo najlepsie vycerpana a urcite nechcem aby to mala zo mna citila lebo to uz pos***m uplne.

maragn
6. jún 2013

My sa kojime, tak je to trochu ine, ale tiez sa pomrvi, niekedy len trosinku potiahn a spi, niekedy,ked nahmatam cumlik tak jej dam a ten tiez vacsinou vypluje a spi dalej. Ale ty asi musis, vstat a pripravit mliecko, co? A keby si skusila len prevarenu vodicku a uvidis ci potiahne. A cez den, zaspi vacsinou tak ze ju dam do kocika, ale tak je otocena ze vidi na mna, dam jej cumlik, prikryjem obycajnou plienkou a kocikujem, ak sa mrvi, trosku poodkryjem aby sme sa videli, prihovorim sa, ze spinkaj a tak a potom sa skryje pod plienku a zaspi. Ak to trva , je vyslovene nespokojna, tak zdvihnem,odgrgne a naspat, Ak nefunguje tak vezmen na ruky, prikryjem ju plienkou, pohojdame sa a zaspi...

zszudorova
autor
6. jún 2013

este to chcem povedat ze aj to papanie mi pripada take akoby vobec nebola hladna alebo jej nechutilo.a to vzdy od posledneho papania uplynu 3hodky a niekedy aj 4!pritom ked jej uz idem dat tak mrnci lebo vie co nasleduje,hodi sa po flaske jak keby tyzden nejedla,par krat potiahne a uz zacne vymyslat...inak si tiez myslim ze to ma asi len teraz take obdobie ze ju proste vsetko zaujima a je ,,pretazena,, a tak jak prislo aj odide...no ale ma zaujimali skusenosti

zszudorova
autor
6. jún 2013

@maragn 🙂boooooze...nech uz rozprava a povie mi co chce.aj modre z neba by som jej dala

maragn
6. jún 2013

Aj mne sa niekedy zda, ze trosku potiahne a uz ju zaujima nieco ine. A potom, ak mam nieco ja v ruke na jedenie tak sa po tom natahuje...a priprav sa, ze toho spanku bude menej a menej.

barunka
6. jún 2013

@zszudorova tak ja mám doma tiež 5 a 1/2 mesačného a máme to isté... predtým spinkal bez problémov cez deň aj v noci. vždy sa budil na papanie cca po tých troch hodinách, ale teraz, také dva tri týždne dozadu sa to úplne zmenilo. Začalo to tým, že sa začal viac hýbať, dvíhať na štyri a pod. V noci mi "lozí" zo sna, narazí, zasekne sa, a je hore a plače... Je kojený, takže sa utíši až na prsníku. Dudlík nemáme, našťastie ten podávať nemusím, to je na prášky 😀 Ono je to asi také obdobie, že detičky začínajú viac vnímať, viac sa hýbať a premieta sa to aj do spánku...
ja fungujem tak, že malý sa mi budí cca o 5,45, naje sa a už ho nedávam spať. beriem staršiu do školy a keď sa vrátime domov, tak cca okolo 8,30 skúsim, či spinkať chce alebo nie... keď sa zobudí, nechávam ho hore... keď spí, tak spí. Sám zaspať nevie, zaspáva len pri dojčení. Opätovne ho ukladám spať po cca 2 až 3 hodinách od zobudenia, základným znakom že je unavený je, že si drhne očká. Vtedy viem, že ho môžem dať spinkať 😀 😀 😀 Mne spí malý len na brušku, zo sna sa dvihne na štyri a už pochoduje hore dole. Na chrbáte ani na boku spinkať nevie...
Oni z toho "vyrastú", len treba počkať. My sme momentálne v noci hore každú hodinku, no nepomôžem si 😀

zszudorova
autor
6. jún 2013

to mi nevadi keby aj cely den nespala....ale keby som videla ze je spokojna a vyspata, ze jej to proste staci...ale mne sa uz po 30min-1h po zobudeni zda unavena,nech spi akokolvek dlho,no ked ju ulozim tak cirkusuje...vlastne hocikedy ju ulozim tak cirkusuje

zszudorova
autor
6. jún 2013

ale stale neviem nazor na to ze ked sa mala zacne v noci mrvit alebo mrncat,ale ma zavrete oci,mam jej dat jest alebo len do zblaznenia podavat dudel...mama mi vravi ze ju potom naucim na to ze ma v noci jest...lebo uplne sa prebera,akoze otvori oci a uz nepomoze ani dudel lebo reve a musim ju vybrat o tej 4-5...a stale ide spat 19:30-20:30 to je super vykon...a mam s nou uz ostat potom hore akoze zaciname normalne den🙂 alebo ju este ulozit naspät spat...neviem co je lepsie fakt

aduliak
6. jún 2013

@zszudorova a nemoze byt, ze jej nesedi mliecko? neskusala si zmenit?

lalinko2010
6. jún 2013

@zszudorova ahoj, neskúšala si zmeniť mlieko? keďže ste na UM, vyskúšaj, možno toto čo jej dávaš jej nechutí... a či v noci dať jesť alebo nie, takéto malé dieťaťko by malo mať režiť v jedení, prikrmuješ už? alebo len ste na UM? a to že sa v noci mrví, má zatvorené očká - možno má veľa podnetov cez deň, proste sa jej sníva. podľa mňa sa ti aj dobre zdá že je unavená, lebo nemá toľko spánku akoby potrebovala, má ho prethaný, nie je sústavný a to detičky potrebujú. je to únavné aj pre teba.
teraz - predtým ste chodili viac na návštevy a teraz nie? nemyslím že by jej to chýbalo, ale bola zvyknutá na to. je už väčšia, zober ju von, trošku posaď do kočíka, nemyslím úplne, len tak podvyhnúť, nech sleduje svet a snáď sa unaví tak že zaspí. je to ťažko radiť... a ak toto povieš detskej tak nebude riešiť, dôvod? malá priberá, rastie, je ok, podľa lekárky a ešte si písala že keď sa naje sa aj vygrce, možno má pálenie a to detičky hnevá.
začni s tým že zmeníš mliečko, za vyskúšanie nedáš nič.
Držím palce! 😉

lalinko2010
6. jún 2013

@aduliak toto môže byť jedno z riešení! aj keď od narodenia fungovali na jednej značke, myslím že aj dieťaťko sa po čase pre je aj mliečka a treba ho zmeniť za iné.

zszudorova
autor
6. jún 2013

@lalinko2010 uz to zvazujem....mala nutrilon HA ale to len revala a nekakala dokola tak ked mala mesiac a pol dali sme hipp bio combiotic no a otocila sa o 180stupnov....no ako vravim posledne 3tyz-mesiac(nemam uz ani pojem o case) sa mi to cele nejak nelubi hlavne to saskovanie s papanim...prikrmovat som zacala len v sobotu ale ziadna slava to este pochopitelne neni....a chcela som vyskusat ine mlieko no absolutne sa neviem rozhodnut ake...neviem ci je blbost ze dietatu prestane mliecko chutit ale mozno na tom nieco bude lebo som skusila dat jej vecer kasu tu prvu nestle a tak ju zlupla jak neviem co ani nedychala pri tom a ked dojedla este revala lebo chcela viac...ale som sa bala dat jej viac...no spala rovnako na prd aj po kasi🙂hehe

lalinko2010
6. jún 2013

@zszudorova nezvažuj ale rieš. mali ste nutrilon HA - čiže ste alergici? ak hej, tak hľadaj také mliečko, je to aj to francúzske, ale či zachutí neviem, ale o tomto sa poradíš aj s lekárkou alebo v lekárni, nekupuj v tescu a podobne, radšej sa poraď v lekárni, na prvý krát.
ja viem že to bude znieť hlúpo, ale prečo si jej nedala viac tej kaše keď chcela? daj, jediný problém bude že sa povracia alebo ju bude bruško bolieť, ale to prejde.
ak nejde prikrmovanie - nie je prichystaná ešte, prípadne jej nechutí zelenina, tak to zameň za ovocie.
dávaš čajík? vodu? alebo len UM?
dieťaťu prestane chutiť mliečko, možno časom úplne prestane piť mlieko.
vieš tu je aj ten "problém" - že boli ste zvyknutí že malá spala dlhšie v noci, hold zmenila režim, to sa bude diať.
ja mám syna čo bude mať pomaly 3 roky, ale ide spať o 18:30hod, najneskôr o 19:30hod, keď sme dlhšie vonku, či je leto alebo zima a spí celú noc do 6tej cez víkend potiahne aj do 8mej a budí sa v noci, ale to mu dám čajík a spí ďalej / si zaklopem radšej /, a takto funguje snáď od 1roka. preto píšem o režime pre dieťa....
ťažko radiť, treba začať riešiť, nie uvažovať o riešení, prvý krok - zmeniť mlieko, druhý krok - byť veľa vonku, tretí krok - mamička buď v pohode, lebo malá cíti že si nervózna a snažíš sa riešiť, ale ten tretí krok bymeníme za prvý krok, ale zmeniť mlieko je hlavné!

veronicka1901
6. jún 2013

@zszudorova Ja osobne by som skusila mozno bezlaktozove mliecko. Mozno ju boli brusko, mrvi sa a je nepokojna. My sme mali tento problem do roka, az potom to Dr. zacala riesit, urobili vyter stolice, nezistili nic a nariadila dietu s obmedzenim laktozy, ze ak nezaberie, bude vysetrenie krvi. Pomohlo nam to, spi odvtedy ovela kludnejsie, aj cez den, aj v noci. Predtym som bola hore kazdych 15 minut.

zszudorova
autor
6. jún 2013

mala je vonku nonstop okrem noci...doobeda na balkone,poobede sa prechadzam väcsinou,ak nie tak zase balkon...vnutri spi len v noci,max ked sme na navsteve ale aj tam sa ju snazim davat na balkon pokial neprazi slnko....davam aj vodu,aj cajik ale zeby nejak moc vypila nemozem tvrdit...a kasu som jej nedala viac lebo som sa bala predsa to bolo prvy krat-aby jej neuskodila...a ked sa mali ,,budi,, v noci...celkom otvori ocka a place alebo len sa hniezdi jak moja...toto neviem ze ci mam jej dat pit,mozno je len smädna ale ak ma ocka zavrete sa bojim ze ju zobudim,no babo rad! a inak dakujem

zszudorova
autor
6. jún 2013

@veronicka1901 a aku znacku?

ewca
6. jún 2013

ja si myslim, ze to bdue tymi zubkami, vek uz na to ma aby sa jej postupne zacali prerezavat a a preto ta mrzutost aj horsi spanok, aj to, ze nehce tak papat ako predtym... skus gel na zubky, alebo janrarovy nahrdelnik, nam pomohol velmi, odkedy sme ho mali gel ani lieky od bolesti sme nepotrebovali

veronicka1901
6. jún 2013

AL 110 od Nestle. My sme inak tiez mysleli, ze su to zuby, ale neboli. Skus, musi sa davat aspon tyzden, aby si videla, ci pomaha, ci nie. Nic tym nepokazis. Aspon budes vediet, ze si skusila, co sa dalo. Je to mliecko bez laktozy, ale so vsetkymi zivinami, co dietatko potrebuje. Este dodam, ze AL 110 je uplne bez laktozy, ak by si chcela len mliecko s nizsim obsahom laktozy, to je napr. Nutrilon Comfort.

zszudorova
autor
6. jún 2013

@veronicka1901 lenze mala pribera,pekne kaka,grcka dost to je pravda ale pribera....preto sa zmeny mlieka bojim...a kedze som si myslela ze su to zuby tak sme natierali dentinoxom a skusila som aj chamomillu....na nic vsetko...a dokina povedala ze este vobec dasna nevyzeraju na to ze pojdu zuby...

veronicka1901
6. jún 2013

@zszudorova My sme skusili vsetky mozne geliky, cammomillu, viburcol capiky, sirupy od bolesti, nic nepomahalo. Moja mala v roku vazila 12 kg, tiez riadne priberala. A napriek tomu mala tento problem. Mozno by si predsa len mohla skusit zobraj ju na vysetrenie krvi.

zszudorova
autor
6. jún 2013

@veronicka1901 ja to mlieko skusim ved by sa nemalo nic stat ci?

barunka
6. jún 2013

@zszudorova a ešte toto, skús prečítať ,(i keď ste na UM) možno pomôže aspoň niečo pochopiť .... http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... 😀 😀 😀

tinka323
4. júl 2013

ahoj, ja mam tretie babo a tiež som bola uplna zufala, od narodenia dost plackulka, zrazu som mala pocit, ze co som to za mamu, ze neviem jej nastavit ziaden ustaleny system, kazdy den je iny, ziadne hodinky, presne papnie, ale od kedy mame satku a nosi sa v nej, je kludnejsia, aj v nej zaspinka, potom ju prelozim do postielky a spinka dalej a u nas sa zmenilo vela, ked zacala papat, obedik olovrant a kasa, po tychto davkach je spokonejsia, sice malo sa vydrzi hrat sama, stale jej niekto musi robit program, hned ked odideme na chvilku už mrnci a dokonca aj spusti riadny plac. ale už nam vysli aj 2 zubky ,tak velku vahu mrzutosti prikladam aj tomu, ale nastastie v noci mame klud ( aspon to)
Tak prajem vela vela sil a mozno skusit tu satku, malinka ta bude citit, teba nebudu tak boliet ruky. 🙂