5 mesačný chlapček sa jeduje na brušku

27. mar 2022

Prosím poraďte čo robíte v takýchto prípadoch... On sa už sám pretoči na bruško a aj zotrvá celkom dlho 8-10 minút, ale potom sa strašne začne jedovat a plakať a zjapat, tak ho prevalim naspäť ale on je zrazu znova na brušku a zase len zjape.. je v hracom koberčeku, všade dookola a predsebou má hračky, nechápem prečo to robí :(

letfenixa
27. mar 2022

@autorka robí to, lebo je to preňho nová vec, tak ju skúša, trénuje, vychutnáva, a zároveň sa jeduje, že sa nevie dostať spať. Takýchto situácii bude ešte mnoho.

pribinak
27. mar 2022

Preto sa dáva na bruško lebo to je vychodzia poloha pre vzpriamovanie a z toho bude poloha na 4roch a samostatný sed

Otázka času kedy sa naučí pretočiť sa spat

nwnw
27. mar 2022

Necakaj, ze tam vydrzi hodinu ked ho obsypes hrackami. Potrebuje objavovat svet a pozornost uz.

54tinka54
27. mar 2022

Tiež to malý robil v tomto veku… normálna vec.. časom sa naučí pretočiť aj sám nazad, potom sa už toľko jedovat nebude

lamonita
27. mar 2022

Prosím vás, deti na to prídu samé,že sa dá otočiť na chrbát z bruška? Alebo ich nejako motivovať? Navádzat? Ďakujem🙂

54tinka54
27. mar 2022

@lamonita tak ako prišiel na to že sa dá pretočiť na bruško, tak postupne príde aj na to že to ide aj naopak 😉

marianarem
27. mar 2022

Ja som v tomto veku mala niekedy pocit, ze malemu nieco kaze dat sa na brusko, ze to je taka automatika. A to aj ked na nom nechcel byt 🙂 Proste som ho polozila a za lubovolnych okolnosti sa automaticky tocil 🙂 Tvojmu asi vadi ze sa nevie z toho potom dostat alebo sa nejako dalej pohnut.

mischelag
27. mar 2022

Netrap sa tym. My sme si tymto presli, na bruchu vydrzal asi tak 2 minuty a potom rev a jedovanie sa. A raz sa pretocil na brusku a zostal na nom hadam pol hodinu. Bolo to naozaj zo dna na den. Ja som uz bola z toho zufala, lebo kazde babo v jeho veku pekne vydrzalo na tom brusku no nas nie.