Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 mesačný chlapček sa v noci stále budí. Čo robiť?

majka293
15. aug 2012

mamičky poradte mi ktora mate skusenost z babatkom ktore sa v noci stale budi 😨

olivova
15. aug 2012

nooo, zeby vydrzat? moja sa budila milionkrat za noc az do 2och rokov.... ;)

vianne
15. aug 2012

tazko odpovedat, bolo by lepsie dat viac info..ako casto sa budi, ci chce vzdy papat, ci ho este kojis,atd.
mne sa maly budil v 5-6 mesiacoch aj 4x za noc, nakojila som ho a spal dalej. prislo mi to normalne, niekedy sa zobudil len tak, trosku som ho pomojkala a spal dalej. postupne sa budil menej, teraz ma 13 mesiacov a budi sa raz.

danusskaaa
15. aug 2012

moja mala spala doteraz celu noc, avsak teraz ako jej idu zuby vstavam aj 5krat za noc. niekedy chce len dudku, inokedy zase mliecko a niekedy proste len aby som jej drzala chvilku rucku a zaspinka zase. po konzultacii s doktorkou mi povedala ze je to normalne a treba vydrzat. ona zase bude pekne spinkat. takze asi nepomoze nic 😠 len pomojkat, napapt a zase uspat 🙂

snopkulka
15. aug 2012

presne tak, vydržať 😉 môj drobec sa do pol roka budil každé 3-4 hodky a od pol roka do 15-tich mesiacov každú pol hodinu až hodinu 😔

monhla
15. aug 2012

Do 17- mesiacov som nespala v noci viac ako 2 hodiny v kuse. malá zvládla vstať aj 14-15 krát. A to cez deň spala cca 40 min. Potom som musela prestať kojiť a vstávala už iba 3-4 krát a teraz budem mať 2,5 roka a aj to mi neprespí vždy celú noc ☹ Ona je asi taká povaha, lebo inak je to zdravé a až moc živé dieťa. Ak je malý inak zdravučký , tak iba vydržať a skúšať čo je pred spánkom najlepšie - nám pomáhali pokojné prechádzky a časom čítanie riekaniek. Veľa šťastia pri riešení tejto situácie - chápem, že aj mamičky majú nárok sa aspoň občas vyspať.

marcela234
15. aug 2012

Kazde dieta sa budi inac, moja mala sa budila kazde 2 hodiny az do roka. Potom sme ju dali do samostatnej izby a spi celu noc

radka24
15. aug 2012

Moj malicky ma 18 mesiacov a este neprespal celu noc. Nespinka dobre najma ked sa mu deru zubky a ked to presvihnem s oblecenim a je mu horuco. Ked bol mensi dokazal sa zobudit aj 10 krat 😖 .

li_la
15. aug 2012

Každé dieťa sa vie naučiť spať, pokiaľ nemá nejaký zdravotný problém. A nech si myslí kto chce čo chce, mne vďaka tejto knihe drobec od pol roka prespal celú noc a už rok mi krásne prespí každú jednu noc, krásne spí cez deň, netrpí žiadnymi úzkosťami a navyše sme obaja šťastní a spokojní, pretože sa v noci obaja doružova vyspíme.

Tri mesiace sa mi budil každú noc tak 10 - 20-krát a ja som len obyčajný človek, a nie stroj na baterky, ktorý by chcel a hlavne zvládal čakať do dvoch či troch rokov, či to to dieťa náhodou prejde samé od seba. Takže existuje aj iné riešenie ako len čakať so zaťatými zubami...

nanulik
15. aug 2012

a čo by si chcela aby spal 12 hodín v kuse? 😕 no niektoré deti to dokážu ale je to skôr výnimka, moj má 21 mesiacov a ešte sa občas zobudí v noci. a niekedy je hore aj 3 hodiny. treba si zvyknuť. ale už sa aj stalo že prespal pekne celú noc

sisaha
15. aug 2012

Daj mu ešte cca 2 roky čas a začne spať celú noc.. 😉

karamel
15. aug 2012

Ak ti prespi vela cez den, tak je zakonite, ze sa v noci budi🙂

lilka12
15. aug 2012

môj syn bude mať v septembri 3 roky a ešte sa budí v noci aj 2x. Menší má 1 rok a zobudí sa len raz. Pravdaže, ak ho nezobudí starší. Už som rozmýšlaľa, dať ich zvlášť do izby ale obidvaja v noci ešte papajú miečko. To že mladší sa budú to je podľa mňa O.K. Lebo ešte je malý a ten starší. Podľa mňa by už mal prespať celú noc. Hoci každý večer večeria a ide spať s plným bruškom, takže od hladu to nemude. Vždy si prosí mliečko, inokedy čaj. Ale len tak do neho zapije a podá mi ho, že stačí. Len vymýšla. Poraďte, čo mám vyskúšať. Díky

1234lubka
15. aug 2012

toto som aj aj riesila..ale nakonies kaslem na to. vyrastie s toho. uz som aj tak zvyknuta, vstanem nakojim alebo dam cajik a spim dalej na hodku dve a zase...aspon viem ze ho mam🙂 nakoniec by mi bolo luto keby som v jeho 5 rokoch povedala ze aky uz je velky a ze uz ani neviem ake to bolo ked bol maly 🙂 toto si budem furt pametat 🙂

zuzana581
15. aug 2012

Ťažko je ti poradiť, keď nevieme jeho celkový denný režim.. Je tu inak vela tém a ja osobne som to už tiež niekde písala, ale tak vcelku by si mala robiť približne toto (ak to tak nerobíš). Ráno budíček nastaviť tak cca na 8:00 potom každé tri hodiny papať, medzitým spánky, samozrejme to všetko treba prispôsobiť dieťaťu, ale ako som už písala, neviem, čo robíte počas dňa.. Cez ten deň mať čo najviac bežného hluku, telka, alebo rádio, vysávač.. žiadne ticho a vela svetla.. keď bude dieťa najedené a vyspaté len tolko, kolko počas dňa treba, nie viac, samozrejme ak bude aj vyhrané a má za sebou prechádzku vonku 🙂 tak večer treba zasa opačne: zhasnúť všetko čo sa dá, vypnúť na všetkom zvuk a dieťa mať možno aj pri sebe, lebo aj to môže spôsobovať budenie, ak necíti blízku osobu.. Ak sa aj v noci zobudí, tak len prísť, pohladkať a najlepšie je ani na dieťa nehovoriť, aj keď tak len velmi velmi potichu.. Ak kojíš, tak pohoda, dáš prsník, ale ak nekojíš, tak sa snaž aj flašky urobiť tak, aby skoro nič nepočul, ani nevidel.. (priprav si termosku v vodou aj flašku a všetko zarob rýchlo).. BUde stačiť pár týždňou a dieťa pochopí deň a noc a malo by sa to zlepšiť.. Skús zmeniť otázku na diskusiu, aby si sa mohla zapojiť a potom ti poradíme ovela lepšie, ako takto.. toto sú len také orientačné a všeobecné rady..

slivocka
15. aug 2012

Nasi sa tiez budia, raz alebo 2x , na mliecko alebo na caj. niekedy sa najedia a spia delej, niekedy su uz o druhej vyspati a placu,lebo nechcu spat. necham ich tak,oni zaspia. kazda noc je ina, kazdy den je iny...oni z toho vyrastu,len musime vydrzat. ja som uz rok nespala 🙂

aurelkan
15. aug 2012

Ahoj, synovcek zacal spavat celu noc v 6 mes ked ho dali do vedlajsej izby, asi ho rusili chrapanim 🙂 Dalsi drobec zacal spavat ako 13 mes celu noc ked ho dali z postielky do vlastnej postele, asi mal tam viac priestoru ktory potreboval. Dalsi krpec ked sa v noci dobre ochladila a vyvetrala izba, asi neznasal teplo. Dalsia kamoska ma 18 mes babo a je silny nespavec, od narodeniabol 15x za noc hore, ale predvecrom zrazu, zacal tahat celu noc 🙂 Ani srnka netusi preco 🙂 A moj syn, 15 mes spi celu noc ked je v pohode, papa okolo 5 hodiny nad ranom a potom taha este do pol 8, ale ked idu zuby tak papa aj 3-5x za noc a potom sa to upravi. Zuby ho zacali trapit okolo 5 mesiaca, vzdy to trva tak 3-10 dni. Proste kazde babo ma svoje dovody pre halabusenie v noci, niektorym sa da pomoct a niektore z toho musia vyrast. Drzim palce 🙂

mirka
15. aug 2012

majka, aj u nás bol tento problém, malá od 4. mesiaca bola v noci hore každú 1-1,5 hod. na kŕmenie, bola len kojená, v podstate sa často budila do 1,5 roka, kým som ju neprestala kojiť, potom už prespala celú noc,takže len vydržať, je to psycho, ale inak to asi nepôjde 😉

michaela80
15. aug 2012

Mame 25 mesiacov a hore sme v noci v priemere tak 6 x... 🙂 🙂 🙂 5 mesacne babo ma na to este pravo takto sa budit... 😀 😀 Treba vydrzat hadam do 18 tky sa naucia spat celu noc... 😝

achesa
15. aug 2012

5 mesačné je ešte dosť maličké, takže podľa mňa je to celkom normálne. Moja malá v podstate nespáva celú noc doteraz a to už má 3 roky. asi tak do roka bývala hore v noci stále. takmer každú noc sa zobudila okolo 1. 00alebo 2.00, nakojila som ju a potom mrnčala, hundrala si, výskala a všeličo iné tak do piatej a potom zvyčajne ešte na nejakých pár hodín zaspala. Ale napr. kolega má 2 mesačnú dcérku, a tá im prespí celú noc- čo ale podľa mňa tiež nie je veľmi ok. neboj, ono sa to upraví, každé bábo je iné, len potrebuje čas. A možno mu idú zúbky.

ustrachana
15. aug 2012

moj maly ma 9 mesiacov a v noci papa kazde 2 hodiny pravidelne

vinifred
15. aug 2012

..zažila som to,prežila,už má 5 rokov a stále to neviem dospať..🙂))lebo stále čosi,čo nedá človeku spať..a nakoniec,ako povedala moja mama,keď som bola slobodná "spi,kým môžeš,lebo keď budeš mať deti,nikdy v živote sa už v pokoji nevyspíš" 🙂

skoricaxx
15. aug 2012

no mne prvy syn začal spavať celu noc až 2rokoch - ked som mu oznamila že vžiadnom pripade mu vnoci nebudem robiť kakao a dam mu jedine čistu vodu
a teraz mam 4 mesačne babo a to spava krasne od narodenia celu noc
.......každe dieta je ine nik ti neprezradi dokedy to bude trvať

mirka1308
15. aug 2012

nooo my máme 5 mesiacov a malý sa budí v 3-hodinových intervaloch, zaspáva tak, že ho vlastne kočíkujem a potom prekladám do postieľky keď aj ja idem spať. Už mi pár krát zaspal aj sám v postielke, ale on je taký malý neposed, kde sa čo šuchne, hneď chce všetko vedieť, preto ten kočík. Niekedy zaspí o ôsmej, niekedy aj o hodinu neskôr, záleží ako sa mu posunie poobedňajší spánok. Potom sa budí okolo 12-1, a neskôr 3 hodky potom. Ráno býva v postieľke už nekľudný, prehadzuje sa okolo 6ej, ale niekedy si ho preložím k sebe do postele a ďalej spí, vačšinou keď muž odíde do práce. Ranné krmenie máva spravidla okolo 8ej. Ja nekojím, takže vždy večer si dám prevarenú horúcu vodu do termosky a keď sa začne mrviť, tak mu rýchlo namiešam mliečko, potom ho prebalím aby nespal precikaný, vôbec na neho nehovorím a svietim iba takým slabým šetrivým svetielkom celú noc, aby ho svetlo nerozobralo. Príde mi to normálne, že sa budí, aj keď viem, že sú maminy, ktorým už bábo prespí celú noc a budí sa ráno na ranné kŕmenie.

boka79
15. aug 2012

aoj mymame podobny problem, tak som zvedava, problem, to teda nie je, lebo sa mi to zda normalne, ale vycerpava to..

nicka44
4. sep 2012

Myslela som ze mam hrozne babo ale ked tak citam vase prispevky tak fuh moja 3mesacna mala spi rano o osmej prvy krat sa zobudi o piatej rano hned zaspi a vstavame o osmej.o desiatej zaspi na hodku poobede zaspi na tri hodky podvecer na hodku a o osmej kupanie a zas spanok

zuzikak
10. sep 2012

joj ako rada si citam vase prispevky. Aspon viem, ze som v tom neni sama. Nas drobcek bude mat coskoro 5 mesiacov a stale sa mi bude kazde 2 hodinky na jedlo. Samozrejme zatial je plne kojeny. Velku nadej vkladam do prikrmov. Tie ten nocny spanok predlzia - snad....

l_m180
10. sep 2012

no vidím, že nie som sama... naša Mia /o týžden má 6 mesiacov/ pekne spávala do 4 mesiaca, budila sa raz do noci alebo vôbec... a teraz od 5 mesiaca sa niektorú noc budí každú hodinu a niekedy 3x do noci, ako kedy... Je kojená, na večeru kašičky nechce... neviem, či jej idú zúbky, ale najskôr asi hej... a cez den - cez den spí po 30 - 45 minút asi 5x za den - 2x doobeda a 3x poobede...

cherryl
10. sep 2012

mam doma jedneho kludasa ktory od 3,5m krasne spi celu noc az donedavna bol hore len na jedno nocne jedenie a jedneho nervaka ktory je v noci nekludny ,hadze sa po postielke a potom sa aj budi 😵 oboch uspavam rovnako ,obaja veceraju rovnako ,obaja su spolu od narodenia samy vo vlastnej izbe a napriek tomu nespia rovnako 😵 kedze su dvaja nemozem si dovolit nechat ho nervacit pol hodku v postielke kym zaspi aby neboli hore obaja a tak ten vymyselnik casto spi s nami v posteli inak to nejde hadam z toho vyrastie 😵

edita84
10. sep 2012

mne sa dcéra strašne dlho budila v noci do 1,5 roka na mliečko a potom až kým sme nezobrali aj nočnú plienku to okolo 2,5 roka chodila k nám do postele a naopak syn sa od asi 6-7 mesiaca nebudí len ked mu idú zúbky čo robiť? hm asi len vydržať inú taktiku neviem

momobobo
10. sep 2012

no presne ako píšu dievčatá treba vydržať. My sme mali rekord za noc 57 krát robila som si čiarky pre zábavu alebo keď bolo veľmi zle a potreboval sa vyspať zvyšok rodiny tak aj celú noc na rukách. A to mu nič nebolo nebolelo proste mal len potrebu byť s mamou. Takže pevné nervy a držím palce 😵

Tu začni písať odpoveď...

Odošli