5 mesiacov a nástrih uzdičky - skúsenosti

vvverunkaaa
1. nov 2018

Ahojte damy, chcem vas poprosit o radu/skusenost. Laktacna poradkyna mi pri navsteve povedala ze mozeme mat - moj syn (5mes) aj uzdicku ze preto mame aj strajk. Berem bylinky a pekne mi ide mlieko, tak uz neviem kde moze byt problem. Otazka je - dali ste v takom podobnom veku strihat uzdicku a ci bolo po tom kojenie ok. Nechcem prejst na Um kym nemusim, ale tak svet sa nezruti ;) ja len ze ci mate nejake skusenosti. 🙂 dakujem

evca65
1. nov 2018

@vvverunkaaa ja by som este vydrzala kazde dieta ma obcas strajk,ked doteraz papal normalne tak by som to zatial neriesila.mozno mu uz idu zubky a bolia ho ustocka preto papa malo.a ked sa ti nieco nezda porad sa radsej z pediatrickou.

vvverunkaaa
autor
1. nov 2018

@evca65 ved to 🙂 nechcem mu to dat strihat zbytocne, pojdem za pediatrickou este. Uz sa nam ten strajk polepsil na dva tyzdne.. som sa tesila a mame to zas. Tak uz hladam vsetko dalsie co moze byt zle 🙂 dakujem za radu

evca65
1. nov 2018

@vvverunkaaa a preco sa ti zda ze papa malo?

martinka13
1. nov 2018

Synovi strihli ešte v porodnici, ale malo. Kojenie bola katastrofa. Viac menej som len odsavala do 4.mesiaca . Viac som nezvladla. Potom mu strihli ešte raz v škôlke kvôli reči.

vvverunkaaa
autor
1. nov 2018

@evca65 no skor sa mi zda ze cicik nie a nie do ust. Krmime sa pred spankom ked uz je tak napoly v risi snov... toto sme nemali predtym. Ale ked uz taha , taha pekne a vela. Tak preto som uz taka domylena a hladam asi aj to co nie je

katkov
1. nov 2018

@vvverunkaaa aj moj maly sa zlostil, ked papal a laktacna poradkyna mi tiez spomenula, ze nastrih uzdicky by to zlepsil. Ja som mu to vsak nedala urobit, prislo mi to nie nevyhnutne. Brala som benedikt a senovku a nakoniec vsetko ok. Mal tiez okolo 5 mesiacov, ked sme to riesili.

evca65
1. nov 2018

@vvverunkaaa moj toto robil ked nebol hladny,tak som chvilu pockala a dala zas.ked mu vyhladlo tak sa pekne prisal a papal.ono cim je dieta starsie tym uz nepotrebuje tak casto papat jak ked bol miminko.a ked vyrastie to este len uvidis co je strajk jak vedia potom vymyslat z jedlom ☺☺☺

pribinak
1. nov 2018

Len kvoli dojčeniu by som to nerobila, niektore laktačnu fanaticky by boli schopne strihať detom uzducky uz hned pri prvom nadýchli v pôrodnici
Nie, nerobila by som to. Ked to nejde, tak to nejde. Netráp seba a ani to dieta
Ked bude pit UM prezije a prežiješ aj ty.

vvverunkaaa
autor
1. nov 2018

@evca65 a kolko si mala rozdiel medzi jedlami?? Ja mam pocit jak keby ani hladny nebol kym mu nepripomeniem 🙂 aj 4-5 hodiek vydrzi obcas a to uz mam nervy

vvverunkaaa
autor
1. nov 2018

@katkov hento berem aj ja. A super. Prvykrat nam to preslo o 3 dni ... cca 2 tyzdne ok a zas to tu mame.. tak preto uz aj tu poondiatu uzdicku riesim. Tiez mu to nechcem dat strihat.. ale 🤷🏼‍♀️ Pockam este ako bude teda 🙂

katkov
1. nov 2018

@vvverunkaaa pockaj a uvidis😉 ja by som to nechala az ako posledne riesenie. A mozno sa poradilia este s nejakou inou laktacnou (ak je v okoli este nejaka k dispozicii)

evca65
1. nov 2018

@vvverunkaaa tak to uz neviem povedat uz je tomu 2roky ☺

luba41
1. nov 2018

vžmenný lístok na ORL ambulanciu, tam to posudia..ak je v uzdičkách problem- to nie je len problem dojčenie, ale neskoršie zlá výslovnost, medzera medzi zubami, zvýšená kazivost zubov atd, a súvisí to s celkovým fyzickým vývojom človeka..

stellasweet
1. nov 2018

Mojmu strihli obe ked mal 2,5mes. Sice pil dost, priberal, ale ja som mala neskutocne znicene bradavky, zle sa prisaval a strasne silno a nespravne sal mlieko. Nohami som driapala parkety. Od momentu ako mu ich cvakli tak to bolo lepsie a lepsie.

matta308
1. nov 2018

Ja by som spomenula pediatricke (tak ci tak si od nej budeš musieť vypýtať výmenný lístok) a na orl už uvidia či treba alebo nie. Ja som si na mojom drobcovi všimla už od narodenia že sa horšie prisava,ale nejaké závažné problémy sme nemali. Ani on s priberanim (priberá až dosť 😂) ani ja s bradavkami. Ale časom začal aj tak "cmukat" na prsníku tak som povedala Dr nech to mrkne. Na orl povedala Dr ze je to také na hranici ale ak chcem strihne. Dala som, lebo som si povedala že lepšie teraz keď to nevníma ako v 3-4 r a bude mať z toho nejaký zlý zážitok 🙂 drobec to cele prespal, ani nemukol, robili mu to v 1.5m 🙂

jatva
2. nov 2018

Mam pocit, ze je to taka slovenska moda laktacnych pradkyn. Mala som rovnaky problen s najmladsim. Na svk mi viac poradkyn radilo strihnut, bola som z toho uplne mimo. Potom som sa pytala nasej pediny v cr a nevidela dovod, rovnako ako ina laktacna v cr. Chcelo to len zmenit polohu dojcenia.
LP, ktore uznavam, neradia ani bylinky ani homeo ani strihat. Iba vyuzit kontakt s dietatom a dojcit na poziadanie. U nas to zafungovalo.

lady911
2. nov 2018

@vvverunkaaa aj my sme to mali,, v 4 mes mu to strihali,a nič to nie je. Spraví len cvak, a idete domov. A hej. Kojenie sa krásne upravilo. Mesiac mi štrajkoval, som bola na nervy z neho, plač, plač a plač. Niekedy aj 5 hodín nejedol. To boli hrozne stavy.

vvverunkaaa
autor
4. nov 2018

@lady911 cize tiez odmietal a pak pekne? Mna totiz vystrasili s tym ze “obcas” sa proste stane ze po nastrihu sa uz vobec babo neprisaje. Inak aj my.. kojenie len pred spankom a inak nic 🤦🏼‍♀️

lady911
4. nov 2018

@vvverunkaaa áno, hrozne plakal, keď sa prisal, potom už nechcel. Ale potom,, keď mu to spravili, bolo dobre. Ja som s tým ešte šla pediatrovi, či to naozaj ma zrastené. A áno, mal, hneď nám dala lístok na orl, a hovorila, že keď by mu to nespravili terat, robili by mu to neskôr, lebo by susal, a nevedel by hovoriť, r,l

vvverunkaaa
autor
6. nov 2018

@lady911 dakujem za info 🙂 a nech sa dari

lienka_1
6. nov 2018

@vvverunkaaa Urcite by som sa na uzdicku spytala pediatricky. Myslim, ze kazda dokaze posudit ci je skratena alebo nie. Ak by mal syncek kratku uzdicku, tak nevytvori ostru spicku jazyka, ale tvori sa akoby tvar srdiecka. Nasa dcerka mala strihnutu uzdicku ako 5 tyzdnova. Ja som si to vsimla uz v porodnici, ze ked plakala, tak jazyk mal tvar srdiecka na konci. Strihania sa bat nemusis. Striha sa iba blana, kde nie je vela nervovych zalonceni. Dokonca to znecitlivia sprajom. Iba troska krvi bolo. Hned ako sme prisli domov sa pekne napapala. Ale ja by som v tvojom pripade strihat dala az vtedy, ak sa potvrdi, ze je kratka. Jednak kvoli saniu a neskor kvoli reci.

maruska.s
30. júl 2019

@lady911 dobry den, mozem sa opytat, predtym papal pekne, zacalo sa to az neskor? Lebo nas tak zacal bojovat pri papani v cca 3mesiacoch,teraz ma 4 a bez 4dni tak papa kazdy den. V noci v spanku papa uplne bez kriku a zlostenia.... Neviem, ci je to uzdickou, ci nie... Dakujem

dolynkag
4. okt 2019

@vvverunkaaa riešim tento problém... boli ste nakoniec alebo nie? vyriešilo sa to samé?

dolynkag
4. okt 2019

@maruska.s prešlo to samé? či ste niečo riešili?

maruska.s
8. okt 2019

@dolynkag preslo to same, este pred nastrihom uzdicky... Dali sme mu ju aj tak nastrihnut, aby nemal problem s recou neskor...

maaji
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreagajewska
23. júl 2020

Reflux s apnoe

juliavolna
21. mar 2024

@lienka_1 prosím vás a ro sediecko ste videla kedy keď bol jazyk kde